2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
minik kuzular la dışar da buluşmak zor olur emzirmesiydi alt açmasıydı uyutmasıydı ev ortamı daha rahat olur ben de ağırlayabilirim sana da gelebilirim bana hepsi uyar :)
ayyy heycanlandımm :) :)
Banada uyar heryer evde bulusalim ohalde sana yada bana hangimize daha rahat gelebilinirse orda bulusalim. Bende heyecanlandim vallahi

Banada uyar heryer evde bulusalim ohalde sana yada bana hangimize daha rahat gelebilinirse orda bulusalim. Bende heyecanlandim vallahi
ankaralı annişler konuşalım bakalım nereye gelebilirler
kızlar soruyorumm etimesgut mu eryaman mı daha kolay sizin içinn :)
bide kızlar ya gelmekten çekinmeyin tanışmıyoz diye bence çok güzel zaman geçiririz hepimize iyi gelir dertleşiriz depresyondan çıkarız şansen ben ordayım :)
lütfen ayarlamaya çalışın eşlerinize rica edin gelin :) bırakıversinler

Cok sukur canim cok sevindim...
Bikac yere baktim mama alan bebeklerde veya kabizliktan vs diyordu. ki bildigimiz kan olmali bunlar icin anladigim kadariyla bebisteki cok incecik hafif bir kandi...
Bunlardan biride olsa hemen anlayabilirlerdi doktorlar...
Oyuzden icin rahat olsun.

Emiyor sadece ve hic zorlanmadigi icin tedirgin oldum bende,kaka sikintisi yok cok sukur 3. Kez yapmisti kakasini ama yediklerimle alakali olabilir mi diye dusunmustum neyseki bisy cikmadi,cok tesekkur ederim:)

Annenin yediğine alerjik tepki (önemsiz ama diğer şikayetlere bağlı)
Aşırı ishal (önemli)
Dışkı yaparken zorlanma /tazyik sebebiyle popo deliği etrafında /içinde zorlanma (önemsiz)

Sezen'de mi vardı, çok mu? Açık renk kan mı, bordo pıhtı şeklinde mi?

Canim Sezen'de oldu..
cok az az bir sekilde mukuslu kisimlarin iclerinde kilcal kilcal 5-6 yerde vardi,kirmiziydi..
farkli birsey yemedim,bi cikolata yedim diger gunlerden farkli..
neyse ki bisy cikmadi gaita tahlilinde,yarin saglik ocaginda kilo kontrolu var yine bi danisacagim ebeye..

Tek tek alinti yapamadim gece 12 den beri hala kucagimda oglum. Atesini 6 saat arayla calpolle.dusurdum.
Ama migdesi bulaniyr ve sabah 6:20 ye kadar gaz yada kaka yapamadi. Durup.durup agladi. Ne fena bir asi cikti bu rota :KK43: hala asinin yan etkisi diyrm, insallah yanilmiyrmdur. Guzelce yapti altina ama hala karni agriyr hep kucagimda. Oturtmuyrda beni..esim.zaten rahatsizdi. Bebege bulasmasin diye elleyemiyr
Oyyy mahvoldum.

Asi bu kadar kotu olsa en azindan bikac kiside daha olurdu diye dusundum,farkli birsey olmasn canim?
Bi gorunseniz..

TElaslanma buyuk ihtimal Sezen biraz zorlamistir popoyu bu da catlaga neden olmustur. Kizim bebekken ayni seyi gormus gecenin kor saatinde elimde b.klu bez hastane yollarinda dolasmistim :) Devam ederse ya da icin rahat degilse dra goster merhem yazar Sezen hanimin poposu rahatlar:)

Aynen yazdigim saatte elimde bez gittik tahlile :) cok sukurbirsy cikmadi..

Çok şükür birşey çıkmamış cnm,gece yataga yattıgımda bir bakim dedim yazdıgını gördüm,gece İlayda 4 buçukda uyandı emzirdim,hemen buraya baktımda rahatladım,şimdi nasıl Sezen'de bir degişiklik varmı?

Canım bende eşime aldırmıştım süt pompası wee almış oda,kullanıyorum memnunum ben,bir sorun yaşamadım..Dizine gelince benimde dizlerimde agrı var oturup kalkarken ama bizim ailede romatizma var sanırım bendede romatizma oldu,doktorada gidemedim daha,mutlu olmaya çalış,fazla kafana takma herşeyi,rahatlarsın inş...

Bende şaşırıyorum bazen kendime,nasıl bu kadar sabrediyorum diye...Çocuk büyütenler nedense o günleri unutuyorlar galiba,yada unutmakmı işlerine geliyor bilmiyorum,tabiki bizden başka kimse düşünemez bebişlerimizi,daha ben hamileyken kızımın elbiselerini yıkadım balkonda kuruyordu,kuzenim bize gelmişti o akşam eşiyle,eşi sigara içmek istedi,evde sigara içirtmeyiz biz,ben agzıma bile sürmedim sigara,eşim içerdi ama hamileligimde evde kesinlikle yanımda içmedi ve söz verdi bırakcam diye,kızım doguncada bıraktı sigarayı,eşi sigara içmek için balkona çıktı,izin vermedik kızımın elbiseleri orda diye,ne olcak ya diyo sigarayı yakmaya kalkışıyor,delirdim hayır ya içemezsin orda dedim biraz sert çıktım,eşimde olmaz burda dedi götürdü arka balkona orda içti sigarasını,kızım söz konusu olunca hiçde sessiz kalmam,bu ütü meselesinide kızımı uyuttuktan sonra hallettim,ama bu kadar düşüncesizlikte çok fazla oldu,haftalardır eşimin gömleklerini tişörtlerini ütüleyemezken,kuzenimin eşinin ütüsünü yapmak zoruma gitti:KK43:

Canım çok geçmiş olsun...

Bir degisiklik yok birdaha da olmadi cok sukur sagol canim :)

plojovıc,

canım once puskurterek yaptıysa ondan olabailir, yada bizim ki gibi süt alerjisi kaynaklı da olabilir. Eğer devamı gelirse doktora götürürsün. Biz de arada oluyor. Bide farklı bişi yedin mi?

Dun yedigim tek farkli sey cikolataydi ..
Birdaha olmadi,bisyde cikmadi tahlilde sukur..

İnş önemli değildir cnm

Tesekkur ederimm cikmadi cok sukur bisy..

minik kuzular la dışar da buluşmak zor olur emzirmesiydi alt açmasıydı uyutmasıydı ev ortamı daha rahat olur ben de ağırlayabilirim sana da gelebilirim bana hepsi uyar :)
ayyy heycanlandımm :) :)

Cok guzeeell sizde bulusuyrsunuzz :)
Oyle keyifli ki katilabilenlerin gitmesini tavsiye ederim..Bizimkinde eslerde vardi,mayis babalari ::))

Kizlar size bir kac soru sorayim. Simdi ben daha adet gormedim 3 ayimiz bitti bizimde normalmidir.nette normal diyo ama tanidigim herkes 2. Ayda adetlenmis. Birde benim oglusun ayak tirnagini hic kesmedim cunku uzamiyor. Benim gibi kesmemis varmi acaba.

Ayak tırnaklarını bende hic kesmedim canım.

Ben de adet görmedim canım
Demek ki hormonlarımız böyle gerektiriyor
Nedense adet olsam çok üzüleceğim şimdi
Emzirme bitene dek olmayayım istiyorum
Ablam 9 ay emzirmişti, 9 ay olmamıştı
Doktoru (hocası) ne zaman gece kalkman biter, o zaman adet olursun merak etme demiş...
Yani bu kadar uzayabiliyor...

Canım geçen gün konuşuyorduk bir de bu adet olayını ben dün adet oldum. Üstelik 16 agustos da benim son adet tarihimdi hamilelikten önceki :) Ve 1 yıl sonra yine 16 agustosta hamiliekten sonraki ilk adeti oldum.

Buarada dün sürekli aklıma geldiniz :) Çok güzel fotoğraflarıda gördüm imrendim

Emiyor sadece ve hic zorlanmadigi icin tedirgin oldum bende,kaka sikintisi yok cok sukur 3. Kez yapmisti kakasini ama yediklerimle alakali olabilir mi diye dusunmustum neyseki bisy cikmadi,cok tesekkur ederim:)

Cok gecmis olsun canim. Sevindim birsey cikmamasina

Canim Sezen'de oldu..
cok az az bir sekilde mukuslu kisimlarin iclerinde kilcal kilcal 5-6 yerde vardi,kirmiziydi..
neyse ki bisy cikmadi gaita tahlilinde,yarin saglik ocaginda kilo kontrolu var yine bi danisacagim ebeye..

Asi bu kadar kotu olsa en azindan bikac kiside daha olurdu diye dusundum,farkli birsey olmasn canim?
Bi gorunseniz..

Oyle keyifli ki katilabilenlerin gitmesini tavsiye ederim..Bizimkinde eslerde vardi,mayis babalari ::))

Mayıs babaları hahahaa:)

Kızlar ben gelirim farketmez etmesgut eryaman
Haftasonu mu uygun size
Ben evdeyim hep uyar bana

Tesekur ederim.
sukur atesi normale döndü. Ama karin agrisi ve huysuzlugu devam ediyor. Kucagimda hep.
esim netten bakti. Bi ara bende bakabildim. Ozellikle benim minis gibi gaz problemi cok olan bebekleri bu sekilde etkilemis gectigimiz yillarin kk yazilarinda okudum. Zate gaz sorunu yeni bitmisti asi uzerine tuy dikti
Hatta 38.8 lere atesi yukselenlerde olmus.
prespektusteki yan etkilerin cogunu yasiyor yavrum ne yazikki. Gecmezse yarina kadar, yarin dr.a goturecegim.

Çok geçmiş olsun
Aşıdan olmaması gerekir böyle şaşırdım
Devam ederse dr a sorun

Eger asıdansa ıyı kı olmus o halde demek kı bunyesı cok hassasmış bu vıruse karsı
Gercek vırusle karsılassa cok ağır gecırecektı demek kı..

Canim Sezen'de oldu..

Bi gorunseniz..

slm arkadaşlar.2008 mayıs ve 2014 ağustos annesiyim.ilk kızımda yaşadığımız ilk günleri tamamen unutmuşum.sizlerin bilgileri daha taze diye sormak istedim.36 haftalık doğum yaptım.kızım 12 günlük.sarılık yok.çok fazla uyuyor ve nerdeyse hiç ağlamıyor.çok az ınga diyor arkası yok.40ına kadar uyuyacak diyorlar ama ben biraz pimpiriklendim .Allahım korusun ama tuhaflık mı var diye.gelen giden çok sakin dedikçe.sizlerden benim gibi durum yaşayan oldu mu?cevaplarsanız çok sevinirim.Allah herkesin hepimizin evladını korusun inşallah

slm arkadaşlar.2008 mayıs ve 2014 ağustos annesiyim.ilk kızımda yaşadığımız ilk günleri tamamen unutmuşum.sizlerin bilgileri daha taze diye sormak istedim.36 haftalık doğum yaptım.kızım 12 günlük.sarılık yok.çok fazla uyuyor ve nerdeyse hiç ağlamıyor.çok az ınga diyor arkası yok.40ına kadar uyuyacak diyorlar ama ben biraz pimpiriklendim .Allahım korusun ama tuhaflık mı var diye.gelen giden çok sakin dedikçe.sizlerden benim gibi durum yaşayan oldu mu?cevaplarsanız çok sevinirim.Allah herkesin hepimizin evladını korusun inşallah
Merhaba cnm,Allah bagışlasın..Bende 37 haftalık dogum yaptım.Benim bebegimde çok fazla uyuyordu.Gününü doldurmadıgından uyuyor diyorlardı.Peki doyuyormu bebegin,eger aç ise açlık kan şekeri düşer sürekli uyku halinde olur,buda bebek için zararlı cnm.Benim sütüm yetmiyordu bebegim aç kalmış,süreklide uyuyordu,doktora götürdüm açlık kan şekeri çok düşük çıktı,sonra mamaya başladık,1 hafta kontrol ettik şekerini,doyduktan sonra düzeldi...

Ve

Canım eşimle biz teyze çocuklarıyız kuzeniz yani,bu anlattıgım kuzenimde diger teyzemin kızı,ikimizinde kuzeni oluyor yani,akraba oldugu için hayırda diyemiyorum ama bu şekilde kullanılmakda hiç hoş degil,eşime kalsa tersliycem banane diyor ama akraba oldugu için arada kalıyorum olmaz boşver diyorum,yani bizim işler çok karışık :KK43: Ama çocuklarını birdaha asla kabul etmem iyice canım yandı o konuda,gerçi bana soran yok direk çocukları buraya postalıyor ama :KK43:

Taviz verme canım, bebeğin çok küçük daha, onun sana yardım etmesi gerekirken ütü göndermek filan ne demek!

Gecmis olsun plojovic alintiyi duzgun yapamiyorum

Tesekkür ederiim,kıyamam ugrasmıssın :)

Haftasonu mu uygun size

Tabii hatta biz cocuklarla ugrasırken vs onlar bizden daha akıcı ve güzel muhabbet ettiler :-)

Tesekur ederim.
sukur atesi normale döndü. Ama karin agrisi ve huysuzlugu devam ediyor. Kucagimda hep.
esim netten bakti. Bi ara bende bakabildim. Ozellikle benim minis gibi gaz problemi cok olan bebekleri bu sekilde etkilemis gectigimiz yillarin kk yazilarinda okudum. Zate gaz sorunu yeni bitmisti asi uzerine tuy dikti
prespektusteki yan etkilerin cogunu yasiyor yavrum ne yazikki. Gecmezse yarina kadar, yarin dr.a goturecegim.

Oyy oyy kıyamam,inşallah daha uzun sürmez o zaman..Ne kadar yorulmuştur ..

Amiiinnnn..
Ben 39+5 doğum yaptım ama hatırlıyorumda ilk zamanlar uyuyordu hep kıpırdanıyordu azcık ses cıkarmaya calışıyodu tekrar emerken uyuyordu..İnşallah farklı birşey yoktur..

15 SENE ÖNCE BUGÜN..

İlk aşkım dedemi ve babaannemi kaybetmiştik,4 gün sonra enkazdan cıkarıldılar..Çok şükür ki annecim,babam ve herseyim abim enkazdan cıkmıştı,Allah onları bana bağışladı yoksa yapayalnız kalacaktım..Bende köpekleri cok severim,halama köpek sevmeye gitmiştim ve kalmıştım....Ne kadaaar uzun bir konu..

Kayıpları olanlara Allah rahmet eylesin tekrar..
Bizlere o günlerde yardımları dokunmuş hatta belki de sizlerden birilerinin bile yardımı olmuş olabilir,Allah razı olsun herkesten..

Hersey gelip geçiyor,sıkıntılarımız vs..Unutmayalım ki bir sabah herseyimizi kaybetmiş olarak uyanabiliriz hatta uyanamayadabiliriz..O yuzden ne yapıyoruuzzz,sevdiklerimize bol bol sarılıyor sorunları hemen sakince konusup hallediyoruz :KK37: Zaman çok bol gb görünsede cok kıymetli..

Allah sevdiklerinizi,yavrularınızı bağışlasın..

Tesekur ederim.
Cok gecmis olsun canim yazik kuzucuga:)

15 SENE ÖNCE BUGÜN..

İlk aşkım dedemi ve babaannemi kaybetmiştik,4 gün sonra enkazdan cıkarıldılar..Çok şükür ki annecim,babam ve herseyim abim enkazdan cıkmıştı,Allah onları bana bağışladı yoksa yapayalnız kalacaktım..Bende köpekleri cok severim,halama köpek sevmeye gitmiştim ve kalmıştım....Ne kadaaar uzun bir konu..

Kayıpları olanlara Allah rahmet eylesin tekrar..
Bizlere o günlerde yardımları dokunmuş hatta belki de sizlerden birilerinin bile yardımı olmuş olabilir,Allah razı olsun herkesten..

Hersey gelip geçiyor,sıkıntılarımız vs..Unutmayalım ki bir sabah herseyimizi kaybetmiş olarak uyanabiliriz hatta uyanamayadabiliriz..O yuzden ne yapıyoruuzzz,sevdiklerimize bol bol sarılıyor sorunları hemen sakince konusup hallediyoruz :KK37: Zaman çok bol gb görünsede cok kıymetli..

Allah sevdiklerinizi,yavrularınızı bağışlasın..
Ettigin dualara icten bir aminnn diyorum cok haklisin canim. Rabbim bir daha boyle acilar yasatmasin:KK61:

ankaralı annişler konuşalım bakalım nereye gelebilirler
kızlar soruyorumm etimesgut mu eryaman mı daha kolay sizin içinn :)
bide kızlar ya gelmekten çekinmeyin tanışmıyoz diye bence çok güzel zaman geçiririz hepimize iyi gelir dertleşiriz depresyondan çıkarız şansen ben ordayım :)
lütfen ayarlamaya çalışın eşlerinize rica edin gelin :) bırakıversinler
Bakalim baska birilerini bulabilecekmiyiz bizde

Haftasonu mu uygun size
Cumartesi uygun banada. Maydonoseyede uygunsa eger bu cumartesiye plan yapalim ohalde

Allah bagislasin bebisinizi benimki oyle cok fazla uyumuyordu. Hatta kirkindan sonra duzelir dediler halen bekliyorum o uzun uyumayi. Sizin bebis erken dogdugu icin olabilir :KK64::KK64:
e

X