2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
ACiiiiiLLL!

Kizlar kakada kan neden olur?
Ince kilcal kilcal bir sekilde?

Annenin yediğine alerjik tepki (önemsiz ama diğer şikayetlere bağlı)
Aşırı ishal (önemli)
Dışkı yaparken zorlanma /tazyik sebebiyle popo deliği etrafında /içinde zorlanma (önemsiz)

Sezen'de mi vardı, çok mu? Açık renk kan mı, bordo pıhtı şeklinde mi?

Ca
Kim online gorunmuyr. Unarim.uyanik vardir.

Oglumun atesiji kulaktan olcuyrm.dr 38 olursa sorun demisti. 15.inde rota virus yaptirmistim. 16 sinda ates basladi. Calpol verdim 37.5 da. Gecen asida hemsire demisti bu degerde ilac ver diye. Aksam 37.i di. Yani 5 saat once. Calpolle dusurdum. Simdi yine 37.5.
Sorum suki bu ates asidan midir? Calpol versem mi? Yuksek ates kulak olcumunde kactir?
nım huzursuz değilse verme
Zaten 37.8 altı ateş değil ama aşı yaptırdım diyorsun
Saat aralıklarına dikkat et
Ciddi ateş yoksa 6 saaaten önce verılmıyor
Çok ateş varsa 3 saate bir başka ateş düşürücü ile çapraz yapabilirsin (ör:paranox-calpol)

Tek tek alinti yapamadim gece 12 den beri hala kucagimda oglum. Atesini 6 saat arayla calpolle.dusurdum.
Ama migdesi bulaniyr ve sabah 6:20 ye kadar gaz yada kaka yapamadi. Durup.durup agladi. Ne fena bir asi cikti bu rota :KK43: hala asinin yan etkisi diyrm, insallah yanilmiyrmdur. Guzelce yapti altina ama hala karni agriyr hep kucagimda. Oturtmuyrda beni..esim.zaten rahatsizdi. Bebege bulasmasin diye elleyemiyr
Oyyy mahvoldum.

Tek tek alinti yapamadim gece 12 den beri hala kucagimda oglum. Atesini 6 saat arayla calpolle.dusurdum.
Ama migdesi bulaniyr ve sabah 6:20 ye kadar gaz yada kaka yapamadi. Durup.durup agladi. Ne fena bir asi cikti bu rota :KK43: hala asinin yan etkisi diyrm, insallah yanilmiyrmdur. Guzelce yapti altina ama hala karni agriyr hep kucagimda. Oturtmuyrda beni..esim.zaten rahatsizdi. Bebege bulasmasin diye elleyemiyr
Oyyy mahvoldum.
Çok geçmiş olsun
Aşıdan olmaması gerekir böyle şaşırdım
Devam ederse dr a sorun

Eger asıdansa ıyı kı olmus o halde demek kı bunyesı cok hassasmış bu vıruse karsı
Gercek vırusle karsılassa cok ağır gecırecektı demek kı..

ACiiiiiLLL!

TElaslanma buyuk ihtimal Sezen biraz zorlamistir popoyu bu da catlaga neden olmustur. Kizim bebekken ayni seyi gormus gecenin kor saatinde elimde b.klu bez hastane yollarinda dolasmistim :) Devam ederse ya da icin rahat degilse dra goster merhem yazar Sezen hanimin poposu rahatlar:)

ACiiiiiLLL!

Çok şükür birşey çıkmamış cnm,gece yataga yattıgımda bir bakim dedim yazdıgını gördüm,gece İlayda 4 buçukda uyandı emzirdim,hemen buraya baktımda rahatladım,şimdi nasıl Sezen'de bir degişiklik varmı?
valla roman okur gibi her gece burayı acar okur öyle uyurum.benim piskolojim biraz düzeldi çünkü iki gündür acım galiba 1 kilo vermişimdir tartı kalktı ortadan bi hafta sonra tartılacam.zayıflayacam diye bişeyde almıyordum gittim bugün kıyafette aldım.dizim hala aynı ama artık korkmadan yürüyorum ağrısa bile.
kızların buluşmasını bende kıskandım valla bugün herkes sizi ve ne yaptığınızı düşündü bence.
çok merak ediyorum bana bu zor günlerimde destek olmayan insanlar ne zaman piyasaya çıkacak.hepsini sildim.durmadan eleştirdiğim eşimden başka bana destek olan olmadı.herkese kalsaydı çoktan boşamıştım.bir dk bile ayrılmıyor dizimizden.
benim oğlumda emmede sıkıntı var özelllikle sağ göğsüme aldğımda çıldırıyo.bide wee manuel pompasını almıştım.sağdım 20cc çıktı.benim sütümmü mübarek ,yoksa süt varda benmi çekemedim.
uykusuz kaldım kaçtım ben.
hastalara şifa dertlilere deva ver Allahım.
Canım bende eşime aldırmıştım süt pompası wee almış oda,kullanıyorum memnunum ben,bir sorun yaşamadım..Dizine gelince benimde dizlerimde agrı var oturup kalkarken ama bizim ailede romatizma var sanırım bendede romatizma oldu,doktorada gidemedim daha,mutlu olmaya çalış,fazla kafana takma herşeyi,rahatlarsın inş...
isikli birsey olabilir bide oyuncaklarinin rengarenk olmasi daha iyi olur birinden skilirken ötekine bakar...
Ennnn önemlisi aynasi olmali :)))
Kizim kendini cok begeniyor en sevdigi oyuncaginin aynasi olmasindan belli :)
Daha elimizde oyun halisina tam yatirmadigimiz halde elini atiyor aynaya :)))

Cok sagol canm amin....
3 ayi doldurmak 3 ayin bittigi anlamina mi geliyordu :oops:
Bence 1 ayda 600 gram kötu degil canim bozma moralini.
Kizim 33 gunde 430 gram almisti en son. 6 kilo 63 cm idi.
Turkiyeye gitmeden tekrar kontrolumuzu yapicaz bu seferde öyleyse mama almamiz gerekecek...
Sen anne sutu mu veriyordun sadece?

Cok sagol guzel dileklerin icin. gecmis olsun canm senin hemen zayiflaman iyi diycem ama degilmis cok kilo vermissin Allah yardimcin olsun insallah kendini toplamissindir....
benimki önemsizdi strestendi buyuk ihtimal birde bikacgundur yemegimi fazla yagli yapiyorum tiksindim sanirim artik.

Benim kocamda Turkiyeye gitmemizi 4 gözle bekliyor rahatlamak icin. Kafam rahatlayacak spor yapicam diyor.
Biz ne yapiyorsak ona bilmiyorum... da gerci 2 aydir ayri yatiyoruz o ayri odada yerde dösekte benle kizimda kocaman bir yataktayiz basbasa mucklasa koklasa uyuyoruz :KK37:

hata veriyor demesine ragmen yorumu yayimliyor canim bu yuzden sende hata diyip tekrar yollama aksi taktirde mesajini tekrar tekrar cikarir :KK53:

Sendeki sabira hem sasirdim hemde uzuldum haline ....
Seni esini gectim bebisin söz konusu canim ona verecegin cok degerli vakti baskalarinin utuleriyle harcama...
Burada bir arkadas cocugu icin dert yaniyordu...
Oglumu dogru duzgun sevemiyorum diye baskasida cevap vermisti söz konusu cocugumuz olunca CANAVAR olmak gerek diye
Cok hakli dedim kendi kendime... Yavrularimizi bizden baska kimse dusunemez babalari dahi..
Kuzenin veya kocasi 2 cocuk buyutmusler bilmiyorlarmi lohusaligin hamileligin bebege bakmanin zorlugunu ?
Bilmelerine ragmen yazik ediyorlar sanada kizinada.

Turkiyeye gidicem annemi simdiden uyardim sigara icirtme simdiden diye babanida kovarim misafirleride icmek isteyen herkesi kisaca ama icirtmem dedi kadin ...
Birde kuslari vardi halam bana verin onlar kalip gidene kadar kizi kucuk buralarda asiri sicak koku yapar alerji yapar diye dusunmus... onlarida verme desemde en son birsey olmaz belki orada yumurtalarini yaparlar... Bizde yaptiklari yumurtalari kirip atiyorlar diye kardeslerim cok rahatsiz ediyormis.
Simdiden hesap kitap yapiyorum anlayacagin :)
Bende şaşırıyorum bazen kendime,nasıl bu kadar sabrediyorum diye...Çocuk büyütenler nedense o günleri unutuyorlar galiba,yada unutmakmı işlerine geliyor bilmiyorum,tabiki bizden başka kimse düşünemez bebişlerimizi,daha ben hamileyken kızımın elbiselerini yıkadım balkonda kuruyordu,kuzenim bize gelmişti o akşam eşiyle,eşi sigara içmek istedi,evde sigara içirtmeyiz biz,ben agzıma bile sürmedim sigara,eşim içerdi ama hamileligimde evde kesinlikle yanımda içmedi ve söz verdi bırakcam diye,kızım doguncada bıraktı sigarayı,eşi sigara içmek için balkona çıktı,izin vermedik kızımın elbiseleri orda diye,ne olcak ya diyo sigarayı yakmaya kalkışıyor,delirdim hayır ya içemezsin orda dedim biraz sert çıktım,eşimde olmaz burda dedi götürdü arka balkona orda içti sigarasını,kızım söz konusu olunca hiçde sessiz kalmam,bu ütü meselesinide kızımı uyuttuktan sonra hallettim,ama bu kadar düşüncesizlikte çok fazla oldu,haftalardır eşimin gömleklerini tişörtlerini ütüleyemezken,kuzenimin eşinin ütüsünü yapmak zoruma gitti:KK43:
Oyyy mahvoldum.
Canım çok geçmiş olsun...

2-3 hafta sonra Turkiye yolcusuyuz kismetse....
ayin 20 sinde hepatit B asisi olucak kizim. ondan sonra hava sicakligi azicik dusunce gidicez.
özledigim herseyi yapicam yicem tabiki simit midye pide ekmek döner mersinin tantunisi daha neler neler burada olmayan hersey...:KK53: Oradaki denizin kokusunu icime ceke ceke yuruycem yetisirsem en az 1 kere yuzmeyede giderim :)
Bu arada aciktim sanirim aklim hep yemekte neler siralamisim 4 saniyede :KK48:
Kizima cok guzel elbiseler tokalar 1 yas dogumgunu icin esyalari....
dis ciktiginda lazim olan malzemeleri vsvs cooook hayalim var yani burada bunlar yok diye oradan almak isterim...
bende dunden raziyim esim kovmus gibi yapsada catlak sey....
birde onun isminde kolye ve yuzuk gibi biseyler yapmak istiyorum Plojovicin tebrik edilesi esinden yuzuk fikri geldi isimli yuzuk hic görmemistim daha önce :) kendim takip ileride ona vericem ama simdiden dusunuyorum parmaklarim dolma gibi suan kizim nasil takicak :KK48:
kaynanamda halhal su ayaklara takilan zincirli sey ondan mutlaka yaptir diyor kötu fikir degildi buda :KK49:

Birde mide bulantim buyuk ihtimalle bikacgundur yemeklerimi asiri yagli yapmamdan kaynaklaniyordu belliki yagi görmek istemiyordum...
Ben bunu sordugumda dun bile kanamam vardi beni gebe biraktiniz 2 dakikada Allahta sizi gebe biraksin :))
Tabi bebisler buyuyunce :KK48:

gebe mi? hahhahaaa cok guldum yaaa:)
canım kızının iyileşmesıne ve sağlıgına kavuşmasına cooook sevindim:) biliyormusun seninle de tanışmayı yüzyüze görüşmeyi çok isterdim. acaba toplanıp mersin e mi gelsek bizde tıka basa tantuni yesek offf beni de acıktırdın....
su diyetimi bi kalksın kokorecler, hamburgerler, kfc, soslu makarnalar, pizzalar Allah ne verdiyse indircem mideye:)

plojovıc,

canım once puskurterek yaptıysa ondan olabailir, yada bizim ki gibi süt alerjisi kaynaklı da olabilir. Eğer devamı gelirse doktora götürürsün. Biz de arada oluyor. Bide farklı bişi yedin mi?

Ah canim iki defa disarida buulusmayi denedim ben kizlarla.sordum seslendim yok nafile bir kisiden tik cikmadi bide bura rahat istanbul gibi degil kizilayda bulusur herkes tek nokta yani.sonrada benim semtimde oturan 5 kisi falan buldum evve davet ettim adres bile verdim kimsecik gelmedi.suan yine seslenmis olayim. Is gereyi bir ayam istanbulda belki bir bulusmaya bende denk gelirim

Aaa nerde oturuyosun canım bende ankaradayım.

Bizim ofisde ovecler 2 de yeni yapilan cami ve cagdasin orda canim.ortak bir yer bulalim yada hepiniz bana gelin ben agirlayayim sizi
minik kuzular la dışar da buluşmak zor olur emzirmesiydi alt açmasıydı uyutmasıydı ev ortamı daha rahat olur ben de ağırlayabilirim sana da gelebilirim bana hepsi uyar :)
ayyy heycanlandımm :) :)

X