2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

Ne çok kamu yön. mezunu varmış.Ben de kamu yön. mezunuyum. Üni.de bi hocamız bölümle ilgili "herşey olabilirsiniz ama hiçbişey olamazsınız" demişti. Mezun olunca anladım ne demek istediğini :)

Bize de öyle demişlerdi canım gerçekten mezun olunca anlıyorsun :)) Hakimlikle kaymakamlık hayalleriyle girilen üniden düz memur olsam yeter olarak çıkıyorsun :111:

Bize de öyle demişlerdi canım gerçekten mezun olunca anlıyorsun :)) Hakimlikle kaymakamlık hayalleriyle girilen üniden düz memur olsam yeter olarak çıkıyorsun :111:
:90::90: sesli güldüm Valla aynen de dediğin gibi ne hayaller ne hayaller...Ömrüm ders çalışmak test çözmekle geçti bakalım daha kaç yaşına kadar test çözücez

Eğitim sistemi düzelmediği sürece daha çook test çözeriz biz :) Merak ediyorum acaba şöyle vicdan azabı çekmeden normal bir roman alıp okuyabilecek miyim :/

Tarihe çalışma yöntemlerinizden bahsedebilir misiniz biraz
O kadar şeyi nasıl aklınızda tutuyorsunuz mesela? Şifreliyor musunuz? Özet çıkarıyor musunuz? Soruları hemen konu arkasından mı çözüyorsunuz?

ayy ayy ayy bebişte var sende hamilelik kpss ye çalışmakla geçerse zeki olcek bebiş

sözelci olmama rağmen tarihten azıcık sıkıntım var. osmanlıya kadar olan konular aslında birbirine benzer. eğitim-kültür-dil-sanat vb. kısacası devletler birbirine benziyo. sadece yazarak çalışmayı gerektirecek kim hangi eseri yapmış? hangi devlette? mimariler.. sonracıma beylikler. falan filan. sadece bunları yazmak yeterli bence:44: daha Atatürk dönemine geçmedim sürekli başa sarıyorum. sıkıldım sürekli aynı konuları çalışmaktan belkide bu yüzden şevkim kaçtı. aaa bu arada hakan dede nin videolarını önerebilirim tarih için.

Çok şükür Rabbim nasip etti. Bizde O'nu göreceğimiz günleri bekliyoruz. Birazda bu sebeple daha çok asıldım kpss'ye

Ben tarih ve coğrafya yüzünden fen seçmiştim lisede :) ezber namına 0'ım :) Dediklerini uygulayarakta deneyeyim bakalım çok teşekkür ederim ilgin için:)

kızçelerr. mutlak değerde bu ifade dışarı nasıl çıkıyor? ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni gelen arkadaşlarımız hoş geldiler :) gerçekten kamu yönetimi bölümü garip bir bölüm :) ne hayallerle giriliyor ama nasıl çıkılıyor :/ kamu yönetimi bölümü okuyorum dediğimde hemen ooo kaymakam hanım laflarını duyuyorum :) gerçi düşünüyorum da benim yaşım daha küçük 21 yaşındayım bu sene son senem işte. B grubuna atanayım sonra a grubuna hazırlanacağım veya öypye hazırlanacağım. Ama b de kalmayacağın muhtemelen. Bakalım...
Bu arada çatlak kemik gereken cevap verilmiş. Mutlak değerin içini çöz eğer sonuç negatif olursa mutlak değerin içindekileri dışarıya eksi ile çarparak çıkar. Mutlak değerin içini çözdüğünde aonuç pozitif çıkarda da mutlak değerin içini dışarıya olduğu gibi çıkar

canım mutlak değerin içini çözersen negatif bir değer elde edersin ve mutlak değerde negatif ifade dışarı işaret değiştirerek çıkar yani cevap -2+3üzeri10 dur

çoook tşk ederim

sanada tşk ederim peki şöyle olduğunda nasıl yapıyoruz x<0<y burda mesela x in negatif bir sayı olduğunu anlıyoruz ama şöyle ifadelerde a<b takılıyorum çünkü ikisi negatif,ikisi pozitif,a negatif b pozitif olabilir :26: neye bakıyoruz?

a<b gibi bir ifade olduğu takdirde misal |a-b| gibi bir ifade var ise a sayısı b sayısından küçük olduğu zaten verildiği için mutlak değerin içi negatif çıkıyor dolayısıyla dışarıya eksi ile çarpılarak yani -a+b olarak çıkar. Ama mutlak değer içi |b-a| olsaydı o zaman mutlak değerin içi pozitif olduğu için dışarıya olduğu gibi yani b-a olarak çıkardı.

saol

kkızlar kızlar beni de alın aranıza ayy acayip tembel birisiyim bu sınavı kazanmam lazım

Kızlarrr bi el atın nerde yanlışım var . Foto düzgün çıkmamış olabilir baya uğraştım

Eklentiler

• $image.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Yasasin bende evde calisan birieri napiyo acaba diyodum halden anlar insanlar oldugunu bilmek ne guzel bende motive olmam lazim evde calismak cok zor insanin motivesi gidiyo banada destek olun tecrubelerinizi anlatin

Yasasin bende evde calisan birieri napiyo acaba diyodum halden anlar insanlar oldugunu bilmek ne guzel bende motive olmam lazim evde calismak cok zor insanin motivesi gidiyo banada destek olun tecrubelerinizi anlatin

hoşgeldinn :)
evet evde çalışınca teşvik edecek yada motive edecek bişi olmadığı için ders çalışamıyoruz herhalde. annem şu ana kadar hiç ders çalış kızım demedi. hep temizlik yap kızım dedi hiç mi geleceğimi düşünmüyo anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…