2014 kpss çalışma günlüğüm

Herkes kolay gelsin arkadaslar
Ben bugun 105 karisim problemi cozdum yarinda 100 cozersem konuyu kapatirim
Cografyadan madenler ve sanayi konusuna cqlistim birazdan sorularini cozucem
Size bir sey danismak istiyorum siradaki konularim
Kumeler moduler aritmetik olasilik
Bastaki mat konularini hatirlamqkta zorluk cekiyorum acaba kumeler konusuna geldigimde bastan calismaya mi baslasam yoksa kumelerle birlikte ilk konulari mi gotursem artik zaman kaybetmek istemiyorum da

Sağol canım kaç yere baktım bilsen.

💙❤️
selam arkadaşlar bende yarın para yatırıcaktım DHMT için bankamatikte çıkmıyormu ya kabul etmezlerse bankanın içinden kabul etmiyorlarki sen nasıl yaptığını paylaşırmısın arkadaşım benim başvurum pazartesiye kalacak zaten diğer lisans+ilahiyat önlisans son sınıftayım aöften öğrenci belgesi almam gerekiyomuş pazartesiye kaldı nasıl para yatırdığını yazarsan bende ona göre yanlış bişey yapmayayım

Bence birlikte yürüt öğlene kadar eski konular öğleden sonra yeni konulara çalışabilirsin bence, böylece daha çok çalışacak konum var diye strese girmezsin yeni konu da çalışacağın için.

Bende bir konuda fikir danışayım, sizce tüm derslere birlikte çalışıp bitirip ondan sonra ders ders sadece bir derse 4-5 gün ayırarak kamp mı yapsam yoksa bir dersin konu çalışmasını bitirip diğer derse mi geçeyim? Yani ders ders bitirip ondan sonra mı konu tekrarlarına mı başlasam?

Yeni konuyla eski konuları birlikte yurutmeni tavsiye ederim bende. Daha verimli olur
Denemem bence hepsine birlikte yurut
Çünkü hiç insanın planladığı gibi olmuyor beklediğinden daha geç sürebiliyor. Hiç değilde tekrarlarin yetismese bile tüm konuları bitirmiş olursun. Ki sinava 2 ay kaldı, bu calistiklarin bile tekrar olarak gorebilirsin

Bence birlikte yürüt öğlene kadar eski konular öğleden sonra yeni konulara çalışabilirsin bence, böylece daha çok çalışacak konum var diye strese girmezsin yeni konu da çalışacağın için.

Evet mantkli aslinda boyle yaparsam geometriyede bakma sansim olur tesekkurler denemem.

Bence tum derslere birlikte calis cunku birini yakaladiginda digeri unutuluyo

Dediginiz gibi yapsam daha mantikli olucak basa donersm diger konular yetismeyebilir.

Tamam, öyle yapcam teşekkür ederm kızlar
Her ders içn zaten plan çıkarmıştım bitireceğim kitapları falan şimdi haftasonu tüm dersler bakmaya çalışcam :))

Bugün son 115 sorumuda çözdüm tarih tekrarini bitirdim
Salı günü memlekete gidecegimiz için yeni program yapmıyorum. Test götürüyorum ama coebilecekmiyım bilmiyorum :18:
Geldikten sonra bahar temizligim için 3 gün ayoracagim kendime ve bunun dışında sinava kadar aralıksız ders calisacagim inşallah

bende bır soru sorayım suan aklımı yogun derecede kurcalıyor genel tekrar yapmak ıstıyorm butun derslerı soru çözmesem bu dönem sadece konulara odaklansam olurmu tekrar yapayım snra soru çözeyım dıyorm ?

Canım konu çalışmak zaten zaman alıyor, soru çözmek zaman almiyor ki
Bence 2 testte olsa coz her konu arkasında, daha kalıcı olur.

Canım konu çalışmak zaten zaman alıyor, soru çözmek zaman almiyor ki
Bence 2 testte olsa coz her konu arkasında, daha kalıcı olur.

hep konu çalısasım var ya nedense sımdı x yayıncılıgın konu anlatm defterlerını aldm cag vat tarıhın onları çalısıp bıtırmek ıstıyorm çok guzel yapmıslar defter gbı not almışlar o zmn ben konu çalısayım aksam eve gıdınce test çözıyım saol canım

Bende de var canım onlardan.
Tekrar için çok güzel
Kolay gelsin

Arada kendine vakit ayırmak güzel oluyor sarfansari ama hergün bir kç test çözmekte fayda var çünkü dersten kopunca tekrar odaklanıp çalışması çok zor oluyor. Ders çalışma alışkanlığın kayboluyor. Tekrar alışkanlık haline getirmek de zor oluyor.

polisesi sarfansarinin dedği gibi yap. Çünkü konu çalışmasından sonra soru çözünce bu senin konuya daha farklı yaklaşmanı ve öğrendiklerini tümüyle gözünden geçirip analiz etmeni ve konuyu daha iyi kavramanı sağlıyor. Sadece konu okuyarak ezber yapmaya başlarsın belli bir süre sonra bu böyle şu şöyle ama öncüllü sorular sana yorum yeteneği kazandırır konu üzerine düşünüp fikir yürütmeni sağlar. Böylece bilgiler de kafana daha iyi yerleşir.

tesekkur ederım denemem haklısınız ezbere dönebılır yorumlarla konuya daha hakım olabılırm :44:

Bugün denemeye girdim eve geldim yemek yedim daha derse başlamadım birazdan başlayacağım.
Netlerimde artış var çok sevindim 87,5 netim geldi bugün süreyi yetiştiremediğim için turlama tekniği uygulamaya karar vermiştim öyle de yaptım çok faydasını gördüm. Son iki denemedir yetişmiyordu genel yetenekten 7 -10 arası boş kalıyordu. Bu sefer bilmediklerim boştu ama her soruya baktım süre ucu ucuna yetişti, ama netler arttı tabi :)) Tarih çalışıyordum bir haftadır tarihten 18,75 net yaptım. Son iki gündür de çok yorgundum hiç çalışmadım bugün telafi etmem lazım. Yarın da ALESe gireceğim.

Bugünkü planım da kozmik odadan türkçe sözcükte anlamı bitirmek. Sonra matematik tarih coğrafya ve anayasayla devam etcem. Her dersten 10 kitap seçerek konu konu tablo çıkarmıştım ona göre ilerleyeceğim. Bitirdiğim yere artı koyuyorum bu da beni motive ediyor. Baktım çözdüğüm sorular yettii bir de konudan sıkıldım o zaman o 10 kitabı bitirmeden diğer konulara geçcem. Tüm konular bitince de geçtiğim kitaplara geri döncem.

Denemem tebrik ederim çok iyi yapmisin
Benim de salı günü denemem var. Sabah ona girip öğlen yola çıkacağız.
Inşallah benim de yükselir netlerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…