2014 kpss çalışma günlüğüm

Kızlar bişey sorıcam ben ortaöğretim kpssye girmeyi düşünüyorumda başvuru nasıl yapılıyor birde ösym üzerinden demi yapılıyor benm şifrem yok nasıl oluyo anlatırmısınz acaba?

Başvurular haziran ayında
Basvurunuzu ösym kaydı yapan okullardan yapabilirsiniz

Kuzenimin eşi ankarada dersanede coğrafya öğretmeni
Çok sevilen başarılı bir öğretmen
Geçen bana fem in denemelerini cozmeden kesinlikle sinava girmemem gerektiğini söyledi
Ama çok zormus anlaşılan:44:
denememin de dediği gii gereksiz soruları var.
tarihten çok şık sorular çıkabiliyor bazen :)
çözelim yine de maksat soru tipi görmek :KK1:

aylardır kpss kitaplarından başka kitap yüzü görmüyorum.
çok özledim kitap okumayı.
bugün dayanamadım 4 tane roman aldım. akşamları uyumadan 10 dk. da olsa okumak istiyorum.
kpss neler çalıyor bizden :KK50: emeklerimizin karşılığını alırız inşallah.

aylardır kpss kitaplarından başka kitap yüzü görmüyorum.
çok özledim kitap okumayı.
bugün dayanamadım 4 tane roman aldım. akşamları uyumadan 10 dk. da olsa okumak istiyorum.
kpss neler çalıyor bizden :KK50: emeklerimizin karşılığını alırız inşallah.

Devrim vakit kaybı olarak görme kitap okumayı
Çok abartı zaman ayirmadikca, kitap okumakta gerekli
Ben yatmadan önce yarım saat okurum yıllardır.

Hangi kitapları aldin ?

$IMG_20140507_152700.jpg
bunları aldım canım.
hakan gündayın daha önce 2 kitabını okudum. harikaydı.
zarganayı da çok övdüler.okuyalım bakalım :)

Eki Görüntüle 1105062
bunları aldım canım.
hakan gündayın daha önce 2 kitabını okudum. harikaydı.
zarganayı da çok övdüler.okuyalım bakalım :)

Güle güle oku devrim :KK34:
Ya nedense benim hiç kitap okuma alışkanlığım yok:KK19:
Aslında severim okumayı da ama ilgimi çekmesi lazım kitabın mesela klasikleri çok seviyorum.

Roman okumayı da pek sevmiyorum bir kaç tane okumuşluğum var ama aşırı sıkılıyorum. Sanırım hep sıkıcı kitaplara denk geldiğimden, ilgimi çekince bırakamıyorum yoksa.

Üniversitede suç ve cezayı okumuştum psikolojimi bozmuştu çünkü kitaba kendimi çok kaptırmıştım kendimi okurken başkahramanın yerine koyuyordum.
O yüzden cinayet işlemiş gibi hissetmiştim rüyalarıma giriyordu vicdan azabı çekiyordum o aralar :KK9:
Çok etkilenmiştim o yüzden çok da beğenmiştim final haftası bile ders aralarında onu okuyordum dinlenirken :))

Aslında evde klasikler var hala onları okusam fena olmaz ama şimdi rus yazarların kitabı da kötü oluyor çünkü isimleri bir tuhaf oluyor kahramanların ve benim aklımda kalmıyor kitabın sonuna doğru anca ezberliyorum :KK1: Hatta ilk 50 sayfada adamın adını okuyunca bu kimdi yaa diyip kitabın ilk sayfalarına göz gezdiriyorum sonra haa şu sarışın kıza aşık olan adammış bu diyorum :KK52: Ha şu da fakir olan adammış vs.

Bunları anlatınca kitapl okumayı özlediğimi farkettim haftasonu ders aralarında bende yeni bir kitaba başlayım bari :)) Türkçeye faydası olur hem.

Güle güle oku devrim :KK34:
Ya nedense benim hiç kitap okuma alışkanlığım yok:KK19:
Aslında severim okumayı da ama ilgimi çekmesi lazım kitabın mesela klasikleri çok seviyorum.

Roman okumayı da pek sevmiyorum bir kaç tane okumuşluğum var ama aşırı sıkılıyorum. Sanırım hep sıkıcı kitaplara denk geldiğimden, ilgimi çekince bırakamıyorum yoksa.

Üniversitede suç ve cezayı okumuştum psikolojimi bozmuştu çünkü kitaba kendimi çok kaptırmıştım kendimi okurken başkahramanın yerine koyuyordum.
O yüzden cinayet işlemiş gibi hissetmiştim rüyalarıma giriyordu vicdan azabı çekiyordum o aralar :KK9:
Çok etkilenmiştim o yüzden çok da beğenmiştim final haftası bile ders aralarında onu okuyordum dinlenirken :))

Aslında evde klasikler var hala onları okusam fena olmaz ama şimdi rus yazarların kitabı da kötü oluyor çünkü isimleri bir tuhaf oluyor kahramanların ve benim aklımda kalmıyor kitabın sonuna doğru anca ezberliyorum :KK1: Hatta ilk 50 sayfada adamın adını okuyunca bu kimdi yaa diyip kitabın ilk sayfalarına göz gezdiriyorum sonra haa şu sarışın kıza aşık olan adammış bu diyorum :KK52: Ha şu da fakir olan adammış vs.

Bunları anlatınca kitapl okumayı özlediğimi farkettim haftasonu ders aralarında bende yeni bir kitaba başlayım bari :)) Türkçeye faydası olur hem.

Denemem aklıma ortaokul'daki halim geldi
Ilk defa yabancı bir roman okuyacaktim, hatta kitabın ismi Çatı
Yabancı isimlere kendime göre hasan hüseyin gibi takma isimler takmıştım. Hatta ufak bir kağıda not almıştım isimlerin takma isimlerini
Yabancı isimleri gördükçe kendi taktigim isimler yazıyor gibi okuyordum yoksa anlamiyordum :KK1:

Çocuk aklimla yine iyi akıl etmisim :KK53:

günaydınnnnnnn dün izinliydım kızlar ohhh beee dedım eşimle gezmeye cıktık bıraz x yayıncılıgın tarıhle vatandaslık defterını aldm cografyayı daha önceden almıstm çok hoşuma gıtmıstı tekrarlarıma bunlardan devam edıcem devrım kıtapların hayırlı olsun canım bende cok severım kıtap okumayı :KK16: kpss ye baslayınca ara verdm bende cunku cok baglanıyorm bır kıtaba baslayınca o kıtap ıkı gunde bıtıyor amaaaaa ablam bır kıtap almıss bırsuru kıtabı var evınde ama bırtanesı var cok sevıyorm dızılerını sımdı onu okucam sherlock holmes :KK16::KK16: ıyı çalısmalar arkadaslar :KK68:

günaydınnnnnnn dün izinliydım kızlar ohhh beee dedım eşimle gezmeye cıktık bıraz x yayıncılıgın tarıhle vatandaslık defterını aldm cografyayı daha önceden almıstm çok hoşuma gıtmıstı tekrarlarıma bunlardan devam edıcem devrım kıtapların hayırlı olsun canım bende cok severım kıtap okumayı :KK16: kpss ye baslayınca ara verdm bende cunku cok baglanıyorm bır kıtaba baslayınca o kıtap ıkı gunde bıtıyor amaaaaa ablam bır kıtap almıss bırsuru kıtabı var evınde ama bırtanesı var cok sevıyorm dızılerını sımdı onu okucam sherlock holmes :KK16::KK16: ıyı çalısmalar arkadaslar :KK68:

günaydın canım sana da
inşallah seneye sohbet topiğinde okuduğumuz kitapları paylaşır önerilerde bulunuruz
bende bugun evdeyim dersane yok. biraz temizlik yapıp ders çalışacağım.
kolay gelsin herkese

Kızlar kpss başvurusu bu hafta başladı lisans için ben unutmuşum :18: Bugün aklıma geldi panik oldum unutmayım diye hemen yaptım , rahatladım şimdi ohh üstümden bir yük kalktı sanki :KK8: Çok pimpirikliiyim bu konularda aklıma hep ya bir aksilik çıkarsa diye geliyor. Ben normalde her başvuruyu unutmayım diye ilk günden yaparım ilk defa unuttum kaçırdım mı falan derken neyseki son gün ayın 14ü imiş :KK49:
Başvuru tamam ama ben hala sınava hazır değilim çok çalışmam lazım çooook :KK35:

Denemem aklıma ortaokul'daki halim geldi
Ilk defa yabancı bir roman okuyacaktim, hatta kitabın ismi Çatı
Yabancı isimlere kendime göre hasan hüseyin gibi takma isimler takmıştım. Hatta ufak bir kağıda not almıştım isimlerin takma isimlerini
Yabancı isimleri gördükçe kendi taktigim isimler yazıyor gibi okuyordum yoksa anlamiyordum :KK1:

Çocuk aklimla yine iyi akıl etmisim :KK53:

sarfansari yabancı romanın hasan hüseyinle keyfi mi olur :KK1: :KK1: :KK1: Benim de öyle yapmışlığım var hani eskiden :))

Kızlar lise düzeyinde kpss başvuru tarihleri haziranın ilk haftası diye biliyorum ama emin olamadım var mı bilgisi olan?

Arkadaşlar bir umut bile olur diye sormak istiyorum. Kpssde DHMT yani din hizmetleri içinde para yattırılması gerekiyor. Ama atmde görünmüyo nereye yatırılcağı. Cumartesi oturumana direk 80 lira mı koycaz. Kaç yeri aradım kimse bilmiyo.

💙❤️

Arkadaşlar bir umut bile olur diye sormak istiyorum. Kpssde DHMT yani din hizmetleri içinde para yattırılması gerekiyor. Ama atmde görünmüyo nereye yatırılcağı. Cumartesi oturumana direk 80 lira mı koycaz. Kaç yeri aradım kimse bilmiyo.

💙❤️

DHMT 18.10.2014 tarihinde imiş. Cumartesi sabah oturumuna 80 TL yatırın diyor kılavuzda:

Bir de ben internetten yaptım ödemeyi orda her oturum için ayrı seçenek çıkıyor Mesela cumartesi sabahı seçip sonra oturum ekle diyip DHMT ekle diyebiliyorsun. Sağlam olsun ya bankanın içinden ya da internetten yap bence para yatırma işini.

X