2014 kpss çalışma günlüğüm

Galiba içime doğmuş. Birkaç sayfada "bölümümden atama yok", yazına rastlamıştım.
Meğer ikimizde gıdacıymışız :)

safransari, merhaba

izninle sayfanı okuyabilir miyim? :)

Deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum.

Tabiki okuyabilirsiniz, deneyimlerimizi paylaşmak için yazıyoruz.

Galiba içime doğmuş. Birkaç sayfada "bölümümden atama yok", yazına rastlamıştım.
Meğer ikimizde gıdacıymışız :)

Memnun oldum :) ne zaman mezun oldunuz?

tesekkur ederım cevap ıcın malesef çalısmak zorundayım sarfansari aslında cıkarsalar işsizlık maası fılan alsam çok ıyı olurdu ama şuan çalışmak zorundayım sınava yakın cıkmayı bende cok ıstıyorum liseden gırıcem sınava eylulde sanırım sınav aslında şöyle bı konu var ben butun derslerden sıfırmışım onu ögrendm cunku çalısmaya baslamadan önce test çözdm ve tarıh cogr.vat neredeyse hıc çözemedm zaten turkceye hıc çalısmıyorum sayılır ama yınede pratık yapıyorum sözellerı çok ıyı ögrenene kdr sözel çalısmam gerek mattanda sözel konuları bıtırdıkten snra çalısmayı dusunuyorum cnku hıc yapamıyorum eşim asıl meslegı ögretmen(snradn polis oldu) matı çok çok ıyı olmasına ragmen ögrenemedm zaten sözel konularm bıtmek uzere mart gbı mata baslayıp sözelden çok soru çözmeye başlıycam umarım basarılı oluruz:/

aslında işim çok rahat satış ofısınde çalısıyorum patronlarım cok ıyı butun gun ders çalısabılıyorum sabah 9 da gelıp aksam cıkana kdr kıtaplar önumde hıc rahatsız olmuyorlar aslında ben sözel temelı yapıp marttan snra sadece sözelle ılgılı test çözup matematıge vakıt ayırmak ıcın ılk sözele basladm martan snra sınava kdr 6 ay kalıyor 6 aydada sadece sözel test çözup mat çalısmk daha ıyı olur dıye dusunmustum :S

Sarfansari bende öyle düşünüyorum o yüzden matematik türkçeye de ağırlık veriyorum çünkü öok soru çözmeyince inanılmaz vakit alıyor türkçe matematik ben 2013 kpss de genel yetenekten 57/3 yaptım. Yanlış sayım az güzel bir şey ama önemli bir nokta da varki sözele yarım saatim kaldı. Ki o zaman çalışmadığım için yapabileceğim bir kaç soruyu işaretledim öylesine şimdi sözele çalışırsam ve yetişmezse çalışmalarım boşa gidecek. Üstelik sınav anında benzer soru çözmenin artısı çok olacak o yüzden onlara da ağırlık vermeye çalışıyorum. O yüzden planıma tüm dersleri ekledim 2012 de full sözel çalışıyordum ben. Çünkü matematik türkçe çok basitti. ALES gibi değildi. Eksik derslere tabi ki ağırlık verilmeli ama sınav sistemi değiştiği için de diğerleri es geçmek olmaz. Ben tarihe 5 saat çalışıyorsam 1 saat de türkçe matematik çalışmalıyım.

Evet dedğin gibi hafta içi tamamlayacağım mutlaka. Diğer cuma günü de yeni plan yapcam bunu bitirip :)) Planlı olunca daha iyi çalışıyor insan bitirmem lazım diyip.

polisesi sana şöyle bir öneride bulunabilirim. Matematikte madem zorlanıyorsun çok basit anlatan ve çalışmaktan hoşlanacağın bir kitap al. Ben tarih için öyle yapmıştım. 2-3 netim varken 25 neti bile görmeyi başarmıştım. Sebebi sevdiğim bir kitap bulup ordan zevkle çalışmamdı. Zaten netlerin arttıkça dersi daha çok seviyorsun inan. Keyifli matematik falan var tavsiye edilen onlara falan bakabilirsin.

Matematiğin çok fazla konusu var o yüzden bence sona bırakma şimdiden başla ve de çok yavaş ilerle acele etmeden strese girmeden yavaş yavaş çalış ve çok soru çözerek ilerle. Bir konudan 300 soru çözmeye çalış. Ama bunu sınava kadar yayarak yap.her gün 50 soru çözsen 6 günde bir üniteyi bitirirsin bir ayda 5 ünite biter. Sınava kadar anca biter hepsi.

Ayrıca sözeli bitirince sadece test çözmekle olmayacak yavaş yavaş konuları unuttuğunu göreceksin. Hepsi tek tek silincek aklından sadece temel şeyler kalacak aklında çalıştığın ayrıntıların hepsi uçup gidecek o yüzden sözeli bitirince konu tekrarı yapmayı sakın unutma. Sadece test çözerek yapılan tekrar boşa yapılmış tekrar olacak senin için.Benim başıma geldi bu ordan biliyorum

evet haklısın matematıge baslamam gerek sözelde tekrarla test yapıcamda matematıkde uf hıc yuzunu bıle görmek ıstemıyorum ben nabcam ya :18:haftalık programımda bıle yok matematık ama baslıcam tamam önumuzdekı hafta eklıcem onuda sankı matematık calısınca beynım onkat daha zorlanıyormus gbı hemen bırakasım gelıyor tesekkur ederım tavsiyen ıcın

Son düzenleme:

Evet insan bir dersi sevmeyince öyle oluyor. Benim de coğrafyada öyle olmuş hiç yapamadım hayatım boyunca o dersi çok kötüydüm çalışmak bile istemiyordum. Ama çalışmaya başlayıp anlayınca çok hoşuma gitmişti. Matematik gerçekten çok zevklidir bulmaca çözmek ya da bilgisayarda oyun oynamak gibi bir şey :)) Konuları çalışıp anlamaya başlayınca seveceksin. Önyargını kenara at ben bu dersi öğrenebilirim diye düşün. Zaten matematik bilmeyen insan yoktur dünyada. Markete gidip alışveriş yapıyoruz para verip üstünü alıyoruz. Ya da bir yere giderken kestirme yolları kullanıyoruz. Diyet yaparken kaç kaşık yemek yedk onu sayıyoruz. Ya da kalori hesabı yapıyoruz. Yediğim her şeyin kalorilerini yazıp topluyoruz. Sonuçta herkes matematik bilir herkes de matematiği kolaylıkla yapabilir. Hayat matematiksiz olmaz ki :)) Sevgilimiz askere gider gelmesine kaç gün kaldı diye hesap yaparız. Evleniriz kaç yıl oldu diye hesap yaparız. Hayatta her şey matematik o yüzden korkulcak bir şey yok yani :))

Ben 2 aydır her hafta, çok değil birer test sözel ve sayısal mantık çözüyorum ve ilk baktığımda çok fransız kaldığım soruları şimdi çok kolaylıkla yapıyorum. Bir seyi anlayıp kenara atmak değilde devamlılığı olması çok önemli derslerde. Bunun için haftalık proğramımda 7 test matematik, 7 test parağraf, 1 er testte mantık soruları ekledim 2 aydır. Bu haftadan itibaren de tekrarlarım başladı, bir hafta tarih türkçe, diğer hafta anayasa coğrafya. Önümüzdeki aydan itibaren de haftalık 10 soru güncel çalışacağım. 10 soru belirleyip 1 hafta boyunca bunları tekrar tekrar okuyacağım. aklımda ancak kalır çünkü

Bizim dershane 2 denemeden sonra deneme yapmaya ara verdi, çünkü konuların çok başında olduğumuz için netler az çıkıyormuş, buna da öğrencilerin canları sıkılıyormuş, denemeye bile girmiyormuş çoğu, denemeler boşa gitmesin diye daha seyrek arayla yapacaklarmış bu sıralar.

bugün arkadaşımın bebeğinin diş partisi var, birazdan ona gitmem gerek, sonra da eşimle çarşı işimiz var, akşam 5 i bulur eve gelmemiz. 5 ten sonra çalışacağım. umarım bugün de min 4 saat çalışma süremi tamamlayabilirim

Denemem sana katılıyorum hayatımız matematik, ben kilo vermekle uğraştığım için şu sıralar, en son tartıldığımda üstümde ne vardı diye onun gr hesabını bile yapıp aradaki farkı buluyorum

polisesi Bende de tarih anayasa coğrafya sıfırdı, ama bilmediğin şey insana zor geliyor gerçekten. ama üstünkörü çalışmaya başlayarak bile terim aşinalığı oluyor bir süre sonra. Geçen eşime milletvekilleri hep mecliste yata yata maaş alıyor zannediyordum, meğer adamların ne çok işi varmış diyorum yazın antalya'ya tatile giderken eşime bu dağlar denize paralel onun için ulaşım zor diyorum sınav kesinlikle genel kültürü öğretiyor bana.

Ya ben şu öğrencileri hiç anlayamıyorum sınavdan insanın morali niye bozulur da sınavdan kaçar ki. Kaçınca eksikleri kapanacakmı sanki Madem puanın düşük daha çok hırs yapki daha çok çalış her sınavda 5 net arttırmaya çalış madem sınav sayısı daha çok daha iyi bir şey bu. Hem sınava motive olunur hem de sınav taktiklerini geliştirirsin dimi ama :))

Bu arada sarfansari belki bende senin gibi ilerleyen zamanlarda matematik ve türkçe mantık hedefi koyarım haftalık şimdili konuları bitirmeye odaklandım.

Diş partisini de ilk defa duydum Nerden akıllarına gelmiş yaa
Yarın da ben evde olmayacağım o yüzden kendime 4 saat hedefi koyuyorum yarın için. Bugün akşam da bildirim yaparım kaç saat çalıştığımı.

kızlar çözemedıgınız soruları kıme soruyorsunuz soru çözum ortamı yok topkte çözemdklerımızı yazsak çözen arkadaslaar olurmu acaba??

:))) evet haklısın denemem örneklerıne bayıldım gercektende motıve oldum açıkçası sanfansari bende bırcok seyı yenı ögrendım haber ızlerken eşime bazen anayasa dersı vermeye basladım aferın dıyor oda çalısıosn gercektende sabahtan berı ders çalısıyorum sımdı yıne devam edıcem iş çıkısına kdr cnku eve gıdınce çok işim oluyor ders çalısamıyorum evde

benım bölum ınsaat atamaları cok ıyı(tabı bende atanırsam ) dsi karayolları unıversıte beledıyeler alım yapıyr ama benım en dusuk 80 almam lazım aslında bızım bölumun atamaları en son 74 küsür puanla atanmıs arama kurtarma olarak atanmak ıstıyorum ben ondada puan en son istanbul il afet 74.97 ile almıs umarım bende alırım yuksek puan umarım herkes ıstedıgı meslege atanır kolay gelsın herkeze

cok düşük puanla atanıyormuşun, hemde liseden gireceksin sınava, çok daha kolay yapabilirsin.
iş yerinde çalışabilmen senin için çok bütük avantaj aslında, evde sabah 8 de uyanıp başlamayabilirsin ders çalışmaya ama iş yerinde yoğun değilmiş, daha proğramlı bile olur senin için.

Denemem bu yeni yesil anneleri çıldırmış

doğumlarının son ayı evde bebek shop partisi veriyorlar, bebeğe aldığın hediyeleri götürüyorsun, ev tamamen erkek bebekse mavi, kız bebekse pembe süsler

bebek doğuyor, 40 gün sonra mevlüt okutuluyor, evler yine süslü, özel isimli nikah şekerlerine benzer şekerler, isimli kurabiyeler...

sonra bebek 8 aylıkken dişleri çıkıyor diş partisi yapılıyor, diş şeklinde pasta, yine süsler püsler ikramlar

sonra 1 yaş doğumgünü yine abartılı partiler
Bana çok abartılı geliyor ama kıramadığım arkadaşlarıma gitmek zorunda kalıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…