2014 ikiz anneleri

ayy bu haberlerle bizi nasl sevindiriyorsunuz.insallah bizlerde 36lari görup emzirebiliriz bebislerimizi.birde kiyafet konusunda aydinlatir misiniz bizi.malum normale göre daha kücuk doguyorlar ya ilk ay icin nasl kiyafet alayim yenidogan veya hastane cikisi mi veya 0 ay mi
Canım daha once de yazdım kıyafeti kiloya degil boya gore giydiriyoruz bizimkiler 37+1 dogmasına ragmen 49 cm anca doğdular ben hastane çıkışlarını hic zevkli kullanamadım tek parça tulum daha kullanışlı oluyo 3 tane 50 cm tulumum vardı yıkayıp kuruyup onları giydirdim 20 gun cok rahat oluyo kucaklarken beli dagiliyo kıyafetin cunku..ekstra battaniye başlık eldiven alabilirsin tabi

Çok gecmis olsun canım ya kotu olmus..ben bol bol emzirdim emmenin yerini bise tutmuyo süt için ..birdileksin de söylemiş birkikte emzirmek cok farkediyo..ben 4,5 ay bitlikte emzirdim yastıkla..bide bol tereyagi yedim bilmiyorum etkisi var mı suyu hic söylemiyorum zaten o malum..

Bu arada 0-3 aylık kıyafetler 62 cm kızlar buyuk olur ilk doğduğunda yeni dogan almalısınız onlar da 50-56 cm değişiyo..ilk 50 cm tulum kullanmanızı ısrarla tavsiye ederim kucaklayinca dagiliyo gidiyo kıyafetler..
teşekkur edrim canim ya kiyafey konusunda cok yardimci oldun bilemeyince panik yaptimm da ben biraz

Canım daha once de yazdım kıyafeti kiloya degil boya gore giydiriyoruz bizimkiler 37+1 dogmasına ragmen 49 cm anca doğdular ben hastane çıkışlarını hic zevkli kullanamadım tek parça tulum daha kullanışlı oluyo 3 tane 50 cm tulumum vardı yıkayıp kuruyup onları giydirdim 20 gun cok rahat oluyo kucaklarken beli dagiliyo kıyafetin cunku..ekstra battaniye başlık eldiven alabilirsin tabi
saol canim ya tecrubesiz olmak cok kötu.kiyafet konusunda tribe girdim iice.tulumlarda kullanisli olmuyo sürekli altini degistirmen gerekio zor oluo denince vazgecmistim.ama simdi bakicam artk

saol canim ya tecrubesiz olmak cok kötu.kiyafet konusunda tribe girdim iice.tulumlarda kullanisli olmuyo sürekli altini degistirmen gerekio zor oluo denince vazgecmistim.ama simdi bakicam artk
Canım arkadaşlar da söylemiş aya göre değil boya göre kıyafet alın. Bizimkiler de 47-48 cm doğdular. Ben hastane çıkışlarını tepe tepe kullandım valla. Biraz büyüktü tabi ama kuzuları kundak yaptığım için pek sorun olmadı.:KK70: Bu arada tulum çok daha kullanışlı. Alttan çıtlı tulumlar 10 numara, hiç sorun olmuyo alt alırken.:KK49:

Küvözde kalmadılar ama doğumdan 3 saat sonra kan şekerleri düştüğü için bakım ünitesine aldılar. Bu küvöz işi ne kiloya ne haftaya bakıyor canım. Herşeyin hayırlısı olsun de. Hastaneden eli boş eve gelmek çok kötüydü ama açıkçası kuzular hastanedeyken ben ancak kendime gelebildim tam olarak. Sezaryen sonrası 1 haftada ancak toparlanabildim. Pompayı da ihtiyaç halinde kullanacaksın zaten canım. Kuzular yanında ve emebiliyolarsa zaten kullanmazsın. Emzirmeyle sağma çok farkediyo bu bi gerçek ama mecbur kalınca yapacak bir şey yok ki. Rabbim hayırlı doğumlar nasib etsin canım benim. Benim de ultrasonda kuzular 2300 civarı gözüküyordu. Ama daha kilolu doğdular. 2500 gr bile minicik ama haberin olsun.:KK48::KK48:
sağol canım amin.Rabbim hayırlısını versin öncelikle.Ben çalışmıyorm, ama yinede aldım pompa,çift sağım elektrkli.İkisini aynı anda emzirmeyi beceririm inşallah.Bende doğumum kendiliğnden başlamasını beklemek çok istiyodum ama gebelik kolestazı sebebiyle erken alınacaklar.Napalım hayırlısı böyledir belki.Hep ikizlerin biri uslu diğeri yaramaz olur diyolar bu sizde böyle mi :)

saolun kizlar yardimlariniz icin.bayagi fikir sahibi oldum.bende boyuna göre alayim artk.bebisler sanirim dogumdan sonra cabuk toparlayip kilo aliyorlar zaten

Slm Canlarımmmm Nasılsıniz bakalim ♥
Biz bu kez de kabızlıkla uğraşıyoruz. Mama yedikleri icin oluyo sanirim. Cok sıkıntı çekiyo cok ağlıyo kuzularim. Keşke sütüm daha cok olsaydı da mama vermek zorunda kalmasaydim :KK43:mamalarina azcık zeytinyağı katıyorum bu kez de kusuyolar. Zaten kusmayla ilgili sıkıntımız var naspcagimi bilmiyorum var mi bi öneriniz
Biz de aynı sorunu yaşadık canım, aptamilin conformil maması var içindeki lif oranı daha fazla ve proteinler parçalanmış oldugu için hazmı daha kolay. Biz conformil mamayla çözdük kabızlık sorununu. Yalnız mama lifli oldugu için biberonun deliğini sık sık tıkıyor o sinir ediyor insanı ama yapcak birşey yok. 3 aylık olduktan sonra da normal mamaya geçersiniz, biz hipp kullanıyoruz şimdi memnunuz. Bir de mama yedirdikten sonra bir iki çay kaşığı kaynamış soğumuş su verebilirsiniz. Zeytinyağı da riviera olanını daha iyi tolere ediyorlar sanki, cam şişede satılanlardan almıştım ben ,2 gün kakayı yapmayınca 3 damla mamaya damlatıyordum onu kusmadılar. Çay kaşığı fazla geliyor ilk ayda kusturuyor. Bir de kulak çubuğunu zeytinyağına batırıp makat deliğini hafifçe uyarın ve karnına masaj yapın bağırsak hareketlerini uyarıyor.

Sende görürsün canım inşallah.Hepimiz korka korka geldik bu haftalara.Benim 36+0 da doğumum olacak mecburiyetten.Keşke biraz daha kalabilselerdi diye üzülüyorm ama bunda da vardır bi hayır.
Hiç üzülmeyin bence boşuna, ben 35 hf 4 günde hiçbir problem yokken aniden suyum geldiği için doğum yaptım hiç sorun olmuyor merak etmeyin , haftanız çok iyi. Benimkiler şu anda 4 aylıklar ve normal doğan bebeklerle aynı kilodalar hatta oğlum biraz iri bile. Doğumda solunum problemi küvöz vs de olmadı çok şükür, sadece sarılık oldular onu da iyi besleyebilirseniz hafif atlatırlar. Hayırlı doğumlar...

Hiç üzülmeyin bence boşuna, ben 35 hf 4 günde hiçbir problem yokken aniden suyum geldiği için doğum yaptım hiç sorun olmuyor merak etmeyin , haftanız çok iyi. Benimkiler şu anda 4 aylıklar ve normal doğan bebeklerle aynı kilodalar hatta oğlum biraz iri bile. Doğumda solunum problemi küvöz vs de olmadı çok şükür, sadece sarılık oldular onu da iyi besleyebilirseniz hafif atlatırlar. Hayırlı doğumlar...
inşallah çok saolun. Alşah bağışlasın. Doğum tarihimiz bir hafta öncedrn beli olunca zaman geçmek bilmedi.Kaç kilo doğdu sizin bebişler? Bana 35+0 da 2500 demişti doktorumuz,bilmiyorum tutar mı :)

inşallah çok saolun. Alşah bağışlasın. Doğum tarihimiz bir hafta öncedrn beli olunca zaman geçmek bilmedi.Kaç kilo doğdu sizin bebişler? Bana 35+0 da 2500 demişti doktorumuz,bilmiyorum tutar mı :)
Benim ultrasonda söyledikleri kilo ile hemen hemen aynı doğdular. Oğlum 2800 gr kızım 2200 gr doğdu. Sizinkilerin de kiloları iyiymiş, hiç endişelenmeyin. İlk doğduklarında emzirme sorunu yaşayabilirsiniz, süt pompası alın muhakkak ve ememezlerse sağın. Şimdi zaman geçmek bilmiyor diyorsunuz ya doğduktan sonra da zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamayacaksınız, geceler gündüze günler birbirine karışacak :)

Tulumlar çabuk uzadıkları için hemen küçük kalıyorlar, bacakları kasıyor. O yüzden çok fazla almayın bence. Ayaksız tulumlar daha uzun kullanılabilir belki ama onda da çorap giydirmek gerekiyor, çoraplar da ayakta durmuyor. Prematüre bebekler için de zıbın takımları var, ben öyle yapmıştım ikişer takım almıştım. Bir de idil bebenin hastane çıkışları çok güzel, kalıpları öyle geniş değil çok rahat giydirdim ben, penyesi de yumuşacık. Patikli altlarla çıtçıtlı body ler çok kullanışlı bence. Çıtçıtlı body lerim 46-50cm olanları satılıyor ben C&A dan almıştım çok iyi oldu.

Benim ultrasonda söyledikleri kilo ile hemen hemen aynı doğdular. Oğlum 2800 gr kızım 2200 gr doğdu. Sizinkilerin de kiloları iyiymiş, hiç endişelenmeyin. İlk doğduklarında emzirme sorunu yaşayabilirsiniz, süt pompası alın muhakkak ve ememezlerse sağın. Şimdi zaman geçmek bilmiyor diyorsunuz ya doğduktan sonra da zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamayacaksınız, geceler gündüze günler birbirine karışacak :)
Maşallah.Pompa aldım,peki sağdığınız sütü biberonla mı verdiniz Kaşıkla verin diyolar zor olmaz mı ozamanda.Aslında bu benim ikinci gebeliğim birde kızım var ama kendimi çok tecrübesiz hissediyorm .Kızımda emzirme sorunu olmadı, 41+1 de doğdu 3800 kiloydu.Bunlar erken olacak zayıf olacak bir sürü soru işareti oluyo ister işstemez. Sağlıkla bi gelsinlerde gecrmizi gündüzümüzü birbirine karıştırsınlar :)

Benim ilk günler zaten çok azdı 10 cc anca geliyordu, onu da kaşıkla ağızlarına akıttım. Sonra yetmediği için mama takviyesi yaptık, kaşıkla baş olmaz ki biberonla verdim. Sütüm sonra biraz arttı ama 30-40 cc anca çıkıyordu onu da biberonla verdim, bazen mamaya ekledim. Şimdi de emiyorlar pek sağmak gerekmiyor, nadiren sağmak zorunda kalırsam da biberonla veriyorum. Ama hala yetersiz ve emmekle doymuyorlar malesef. :KK43:

32+3 bugün doktora gittik 1630/1765 kilolar baya az gibi geldi kilo almaları için ne yapmalıyım bilemedim
Protein ağırlıklı beslenmeye dikkat edin. Ben sabahları ballı süt içiyordum. Hergün yumurta yeyin, akşam yemeğinde kırmızı et, tavuk balık gibi proteinden zengin menüler tercih edin. Bir de muz yiyordum ben. Karbonhidratlar yani tatlılar sadece size kilo yapar, şekerinizi yükseltebilir o yüzden tatlılardan biraz uzak durun.

Merhaba arkadaşlar, daha önce burada bir arkadaşımın çatlak için kullandığı karışımdan bahsetmiştim. Öğrendim karışımı ve sizinle de paylaşmak istedim, belki kullanmak istersiniz.

*20 gr ayn-ı sefa yağı
*20 gr hindistan cevizi yağı
*40 gr susam yağı
*40 gr kakao yağı.

Yalnız baştan söyleyeyim, çok fena kokuyor. 16. haftamı doldurunca başlayacağım kullanmaya ben de. Aldım hazırladım şimdiden.:KK1::KK1::KK1:
merhaba hayırlı olsun :)bebekleriniz buyumus peki çatlağınız oldumu hiç çok merak ediorum

merhaba hayırlı olsun :)bebekleriniz buyumus peki çatlağınız oldumu hiç çok merak ediorum
Çok sağol canım büyüdüler yaa kocaman olduk çok şükür.:KK70:
Ne kadar çok çatladığımı anlatacak kelime bulamıyorum.:KK61::KK61::KK61:Hamileliğimin tek pişmanlığı budur herhalde, keşke dediğim başka hiçbir şey olmadı. Belki her halükarda çatlayacaktım, kimbilir. Ama ben keşke taa en başından beri yağ yerine krem kullansaymışım demekten kendimi alamıyorum. Ama çok şükür sağlıcakla aldım ya kuzularımı kucağıma, napalım çatlaklarım da onlardan bana armağan olsun.:KK54::KK54::KK54:

Ne kadar çok çatladığımı anlatacak kelime bulamıyorum.:KK61::KK61::KK61:Hamileliğimin tek pişmanlığı budur herhalde, keşke dediğim başka hiçbir şey olmadı. Belki her halükarda çatlayacaktım, kimbilir. Ama ben keşke taa en başından beri yağ yerine krem kullansaymışım demekten kendimi alamıyorum. Ama çok şükür sağlıcakla aldım ya kuzularımı kucağıma, napalım çatlaklarım da onlardan bana armağan olsun.:KK54::KK54::KK54:
canım sağlıkla büyüt kuzularını inş...
kaçıncı aydan itibaren çatladın onu merak ettim
ben 30 haftalık olmak üzereyim henüz çatlamadım da acaba son haftalarda aniden mi çatlanıyo onu merak ettim :)

olsun gerçekten o bebişlere değer hayırlı olsun tekrardan rabbim hayırlı uzun ömürler versin :

X