2014 ikiz anneleri

tatlım gemiş olsun. inşallah bebişlerin çok sağlıklıdır ve o melekleri eve götürdüğün zaman tüm yaşanan zorluklar unutulur. Allah bebeklerine hayırlı bereketli uzun ömürler nasip etsin. tekrar geçmiş olsun
tşk bu gün oğluşumu da taburcu ettim ama hala yeme sorunu yaşıyoruz inşallah atlatırız artık....

Merhaba hanımlar! 14 gün önce doğum önce biri kız biri erkek ikizlerimi dünyaya getirdim. 36+2 haftadaydık ve sancım olduğu için takibim olan Gazi Üni. Hastanesine gittik akşam vakti. Normal doğum başlamış ve durdurmaya çalıştılar Nidilat adındaki tansiyon ilacı ile. Normalde hocanın hastası da olmama rağmen koskaca hastanenin yeni doğan ünitesi dolu olduğu için doğuma almadılar ve sancılarımla birlikte özel odalarda dolu olduğu için 6 kişilik bir odada doğum yapmış hanımlarla uzuuuun bir gece geçirdim. Doktorum durduramazlarsa eğer bebeklerin yeni doğan ünitesi olan bir yere sevk edebileceklerini söylemişti ilk gittiğim saatlerde. Sabah yoğun çabalara rağmen bir tek Zekai Tahir Burak hastanesi kabul etti beni ama ailem Medicana hastanesinde ki doktorla görüşüp durumu anlatınca beklemenin saçma olduğunu acil olarak oraya yatırılıp ameliyata alabileceklerini söyledikleri için oraya sevk edildim ve doğumumu orada yaptım.

Her zorluğun ardında bir ferahlık varmış ya bende ambulansla gidip odama geçer geçmez hazırlanıp spinal olarak sezaryene alındım. Bebeklerim sağlıklı sıhhatlı bir şekilde dünyaya geldiler şükürler olsun. İnsanın her zaman planladığı ve umduğu olmuyor. Alemlerin Rabbinin bildiği hayırlısı olan şey oldu şükürler olsun. Hastaneden çok memnun kaldım, çalışanlardan da doktorumdan da... Doğum yaptıktan 1 gün sonra taburcu oldum.

Ancak vakit bulabildiğim için şimdi yazabildim... Rabbim hayırlı ve kolay bi şekilde sizleri de yavrularınıza kavuştursun inşAllah :KK36:

REmine hayırlı olsun Allah kuzucuklarına saglık sıhhat versin. Allah annalı babalı buyutsun inşallah

Kizlar merhaba, öncelikle hepinize ikizlerinizle saglikli günler diliyorum.biz de iki bebisle başladığımız maceramiza tek bebişle devam ediyoruz,hakkimizda hayirlisi buymuş.ikizleri ilk öğrendiğimizde bir heves aldığımız bugaboo donkey ikiz arabamiz ve 2 maxicosi pebble ana kucağını satıyoruz.sase ve ana kucakları teşhir,geri kalan tüm parçalar sıfır ürün.ikiz arabalarinin içinde en hafif ve en kullanışlısı olduğu için tercih etmiştik.asansör ve kapılardan rahatlıkla geçiyor ve hatchback arabamızın bagajına sığıyor.ilgilenen olursa özelden bilgi verebilirim.tenteleri kirmizi ve mavi..

Herkese merhabalar. Uzun süre oldu gelmeyeli, daha doğrusu gelemeyeli :) Dogum yapan arkadaslarimiz olmus. Saglikla buyutun ins :) Hamile arkadaslarimiz da saglicakla kucaklarina alsinlar ins.Hamike iken burdaki sevgili ikiz annelerimiz uyarmisti bol bol uyuyun diye. Çooook haklilarmis. Şimdi aynj seyi ben söylüyorum bol bol uyuyun mümkün olduğunca çoook dinlenin ki erken doğum olmasın. Benim miniklerim 33.haftada geldi dünyaya. Kusma problemimiz da olsa devam ediyor. Ağzından burnundan ayni anda gelen kusmuklar yavrumu tikiyor o yüzden korkudan gece gündüz bekliyoruz baslarinda. Annemlerde kaliyorum Benle birlikte evdeki herkes nöbette . sizin bebeklerde de aynı problem olmus muydu?

Herkese merhabalar. Uzun süre oldu gelmeyeli, daha doğrusu gelemeyeli :) Dogum yapan arkadaslarimiz olmus. Saglikla buyutun ins :) Hamile arkadaslarimizsürmüştüm aralarkucaklarina alsinlar ins.Hamike iken burdaki sevgili ikiz annelerimiz uyarmisti bol bol uyuyun diye. Çooook haklilarmis. Şimdi aynj seyi ben söylüyorum bol bol uyuyun mümkün olduğunca çoook dinlenin ki erken doğum olmasın. Benim miniklerim 33.haftada geldi dünyaya. Kusma problemimiz da olsa devam ediyor. Ağzından burnundan ayni anda gelen kusmuklar yavrumu tikiyor o yüzden korkudan gece gündüz bekliyoruz baslarinda. Annemlerde kaliyorum Benle birlikte evdeki herkes nöbette . sizin bebeklerde de aynı problem olmus muydu?
Cnm benim bizdede ayni sorun var ikizlerimdede yani iki oglumda reflu var malesef 3ay10gunluk oldular ve hala devam ediyor inan bana azindan burnundan geliyor mamalari beni emdiklerinde daha cok kusuyorlar kizimda 9 ay surmustu bu kusmalar

Cnm benim bizdede ayni sorun var ikizlerimdede yani iki oglumda reflu var malesef 3ay10gunluk oldular ve hala devam ediyor inan bana azindan burnundan geliyor mamalari beni emdiklerinde daha cok kusuyorlar kizimda 9 ay surmustu bu kusmalar
Ay mi ciddi misin ay biz de bebisler biraz toparlaninca gecer diye dusunuyoduk. Bu süreç cok yipratti bizi ya :KK43: napalim kuzucuklar iyi oksun da biz beklemeye devam edriz. Hastanede aptamil kullandılar bebislere, hastane sonrası biz de aynısına devam edelim dedik. Sonra bi yakınımiz aptamilin kusmayi tetikledigini söyledi. Suan hipp kullanıyoruz baya farketti canım ya. Annr sütüne en yakin tek organik mamaymis

Ay mi ciddi misin ay biz de bebisler biraz toparlaninca gecer diye dusunuyoduk. Bu süreç cok yipratti bizi ya :KK43: napalim kuzucuklar iyi oksun da biz beklemeye devam edriz. Hastanede aptamil kullandılar bebislere, hastane sonrası biz de aynısına devam edelim dedik. Sonra bi yakınımiz aptamilin kusmayi tetikledigini söyledi. Suan hipp kullanıyoruz baya farketti canım ya. Annr sütüne en yakin tek organik mamaymis

tatlım çok geçmiş olsun. Allah çocuklarını saglıkla buyuteyi nasip etsin inşallah. ben henüz kendm dogum yapmadım ama okuduklarım ve etrafımdan duydugum şey, anne sutune en yakın olan formul mamanın keçi sutuyle yapılanı Golden Goat diye satılan bu ürün çok tavsiye ediliyor. Sen yine çocuk doktoruna da danışabilirsin istersen. Uzmanlar inek sutunden yapılan mamaların gaz sorunu ve kolik gibi durumlara da neden oldugunu keçi sütünde yapılan formul mamaların ise daha faydalı oldugunu hatta devem sütü gibi sütler yerin artık birçok markette rahatlıkla bulunanbilen keçi sütünü kullanılmasını öneriyorlar.

Merhaba arkadaşlar bende inşallah ikiz annesi olacağım burda doğumu ankara başkent hastanesinde yapanlar var mı?tecrübelerinize ihtiyacım var

Herkese merhabalar. Uzun süre oldu gelmeyeli, daha doğrusu gelemeyeli :) Dogum yapan arkadaslarimiz olmus. Saglikla buyutun ins :) Hamile arkadaslarimiz da saglicakla kucaklarina alsinlar ins.Hamike iken burdaki sevgili ikiz annelerimiz uyarmisti bol bol uyuyun diye. Çooook haklilarmis. Şimdi aynj seyi ben söylüyorum bol bol uyuyun mümkün olduğunca çoook dinlenin ki erken doğum olmasın. Benim miniklerim 33.haftada geldi dünyaya. Kusma problemimiz da olsa devam ediyor. Ağzından burnundan ayni anda gelen kusmuklar yavrumu tikiyor o yüzden korkudan gece gündüz bekliyoruz baslarinda. Annemlerde kaliyorum Benle birlikte evdeki herkes nöbette . sizin bebeklerde de aynı problem olmus muydu?
Evet benim de oğluşum da çok sık kusma oluyordu, neredeyse her beslenmeden sonra çıkarıyordu bir kısmını ama öyle fışkırır tarzda değil. Kızımda da 2 aylıkken birkaç hafta iki üç günde bir ağız dolusu hatta zaman zaman fışkırır tarzda kusmaları oldu. Sonra sağlık ocağında boy kilo ölçümü için götürdüğümüzde hemşire mamayı değiştirip deneyin bir de dedi. Kilo alımları gelişimleri normal oldugu için tetkik yaptırmaya gerek duymadık, zaten 6 aya kadar kusma reflü fizyolojikmiş. Sonra mamayı değiştirdik(aptamil kullanıyorduk hipp organik mamaya geçtik), şu anda 4 ayımız dolmak üzere ve kusmalarımız neredeyse tamamen bitti çok şükür.

tatlım çok geçmiş olsun. Allah çocuklarını saglıkla buyuteyi nasip etsin inşallah. ben henüz kendm dogum yapmadım ama okuduklarım ve etrafımdan duydugum şey, anne sutune en yakın olan formul mamanın keçi sutuyle yapılanı Golden Goat diye satılan bu ürün çok tavsiye ediliyor. Sen yine çocuk doktoruna da danışabilirsin istersen. Uzmanlar inek sutunden yapılan mamaların gaz sorunu ve kolik gibi durumlara da neden oldugunu keçi sütünde yapılan formul mamaların ise daha faydalı oldugunu hatta devem sütü gibi sütler yerin artık birçok markette rahatlıkla bulunanbilen keçi sütünü kullanılmasını öneriyorlar.
Tsk ederim canim. Ins sende bebeklerini sağlıcakla kucağına alirsin. Canım şuan bebisler cok minikler keçi sütü kullanmalari mumkun değil ki. Mamalarini da suyla yapıyoruz zaten. Mama konusunu dra danistik hipp markanin pre.combiotik olanini çok önerdi. İçerisinde yararli bi çok bakteri ve o bakterileri besleyici lifler barindiriyormus. Tarim Bakanlığının da onay verdiği tek organik mama da hipp zaten. Ben cok memnun kaldım

Evet benim de oğluşum da çok sık kusma oluyordu, neredeyse her beslenmeden sonra çıkarıyordu bir kısmını ama öyle fışkırır tarzda değil. Kızımda da 2 aylıkken birkaç hafta iki üç günde bir ağız dolusu hatta zaman zaman fışkırır tarzda kusmaları oldu. Sonra sağlık ocağında boy kilo ölçümü için götürdüğümüzde hemşire mamayı değiştirip deneyin bir de dedi. Kilo alımları gelişimleri normal oldugu için tetkik yaptırmaya gerek duymadık, zaten 6 aya kadar kusma reflü fizyolojikmiş. Sonra mamayı değiştirdik(aptamil kullanıyorduk hipp organik mamaya geçtik), şu anda 4 ayımız dolmak üzere ve kusmalarımız neredeyse tamamen bitti çok şükür.
Benim de oglusumda daha fazla kusma olayi. Bana da reflü gibi geliyo aniden genzine bişeyler sıçrıyo çünkü. Normal şekilde kussalar hiç sorun değil de burundan da gelince tikaniyo kuzular. Gece gündüz basinda biri okuyo sürekli nobetleşe bekliyoruz bu da bizi çok yoruyo tabi

Benim de oglusumda daha fazla kusma olayi. Bana da reflü gibi geliyo aniden genzine bişeyler sıçrıyo çünkü. Normal şekilde kussalar hiç sorun değil de burundan da gelince tikaniyo kuzular. Gece gündüz basinda biri okuyo sürekli nobetleşe bekliyoruz bu da bizi çok yoruyo tabi
Benim tavsiyem geceleri başı 45 derece yüksekte yatırın, ben reflü yastığı almıştım ama boyları uzayınca kullanamadım şimdi çift yastıkla yatırıyorum. Tıkanıyorsa mutlaka yan yatsın. Eğer yapabilirseniz az az sık sık besleyin. Ama ben bunu yapamadım açıkcası çünkü oğlum doymazsa basıyordu yaygarayı. O istediği kadar yesin mamayı bitirsin diye zorlamayın. Her beslenmeden sonra gazını çıkartın. Bir de antireflü mamalar varmış, normal mamalardan daha koyu kıvamlı oluyormuş. Örneğin aptamilin ar maması varmış. Ama onlar da yoğun oldugu için kabız yapabilir, ben kullanmadım. Reflü için gaviscon infant önerenler var ama bir çocuk dr tuz oranı fazla küçük bebeklerde önermiyoruz dedi bana. Gece uykusuzluk çok zor yıpratıcı gerçekten de, kendinizi de hasta etmeyin bu arada.

Merhaba ikiz anneler ve ikiz anne adayları :KK66:
Doğum yapmadan önce sık sık yaziyodum takip ediyodum ancak bebislerim geldiğinden beri yeni fırsat buldum :KK66:
Benim kızım ve oğlum da 34 + 5 de 22 mayısta Geldiler 28 . Haftadan sonra sürekli gelmeye çalıştılar ama doktorumuz erteledi yine hast yatarken tam taburcu olacakken bi anda geldi suyum apar topar sezeryana aldılar kızım 1920 oğlum 1970 kg doğdu normalde ikisinide yanıma verdiler fakat oğlum da emme refleksi yoktu ayrıca solunumda sıkıntı çıkınca 8 gün küvezde kaldı
zor günler di yinede bin şükür halimize..kızım arada da olsa emiyodu biberona alisinca bıraktı 2 ay sagarak verdim sütümü sonra bi anda kesildi mamaya devam tabi şimdi bide ek besinlere başladık :KK66:
Kızlar bol bol uyuyun dinlenin inanın uykuya hasretim ; ( bide sonlara yaklastiginizda dikkat edin dinlenin benim erken doğum yapmamin sebebi hiç oturmamam sürekli geziyodum AVM pazar evde olursam mutfakta pasta Börek enerji doluydum oturamiyodumki :KK66: 25 kilo aldım ama 2 ayda hepsini geri verdim :KK66:
biraz fazla yazdım galiba inşallah zamanında sağlıkla kucaginiza alırsınız bebislerinizi :KK66:

Merhaba anneler. Cumartesi sabah planlı bir şekilde 37+2 haftalık iken spinal anestezi ile doğum yaptım. Kızımız solunum sıkıntısı nedeniyle küvöze alındı. Tedbir amaçlı 2 gün küvözde kaldı. Oğlumuzu da kızımız da alıp eve geldik çok şükür. Darısı sizlere inşallah.

Maşallah doğum yapanlara Allah sağlıklı neşeli bebişler ve bakım kolaylığı versin.
darısı bizlere inşallah

Bizde ek olarak anne sütüne aptamil başlamıştık, sonra eşim sma mama almış ve aldığı günden itibaren reflü olduğunda bebişlerde her seferinde olmasada kusma olmaya başlamıştı. Oğlum 3 kere kustu :KK42: kızımda bulantıyı bastırıyordu ama oda dayanamayıp kusuyordu... Eski mamamıza geri döndük şuan reflü olsada kusmamız kesildi şükürler olsun. İnşallah bu reflülerde tez zamanda geçer gider çünkü oğlum uyumuyor bulantıdan sürekli ağzına geliyor :KK43:

Bu arada Doğum yapan annelere hayırlı olsun diliyorum... Bebişlerinizle hayırlı güzel günler geçirin inşAllah... :KK68:

Arkadaslar bir şey soracağım bebişlerinize demir damlası veriyor musunuz? Tadı çok kötü benimkiler öğürüyor verince ve üstleri başları batıyor, yıkamakla çıkmıyor da. Benimkiler anne sütüne ilave ek mama da alıyorlar ve zaten demir mamanın içinde var. Hem demir damlası vermeye başladığından beri kızım sanki rahatsız gibi, karnına masaj yapınca hoşuna gidiyor acaba bağırsaklarını mı rahatsız ediyor diyorum. O yüzden şimdilik vermiyorum kestim damlayı, belki 6 aydan sonra ek gıdaya başlayınca daha iyi tolere eder. Verilmeli mi yoksa vermesek mi kafam karıştı, mamada da var fazlası da zarar değil mi? Hem bebişlere eziyet çektirmek istemiyorum illa ki gerekli değilse. Siz ne yapıyorsunuz bu konuda?

Slm kızlar masallah yeni doğumlar olmus allah anali babali büyütsün ins..
Hamis arkadaslara alışveriş hususunda bi tavsiyem var hastane cikisi yerine bol bol 50 cm tulum alın ilk doğduklarında cok küçük oluyolar benimkiler 2500 üstünde oldukları halde minnaciktilar hastane çıkışları hic zevkli kullanamadım toplanıyo ve emanet gibi duruyo battaniye ihtiyacınız cok oluyo en az 4 tane olsun mesela..
Bide anne sutu hususunda sizlere moral ve destek olayım ben 6 ay sadece anne sutu verdim ikizlerime su an 6 buçuk ayligiz ve yavas yavas kahvaltı çorba tattırıyorum emdirdiguniz sürece süt yetiyo yani goguslerimi düğüm olması harici hic sağmadım diyebilirim..dogar digmaz bebeklerimizi emzirin şutunuz 2 gune gelecektir..kızım ağlıyo yine yazarım sevhiler

Slm kızlar masallah yeni doğumlar olmus allah anali babali büyütsün ins..
Hamis arkadaslara alışveriş hususunda bi tavsiyem var hastane cikisi yerine bol bol 50 cm tulum alın ilk doğduklarında cok küçük oluyolar benimkiler 2500 üstünde oldukları halde minnaciktilar hastane çıkışları hic zevkli kullanamadım toplanıyo ve emanet gibi duruyo battaniye ihtiyacınız cok oluyo en az 4 tane olsun mesela..
Bide anne sutu hususunda sizlere moral ve destek olayım ben 6 ay sadece anne sutu verdim ikizlerime su an 6 buçuk ayligiz ve yavas yavas kahvaltı çorba tattırıyorum emdirdiguniz sürece süt yetiyo yani goguslerimi düğüm olması harici hic sağmadım diyebilirim..dogar digmaz bebeklerimizi emzirin şutunuz 2 gune gelecektir..kızım ağlıyo yine yazarım sevhiler
Allah bağışlasın maşallah.Kaçıncı haftada doğum yaptınız merak ettim.Benimde 4 gün sonra doğumum var 36+0 da.

X