2014 ikiz anneleri

Sen mi ben mi yok yok konusundaaaa:KK9:
Ben sırt üstü geçen usg de bayılıodum dünyam karardııııı:KK53:
Bugun gittim dr ye yok kasılma değil dedi gene benim karnımın ağzı burnu kayıo diorummmm serviks kısalmamış kasılma olsa kısalır dio nst de az biraz bişiler çıktı ama onada harekettir dedi hoş bu sefer allahtan nst de oldu bir iki defa bu arada 28 de ciğer geliştirici yapalım dedi çok erken değil mi yaaa ben istemiorum bi risk yoksa :18:
Sana ne dedi doktorunn konuşabildin mi???

Rapor alcan cnm 30 dan önce dr lerdeöle ayrıo yada haftasını ileri gösteriolarki bu illegal bişiy daha önce gebelikle ilgili haftanın yazdığı bi rapor aldıysan olmaz

Sen nerelerdesin arkadaş iice koptun forumdan:KK19:

Organik boyayla boyat bence bişiycik olmassssss:KK6:

Kızlar gece yan yatınca memelerim sıkışıo herhalde yapışkan su akıo benden sizede oluo mu??
Nstde yasadin ve sanci gorunmediyse rahat ol Canim... Valla ptesi doktorun dediği gibi mesaj çektim ama halaaa cevap gelmedi, her zaman yazar cevap ya karar veremedi bilmiyom artik bende vardir bir hayır deyip çok ustelemeyim dedim :KK1: Ama cuma kontrolum o zamana kadar cevap gelmezse söylerim inşallah, o hafta kesin vuralim der gibi geliyor... Derse vurucam ben Allah korusun erken doğum olur ve vurmamiş olursam daha pişman olurum. Karar vermek çok zor Canim yaaa :KK43: haber gelirse yazarim...
minolta cnm nasılsın dr gün verdi mi yaklaşıyor senin de maşalllah kaç kilo aldın bebeklerin kilosu nasıl

aksu cnm ben bayadır yoktum geçmiş olsun şimdi nasılsın

seybil maşalllah bebeişlerin kilosuna nazar değmesin kritik haftaları atlatmaya az kaldı inşallah 12 kilo senin haftanda çok muymuş ben 11 kilo aldım dr normal dedi hoş benim dr a herşey normal:))))

benekli cnm seni biraz depresif gördüm çok okuyamadım yazdıklarını ama önemli bişey yoktur inşallah kısaca yazsana

haxu cnm allah sağlıkla kucağına almayı nasıp etsin baya zor bi gebelik yaşadın allahım kucağına alınca hepsini unutcan

Çok sağol Canim endişeli günler geciriyoruz ama buna da şükür daha kötüye gitmedi simdilik... İnşallah vakitli gelir kuzularim.... Hepimizin... Sen nasilsin canim? Ne kadar sıklikta gidiyorsun doktora kilolari falan nasil minnoşların? Sana doktor hiç ciğer geliştiriciden bahsetti mi?

umutcum hoşgeldin söylediğine benzer şeyler ben de oldu ama 20.haftamda olmuştu pembe daha sonra kırmızıya dönmezse sorun olmaz kahverengi de sorun değil kırmızı iyi değil o da sancın olursa tehlikeli hale geliyor ben ilk progestana başladım sonra proloton depot iğneye başladım rahim genişlediği içim olabilir şimdilik hep dinlenmelisin ayaklarını altına yastık koy uzan canım

Canım çok teşekkür ederim hepinizi okuyorum çok faydalı şeyler öğreniyorum sayenizde diğer türlü sadece bana oluyor gibi hissediyor insan... Bir daha ki kontrol 10 martta o zamana kadar hep yatıcam inşallah ♥♥

Benekliii..buralardayım kız okuyorum ama her zaman yazamiyorum sadece..o yapışkan sıvı bende de var ara ara su gibi de görüyorum sanırım normal kuzulara süt çalısmaları başladı:)

Nstde yasadin ve sanci gorunmediyse rahat ol Canim... Valla ptesi doktorun dediği gibi mesaj çektim ama halaaa cevap gelmedi, her zaman yazar cevap ya karar veremedi bilmiyom artik bende vardir bir hayır deyip çok ustelemeyim dedim :KK1: Ama cuma kontrolum o zamana kadar cevap gelmezse söylerim inşallah, o hafta kesin vuralim der gibi geliyor... Derse vurucam ben Allah korusun erken doğum olur ve vurmamiş olursam daha pişman olurum. Karar vermek çok zor Canim yaaa :KK43: haber gelirse yazarim...

Çok sağol Canim endişeli günler geciriyoruz ama buna da şükür daha kötüye gitmedi simdilik... İnşallah vakitli gelir kuzularim.... Hepimizin... Sen nasilsin canim? Ne kadar sıklikta gidiyorsun doktora kilolari falan nasil minnoşların? Sana doktor hiç ciğer geliştiriciden bahsetti mi?

geçen hafta gittim 1 ay sonraya randevu verdi kiloları iyiymiş maşalllah haftalarına uygun dedi dr iğneden o bahsetmedi ama ben sordum o da dr dan dr a değişir dedi bazı arkadaşlar işi garantilemek için vuruyorlar dedi ya da bi tehlike gördüklerinde size şimdilik gerek yok ihtiyaç olursa yaparız dedi bende okula devam gidiyorum ama artık ağırlaştım dün normal zamanda 3 kere gidip gelebileceğim bir mesafeyi yürüdüm diye bütün kaslarım iflas etti 8 de uyuyakaldım gözümü açamadım hey gidi günler heyyy:)))

minolta cnm nasılsın dr gün verdi mi yaklaşıyor senin de maşalllah kaç kilo aldın bebeklerin kilosu nasıl

seybil maşalllah bebeişlerin kilosuna nazar değmesin kritik haftaları atlatmaya az kaldı inşallah 12 kilo senin haftanda çok muymuş ben 11 kilo aldım dr normal dedi hoş benim dr a herşey normal:))))

benekli cnm seni biraz depresif gördüm çok okuyamadım yazdıklarını ama önemli bişey yoktur inşallah kısaca yazsana

haxu cnm allah sağlıkla kucağına almayı nasıp etsin baya zor bi gebelik yaşadın allahım kucağına alınca hepsini unutcan

Ay anacım nasıl depresif olmayım dayan dayan sabret çıldır geldi sonunda:KK52::KK53:
Kısaca özet:önce şekerim bozuk çıktı sonra 100 lük yükleme yaptılar ( ki o test ötesi yok bildiin çin işkencesi) o da saçma sapan çıktı yok dediler sonra kasılmalar başladı git gel git gel kasılma diil yağ dokun yok bebek hareti dediler ama gene nst az biraz sorunlu çıktı yaptırdıım dişim tekrar ağrımaya başladı bu kanal tedavisine gider az sabretsen ii dediler dediler de dedilerde bunaldım anlayacaın:KK52:

Benim anlamadığım madem bi sıkıntım yok neden yaptırayım herşey normalse yok ilka madem yapacan demek bende sıkıntı gördün söle bari bende bileyim haksız mıyım ama :KK52:senin rahim boyun en son kaçtı cnm ??28 de yapıolar benim anladığım cuma 28 olcaksan muhtemelen yapar 12 saat arayla iki dozmuş iki taneden dört tane kalçadan bayada sağlam kortizon insanlara yapmıolar o kadarını ay ne bilim vallahi :KK37:

Benekliii..buralardayım kız okuyorum ama her zaman yazamiyorum sadece..o yapışkan sıvı bende de var ara ara su gibi de görüyorum sanırım normal kuzulara süt çalısmaları başladı:)

Niye yazmıonda benle ilgilnemion burda ne badireler atlatıorummmmm :KK53:

geçen hafta gittim 1 ay sonraya randevu verdi kiloları iyiymiş maşalllah haftalarına uygun dedi dr iğneden o bahsetmedi ama ben sordum o da dr dan dr a değişir dedi bazı arkadaşlar işi garantilemek için vuruyorlar dedi ya da bi tehlike gördüklerinde size şimdilik gerek yok ihtiyaç olursa yaparız dedi bende okula devam gidiyorum ama artık ağırlaştım dün normal zamanda 3 kere gidip gelebileceğim bir mesafeyi yürüdüm diye bütün kaslarım iflas etti 8 de uyuyakaldım gözümü açamadım hey gidi günler heyyy:)))

Çalışma boşver evinin kadını ol:KK51:şaka bi yana dükkat et cnm ya yorma kendiniiii:KK16:
28-30-32 die biliomdu bn kontrolleri ama ben snn yerinde olsam hayatta dayanamazdım 4 hafta vallahi maşallah sana:nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:

Yok canım gün vermedi 6 martta gidicem ozamana kadar acil bişey olmazsa ben normal dogum istiyorum o yüzden şimdiden tarih vermio son zamana kadar beklicez.bebeklerimin kilosununda maşallahı var gecen hafta gittim biri 2250 biri 2150 gr :nazar: Sen nasılsın teşekkür ederiz bu arada cok incesin canım benim öpüorum seni

wasp canım görünmüyosun sen nasılsın bebekler nasıl senin bebişler de büyümüş 28 e az kalmış canım ben artık evde vakit geçirdiğim için kilo almaya devam edicem doktorum şimdi hedef 32 sonra 34 dedi 34 ten sonra korkma dedi inşallah hepimiz hayırlısıyla 36 ları da gorürüz

Ay anacım nasıl depresif olmayım dayan dayan sabret çıldır geldi sonunda:KK52::KK53:
Kısaca özet:önce şekerim bozuk çıktı sonra 100 lük yükleme yaptılar ( ki o test ötesi yok bildiin çin işkencesi) o da saçma sapan çıktı yok dediler sonra kasılmalar başladı git gel git gel kasılma diil yağ dokun yok bebek hareti dediler ama gene nst az biraz sorunlu çıktı yaptırdıım dişim tekrar ağrımaya başladı bu kanal tedavisine gider az sabretsen ii dediler dediler de dedilerde bunaldım anlayacaın:KK52:

Benim anlamadığım madem bi sıkıntım yok neden yaptırayım herşey normalse yok ilka madem yapacan demek bende sıkıntı gördün söle bari bende bileyim haksız mıyım ama :KK52:senin ra
him boyun en son kaçtı cnm ??28 de yapıolar benim anladığım cuma 28 olcaksan muhtemelen yapar 12 saat arayla iki dozmuş iki taneden dört tane kalçadan bayada sağlam kortizon insanlara yapmıolar o kadarını ay ne bilim vallahi :KK37:

Niye yazmıonda benle ilgilnemion burda ne badireler atlatıorummmmm :KK53:

Çalışma boşver evinin kadını ol:KK51:şaka bi yana dükkat et cnm ya yorma kendiniiii:KK16:
28-30-32 die biliomdu bn kontrolleri ama ben snn yerinde olsam hayatta dayanamazdım 4 hafta vallahi maşallah sana:nazar:

Nasıl yani 12 saatte bir iki doz? 2 günde 4 kere mi iğne olucaam:KK53: yaaa perşembe bide pruloton depot var zaten cok canımı yakiiyo bazen kistleşiyo gibi oluyo... Kuzular iyi olsun da katlanırız artik:KK25:
Benim rahimboyum 27 mm düştü canım :KK50: hem de çok kısa surede... Daha önce 50mm ustu bile cikiyordu, ortalama 40-45 arasiydi. Kızım çok aşağıda olmasa değişken birşey uzar belki yine diyicem ama... Tek kısalmasın boyle kalsın da...

Nasıl yani 12 saatte bir iki doz? 2 günde 4 kere mi iğne olucaam:KK53: yaaa perşembe bide pruloton depot var zaten cok canımı yakiiyo bazen kistleşiyo gibi oluyo... Kuzular iyi olsun da katlanırız artik:KK25:
Benim rahimboyum 27 mm düştü canım :KK50: hem de çok kısa surede... Daha önce 50mm ustu bile cikiyordu, ortalama 40-45 arasiydi. Kızım çok aşağıda olmasa değişken birşey uzar belki yine diyicem ama... Tek kısalmasın boyle kalsın da...

Yok cnm bi iğnede iki doz toplamda 2 iğne:KK53:
Sen hala niye oluosun proluton benm dr 16 dan sonra anlamsız demişti ay her biri bi değişik konuşuo bunlar yüzünden böle olduk biz:KK37:
Ne zaman hangi haftanda kısaldı sırf kasılmalardan mı kız kendiliğinden aşşağı indi diye mi ??

Yok cnm bi iğnede iki doz toplamda 2 iğne:KK53:
Sen hala niye oluosun proluton benm dr 16 dan sonra anlamsız demişti ay her biri bi değişik konuşuo bunlar yüzünden böle olduk biz:KK37:
Ne zaman hangi haftanda kısaldı sırf kasılmalardan mı kız kendiliğinden aşşağı indi diye mi ??

Canim ben tam tersine 14. Hafta falan başladim iğneye ve 34. Haftaya kadar vuracaksin dedi doktorum (,inşallah görürüm o haftalari da vurulurum). Ondan önce de progestan fitil kullaniyordum. Yalniz gördüğüm kadariyla genel anlamda tam tersi son aylar vurulmuş genelde çoğu kişi. Her doktor farklidir da bu kadari da bizi paranoyaklaştırıyor cidden :KK35:
Canim rahim boyum 1 hafta önce kısaldı 25+3 dü. Ondan 1 hafta önce yapilan ölçümde de hafif kısalma başlamıştı ama riskli durumda değildi. Belli haftadan sonra bir miktar kısalması nispeten normal ama bu kadar olmasi sanirim hem kasılma hem aşagida olması ikisi de etkiledi. Doktor direk şundan demedi.

Arkadaşlar Merhabalar çoğunuz maşallah son haftalardasınız ne güzel Rabbim hepimizin kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :) sizlere sorum olcak 14+0 haftalık ikizlerime hamileyim çok şükür geçen hafta P.tesi günü dr gittik her şey yolundaydı çok şükür biraz ayakta kaldım galiba ertesi günü de ilk defa ıspanak yaptım akşamına pembe pembe lekenme oldu ama wc kağıda geldi çamaşırıma akcak kadar da çok değil di ben ağla ağla bir hal oldum hmn yattım sabaha kadar da hafif hafif kahverengi geldi dr.umu aradım hmn Proliton iğne vurul sancın yoksa gelme evde ıstirahat et dedi sonrasında gelmedi çok şükür 1 hafta da sizinde başınıza böyle bir şey geldimi birde rahimim de ağrı var netten baktım bu haftalarda olurmuş rahim büyüdü için birde tabi bir gün ağriyip bir gün ağrimayan bir belim var :) şimdiden çok teşekkür ederim ♥

Selam canim ben 24 haftalik oldum ve 8. haftadan beri zaman zaman kirmizi,pembe, kahverengi akintilar yasiyorum hatta 20. haftamda ciddi sayilabilecek bir kanama yasadim ancak cok sukur hicbiri tedbir gerektirecek onemli bir sorundan kaynakli degildi. Ilac vermisti doktorum artik onu da biraktim. Ben de ilk basta cok agliyordum ancak agrim sancim olmadigi icin ve bebeklerimin iyi oldugunu gordukce rahat olmaya basladim. Herhangi farkli bir durumda tabiki de hemen doktorumla iletisime geciyorum. Yani diyecegim o ki bu tur seyler kimisinde hic olmuyor kimisinde bir iki kere oluyor kimisinde de tekrar tekrar oluyor bendeki gibi.. sen doktorunla iletisimde ol boyle bir durumda ve stres yapma stres daha cok zararli bizzat anladim :)

Selam canim ben 24 haftalik oldum ve 8. haftadan beri zaman zaman kirmizi,pembe, kahverengi akintilar yasiyorum hatta 20. haftamda ciddi sayilabilecek bir kanama yasadim ancak cok sukur hicbiri tedbir gerektirecek onemli bir sorundan kaynakli degildi. Ilac vermisti doktorum artik onu da biraktim. Ben de ilk basta cok agliyordum ancak agrim sancim olmadigi icin ve bebeklerimin iyi oldugunu gordukce rahat olmaya basladim. Herhangi farkli bir durumda tabiki de hemen doktorumla iletisime geciyorum. Yani diyecegim o ki bu tur seyler kimisinde hic olmuyor kimisinde bir iki kere oluyor kimisinde de tekrar tekrar oluyor bendeki gibi.. sen doktorunla iletisimde ol boyle bir durumda ve stres yapma stres daha cok zararli bizzat anladim :)

İnanın çok rahatliyorum sizler den destek alınca :) bakıyorum da hemen hemen herkesin başına gelebiliyor o yüzden çok rahatladım Allah razı olsun ♥♥

Günaydın ikiz anneleri.. Nası gidiyo hayat?
Bizim biraz sırt ağrımız var ama kabulümüz tabi..yeter ki kuzular içerde iyi olsun..bide bu ay 3 kilo birden aldık:) yarasın kuzularıma..bütün gun bi yataktan kalkıp digerine yatıyorum ben iyice yorulmaya başladım..birde göğüsler adet oncesi gibi ağrımaya başladı tekrar..bence hepsi normal..
benekli basına gelen seyler için üzüldüm arkadasım ama napican buna da sukur..allah korusun beterin beteri var..aldıgım son 3 kiloyu senin için aldım haberin ola:) sanki bilerek aldım da:KK9:

Kizlar merhaba.bugun kasik ve şiddetli karın agrisi ile uyandim.ters hareket mi yaptim bilmiyorum.normal mi sizce.simdi biraz kasigimda kaldı agri 8+5 gunlugum.bide yatarken tedirgin oluyorum.ayaklarimi hareket ettirirken falan.zararli bi pozisyon var mi.bi de grip olmustum iki hafta once grip geçti ama öksürük geçmedi. Bazen cok oksuruyorum sarsiyo beni sıkıntı olur mu

Kızçeler napıonuz :) havalar cok güzel gezmek istiyorummm ama cok yoruluyorum dışarı cıkınca.gerci bi taraftandanda temizlik yapıorum yavaş yavaş pis yakalanmayım sonra :))

Kizlar merhaba.bugun kasik ve şiddetli karın agrisi ile uyandim.ters hareket mi yaptim bilmiyorum.normal mi sizce.simdi biraz kasigimda kaldı agri 8+5 gunlugum.bide yatarken tedirgin oluyorum.ayaklarimi hareket ettirirken falan.zararli bi pozisyon var mi.bi de grip olmustum iki hafta once grip geçti ama öksürük geçmedi. Bazen cok oksuruyorum sarsiyo beni sıkıntı olur mu
Canım 12 haftaya kadar kadik ağrıları bende de oldu..kanama veya leke yoksa ciddiye alma ama tabi dikkat et kendine..su an her türlü yatabilirsin sıkıntı olmaz:) oksururken ayaklarını karnına dogru cek belki daha rahat olur..

slm arkadaşlar sizlere bir sey sormak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim kafam karıştı ben ikiz bebeklere hamileyim şuan 13+2 günlük oldular maşallah gelişimleri gayet iyi dün cinsiyetlerini öğrendik ikiside erkek daha önce yazmıştm size bir kez belki hatırlayanınız vardır 3 yaşındada kızım var ve sorum kızlar dr 2 tane test istedi bu testler çok önemliymiş birisi 3 milyar diğeri 1.500 bu testlerden yaptrdınız mı siz ismini hatırlamıyorum test kagtları eşimde fiyat araştırması yapıyor çok mu önemli benim bunları yatrma gibi bir durumum hiç yok çok pahalıı:KK43::KK43:yatıramazsam acaba bir sorun olur mu şimdiden hepinize tşk ederim

Canım 12 haftaya kadar kadik ağrıları bende de oldu..kanama veya leke yoksa ciddiye alma ama tabi dikkat et kendine..su an her türlü yatabilirsin sıkıntı olmaz:) oksururken ayaklarını karnına dogru cek belki daha rahat olur..

Cok sagol canim.dinleniyorum.agrim baya hafifledi.oksurunce bebeklerim zarar gorur mu diye endise ediyorum da

slm arkadaşlar sizlere bir sey sormak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim kafam karıştı ben ikiz bebeklere hamileyim şuan 13+2 günlük oldular maşallah gelişimleri gayet iyi dün cinsiyetlerini öğrendik ikiside erkek daha önce yazmıştm size bir kez belki hatırlayanınız vardır 3 yaşındada kızım var ve sorum kızlar dr 2 tane test istedi bu testler çok önemliymiş birisi 3 milyar diğeri 1.500 bu testlerden yaptrdınız mı siz ismini hatırlamıyorum test kagtları eşimde fiyat araştırması yapıyor çok mu önemli benim bunları yatrma gibi bir durumum hiç yok çok pahalıı:KK43::KK43:yatıramazsam acaba bir sorun olur mu şimdiden hepinize tşk ederim

o ne testiymiş canım ben de ikiz bekliyorum 17 haftanın içindeyim detaylı ultrason istedi benden ama o senin dedğin fiyatlara test duymadım hiç ne testi olduklarını bir öğren istersen.

Canım biz hic bi test yaptırmadık oyle pahalı..hatta ikili ve 4 lu test fakan da yaptırmadık ikizlerde gerek duymuyo pek doktorlar..sanırım senin doktorun prenatest gibi bisi önermiş ama bu testler de anormali durumunda kısının isteğiyle yapılan testler..bence baska bi doktora daha danış derim..ikizlerde esas alınan 12 ve 20 haftalarda yapılan ayrıntılı ultrasonlar canım..
Cok sagol canim.dinleniyorum.agrim baya hafifledi.oksurunce bebeklerim zarar gorur mu diye endise ediyorum da
Yok canım bisi olmaz ama bi an once iyileşmeye bak oksururken dizlerini kendine cek ki karnın cok kasilmasin..elma limon kabuklu kaynat ic iyi gelir

X