2014 ikiz anneleri

Kızlar ben doğum yapmıştım hatırlamıyorsaniz alindan ölçen ateş ölçer almıştım bir ton paraya malesef sonuçları güvenilir değilmiş. Kulaktan olcenden alin mümkünse doktorlar tavsiye ediyor.

Benim çift yumurta ikizi. İkizlerde ikili üçlü testler yapılamıyormuş. Amniosentezin de düşük gibi riskleri var korkuyorum. Hiçbirşey yaptırmasam da içim rahat değil, acaba sağlıklılar mı diye bilmek istiyorum. Prenatest eğer sonuçları güvenilir ise ve sonuç normal gelirse ve tabii ayrıntılı ultrason da normal olursa en azından amniosentez yaptırmam diye düşünüyorum. Ben de 15 haftalığım şu anda, yaptırabilirim demek ki. Çok teşekkür ederim. Ha son olarak sonuç yüzde oran olarak mı geliyor yoksa evet kromozom anomalisi vardır yoktur gibi kesin sonuç mu geliyor?

Aynen dediğin gibi test normal cikarsa detaylida problem olmazsa için rahat etmiş olur, hatta detaylida ufak tefek soru işareti olsa kromozom anomalisi açısından testi baz alirlar. Sonuç direk normal yada anormal diye çikiyor, yani bir yüzde oran olasılık şeklinde değil. Amniyosentez sonucu %100 güvenilir, bu testte %98miş oldukça yuksek güvenilirliğe sahip...

slm kızlar ben tup bebek yöntemıyle ıkızlerıme hamile kalmıstım hatırlarsanız suan 11+1 gunluk hafıf sancılar oluyo.. ben ılk gunden ıtıbaren sureklı dınlendım cok iş yapmadım... ama artık sıkıldım yavas yavas da olsa bişeyler yapmak istıyorum siz benım haftalarımdayken iş yapıyomuydunuz ne tavsıye edersınız sımdıden tesekkur ederım hepınıze
:26::26::26:

Canım bende ilk günden beri kendi işimi kendim yapıorum agır işler ayrı onun için eşim yardımcı oluyor.bu zamana kadar yatsaydım kafayı kırardım herhalde hiç biyerden eksik kalmadım valla ne gezmekten ne sinemadan nede alışverişten :) Ama tehliken varsa söylencek bişey yok ozaman dinlenmen gerekior

kızlar size acil bir sorum var cevapolarsanız sevinirim.
şimdi ben bie kamu kuruluşunda ssk lı çalıyorum.ikiz gebelik olduğu için 30.haftada izne ayrılabiliyorum.ama artık zorlanmaya başladım.başka bir siteden arkadaşım riskli giden gebeliklerde doktor isterse doğum iznini erken başlatabilirmiş.mesela o arkadaşım rahatsızlanınca 29.haftada izne ayırmış doktoru.sizin bu konuda bildiğiniz bişey varmı.açıkcası böyle bişey varsa rapor almak yerine doğum iznimi 28 de başlatmak isterim.zaten sezeryan olacağı için 40 haftayı bulamayacağız.malum çoğullar zaten beklemiyor

Arkadaşlar Merhabalar çoğunuz maşallah son haftalardasınız ne güzel Rabbim hepimizin kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :) sizlere sorum olcak 14+0 haftalık ikizlerime hamileyim çok şükür geçen hafta P.tesi günü dr gittik her şey yolundaydı çok şükür biraz ayakta kaldım galiba ertesi günü de ilk defa ıspanak yaptım akşamına pembe pembe lekenme oldu ama wc kağıda geldi çamaşırıma akcak kadar da çok değil di ben ağla ağla bir hal oldum hmn yattım sabaha kadar da hafif hafif kahverengi geldi dr.umu aradım hmn Proliton iğne vurul sancın yoksa gelme evde ıstirahat et dedi sonrasında gelmedi çok şükür 1 hafta da sizinde başınıza böyle bir şey geldimi birde rahimim de ağrı var netten baktım bu haftalarda olurmuş rahim büyüdü için birde tabi bir gün ağriyip bir gün ağrimayan bir belim var :) şimdiden çok teşekkür ederim ♥

slm kızlar ben tup bebek yöntemıyle ıkızlerıme hamile kalmıstım hatırlarsanız suan 11+1 gunluk hafıf sancılar oluyo.. ben ılk gunden ıtıbaren sureklı dınlendım cok iş yapmadım... ama artık sıkıldım yavas yavas da olsa bişeyler yapmak istıyorum siz benım haftalarımdayken iş yapıyomuydunuz ne tavsıye edersınız sımdıden tesekkur ederım hepınıze
:26::26::26:

Canım merhaba ben de 14+0 haftalık hamileyim benimde tüp bebek ile oldu herkes sen artık 3 aylık oldun bişey olmaz dediler ufak defek yemek yaptım ama fazla ayakta kalmaya gelmiyor söylüyeyim 13 haftalik ken lekenme oldu çok korktum şimdi sürekli yatıyorum sadece yemek wc oturdum yerde namaz Allah kabul etsin inşallah daha da dr kontrolüme 20 gün var inşallah iyilerdir Rabbim e emanetler ♥♥

Arkadaşlar Merhabalar çoğunuz maşallah son haftalardasınız ne güzel Rabbim hepimizin kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :) sizlere sorum olcak 14+0 haftalık ikizlerime hamileyim çok şükür geçen hafta P.tesi günü dr gittik her şey yolundaydı çok şükür biraz ayakta kaldım galiba ertesi günü de ilk defa ıspanak yaptım akşamına pembe pembe lekenme oldu ama wc kağıda geldi çamaşırıma akcak kadar da çok değil di ben ağla ağla bir hal oldum hmn yattım sabaha kadar da hafif hafif kahverengi geldi dr.umu aradım hmn Proliton iğne vurul sancın yoksa gelme evde ıstirahat et dedi sonrasında gelmedi çok şükür 1 hafta da sizinde başınıza böyle bir şey geldimi birde rahimim de ağrı var netten baktım bu haftalarda olurmuş rahim büyüdü için birde tabi bir gün ağriyip bir gün ağrimayan bir belim var :) şimdiden çok teşekkür ederim ♥
Canım devamı gelmemiş zaten..o agrilar hep olacak hatta değişerrk devam edecek canım maalesef..yemek falan yapmaktan bise olmaz ama agır falan kaldırma,uzanma yukarılara..onun disinda bol bol dinlen yatarken ayaklarını biraz yükseğe koy..eger tekrarlarsa mutlaka doktoruna git baktir canım..gecmis olsun

Canım devamı gelmemiş zaten..o agrilar hep olacak hatta değişerrk devam edecek canım maalesef..yemek falan yapmaktan bise olmaz ama agır falan kaldırma,uzanma yukarılara..onun disinda bol bol dinlen yatarken ayaklarını biraz yükseğe koy..eger tekrarlarsa mutlaka doktoruna git baktir canım..gecmis olsun

Çok teşekkür ederim canım zaten dikkatli davranıyordum hep ama şimdi daha bir dikkatli olucam galiba ♥♥

:KK1:desene ikimizde içlerini okumaya çalişmişiz:KK1: ayy ne bileyim valla bugün ruyama bile girdi hoca Vazgeçtim vurmuycam diyordu. Ben kesin vurulurum da riskli olduğum için ama erken mi diyorum 29, 30 olsam tereddüt pek etmezdim. Göğşen beyin 28 hafta dediği 27+ değil mi? Bizim doktorlar akademisyen olduğu için aslinda bununla ilgili yapilan bilimsel arastirmalari iyi takip ediyorlardir diye düşünmek istiyorum. Mesajima hala da cevap gelmedi karar veremedi herhalde Hulusi hoca :KK1:[/QUOTE
Bencede karar verememistir yoksa cvp verirdi ne kadar yogun olsalarda yaxiyolarr..ewett 27+ cok yogun. hastane aksu ya gogsen beyle iki lafin belini bukmeden ya tel caliyo ya hemsire giriyo..oglanin fotosunu soz obur geliste vercem dedi artik iki haftadir bi foto alamadim bakmak istiyorum bi fotosu yok dedim tamam haklisin dedi.cok yogunlarrr yaa:-:-)-(
Ben bi gidisle vurunmuycam sanirum cunku acil doguma almadanda vuruyolarmis bu igneyii..aman bilmiyom kararsizimmm

Kızlar diorumki martın 1-2 gibi saçlarımı boyataım doguma hazırlanaım nede olsa az kaldı.Doktorum martın 1den sonra tetikte beklicez dedi.İlk hamileliligimde boyatmıştım dogumuma 2 hafta kala sizce boyataımmı dogumdan sonra lohusayım die beni kuaföre göndermezler :)

Kızlar ben doğum yapmıştım hatırlamıyorsaniz alindan ölçen ateş ölçer almıştım bir ton paraya malesef sonuçları güvenilir değilmiş. Kulaktan olcenden alin mümkünse doktorlar tavsiye ediyor.
Cokkk sagoll menac bende alindan olcer alcaktimm artik qlmamm.bi markaa varmiiii tavsiye edilenn

Kizlarrr yattip uzaninca nefes alamiyorum boyle icim aciyo derler ya kalp sikisiyo gibi dogrulunca nrmale donuyoooo...

Sizdede varmi bole bisiii??!

Kizlarrr yattip uzaninca nefes alamiyorum boyle icim aciyo derler ya kalp sikisiyo gibi dogrulunca nrmale donuyoooo...

Bende de yok yok gibi olacak da bende de oluyor :KK1: özellikle bazi günler.... Hulusi hocaya gecen yatarken nasil yatayim bebekler için dedim "Sırt üstü yatmada nasil yatarsan yat " dedi, tabi sola doğru yatmak en iyisi... Sırt ustu yatmak direk nefes darligi yapiyor fark ettim ki...

canım artık öyle olması normal ben hiç uzanıp yatmıyorum ya sağa ya sola dönüyorum o zaman bile bazen kalbim çarpıntısı oluyor

umutcum hoşgeldin söylediğine benzer şeyler ben de oldu ama 20.haftamda olmuştu pembe daha sonra kırmızıya dönmezse sorun olmaz kahverengi de sorun değil kırmızı iyi değil o da sancın olursa tehlikeli hale geliyor ben ilk progestana başladım sonra proloton depot iğneye başladım rahim genişlediği içim olabilir şimdilik hep dinlenmelisin ayaklarını altına yastık koy uzan canım

Bende de yok yok gibi olacak da bende de oluyor :KK1: özellikle bazi günler.... Hulusi hocaya gecen yatarken nasil yatayim bebekler için dedim "Sırt üstü yatmada nasil yatarsan yat " dedi, tabi sola doğru yatmak en iyisi... Sırt ustu yatmak direk nefes darligi yapiyor fark ettim ki...

Sen mi ben mi yok yok konusundaaaa:KK9:
Ben sırt üstü geçen usg de bayılıodum dünyam karardııııı:KK53:
Bugun gittim dr ye yok kasılma değil dedi gene benim karnımın ağzı burnu kayıo diorummmm serviks kısalmamış kasılma olsa kısalır dio nst de az biraz bişiler çıktı ama onada harekettir dedi hoş bu sefer allahtan nst de oldu bir iki defa bu arada 28 de ciğer geliştirici yapalım dedi çok erken değil mi yaaa ben istemiorum bi risk yoksa :18:
Sana ne dedi doktorunn konuşabildin mi???

kızlar size acil bir sorum var cevapolarsanız sevinirim.
şimdi ben bie kamu kuruluşunda ssk lı çalıyorum.ikiz gebelik olduğu için 30.haftada izne ayrılabiliyorum.ama artık zorlanmaya başladım.başka bir siteden arkadaşım riskli giden gebeliklerde doktor isterse doğum iznini erken başlatabilirmiş.mesela o arkadaşım rahatsızlanınca 29.haftada izne ayırmış doktoru.sizin bu konuda bildiğiniz bişey varmı.açıkcası böyle bişey varsa rapor almak yerine doğum iznimi 28 de başlatmak isterim.zaten sezeryan olacağı için 40 haftayı bulamayacağız.malum çoğullar zaten beklemiyor

Rapor alcan cnm 30 dan önce dr lerdeöle ayrıo yada haftasını ileri gösteriolarki bu illegal bişiy daha önce gebelikle ilgili haftanın yazdığı bi rapor aldıysan olmaz

Sen nerelerdesin arkadaş iice koptun forumdan:KK19:

Kızlar diorumki martın 1-2 gibi saçlarımı boyataım doguma hazırlanaım nede olsa az kaldı.Doktorum martın 1den sonra tetikte beklicez dedi.İlk hamileliligimde boyatmıştım dogumuma 2 hafta kala sizce boyataımmı dogumdan sonra lohusayım die beni kuaföre göndermezler :)

Organik boyayla boyat bence bişiycik olmassssss:KK6:

Kızlar gece yan yatınca memelerim sıkışıo herhalde yapışkan su akıo benden sizede oluo mu??

Son düzenleyen: Moderatör:
minolta cnm nasılsın dr gün verdi mi yaklaşıyor senin de maşalllah kaç kilo aldın bebeklerin kilosu nasıl

aksu cnm ben bayadır yoktum geçmiş olsun şimdi nasılsın

seybil maşalllah bebeişlerin kilosuna nazar değmesin kritik haftaları atlatmaya az kaldı inşallah 12 kilo senin haftanda çok muymuş ben 11 kilo aldım dr normal dedi hoş benim dr a herşey normal:))))

benekli cnm seni biraz depresif gördüm çok okuyamadım yazdıklarını ama önemli bişey yoktur inşallah kısaca yazsana

haxu cnm allah sağlıkla kucağına almayı nasıp etsin baya zor bi gebelik yaşadın allahım kucağına alınca hepsini unutcan

X