2014 ikiz anneleri

Eki Görüntüle 985716

kızlar selamlar nasılsınız çok fazla girip bakamıyorum hala annemde kaldığım için ordada internet yok maalesef..ancak arada eve geçtiğimde bakınıyorum öle..sayfalar ne hızlı ilerlemiş maşallah..neler kaçırdım doğum yapan var mı bakamadım..

bizim kanamalarımız çamur gibi akıntılarımız geçti şükürler olsun son muaynemde doktor kanama alanın kapanmış dedi..şimdi arada çıkıp dolaşabiliyorum geziniyorum yavaş yavaş..

evde sıkıldığım için keçeden bebek şekeri işine girdim öncelikle oğluşlarımın şekelerini hazırlıyorum sonrada eger olurda yaptıklarım beğenilirse satış yapmayı düşünüyorum çünkü bebişlerim büyüyene kadar uzun süre calışamıycam sanırım öyle gözüküyor kızlar..

üste eklediğim foto benim kuranda dağğıtıcagım bebek şekerim arkası magnetli bebeklerimin isimlerinide yazıp kenarına zımbalıycam ve tamam olucak..artı olarak kapı süsü ve takı yastıgıda hazırlıyorum onlarda bitince fotolarını koyarım.

fikrinizi almak isterim kızlar nasıl olmuş bebek şekerlerim..

Eki Görüntüle 985716

kızlar selamlar nasılsınız çok fazla girip bakamıyorum hala annemde kaldığım için ordada internet yok maalesef..ancak araa eve geçtiğimde bakınıyorum öle..sayfalar ne hızlı ilerlemiş maşallah..neler kaçırdım doğum yapan var mı bakamadım..

bizim kanamalarımız çamur gibi akıntılarımız geçti şükürler olsun son muaynemde doktor kanama alanın kapanmış dedi..şimdi arada çıkıp dolaşabiliyorum geziniyorum yavaş yavaş..

evde sıkıldığım için keçeden bebek şekeri işine girdim öncelikle oğluşlarımın şekelerini hazırlıyorum sonrada eger olurda yaptıklarım beğenilirse satış yapmayı düşünüyorum çünkü bebişlerim büyüyene kadar uzun süre calışamıycam sanırım öyle gözüküyor kızlar..

üste eklediğim foto benim kuranda dağğıtıcagım bebek şekerim arkası magnetli bebeklerimin isimlerinide yazıp kenarına zımbalıycam ve tamam olucak..artı olarak kapı süsü ve takı yastıgıda hazırlıyorum onlarda bitince fotolarını koyarım.

fikrinizi almak isterim kızlar nasıl olmuş bebek şekerlerim..

Maşallah canım iyi olmana sevindim...
Şekerinde çok şeker :KK1: tam erkek için uygun... Ne güzel düşünmüşün canım eğer varsa yeteneğin ki var belli evdeki vaktini de degerlendirirsin. Bizle de paylaşirsin fikir olur yaptirmak isteyen arkadaşlarda senle bağlantiya geçer, bende istiyorum keçeden ama biraz daha bekliycem tabi :KK16:

maşalllah maşalllahh nazar değmesin bebişlere bende normal istiyordum ama dr riskli oluyor deyince vazgeçtim zaten eşim bunu duyunca hemen vazgeçti o çok korkuyodu normal doğumdan ona ne oluyorsa:)))))biz de iiyiz işte hala okula devam çalışıyorum haftayada çalışayım da sonrasına bakıcaz işte:))

Walla canım sana bişey itiraf edeyim ilk dogumum normaldi ve cok rahat gecti epiduralli normal dogum yaptım ve 1 saaat sonra ayaktaydım.ben asıl sezeryandan korkuyorum .allah gönlümüze göre versin ne diyeyim :)

Walla canım sana bişey itiraf edeyim ilk dogumum normaldi ve cok rahat gecti epiduralli normal dogum yaptım ve 1 saaat sonra ayaktaydım.ben asıl sezeryandan korkuyorum .allah gönlümüze göre versin ne diyeyim :)

Sezaryen o kadar da korkulacak birşey değil ama şu narkoz işi beni deli ediyor. İlk oğlum sezaryen le doğdu çok rahatti bakalım bu Paşalarımda nolucak

Amin:) Bende allah nasıp ederse normal istiyorum ama bakalım hayırlısı tabi..bende sezeryandenkorkuyorum nedense..benim ilk doğumum bu arada..

slm arkadaşlar sizlere bir sey sormak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim kafam karıştı ben ikiz bebeklere hamileyim şuan 13+2 günlük oldular maşallah gelişimleri gayet iyi dün cinsiyetlerini öğrendik ikiside erkek daha önce yazmıştm size bir kez belki hatırlayanınız vardır 3 yaşındada kızım var ve sorum kızlar dr 2 tane test istedi bu testler çok önemliymiş birisi 3 milyar diğeri 1.500 bu testlerden yaptrdınız mı siz ismini hatırlamıyorum test kagtları eşimde fiyat araştırması yapıyor çok mu önemli benim bunları yatrma gibi bir durumum hiç yok çok pahalıı:KK43::KK43:yatıramazsam acaba bir sorun olur mu şimdiden hepinize tşk ederim
Canım hiç bişey demeden direk başka doktora danış derim. Ben de detaylı ultrason hariç hiçbir test yaptırmadım. O kadar paraya ne testiymiş anlamadım:KK53:
kızlar size acil bir sorum var cevapolarsanız sevinirim.
şimdi ben bie kamu kuruluşunda ssk lı çalıyorum.ikiz gebelik olduğu için 30.haftada izne ayrılabiliyorum.ama artık zorlanmaya başladım.başka bir siteden arkadaşım riskli giden gebeliklerde doktor isterse doğum iznini erken başlatabilirmiş.mesela o arkadaşım rahatsızlanınca 29.haftada izne ayırmış doktoru.sizin bu konuda bildiğiniz bişey varmı.açıkcası böyle bişey varsa rapor almak yerine doğum iznimi 28 de başlatmak isterim.zaten sezeryan olacağı için 40 haftayı bulamayacağız.malum çoğullar zaten beklemiyor
Canım resmi izin ikizlerde 30. haftada başlar ve bunun daha önce olması mümkün değildir kanunen. Maalesef daha önce ayrılmak istiyosan rapor almak zorundasın. Başka alternatifi yok.

Aramıza yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz der ve her zamanki gibi listemize katılmaya davet ederim.:21::21::21:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=669353&page=22

Bu arada Haxu dan haberi olan var mı merak ettim. Sesi çıkmadı:KK53:

Bu arada bizim de Pazartesi kontrolümüz vardı. Çok şükür herşey normal ama benim kuzular anneleri gibi biraz minik olacaklar galiba. Kiloları 1715-1745. İnşaallah 36. haftamızı doldurursak 2000 gr ı geçer ikisi de . Bu da bize yeter de artar bile. Oooh mis...:21::21::21:
Bu arada dün gece yarım saat ve bu akşam 1 saat olmak üzere şiddetli kasılmalarım oldu. Beraberinde ağrıyla ama. Artık benimkiler yola girdi geliyolar demektir.:KK52::KK52::KK52: İnşaallah biraz yavaş gelirler de 36 yı görürüz sağlıcakla .:KK16:

Maşallah canım iyi olmana sevindim...
Şekerinde çok şeker :KK1: tam erkek için uygun... Ne güzel düşünmüşün canım eğer varsa yeteneğin ki var belli evdeki vaktini de degerlendirirsin. Bizle de paylaşirsin fikir olur yaptirmak isteyen arkadaşlarda senle bağlantiya geçer, bende istiyorum keçeden ama biraz daha bekliycem tabi :KK16:

sağol cnm Allah razı olsun şükürler olsun iyiyim...

evet cnm yeni modeller çıkardıkça paylaşıcam sizinle yaptırmak istediğinde aklında olayım cnm belki beğendiğin bişey çıkar tatlım

sen nasılsın en son okuduğumda ciğer geliştiricilere başlıycakmıssın sanırım..27 de fln mı başlanıyor onlara tatlım ona göre bende gittiğimde sorarım doktoruma..

Bu arada bizim de Pazartesi kontrolümüz vardı. Çok şükür herşey normal ama benim kuzular anneleri gibi biraz minik olacaklar galiba. Kiloları 1715-1745. İnşaallah 36. haftamızı doldurursak 2000 gr ı geçer ikisi de . Bu da bize yeter de artar bile. Oooh mis...:21::21::21:
Bu arada dün gece yarım saat ve bu akşam 1 saat olmak üzere şiddetli kasılmalarım oldu. Beraberinde ağrıyla ama. Artık benimkiler yola girdi geliyolar demektir.:KK52::KK52::KK52: İnşaallah biraz yavaş gelirler de 36 yı görürüz sağlıcakla .:KK16:

Olsun canım saglıklı olsunlarda kilo önemli degil.sen ilaç kullanmıormuydun nidilat gibi?

Amin:) Bende allah nasıp ederse normal istiyorum ama bakalım hayırlısı tabi..bende sezeryandenkorkuyorum nedense..benim ilk doğumum bu arada..

Normal cok rahat ve dogal bence :) Allah tarafından 10 cm acılıorsun zaten 3-4 tane dikiş acın oluo oda cok normal.sezeryandan bin kat daha iyi.benimkilerin hala pozisyonu degişmedi normal dogum pozisyonuna bi girseler ooooh cekicem inan :))

sağol cnm Allah razı olsun şükürler olsun iyiyim...

evet cnm yeni modeller çıkardıkça paylaşıcam sizinle yaptırmak istediğinde aklında olayım cnm belki beğendiğin bişey çıkar tatlım

sen nasılsın en son okuduğumda ciğer geliştiricilere başlıycakmıssın sanırım..27 de fln mı başlanıyor onlara tatlım ona göre bende gittiğimde sorarım doktoruma..
Tabi canım aklımda olursun o yüzden paylaşırsın dedim :KK34:
Ben ilk dun gece oldum Canim 27. Haftanın sonunda vurulmuş oldum, bugün de olucam inşallah, yarin Allah nasip ederse 27+1 yani 28'den gün almaya başliycam. Genelde 28-32 arası vuruluyormuş ama illa vurulacak diye birşey yok canım, kar-zarar hesabı yapmak lazım benim erken doğum riskim olduğu için daha beklemedik. Ama risk durumuna göre 28'den önce de vurulabiliyor hiç vurulmayada biliyor. Sen yine sorarsin doktoruna ilerleyen haftalarda... Bizi de bilgilendir bakalım ne diyecek:KK1:

Normal cok rahat ve dogal bence :) Allah tarafından 10 cm acılıorsun zaten 3-4 tane dikiş acın oluo oda cok normal.sezeryandan bin kat daha iyi.benimkilerin hala pozisyonu degişmedi normal dogum pozisyonuna bi girseler ooooh cekicem inan :))
Benim de en son biri bas biri ters di..doktorum ikisi bas olursa anca oyle normal yaparız dedi..cok istersem yine denermiş ama ikinci bebegi riske atmış olursun ben olsam yapmam dedi..bilmiyorum bende hayırlısını isteyip dua ediyorum bakalım mevla neyler..allah senin kuzularına da hayırlısıyla dönmeyi nasip etsin ins..

Ben ilk dun gece oldum Canim 27. Haftanın sonunda vurulmuş oldum, bugün de olucam inşallah, yarin Allah nasip ederse 27+1 yani 28'den gün almaya başliycam. Genelde 28-32 arası vuruluyormuş ama illa vurulacak diye birşey yok canım, kar-zarar hesabı yapmak lazım benim erken doğum riskim olduğu için daha beklemedik. Ama risk durumuna göre 28'den önce de vurulabiliyor hiç vurulmayada biliyor. Sen yine sorarsin doktoruna ilerleyen haftalarda... Bizi de bilgilendir bakalım ne diyecek:KK1:

tmm cnm yeni modellerimi paylaşacağım mutlaka :))

anladım cnm o zaman bende 25 den sonra fln sormaya başlayayım doktora erken doğum riskim var mı iğneye gerek var mı fln diye verdiği bilgilere göre yazarım size de mutlaka..

Benim de en son biri bas biri ters di..doktorum ikisi bas olursa anca oyle normal yaparız dedi..cok istersem yine denermiş ama ikinci bebegi riske atmış olursun ben olsam yapmam dedi..bilmiyorum bende hayırlısını isteyip dua ediyorum bakalım mevla neyler..allah senin kuzularına da hayırlısıyla dönmeyi nasip etsin ins..

Evet benim doktorumda öyle dedi ikisininde baş aşagı durması lazımmış biri ters olsa olmaz dedi.Allahtan hayırlısını dileyelim sag salim alalımda kucagımıza gerisi mühim degil mecbur cekcez

Arkadaşlar aranızda ikiz gebe(çift yumurta) olup amniosentez yaptıran var mı acaba? ikizlerde ikili-üçlü tarama testleri yapılamadığından trizomi-down sendromu açısından riski belirlenemiyor. Prenatesti araştırdım o da asla amniosentezin yerini tutmuyormuş, her kromozom anomalisini saptayamadığı gibi ikiz gebeliklerde çok güvenilir değilmiş, zaten çok yeni bir yöntem. En kesin tanı yöntemi amniosentez ama onun da bebekleri kaybetme düşük yapma gibi riskleri var. Hiçbirşey yapmasam bu defa da Allah korusun down sendromlu bir çocuk dünyaya getirmek istemem. Doğana kadar içim içimi yiyecek. Kafam çok karıştı, amniosentez yaptıran varsa lütfen bana yardımcı olsun.Karar veremiyorum:26:

Yok hayır ultrason normal. Zaten ayrıntılı ultrason 20.haftada yapılacak. Ama şu ana kadar bir problem çıkmadı. Çevrede down'lı çocuğu olan var, ayrıca yakın bir arkadaşımda tesbit edildi ve gebeliği sonlandırıldı. İster istemez etkileniyor insan Allah korusun. Doktorum son kontrolde amniosentez hakkında bilgi verdi, tabii ki yaptırıp yaptırmamak bize kalmış. Yanlız senin yanlışın var amniosentez 16 haftada yapılabiliyor, daha önce değil. Senin dediğin CVS olabilir. Prenatesti düşündüm ama çoğul gebeliklerde henüz araştırma safhasında diye okudum bir yerde. Hem de trizominin diğer tiplerini belirleyemiyormuş. Epeyce de pahalı bir tetkik, ha sonuç kesin olsa inan parasını görmez bile gözüm. Amniosentez isteyip istemediğime bu hafta içinde karar vermem gerekiyor, doktorum öyle söyledi, o yüzden düşünceler içindeyim...

Ense kalınlıkları normal çıktı, şu ana kadar ultrasonda şüpheli bir durum yok ama downlu çocukların 3de 1 inde ultrason normal çıkabiliyormuş. Off ne bileyim yaa bazen kaderci olmak gerekiyor galiba...Amniosentez dışında yapılan hiçbir tetkik yüzde yüz bebek sağlıklı diyemiyor malesef, sadece bir takım risk oranları belirlenebiliyor. Hangi riski alacağın sana kalmış.Allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah...

Söliceklerimi umarım yanlış anlamazsın sadece benim doğrularım inan asla kınama yargılama yok sakın yanlış anlama sen annesin içinden ne doğru geliyorsa zaten en doğrusuodur bebeklerin için :KK16:
Usg de normal çıkan bebeklerin son yapılan araştırmalara göre yarısı down,down denen bebeklerinde yarısı normal(kaleli ve arkadaşalrını türkçe çalışmasından yada şngilizce pubmed den okuyabilirsin )
Üstelik down demek için sadece tek kriter(femur kısalığı,hidronefreoz..vss) yeterli değil ama nümüz şartlarında tek kriterde bile doktorlar önlem olsun diye kendiliğinden amniyosentez öneriyorlar.mecbur etmeyip önerme sebepleride herkesin bildiği üzere bir sürü riskleri(enfeksiyon,amniyo sızması,düşük..vs).zaten bu riskleri olmasa rutin tarama testi olarak çoktan kullanılmaya başlamışlardı.amniyosentez endikasyonlarından biride anne anksiyetismiş yani bu düşüncelerinde normal biçok insanın yaşadığı bir şey.birde şu açıdan hiçbir problemin yokken amniyo yaptırsan ve sonunda bebeklerine allah korusun bişiy olsa nasıl düşünürsün?? Yada 38 haftaya geldin bebeklerin maşallah tosun gibiler amniyon temiz çıkmıs kısaca herşey yolunda ama doğumda bebek tam çıkarken amniyo yada kendi kakasını yutup oksijensiz kaldı serebral palsi oldu down dan çok daha ağır bir özürlülük hali allah korusun o zaman ne düşüneceksin???demek istediğim bazı şeylerin önüne geçemiyoruz maalesef..
Benim kendi düşüncem bana dr herhangi bi anomali söleyip amniyo önerse kesin yaptırıdım ama bişiy demedi bende allah emanet ettim kuzuları..allah emanet ol:KK16:

ahhh canım ya hakketen sıralayınca insanın canını sıkacak şeyler ama annelik bu yüzden kutsal işte ama düşün bukadar çilenin sonu iki tane minik yürek,küçük küçük eller sana ait senin parçan senin kokunla sakinleşen iki minik kuzu her ne olursa olsun çok şanslıyız allah bizi bebeklerimizle ödüllendiriyor mucize bu bence şimdi söyle değmez mi herşeye:))))

Değer kuzum değmez mi onlara bişiy olmasın tek derdim aman nolcaksa bana olsun önemli değillll hep bunu diyorum :KK16:zamanda geçmiyor yeminlen bi tıkandı bi tıkandı sorma sanki ebediyen 20 küsurlarda kalıcam sağlıkla zamanında bi doğsalardı hayırlısıylaaaaa:KK49:

Oldun mu kuzum hadi hayırlı olsun sağlıkolsun bebiklerineeeeeeee:KK16:
Acıo mu çok bari proluton gibi mi benim için en acıyanı o da onu kıyas tuttum kendime:KK9:

Aman kuzum etme tek bebekte bile ayak geliş sezeryan endikasyonu sağlıkla gelsinlerde nasıl gelirlerse boşver gerisini:KK34:

Söliceklerimi umarım yanlış anlamazsın sadece benim doğrularım inan asla kınama yargılama yok sakın yanlış anlama sen annesin içinden ne doğru geliyorsa zaten en doğrusuodur bebeklerin için :KK16:
Usg de normal çıkan bebeklerin son yapılan araştırmalara göre yarısı down,down denen bebeklerinde yarısı normal(kaleli ve arkadaşalrını türkçe çalışmasından yada şngilizce pubmed den okuyabilirsin )
Üstelik down demek için sadece tek kriter(femur kısalığı,hidronefreoz..vss) yeterli değil ama nümüz şartlarında tek kriterde bile doktorlar önlem olsun diye kendiliğinden amniyosentez öneriyorlar.mecbur etmeyip önerme sebepleride herkesin bildiği üzere bir sürü riskleri(enfeksiyon,amniyo sızması,düşük..vs).zaten bu riskleri olmasa rutin tarama testi olarak çoktan kullanılmaya başlamışlardı.amniyosentez endikasyonlarından biride anne anksiyetismiş yani bu düşüncelerinde normal biçok insanın yaşadığı bir şey.birde şu açıdan hiçbir problemin yokken amniyo yaptırsan ve sonunda bebeklerine allah korusun bişiy olsa nasıl düşünürsün?? Yada 38 haftaya geldin bebeklerin maşallah tosun gibiler amniyon temiz çıkmıs kısaca herşey yolunda ama doğumda bebek tam çıkarken amniyo yada kendi kakasını yutup oksijensiz kaldı serebral palsi oldu down dan çok daha ağır bir özürlülük hali allah korusun o zaman ne düşüneceksin???demek istediğim bazı şeylerin önüne geçemiyoruz maalesef..
Benim kendi düşüncem bana dr herhangi bi anomali söleyip amniyo önerse kesin yaptırıdım ama bişiy demedi bende allah emanet ettim kuzuları..allah emanet ol:KK16:

Değer kuzum değmez mi onlara bişiy olmasın tek derdim aman nolcaksa bana olsun önemli değillll hep bunu diyorum :KK16:zamanda geçmiyor yeminlen bi tıkandı bi tıkandı sorma sanki ebediyen 20 küsurlarda kalıcam sağlıkla zamanında bi doğsalardı hayırlısıylaaaaa:KK49:

Oldun mu kuzum hadi hayırlı olsun sağlıkolsun bebiklerineeeeeeee:KK16:
Acıo mu çok bari proluton gibi mi benim için en acıyanı o da onu kıyas tuttum kendime:KK9:

Aman kuzum etme tek bebekte bile ayak geliş sezeryan endikasyonu sağlıkla gelsinlerde nasıl gelirlerse boşver gerisini:KK34:
Evet canım vuruldum dun gece 1'de :KK1: bu gecede Allah'in izni ile vurulucam sonra bitiyor, inşallah kuzularima şifa olur tabi yine acele etmesinler 36 halaa hedefimiz :) 34'de olur:KK1:
Acı konusunda benim de kriterim proluton iğne :18: o çok daha yagli ya çok daha fazla acıtıyor, bu pek acıtiyor denmez menegon falan türevi vurdurduysan onlar gibi :KK34:
Caniimmmm sana özeldeen mesaj atmıştım gözünden kaçmıştir belki dedim bi baksana :KK16:
Hayirli olsunn aksucumm ignelerin..kim vuruyo hemsiremi ?koldanmi vurundun .nasil acidimi caninn..bebisleree sifa olsun
.
Sağol canım inşallah... Kalçadan Canim, ben gece vuruldum, öyle dediler ama gündüz de oluyordur herhalde sanirim bizim maltepede yaparlar. Ben bu konuda şanslıyım eşim yapiyor iğnelerimi pruloton dahil :KK16: vurulacak olursan haber ver olur mu merak ederim:KK1:

Evet canım vuruldum dun gece 1'de :KK1: bu gecede Allah'in izni ile vurulucam sonra bitiyor, inşallah kuzularima şifa olur tabi yine acele etmesinler 36 halaa hedefimiz :) 34'de olur:KK1:
Acı konusunda benim de kriterim proluton iğne :18: o çok daha yagli ya çok daha fazla acıtıyor, bu pek acıtiyor denmez menegon falan türevi vurdurduysan onlar gibi :KK34:
Caniimmmm sana özeldeen mesaj atmıştım gözünden kaçmıştir belki dedim bi baksana :KK16:

Sağol canım inşallah... Kalçadan Canim, ben gece vuruldum, öyle dediler ama gündüz de oluyordur herhalde sanirim bizim maltepede yaparlar. Ben bu konuda şanslıyım eşim yapiyor iğnelerimi pruloton dahil :KK16: vurulacak olursan haber ver olur mu merak ederim:KK1:

Yazdım cnm cevap:KK34:

X