2014 ikiz anneleri

glaze_butterfly anladım canım.tek değilim yani.bari magnezyumumu içeyim.aklıma geldikçe içiyordum. Allah ım hayırlısı ile 35 haftadan sonraını görsem keşke.

Arkadaslar hastaliktan alisverise firsat bulamadim.kiyafetler ve besik hazir bakim urunleri alacagim aldiklarinizi alinmasi gerekenleri liste yaparsaniz en azindan eksiklerle ugrasmayayim.
Ben şunları aldım simdilik fikir olur belki:
unibaby yeni dogan ıslak pamuk
bubchen sampuan
bubchen pisik kremi
dalin çamaşır deterjani
bebek tarağı ve fırçası(chicco)
tirnak makasi
Burun aspiratoru chicco(ağızla çekilen tip)
Yıkama Süngeri
prima 1 numara bez

İhtiyac duyarsam gogus kalkanı alıcam gogus pedi almadım belki alırım onu da..simdilik yıkama kuveti de almadım lavaboda yıkamayı düşünüyorum..derin bi lavabom var..:)

bubchen sampuan
bubchen pisik kremi
dalin çamaşır deterjani
tirnak makasi
Yıkama Süngeri
prima 1 numara bez

İhtiyac duyarsam gogus kalkanı alıcam gogus pedi almadım belki alırım onu da..simdilik yıkama kuveti de almadım lavaboda yıkamayı düşünüyorum..derin bi lavabom var..:)

Tesekkurler canim gogus pompasi da almayi dusunuyorum ben

slm kızlar ben tup bebek yöntemıyle ıkızlerıme hamile kalmıstım hatırlarsanız suan 11+1 gunluk hafıf sancılar oluyo.. ben ılk gunden ıtıbaren sureklı dınlendım cok iş yapmadım... ama artık sıkıldım yavas yavas da olsa bişeyler yapmak istıyorum siz benım haftalarımdayken iş yapıyomuydunuz ne tavsıye edersınız sımdıden tesekkur ederım hepınıze
:26::26::26:

bubchen sampuan
bubchen pisik kremi
dalin çamaşır deterjani
tirnak makasi
Yıkama Süngeri
prima 1 numara bez

Beyazz unibaby islak mendil cok iyi diyolar bende ondan alicam gogus kalkani aldim sanirim gogus ucu demek istedin dimi adi kalkanmi bilemedim benim uclari aciyo cunku.buchen pisik kremi nasill ??? İyise ondan alayim dgerlerini ben aldim zaten..bide ates olcer almak gerekiyooooo

Canim bende doktor kontrolünden geldim bebislerin kilosu duzelmis.Akciger gelistirici iğne verdi vurdurmadim insallah bir sorun çıkmaz. Dayimiz çocuk doktoru kortizon lu igne gerek var dedi.Dinlen vitaminini al bol beslen sorun cikmazsa tamamlariz haftamizi inşallah.

Sultan ne dedi kardesin bu igne hakkinda kortizonmu varmisd cok kararsizim doktorda kararsiz yani iyi gidetsem ne gerek var diyorum.bebek hareketini azaltiyomusssd

canım kramer diye bir marka 70 cm 120 cm birkaç ay tek beşik kullanıp sonrasında ikinciyi alıcam..ama ben markaya çok takılmadım gayet kaliteli bir ürün geldi zaten bu beşiklerde nerdeyse her markada aynı özellikler var fiyatı 199 tl di yatagıda içinde..

Ben de markaya takildigimdan degil canim senin aldigini bakip inceleyim diye sordum :) yatagi icindeyse baya iyiymis ben de bakayim bi :)

Sultan ne dedi kardesin bu igne hakkinda kortizonmu varmisd cok kararsizim doktorda kararsiz yani iyi gidetsem ne gerek var diyorum.bebek hareketini azaltiyomusssd

Evet kortizonlu iğne canim ama yaptiran çok yada yaptirmayip keşke yaptirsaydim diyen. Göğşen Bey ne dedi tam olarak ? Kararsiz derken? Bana da Hulusi Bey bugünden için mesajla hatirlat demişti ona gore vurulup vurulmuycagimi söyleyecekti daha cevap gelmedi, hep verir cevap. Bende kararsizlik yaşadigini düşünüyorum. Eee ben zaten pimpirikli kararsiz bir insanim hocada öyle davraninca iyice insan tereddüt ediyor. Ben vur derse vurucam ama... Nidilatada erken başlatti diye tereddüt etmiştim (ki yine hoca da tereddüt etmişti çünkü) sonra iyi ki başlamisim dedim yoksa belki daha da kısalirdi rahim boyum....

Bizim de en az 4-5 sene bulacak sabit evimize yerime gecmemiz tayinci olmak zor :p kraft bana da cok pahali geldi acikcasi iki tane alinacagi icin :/ senin aldigin da baya iyiymis hem fiyati da uygun Allah gule gule kullanmayi nasip etsin :) ben de bakayim bir dedigin markaya.. bu arada bu park yataklarin hepsi sallanabiliyor mu?

bazıları sallanmıyo sallananlar yazıyo özelliklerinde.cnm kraft fln bizde dşündük ama iki tane olunca zor bütçe için.tek kraft parasına iki yatak almış oldum.alt açma,dönence baya özellikli dediğim gibi bence baby max beşikleride ii makul kalitesine göre.ben netten almayı düşündüm ama daha sonra gözünle gördüğün gibi olmazsa die vazgeçtim:)birde park yatakların terletmeyen ve hışırdamayan kumaşı var.onada dikkat et alırken.

slm kızlar ben tup bebek yöntemıyle ıkızlerıme hamile kalmıstım hatırlarsanız suan 11+1 gunluk hafıf sancılar oluyo.. ben ılk gunden ıtıbaren sureklı dınlendım cok iş yapmadım... ama artık sıkıldım yavas yavas da olsa bişeyler yapmak istıyorum siz benım haftalarımdayken iş yapıyomuydunuz ne tavsıye edersınız sımdıden tesekkur ederım hepınıze

Ben kendimi çok yormadan günlük hayatima devam ediyordum. Ağir kaldirmiyor ve saatlerce ayakta kalmamaya çalisiyordum. Yoksa zaten işe gidiyordum topuklu bile giyiyordum :KK1: hey gidi günler heeey :KK1: sende çok yorma tabi kendini, yemek , toz alma gibi hafif işler yaparsin... ama sürekli dinlenmene de gerek yok sanirim kanama vs gibi ekstra riskin yoksa... İnşallah rahat bir hamilelik geçirip saglikla vaktinde kucaklarsin evlatlarini...

bazıları sallanmıyo sallananlar yazıyo özelliklerinde.cnm kraft fln bizde dşündük ama iki tane olunca zor bütçe için.tek kraft parasına iki yatak almış oldum.alt açma,dönence baya özellikli dediğim gibi bence baby max beşikleride ii makul kalitesine göre.ben netten almayı düşündüm ama daha sonra gözünle gördüğün gibi olmazsa die vazgeçtim:)birde park yatakların terletmeyen ve hışırdamayan kumaşı var.onada dikkat et alırken.

Tuyolarin icin cok sagol canım :) yavas yavas ben de bir seyler alayim diyorum artik sonra hepsi birden daha zor olacak :) netten de bakiyorum da ama bir de carsiya cikip gorup ona gore karar veririm ben de sagol tekrar :KK66:

Canim ilacin kortizon olduğunu bi tarz Igneye gerek yok sen dikkat et kendine yeter dedi illaki erken doğum riskin varsa yaptir canim ben birde Allahım işine karismak istemedim herseyin iyisini o bilir doktorumda sen bilirsin dedi.Gecen medipol Hastanesi doktoruda ben 34 hafta öncesi onermiyorum dedi.Oda ne gerek var dedi son cumartesi Ataşehir sifaya gidicem orayada sorucam bakalim artik.
Bebek hareketi azalıyormus annede ödem ve şeker yükselmesi yapıyor mus.

Evet kortizonlu iğne canim ama yaptiran çok yada yaptirmayip keşke yaptirsaydim diyen. Göğşen Bey ne dedi tam olarak ? Kararsiz derken? Bana da Hulusi Bey bugünden için mesajla hatirlat demişti ona gore vurulup vurulmuycagimi söyleyecekti daha cevap gelmedi, hep verir cevap. Bende kararsizlik yaşadigini düşünüyorum. Eee ben zaten pimpirikli kararsiz bir insanim hocada öyle davraninca iyice insan tereddüt ediyor. Ben vur derse vurucam ama... Nidilatada erken başlatti diye tereddüt etmiştim (ki yine hoca da tereddüt etmişti çünkü) sonra iyi ki başlamisim dedim yoksa belki daha da kısalirdi rahim boyum....
aksucumm gogsen beyin kararsizim dedi bi soz olmadi ama yuz ifadesinden cok sey anlatabiliyoo ;-)
NORMALDE 28.HAFTA VURURUZ DEDİ AMA BENİM COK SUKUR RAHİMLE İLGİLİ Bİ SORUNUM OLMADİ GENELDE İLK UC AY KANAMA YASAYAN ERKEN DOGUM RİSKİ OLAN SEYLERİ SAYDİ AMA İLLA OLMALUSİN GUNUNU KACİRMA DEMEDİ TELFONDA ACİP BİDA KONUSCAM NE DİYCEK.İCİMDEKİ SES VURUNMA DİYO.TEYZEMİN KİZİ VURUNMUSTU 5 YİL ONCE UC DUSUK VARDİ HEP YATTİ ZORUNLUYDUDA VURULMASİ LAZİMDİ AMA BU İGNEMNİN BEBEGİNE COK ALERJİ YAPTİNİ SOLER DURUR .OFFF TEK GEBELİK OLSA HİC DUSUNMEM.BUNU DOKTORDA KARAR VEREMİYOKİ O SENİN BEBEGİNİN GELCE HAFTA İLE ALAKALİ ALLAH BİLİR ERKEN GELCEKSE VURULMALİ GEC GELCEKSE BOS YERE İLAC YİYCEK YAVRUSLARRR

Nidilatt baslamaklA cok iyi yaptinnn.
Cnm bence cok onemli bisiydii bide yatiyosunya gunler daha kolay geccek yani kasilma olmadannnn

Tatllimm sana tavsiye kendini yormaa dinlen ye ic yat....benim bildim.bu..;-);-):-Qdger turlu sonuclari agir oluyooo

aksucumm gogsen beyin kararsizim dedi bi soz olmadi ama yuz ifadesinden cok sey anlatabiliyoo ;-)
NORMALDE 28.HAFTA VURURUZ DEDİ AMA BENİM COK SUKUR RAHİMLE İLGİLİ Bİ SORUNUM OLMADİ GENELDE İLK UC AY KANAMA YASAYAN ERKEN DOGUM RİSKİ OLAN SEYLERİ SAYDİ AMA İLLA OLMALUSİN GUNUNU KACİRMA DEMEDİ TELFONDA ACİP BİDA KONUSCAM NE DİYCEK.İCİMDEKİ SES VURUNMA DİYO.TEYZEMİN KİZİ VURUNMUSTU 5 YİL ONCE UC DUSUK VARDİ HEP YATTİ ZORUNLUYDUDA VURULMASİ LAZİMDİ AMA BU İGNEMNİN BEBEGİNE COK ALERJİ YAPTİNİ SOLER DURUR .OFFF TEK GEBELİK OLSA HİC DUSUNMEM.BUNU DOKTORDA KARAR VEREMİYOKİ O SENİN BEBEGİNİN GELCE HAFTA İLE ALAKALİ ALLAH BİLİR ERKEN GELCEKSE VURULMALİ GEC GELCEKSE BOS YERE İLAC YİYCEK YAVRUSLARRR

:KK1:desene ikimizde içlerini okumaya çalişmişiz:KK1: ayy ne bileyim valla bugün ruyama bile girdi hoca Vazgeçtim vurmuycam diyordu. Ben kesin vurulurum da riskli olduğum için ama erken mi diyorum 29, 30 olsam tereddüt pek etmezdim. Göğşen beyin 28 hafta dediği 27+ değil mi? Bizim doktorlar akademisyen olduğu için aslinda bununla ilgili yapilan bilimsel arastirmalari iyi takip ediyorlardir diye düşünmek istiyorum. Mesajima hala da cevap gelmedi karar veremedi herhalde Hulusi hoca :KK1:

Beyazz unibaby islak mendil cok iyi diyolar bende ondan alicam gogus kalkani aldim sanirim gogus ucu demek istedin dimi adi kalkanmi bilemedim benim uclari aciyo cunku.buchen pisik kremi nasill ??? İyise ondan alayim dgerlerini ben aldim zaten..bide ates olcer almak gerekiyooooo
Canım pompayı belirledim ihtiyacım olursa alıcam..atesolcer de alırım ins..bubchen iyi bi markaymis hem aldıgım esnaf hemde bi kac kişi tavsiye etti..

Hanimlar valla cok sanslisinizzz... ne guzel 2 tane birden doguracaksiniz ayy benimde olsaydi ha ne vardi.. :emir_bebek::emir_bebek:

Ben yaptirdim Canim. Sanirim 15. Hafta falandi, belki daha öncede olabilir hareketlerini hissetmeden önce diye düşünmüştüm simdi bulamadim ama istersen tam haftasina bakarim. Ama ilerleyen haftalarda da yapilabiliyor. Benim çift yumurta o yüzden test yapildiginda anormal kromozom tesbit edilse hangi bebekte olduğunu anlasilamamasi söz konusu, öğrenmek istersen amniyosentez yine gerekiyor. Tek yumurta ikizinde ise daha güvenilir. Ben biraz sirf içim rahat etsin diye yaptirdim, çok şükür temiz de cikti amniyosentez yerine kesinlikle düşünülebilecek bir test, 2300 dediler 1800'e anlastik 2 haftada da sonuç cikti. Sen neden düşünüyorsun? Tek mi çift yumurta ikizi mi Canim bebekler?

Benim çift yumurta ikizi. İkizlerde ikili üçlü testler yapılamıyormuş. Amniosentezin de düşük gibi riskleri var korkuyorum. Hiçbirşey yaptırmasam da içim rahat değil, acaba sağlıklılar mı diye bilmek istiyorum. Prenatest eğer sonuçları güvenilir ise ve sonuç normal gelirse ve tabii ayrıntılı ultrason da normal olursa en azından amniosentez yaptırmam diye düşünüyorum. Ben de 15 haftalığım şu anda, yaptırabilirim demek ki. Çok teşekkür ederim. Ha son olarak sonuç yüzde oran olarak mı geliyor yoksa evet kromozom anomalisi vardır yoktur gibi kesin sonuç mu geliyor?

Son düzenleme:
Arkadaslar hastaliktan alisverise firsat bulamadim.kiyafetler ve besik hazir bakim urunleri alacagim aldiklarinizi alinmasi gerekenleri liste yaparsaniz en azindan eksiklerle ugrasmayayim.

ben sebamedin şampuanı ve sabununu aldım..
pişik kremi ve bebe yağı almadım has soğuk sıkma zeytinyağı kullanıcam onun yerine
Anca dışarıya cıktığımda ıslak mendl kulanırım onlarıda yıkmayı düşünüyorum.Gülmeyin çünkü ben halıma dökülen kirleri hep ıslak mendille silerim hiç birşey bırakmaz :) yazık değilmi bebeişlere diye düşünüyorum...
küvet ucuz bişi aldım 12 tl hello babyden ama belli bi süre sonra yıkama zor oluyormuş onda bilemiyorum deniyeceğim..
ateş ölçer aldım arzum bebbe bez molfix yenidoğan aldım.Pratik alt açma bezi aldım aklıma bunlar geldi...

glaze_butterfly anladım canım.tek değilim yani.bari magnezyumumu içeyim.aklıma geldikçe içiyordum. Allah ım hayırlısı ile 35 haftadan sonraını görsem keşke.

Bende cok sık içmiyorm canım geçersin inşallah Allahın izniyle hepimize nasip etsin...

Çok şükür ağırlaşsamda her işimi yavaş yavaş yapıyorum ilkgünden beri herzaman yatmakta iyi değil arada dolaşmak lazım:)

X