2014 ikiz anneleri

slm kızlar 2 haftadır annemde kalıyordum onlar bi süre bana baktı şimdi kendi evime geldim kuzenim de benimle geldi bir süre de benimle kalacak gidecek ama doğuma yakın yine gelecek canlarım geçmişi okumaya çalıştım yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz allah hayırlısıyla ve zamanında bebekler verisin inşllah doğum yapan arkadaşlarım rabbim bebeklerinizi analı babalı büyütsün hayırlı evlat olsunlar inşallah hastanede olan arkadaşlarım da geçmiş olsun şifa bulsun tez zamanda
biz de pazartesi kontrole gidecektik ama doktorum kalabalık olduğu için perşembeye kaldı yarın doktordan çıkınca benle ilgili haberleri yazarım bu arada hala evde uzanarak vakit geçiriyorum gece yatakta sağdan sola dönerken zorlanıyorum bazen ağrım oluyor artık kramplarım da başladı sabah bacaklarıma kramp giriyoo gün için de ağrısı geciyor sol elimde yine uyuşukluk devam ediyor ama takmıyorum sol kulağımda kapandı tıkandı 2 ay oldu 2 doktora gittim ikisi de geçiremedi artık onu da takmıyorum doğumdan sonra genel bi tarama yaptırıcam artık bunlar şikayet değil de aynı durumda olanlar olabilir yalnız değilsiniz ben de yaşıyorum demek içindi korkmayın muckk muckk allaha emanet olun

Ozlettin kendini..yarın guzel haberler bekliyoruz canım..uyuşukluk falan normal galiba zaten olabiliyo hamilelikte..

Kızlar selam e-bebekte chıco 4lu sut saklama bıberonu var 23,90tl bence fıyatı gayet uygun ıstersenız bır bakın.optum hepınızı...

kızlar istda hiç ikiz hamile yokmu yaww hiç doktor tavsiye edeni görmedim

medipole gidiyorum canım Elif Çiler Eren'e

Ben daha önce böbrek rahatsızlığı geçirdim.Aklıma geldi birden arkadaşım üren yükselmiş olabilir mutlaka bi ürologla görüş ve tansiyonunu takip etmeyi unutma..

çok şekkür ederim kızlar bugün doktor benden 3 lü tarama testi istedi siz yaptırdınızmı ben yaptırmak istemiyorum ama doktor ısrarla istedi...

çok şekkür ederim kızlar bugün doktor benden 3 lü tarama testi istedi siz yaptırdınızmı ben yaptırmak istemiyorum ama doktor ısrarla istedi...

evet cnm malesef istemesemde bende yaptırdım...temiz dedi ama allah korsun bi sorun olsa güvenlrliği tam değil sorun hangi bebekte çözemezler vs vs ama takma kafana herşey allahtan...

evet cnm malesef istemesemde bende yaptırdım...temiz dedi ama allah korsun bi sorun olsa güvenlrliği tam değil sorun hangi bebekte çözemezler vs vs ama takma kafana herşey allahtan...

yaw nedense içim çok rahat ama doktor rahat bırakmıyo:) ben yaptırmayı düşünmedim hiç çocuklarımı aldırmayı düşünmem Allah korusun nerde yaptırdın zuzucum istanbuldamısın

yaw nedense içim çok rahat ama doktor rahat bırakmıyo:) ben yaptırmayı düşünmedim hiç çocuklarımı aldırmayı düşünmem Allah korusun nerde yaptırdın zuzucum istanbuldamısın

Allah korusun cnm bende doktor istedi diye yaptırdım...pendk bölge ye gidiyorum cnm orda yaptrdm

canım benim çok teşekkür ederim olduğunu bilmek iyi oldu... hangi devlet hastanelerinde oluyo hepsinde varmı bilgin varmı bu konuda.. randevu olayını halledebilirim belki...
çoğu devlet hastanelerinde perinatoloji yok maalesef.. tam olarak hangilerinde var bilmiyorum ama Kanuni Sultan Süleyman, Çapa ve Cerrahpaşada perinatoloji var.. sen hangi semttesin belki onu söylersen daha net bilgi verebilirim..

geçmiş olsun canım, Allah tekrarını yaşatmasın..

Kizlar herkes iyi ve sagliklidir insallah. Size bir sey sorucam esimle isim konusunda biraz kararsiziz onun cok istedigini bildigim iki isim var isimleri ben de seviyorum ama erkek ismi olarak derin nasil sizce?? :)
ben de kız ismi olarak çok beğeniyorum Derin'i.. erkek olarak hiç duymadım canım, ama neden olmasın :))

geçmiş olsun, inş bir daha olmaz.. nekadar canım bebekler arasındaki kilo farkı? bizde de var öyle bir durum çünkü

Biz de dün hastanedeydik, şöyle geçtii

Gittik, benim doktorum yoktu, geçen hafta bana randevu veren doktor da yoktu..
Hiç tanımadığım iki perinatolog vardı..
Girdim, geçen hafta ölçüm yapıldıysa bu hafta ölçüm yapmaya gerek yok dedi.
E beni neden 1 hafta sonra çağırıyorlar madem? Nasıl gerek yok, aradaki fark açılmış mı kapanmış mı? - Bilmiyoruz!
Bakarken bişi sorucatım, "ama sen müdahale etmiceksin, bişi sormicaksın ben doktor arkadaşımla konuşucam" diye de tersledi beni..
Daha da bişi sormadım zaten, sinir oldum çok. Aralarında konuştuklarından %30unu anladım belki..
Şöyle konuşuyolardı:
-transfüzyon 3. evre değil bu
-bak ikisinde de mesane var, 2. evre de mesane kayboluyor
-transfüzyon varsa da 1. evredir
-küçük bu bebek küçük
(demekki fark açılmış o zaman neden ölçmedi ki?)
-hımm, ikisinin de kalbi normal görünüyor
-büyük bebekte ödem var
(buna çok takıldım )
sonra da haftalık takibe alıyoruz seni, her hafta geleceksin. haftaya perşembe tekrar randevum var..
hıı birde "istersen bi çapaya yada cerrahpaşaya git" dediler. "Biz bebekeleri kurtarmaya yönelik bişi yapamayız durum kötüleşirse,
sadece tek bebeğin kordonunu kesip sonlandırabiliriz" dediler. Çapada lazerle müdahale ve iki bebeğin kurtulma olayı varmış.. Orada yapılıyormuş..
Yani yine belirsizlik içinde bir hafta geçecek, hiç bir şey net değil. Hiç net olmadı, olmuyo.
Merak ve stresten ölüyorum. Haftaya perşembe hem devlette hem de özelde randevum var. Recep Has ta..
Hiç devlete gitmesem mi diyorum, ama sonra perinatolojiden randevu nasıl alıcam diyorum, böyle bi karmaşığım..

Son düzenleme:

canım öncelikle allah yardımcın olsun... inşallah sorunsuz hallolur herşey.. iki bebeğinide sağlıkla alırsın kucağına..

kanunide varmış evet dün öğrendim kadın doğuma randevu aldım onlar riskli gebelik diye kayıt açarsa gidebiliyomuşum perinatolojiye... deniycem bakalım şansımı ...

Canim cok gecmis olsun.. benim de olmustu 3 hafta once falan oyle ani kanamam ben de apar topar acile gittim vs. Tam nedeni de soyleyemediler. Ama ben daha onceleri de ufak ufak kanamalar sonrasinda kahverengi akintilar yasadigim icin ogrendim ki bebekler icerdeyse ve iyiyse rahim agzi acilmamamis ve kisalmamissa korkulacak bi sey yok :)) Bebekler arasindaki fark bizde de hep var en basindan beri ama cok sukur iyiler :) insallah sag salim aliriz bebeklerimizi kucaklarimiza hepimiz

açarlar, ikiz dediğin an perinatoloji sekreterliğine gönderiyolar randevu için..
ikizlere biz bakmıyoruz diyolar..
inş güzel geçer kontrolün canım :))

Nektarcim ist.bilmemde gecen ztb deydim ank. nin en iyi arastirma hast. guya onumde 15 e yakin vaka geldi gitti hepsini diyfum kapidaydim ve doktorlarin yaptigi hic bi ... Yokk isin en kotu seyin soyleyip kararo sen verip masadan kaldiriyolar yada seni baska hast. yonlendiriyolar..bole doktorluk olmaz dedirtcekk ksdar vardi yasadiklarim.ne bi hastaya yol gosterme ne yin verme hicbisi ..canim kafana takmaa ALLAHA HAVALE ET BEVEKLERİN YASARSAAA NE OLURSA OLSUN YASAR SEN KONTROLLERİNE GİT GEL HER DEDİKLERİNEDE KAFANA TAKMA.DOGUNCA BELKİ HİCBİSİ CİİMİYCAKKKKK

Mrbb glgn aradaki fark nedirr ??? Bendede varda

Seybill ozlettinn kiz cadiii demekk annendeydinn ;-);-)
Seybil benim yururken idrarim geliyoo artik normalmi bu sende yasadinmi

çok fena devlet hastaneleri, birde önüne geleni azarlıyorlar
yazık yani kaç tane kadına ettikleri muameleden ben rahatsız oldum..
ama mecbur olunca gidiyoruz işte.. doğru, hiç bir yönlendirme yok.. "karar senin" lafını dolamışlar diline..

haklısın canım, dünyaya geecekleri yazıldıysa zaten gelirler
hakkımızda hayırlısı inşş..

Mrbb glgn aradaki fark nedirr ??? Bendede varda

Canim en son 22+1de gittim doktora aralarinda 6 gün ve 86 gr fark vardi.. daha once de demistim biri kisa femur cikti raporda 16. Hafta ayrintili da ama perinatolog hoca zaten onemli degil basindan beri kucuk oldugu icin dedi. Tek yumurta ikizlerinde belli farka ulasinca aslinda sadece fark da degil farkla birlikte baska kriterlere de bakıyorlar o zaman onemli.. fark tum ikizlerde oluyor bence :)

Kızlar biz doktor teyzemizden geldik.Maşallah haberler güzel.2250gr-2150 gr diger bebekte boylarıda 47 cm ntsye baglandım sancı filan cıkmadı 3 hafta sonraya verdi randevuyu acil bişey olmazsa tabş :)

Normal bence fark canim onu kafaya takma bile benim femur iki hafta geri doktor en kucuk seyde kontrole gel diyo sik sik kontrole gidiyorum.gelisimi durur diye korkuyo ALLAHA EMANETLER CANİM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…