2014 ikiz anneleri

çoğu devlet hastanelerinde perinatoloji yok maalesef.. tam olarak hangilerinde var bilmiyorum ama Kanuni Sultan Süleyman, Çapa ve Cerrahpaşada perinatoloji var.. sen hangi semttesin belki onu söylersen daha net bilgi verebilirim..

geçmiş olsun canım, Allah tekrarını yaşatmasın..

ben de kız ismi olarak çok beğeniyorum Derin'i.. erkek olarak hiç duymadım canım, ama neden olmasın :))

geçmiş olsun, inş bir daha olmaz.. nekadar canım bebekler arasındaki kilo farkı? bizde de var öyle bir durum çünkü :KK43:

Biz de dün hastanedeydik, şöyle geçtii

Gittik, benim doktorum yoktu, geçen hafta bana randevu veren doktor da yoktu..
Hiç tanımadığım iki perinatolog vardı..
Girdim, geçen hafta ölçüm yapıldıysa bu hafta ölçüm yapmaya gerek yok dedi.
E beni neden 1 hafta sonra çağırıyorlar madem? Nasıl gerek yok, aradaki fark açılmış mı kapanmış mı? - Bilmiyoruz!
Bakarken bişi sorucatım, "ama sen müdahale etmiceksin, bişi sormicaksın ben doktor arkadaşımla konuşucam" diye de tersledi beni..
Daha da bişi sormadım zaten, sinir oldum çok. Aralarında konuştuklarından %30unu anladım belki..
Şöyle konuşuyolardı:
-transfüzyon 3. evre değil bu
-bak ikisinde de mesane var, 2. evre de mesane kayboluyor
-transfüzyon varsa da 1. evredir
-küçük bu bebek küçük
(demekki fark açılmış o zaman neden ölçmedi ki?)
-hımm, ikisinin de kalbi normal görünüyor
-büyük bebekte ödem var
(buna çok takıldım :KK43: )
sonra da haftalık takibe alıyoruz seni, her hafta geleceksin. haftaya perşembe tekrar randevum var..
hıı birde "istersen bi çapaya yada cerrahpaşaya git" dediler. "Biz bebekeleri kurtarmaya yönelik bişi yapamayız durum kötüleşirse,
sadece tek bebeğin kordonunu kesip sonlandırabiliriz" dediler. Çapada lazerle müdahale ve iki bebeğin kurtulma olayı varmış.. Orada yapılıyormuş..
Yani yine belirsizlik içinde bir hafta geçecek, hiç bir şey net değil. Hiç net olmadı, olmuyo.
Merak ve stresten ölüyorum. Haftaya perşembe hem devlette hem de özelde randevum var. Recep Has ta..
Hiç devlete gitmesem mi diyorum, ama sonra perinatolojiden randevu nasıl alıcam diyorum, böyle bi karmaşığım..

Canım diğer hastaneleri blmiyorum ama Kanuni perinatolojiye hiç gitmeyin ağlamaktan gözlerim şişti cok fenalar bildiğim kadarıyla Bezmi alem vakıf üniversitesinde perinatoloji varmış 50 tl ücreti rezilliği cekmeyin derim.İnşallah hersey yoluna girer hayırlısıyla yada şimdi aklıma geldi küçükköy bilge hastanesi Perinatolog ibrahim bey var çapadan geliyor 300 tl onunda fiyatı

Son düzenleme:
Kızlar şimdi okudumda tek yumurta ikiz anneleri cok korkuyor iki bebek arasındaki kilo farkından.benimkilerde tek yumurta ikizi ama arasında okadar fark yok 100 gr kadar bi fark oda normal kafanıza cok takıyorsunuz akışına bırakın.kendinizi daha iyi hissetceksin emin olun

Normal bence fark canim onu kafaya takma bile benim femur iki hafta geri doktor en kucuk seyde kontrole gel diyo sik sik kontrole gidiyorum.gelisimi durur diye korkuyo ALLAHA EMANETLER CANİM

Anlıyorum canim benim, ben ikizleri olan birisiyle tanismistim gecenlerde onun da 1-2 hafta farkla gitmis hep bebekleri ama sag salimler cok sukur 2 yaslari bitmis simdi...insallah senin bebeklerinde sag salim kavusur sana ve hepimizinkiler de...

Seybill ozlettinn kiz cadiii demekk annendeydinn ;-);-)
Seybil benim yururken idrarim geliyoo artik normalmi bu sende yasadinmi

canım bazen wc den çıktıktan sonra iç camaşırımda ıslaklık oluyor galiba idrarımızı tam yapamıyoruz

çok şekkür ederim kızlar bugün doktor benden 3 lü tarama testi istedi siz yaptırdınızmı ben yaptırmak istemiyorum ama doktor ısrarla istedi...
Canım bana herhangi bi durumda aldirip aldırmayacağım sordu doktorum..bende kesinlikle aldirmayacagimi söyledim o halde yapmayalım dedi ve yapmadık..

Kızlar biz doktor teyzemizden geldik.Maşallah haberler güzel.2250gr-2150 gr diger bebekte boylarıda 47 cm :nazar: ntsye baglandım sancı filan cıkmadı 3 hafta sonraya verdi randevuyu acil bişey olmazsa tabş :)

ne güzel haberler allah hep böyle devam ettirsin demek son 3 hafta biliyomusun son zamanlar çok zor ama içimde bir his oldu kızlarımdan ayrılmanın buruklugu var ayrılık degil kavuşmak aslında ama 8 aydır beraber olmak başka bir duygu yani hamileliğin bitmesi bir burukluk hissettiriyor bana sizdede öylemi..

Kizlar herkes iyi ve sagliklidir insallah. Size bir sey sorucam:KK66: esimle isim konusunda biraz kararsiziz onun cok istedigini bildigim iki isim var isimleri ben de seviyorum ama erkek ismi olarak derin nasil sizce?? :)

canım derin güzel isim ama sanki kız ismini çagrıştırıyor..

canım derin güzel isim ama sanki kız ismini çagrıştırıyor..

Bana da oyle gibi geliyor birazcik ondan sordum zaten ama yavas yavas da icime siniyor gibi bilemedim karıştı aklım :) oglunun adi derin olan bir tanidigim var ordan geldi bizim de aklimiza :) evet daha cok kizlarda biliniyor ama erkeklere yeni yeni konmaya basladi sanirim bu isim... hakikaten bu isim koyma işi ne zormus :)

Merhaba arkadaşlar 27 haftalik hamileyim çift yumurta ikizi bekliyorum erkek bebekler. 2 . hamileliğim yaş 30 çalışıyorum Bankaciyim. Dün kasilmalarim nedeniyle gittim 2 kes ağrı cikti nstde acilmam varmi diye doktorum muayene etti açılma yok dedi.Fakat iki bebek arasında kilo farkı var 1026 gr 816 gr 12 gün onxesi 780 735 gr lardi boylari 35 33 cm bu kilo farkı devam ederse erken doğum yaptiririm dedi doktorum bebeklere nasıl kilo aldiririm su an yataj istirahati verdi pazartesi yeniden gidicem.

Kızlar biz doktor teyzemizden geldik.Maşallah haberler güzel.2250gr-2150 gr diger bebekte boylarıda 47 cm :nazar: ntsye baglandım sancı filan cıkmadı 3 hafta sonraya verdi randevuyu acil bişey olmazsa tabş :)
Maşallah canım kuzularina. Pazartesi de bizim randevumuz var inşaallah benim sipalar da 2000 olmuştur. :KK49:

Merhaba arkadaşlar 27 haftalik hamileyim çift yumurta ikizi bekliyorum erkek bebekler. 2 . hamileliğim yaş 30 çalışıyorum Bankaciyim. Dün kasilmalarim nedeniyle gittim 2 kes ağrı cikti nstde acilmam varmi diye doktorum muayene etti açılma yok dedi.Fakat iki bebek arasında kilo farkı var 1026 gr 816 gr 12 gün onxesi 780 735 gr lardi boylari 35 33 cm bu kilo farkı devam ederse erken doğum yaptiririm dedi doktorum bebeklere nasıl kilo aldiririm su an yataj istirahati verdi pazartesi yeniden gidicem.
Canım öncelikle hayırlı olsun, hoşgeldin aramıza. Kilo için nacizane tavsiyem bol et, günde iki yumurta ve tabii ki süt. Bebeklerin kiloları için Protein çok onemliymis. :21:

Canım öncelikle hayırlı olsun, hoşgeldin aramıza. Kilo için nacizane tavsiyem bol et, günde iki yumurta ve tabii ki süt. Bebeklerin kiloları için Protein çok onemliymis. :21:

Teşekkür ederim birdileksin doktor bol protein önerdi yemeye çalışıyorum kefir önerisi olan yada kullanan varmi doktor icebilirsen iyi olut dedi tadi çokmu kötü

açarlar, ikiz dediğin an perinatoloji sekreterliğine gönderiyolar randevu için..
ikizlere biz bakmıyoruz diyolar..
inş güzel geçer kontrolün canım :))

inş. valla bi arkadaşım var orda zorlandığım yerde yardımcı oluyo kendisi ama bakalım haktan hayırlısı :KK14:

X