2014 ikiz anneleri

saol canım bilgi verdiğin için... inşallah birisi biliyordur :)

Canım çok saol evet ikili testin detaylısından bahsediyorum. kan testi ikiz gebeliklerde yapılmıyormuş detaylı ultrason ile bakılcakmış... valla herkes özelde yaptırmış sanırım ... devlet prosedürünü öğreniyim dediydim bende..

Canim ben kilo alamamaktan muzdariptim bebekler beslenmiyor mu diye haftalarca gr almamistim 3,5 kilo aldim kaldim. Doktor bile hiç degismedin sen ya dedi gecen hatta, bebekler aliyor aslinda ben zayifliyormuşum. Amaaa 1 haftadir yatiş ve herkesin önüme sürekli birşeyler getirmesi ile 1 kilo aldim belki fazlasi da vardir gerçi bunda da biran da şişmekten korkmuyor değilim yinede dengeli ve saglikli beslenmek lazim. Bu pasta börek hafta sonuna özel Canim misafirlerim getirdi yoksaaa nerdeee ben yapayim
Sen kaç kilo almiştin Canim?

Ben kıpırdayamıyorummmm doktorumda 8-9 aylık görünüosun dedi en sonnnn
15 kg aldım ben mide bulantısı hiçbişiy yiyememe dönemimde bile kilo aldım bennnn şaka gibi ama öle oldu
Bebiklerin kaç gr oldu snn ?? Benimki en son 500 civarıydı ama tam bakamadı üstteki popo havada diğeri sağ sol yukarı aşşağı delirttiler adamı usg probuna allerjileri var

Canım ben bulunduğum sehirde üniversite hastanesine gidiyorum ve 12 hafta da 20 hafta da detaylilarimi gittiğim Prof yaptı ekstra bi doktora gitmedim ekstra bi ücret ödemedim..onemli olan iyi bir gözün ve renkli dopleri olan bi ultrasonla bakması..4 boyut demiyorum bak dikkatini çekeyim..organlara renkli dopler ile bakilabiliyor mavi-kırmızı renkler çıkıyor yani..12. Hafta ense burun ölçümleri yanında kalp kapağına ve kan direncine falan bakılması onemli buna detaylı deniyor..

Yerim o havadaki popoyu 23+5'de 559-589 gibi birseydi (birisi haftasindan biraz geriydi) 25+1'de 774-814 oldu maşallah. Daha haftasiyla uyumluydu ama 25+ 26+ tam atak yaptiklari dönemmiş seninkilerde birden büyür 500 kusur tam kaç günlük ölçümün? Haftayla uyumlu mu dediler? Bide her usg çok fark ediyor çok doğru ölçümler yapildigini sanmiyorum. Ama bi fikir oluyordur. Benim oğlum hep bariz öndeydi son 1 aydir nerdeyse kızım önde cikiyor o da biraz kafami kariştiriyor oğlum gelişemiyor mu diye :26: gelecek sefer bunu da soyleyim hocaya
Senin 100'luk yükleme ne oldu Canim?

Son düzenleme:
Canım en son dedigin kac haftaliktin? 24-25-haftalarda bariz büyüyorlar canım birde..bi daha gittiğinde farkı göreceksin :) tabiki bunlar verisel gr ölçümler ama fikir veriyor bize..

Maşallah kuzuşlarınaaaaaaaa dahada büyüsünler kocaman olsunlar inş
Benimkiler gününde sayılır biri bi iki gün geride diğeri bi iki gün önde çıkıyo..benim hande den sonra güvenim kalmadı zatenn ondan haber var mı bu arada??yok cnm ya dertlenme benimkilerden biride 70 gr geriydi şimdi 10 gr olmuş araları oğlanda kilo alıosa hiç darlanma
3-4 gün karbinhidrat ye dedi ya çarşamba yada perş yaptırıcam nasipse

Canım en son dedigin kac haftaliktin? 24-25-haftalarda bariz büyüyorlar canım birde..bi daha gittiğinde farkı göreceksin :) tabiki bunlar verisel gr ölçümler ama fikir veriyor bize..

23/0 dım cnm ya valla ne bilim siz zayıfsınız bebekleriniz tosbik ben tosbiğim bebekler zayıfff
Ayyy inş canım kilo alırlarrrrrr dua edinnnn

bende artık sızın gibi herşeylerini öğrenmek istiyorummm sizinkileri okuyuncaa acayip özeniyorum yaaa dra gitmemize daha 2 hafta var kocaman kocamaan zaman geçmiyor yaa

kızlar size bi sorum olacak .. sizler detaylı ultrasonlarınızı nerede çektirdiniz.. devlet hastanelerinde çektiren varmı aranızda.. özeller 350 tl istiyolar en az. varmı önereceğiniz bir yer...

İden mrbb ben ankaradayim sehir nere bilmiyorum senin ama soyle diyeyim ben 16.hafta prof. lutfu onderogluna gittim 450 tl idi fiyati 22-23 arasida servet unsal de 200 verfim.bilseydim.ilk olarak servet unsale giderdim cunku lutfiden memnun kalmadim bilgisi ve tecrubesi tartisilmaz amaa agzindan cimbizla lafi cekip aldik ve verdin para degmiyo acikcasi cd bile zorla verdi dusun yani
herneyse ankarada ise servet unsal de ali ipek uzman bu iste gidebilirsinn .

canım Allahım yakın zamanda hayırlısı ile hepinize nasip edecek inş.ama gerçekten zor bana zor diyenlere ben sinir oluyordum ama haklılarmış fakat çok ta güzel bir duygu çalışanlar için ayrıca zor yakında işe döneceğim o zaman bakıcıya bırakıp gitmek beni çok üzecek şimdiden içime acısı düştü bile ....geçmişi hiç okuyamıyorum lütfen kusura bakmayın inş.herkes çok çok iyidir kuzucuklarınıza kazasız kavuşun inş.doğum yapan diğer arkadaşlar girebiliyormu forma hiç haberim yok....Allah hepimize kolaylık versin şimdiden bol bol uyuyun dinlenin

aksucuğum sende bebekerlinder iyidir inş.valla zor canım annem isyan bayrağını cekti bakıcı bul ben gideceğim diyor kadın ne hala geldifakat direyetli ve güçlüysen vede uykusuzluğa dayanabiliyorsan korkma .hepiminizi öpüyorum benimkiler ağlamaya başladılar

Aminn Canim hepimizin kuzuları kocaman olsun
Bende şimdi şekerli su içtim bekliyorum
İnşallah senin 100'luk iyi çikar hiç diyet falan yapmana gerek kalmaz

canım teşekkür ederim maalesef istanbuldayım.. bende sonradan pişman olmamak için araştırıyım biraz dedim arkadaşlar nerde ne kadar yaptırmış fikir olsun diye sormuştum..

Canım kiloyla alakası yok ki bebeklerin onlar gerekeni alıyo:) Ama zayıf degil bebislerin benim de 23+4 de 550-570 di kiloları..haftasında yani..ne zaman bi sonraki randevun yani kac haftalıkken? buyucek ins annesi onlar inanamicaksin görünce
bende artık sızın gibi herşeylerini öğrenmek istiyorummm sizinkileri okuyuncaa acayip özeniyorum yaaa dra gitmemize daha 2 hafta var kocaman kocamaan zaman geçmiyor yaa
Canım tadını çıkar hamileliğinin..ins her gidişinde bişeylerini ogreniceksin büyümeleri hızla ilerliyor ve inanki nası geçtiğini anlsmicaksin..bende karnım çıksın diye cok isterdim 4 aydan sonra birazcık belli oldu:) hamileliğin her anının ayrı güzelliği ve zorluğu var..saglık probleminiz olmasın tek tadını çıkarmaya bak..

Son düzenleme:

Ye ye boşver can bogazdan gelir :) Çok şükür ii diyelim iii olalım bizde yavaştan dogum temizligi işte koşuşturma var minnoşlarda iilerdi herhalde crş günü randevum var görücem bakalım hayırlısı :)

kızlar size bi sorum olacak .. sizler detaylı ultrasonlarınızı nerede çektirdiniz.. devlet hastanelerinde çektiren varmı aranızda.. özeller 350 tl istiyolar en az. varmı önereceğiniz bir yer...
iden, ben 12. haftada ayrıntılı ultrason için 300 tl verdim, Büyük Çekmece Kolon hastanesi Altan bey'e gittim. Memnun kaldım da diyebilirim.. 20. hafta için verdikleri fiyat 525 tl ama.. Gitmeyi düşünmüyorum.
20. Hafta için Recep Has'a gidiyoruz inş, 500 tl ücreti..en azından prof. deyip onda karar kıldık eşimle..
Medilife da Halil bey var ama o da çok iyimiş, ücret 312 tl..
Devlet hastanesinde yaptırmak istiyorsan 12. hafta için geç kalmışsın martın sonuna kadar her yer full
prosedür de şöyle, önce normal gebe polikliniğindne randevu alıyorsun, onlar perinatolojiye sevkediyorlar, randevu veriyorlar . O randevuda da ayrıntılı için gün alıyorsun.. 20. hafta için devletten alabilirsin canım.. zamanın var

Son düzenleme:
iKiz gebelikler alakalı bir şey sormak istiyorum

yeni evlilerde de doktor lar tüp bebeği dvletkarşılıyor mu yok sa önce doğal süreci mi bekleyelim diyorlar.özele gittimizde de bu durum aynı mı?

Özelden mesaj yazamadım Eylülcüm hakkkını helal et özele bakmak hiç aklıma gelmedi umarım iyisindir ben de senin gibi yattım canım.. 10 gün hastanede ilk sancı ile gittiğimde sezeryana alacağız ama umarız ilacı beklerler ( ciğer geliştirici ) dediler hastanede küvez de yer yok başka hastaneleri araştırıyoruz dediler insan çok kötü oluyor herkese haber ettik hemen bir dua seferberliği Allah razı olsun hepsinden o dualarla 37. Haftaya kadar beklediler elh hep evde idim sürekli değil ama yattım yani öyle ev işi falan yapmadım son hafta başka sıkıntılar da oldu ama elh geçti çok zor bir süreç ama Allah'a tevekkül edince Rabbim inayet ediyor..

Bende 14 Ocak annesiyim elh.. söylediklerine katılıyorum gerçekten zor ama güzel :) benim de annem yanımda öyle olmasa sanırım o lohusa depresyonu dedikleri şeye çoktan girmiştim.. Tabii herkesin dayanma eşiği farklıdır doğum yapacak olanlar korkmasın inş en kısa sürede bebeklerine kavuşurlar.. ..biz de en kısa sürede düZenimizi oturturuz:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…