2014 ikiz anneleri

bende artık sızın gibi herşeylerini öğrenmek istiyorummm :KK31::KK31: sizinkileri okuyuncaa acayip özeniyorum yaaa :KK5::KK5: dra gitmemize daha 2 hafta var kocaman kocamaan zaman geçmiyor yaa :KK14::KK14:

Ben bi kere (nasıl durduysam şu an hiçbi fikrim yok:KK37:)6 hafta beklemiştim randevu için zaman zor geçiyor ama geçicek işte valla ne edek bnde bilmom:KK53:bizde herşeylerini bilmioruzki hatta hiçbişiylerini bilmioruz tahmini işte herşeyy anın tadını çıkar gerisini boşverrrr:KK34:

Aminn Canim hepimizin kuzuları kocaman olsun :KK16:
Bende şimdi şekerli su içtim bekliyorum :KK52:
İnşallah senin 100'luk iyi çikar hiç diyet falan yapmana gerek kalmaz :KK16:

Hani haber etmemişinnnnnnn merak ettimmmmmmm:KK43:inş sorunsuz çıkmıştırrr:KK16:

Canım kiloyla alakası yok ki bebeklerin onlar gerekeni alıyo:) Ama zayıf degil bebislerin benim de 23+4 de 550-570 di kiloları..haftasında yani..ne zaman bi sonraki randevun yani kac haftalıkken? buyucek ins annesi onlar inanamicaksin görünce :KK66:
Canım tadını çıkar hamileliğinin..ins her gidişinde bişeylerini ogreniceksin büyümeleri hızla ilerliyor ve inanki nası geçtiğini anlsmicaksin..bende karnım çıksın diye cok isterdim 4 aydan sonra birazcık belli oldu:) hamileliğin her anının ayrı güzelliği ve zorluğu var..saglık probleminiz olmasın tek tadını çıkarmaya bak..

Bu perşembe 24/4 de 100 gr şeker için gidicem bakar hehalde :26:ay ne bilim kuzum sanki hiç kilo olmicaklarmış gibi gelio artık kıymık kıymık kilo alıolar:KK53:
Asbe den haberin var mı demiştim ama görmedin herhalde merak ettim bebiklerini

Ben bi kere (nasıl durduysam şu an hiçbi fikrim yok:KK37:)6 hafta beklemiştim randevu için zaman zor geçiyor ama geçicek işte valla ne edek bnde bilmom:KK53:bizde herşeylerini bilmioruzki hatta hiçbişiylerini bilmioruz tahmini işte herşeyy anın tadını çıkar gerisini boşverrrr:KK34:

Hani haber etmemişinnnnnnn merak ettimmmmmmm:KK43:inş sorunsuz çıkmıştırrr:KK16:

Bu perşembe 24/4 de 100 gr şeker için gidicem bakar hehalde :26:ay ne bilim kuzum sanki hiç kilo olmicaklarmış gibi gelio artık kıymık kıymık kilo alıolar:KK53:
Canım sonucu bekledik netten baktik çok şükür 116 çikti :KK52::KK52::KK52: Çok sevindim valla zaten iştahim yok bi de diyet :) hoş yasak olunca insanın canı çeker.... Darısı senin başına canım inşallah 100'lük testin normal çıkar :KK16:

Canım sonucu bekledik netten baktik çok şükür 116 çikti :KK52::KK52::KK52: Çok sevindim valla zaten iştahim yok bi de diyet :) hoş yasak olunca insanın canı çeker.... Darısı senin başına canım inşallah 100'lük testin normal çıkar :KK16:

Çokkkk sevindimmmmmmmm canımmmm ya hadi gözün aydın :KK16:
İnşşşş cnm darısı başımaaaaaaaa:KK34:

6 hafta mı???? İyi dayanmışsın gerçekten...
Esas şimdi alacaklar canım kiloları, 28. haftaya kadar çok hızlı büyüyor kuzucuklar, hiç merak etme... Bu arada ben de 15 kilo aldım :KK37:

Gözün aydın canım, çok sevindim :KK16:

Canım yazdım ama görmedin galiba bebeklerinin sıkıntıları var dua edelim ins saglikla çıksınlar..sanırım bi düre daha kuvozdeler canım..

Yaaaaa kızlarrrr yardım edinnnn:KK17:
3-4 gündür oluyordu ama ben çok önemsememiştim bu akşam şiddeti çok olduuu karnımın sağ üst tarafı küçük bir elma gibi semsert oluyo ben üstteki bebeğimin kafası tam orda diye yerleşmeye çalışırken ittiriyor diye düşündüm ağrım sızım vs herhangi hiçbir şikayetim yok sadece sertlik hissi bu kasılmamı ?? Gün içinde 3-4 kez oluyor ve normalde bikaç dk da geçiyo max bu gece sürdü 10 dk ya yakın sağ kaburgamın hemen altında hep aynı yerde oluyo

kızlar selam,
ancak yazabiliyorum.. 32+5 te doğum yaptım epidural sezeryan ile..
kızlarım 1320 gr -1800 gr olarak doğdular,ikisi de şu an küvezdeler.. Sağlıkları iyi çok şükür, akciğerleri gelişmiş tek başlarına nefes alabiliyorlar.. Sadece kilo almalarını bekleyeceğiz artık, sanırım yaklaşık 2 hafta..

cnm merhaba bende 32.haftama yeni girdim kasılmalarım çok nadir oluyor tabiyki hepimiz gibi bende tedirgin oluyorum erken doğumdan ama sizin msjınızı okuyunca biraz rahatladım solunum problemleri olmaması çok güzell ama yinede küvözde kalmaları sanırım can sıkıcı olabılır hayırlı olsun geçmiş olsun..

3-4 gündür oluyordu ama ben çok önemsememiştim bu akşam şiddeti çok olduuu karnımın sağ üst tarafı küçük bir elma gibi semsert oluyo ben üstteki bebeğimin kafası tam orda diye yerleşmeye çalışırken ittiriyor diye düşündüm ağrım sızım vs herhangi hiçbir şikayetim yok sadece sertlik hissi bu kasılmamı ?? Gün içinde 3-4 kez oluyor ve normalde bikaç dk da geçiyo max bu gece sürdü 10 dk ya yakın sağ kaburgamın hemen altında hep aynı yerde oluyo
Evet canım yaşadığın şey maalesef kasilma..cok sık veya düzenli aralıklarla olmazsa korkma..gunde 10 kez olmasınormal..eger aksi bi durum olursa doktorunu ara canım..
kızlar selam,
kızlarım 1320 gr -1800 gr olarak doğdular,ikisi de şu an küvezdeler.. Sağlıkları iyi çok şükür, akciğerleri gelişmiş tek başlarına nefes alabiliyorlar.. Sadece kilo almalarını bekleyeceğiz artık, sanırım yaklaşık 2 hafta..
Canım hayırlı uzun ömürlü olsunlar ins..masallah allah kucağına kavuştursun en kısa zamanda..

iden, ben 12. haftada ayrıntılı ultrason için 300 tl verdim, Büyük Çekmece Kolon hastanesi Altan bey'e gittim. Memnun kaldım da diyebilirim.. 20. hafta için verdikleri fiyat 525 tl ama.. Gitmeyi düşünmüyorum.
20. Hafta için Recep Has'a gidiyoruz inş, 500 tl ücreti..en azından prof. deyip onda karar kıldık eşimle..
Medilife da Halil bey var ama o da çok iyimiş, ücret 312 tl..
Devlet hastanesinde yaptırmak istiyorsan 12. hafta için geç kalmışsın :KK43: martın sonuna kadar her yer full
prosedür de şöyle, önce normal gebe polikliniğindne randevu alıyorsun, onlar perinatolojiye sevkediyorlar, randevu veriyorlar . O randevuda da ayrıntılı için gün alıyorsun.. 20. hafta için devletten alabilirsin canım.. zamanın var

canım benim çok teşekkür ederim olduğunu bilmek iyi oldu... hangi devlet hastanelerinde oluyo hepsinde varmı bilgin varmı bu konuda.. randevu olayını halledebilirim belki...

6 hafta mı???? İyi dayanmışsın gerçekten...
Esas şimdi alacaklar canım kiloları, 28. haftaya kadar çok hızlı büyüyor kuzucuklar, hiç merak etme... Bu arada ben de 15 kilo aldım :KK37:

Gözün aydın canım, çok sevindim :KK16:
Çok sağol Canim bende çok sevindim :KK16:
Evet kasılma profesörü olarak hemen anlatayim :KK1: Canim bazen bebeklerden dolayi da bir sertlik olabiliyor ama kasılmadaki kadar gerginlik hissi ve o derece sepsert olmuyor, yada hareket ediyorlar. (Son dönemlerde hafif kasilmslarla bebekleri ayirt etmekte bende zorlaniyorum) karnın bir tarafta toplaniyor gibi elini koyunca yumruk gibi sertlik geliyor. Bu arada içinde bi garip oluyor zaten bir rahatsizlik sıkışma hissi, kalp çarpintisi olabiliyor. Ama 10 dk demişin o kasılma değil muhtemelen o kadar uzun sürmez. Özellikle yalanci kasilmalar 1 dkdan kisa sürüyor. Kasilma geçtiği anda yumuşuyor, bebegin bir yeri olsa kayma hareketi hissedersin o an.... Bilmem anlatabildim mi :KK1:
kızlar selam,

Canim gözün Aydin Allah anneli babali büyütsün, inşallah en kisa zamanda kuvezden de cikarlar....

Bnm haftalarimda kasik agrisi crken varmiydi bn rahim buyudugu ivin diorum ama sagli sollu donemiyorum bile bazen yatakta.bide bnm bi bolgem degilde karnimin tsmami sertlesiyo normalmi.kiz bebekler oyle olur diolar ama ne kdr dogru bilmiyorum

Bnm haftalarimda kasik agrisi crken varmiydi bn rahim buyudugu ivin diorum ama sagli sollu donemiyorum bile bazen yatakta.bide bnm bi bolgem degilde karnimin tsmami sertlesiyo normalmi.kiz bebekler oyle olur diolar ama ne kdr dogru bilmiyorum

Canım valla bunun kızı erkegi yok aynı şikayetler bendede var 20 haftadan beri kasık agrısında ne dönebiliorum ne başka bişey yapıorum cok normalmiş ikiz oldugu için aşagıya baskı yapıolar.Allah yardımcın olsun

Yukarıda aksu benekli için anlatmış..o bütün rahimin toplanıp sertleşme sıkışma hissi hepimizde oluyo canım..bunlar yalancı kasilmalar eger sık aralıklarla olursa 1 saatte 4 ten fazla gibi..veya düzenli aralıklarla olursa..o zaman tehlikeli olabilir doktoruna danışmanda fayda olur..gunde 10 kez düzensiz olması normal kabul ediliyo..eger şiddetli agriyla birlikte olursa da doktorunu ara canım..

Canım valla bunun kızı erkegi yok aynı şikayetler bendede var 20 haftadan beri kasık agrısında ne dönebiliorum ne başka bişey yapıorum cok normalmiş ikiz oldugu için aşagıya baskı yapıolar.Allah yardımcın olsun
Doktor normal deyip geciyo rahim agzi olcusunu soylemiyo bile bnde bu yuzden tedirgin oluyorum.bazen bagdas kurmk o kdr rahatlatiyo ki bni o etkilermi peki bu rahim agzini.duvara donuyo karnim tas gibi senin haftani goremiyorum bn telden.dvam ediyomu hala sikayetin.rabbim cumlemizin yardimcisi olsun

Yukarıda aksu benekli için anlatmış..o bütün rahimin toplanıp sertleşme sıkışma hissi hepimizde oluyo canım..bunlar yalancı kasilmalar eger sık aralıklarla olursa 1 saatte 4 ten fazla gibi..veya düzenli aralıklarla olursa..o zaman tehlikeli olabilir doktoruna danışmanda fayda olur..gunde 10 kez düzensiz olması normal kabul ediliyo..eger şiddetli agriyla birlikte olursa da doktorunu ara canım..

Canim magnezyum vardi gunde bir defa alt tarafda bazen bi sertlesme agri geliyo geciyo.ama bnm sıkintim tum gobek sertlesiyo bi tarafa yatsam diger taraf agri yapiyo kasiktan.hamd olsun bugunumuze.8-9haftalikti buraya geldigimde simdi yariladim.gecermi diyodum ama simdi onumde bi dag ile geziyorum.doktordan cok sizden fayda goruyorum.allah razi olsun hepinizden

kızlar selam,

Hayırlı uğurlu olsun canim gozunuzaydin anali babali buyusunler insallah :nazar: insallah en kisa zamanda ideal kilolarina kavusur kızların da evinize gidersiniz :KK16:

Gozunaydin canim darisi tum seker yukleme yaptiracak arkadaslarin basina insallah :KK16:

Doktor normal deyip geciyo rahim agzi olcusunu soylemiyo bile bnde bu yuzden tedirgin oluyorum.bazen bagdas kurmk o kdr rahatlatiyo ki bni o etkilermi peki bu rahim agzini.duvara donuyo karnim tas gibi senin haftani goremiyorum bn telden.dvam ediyomu hala sikayetin.rabbim cumlemizin yardimcisi olsun

Canım rahim ölçüsü hakkında bi bilgim yok cünkü benim hala ölçülmedi doktorum gerek duymuyor.buarada 33 haftamın içindeim ben hala devam edior hatta agrılar sıklaşıo gün gectikce dahada agırlaşıo insan allah yardımcımız olsun hepimizin.

X