2014 ikiz anneleri

Bana 12 den önce zaten 12 se bıraktıracağını o hafta vucudun yeterli progesteron salgıladığını ha olurda yeterli değil kanama falan yaparsa başka yoldan vereceğini söylemişti.hatta ben 16 da bağımsız bi kanama geçirdim ondada hemen vermedi progesteron eksikliğini kanıtlamadıkça gerek yok ezbere işe dedi.tabi her yiğidin yoğurt yiğişi farklı benim dr m in inancı bilgisi bu yönde bende ona güveniyorum.bundan ilave zaten o enfeksiyonu iltihabı görür görmez direk kesiyoruz dedi hatta 12de olmasam hapa geçecekti bu vajinaya ilaç kullanılmaz devamlı yoksa temizlenmez dedi mantar için 10 günlük fitil verdi.fitilin bir tanesinin içerisinde östrojen vardı hatta vajina dokusunu yenilesin diye ben erkek bebeklere zarar verir diye çok korka korka kullandım.
Meşgul falan etmiosun ayrıca sen istediğini sor bizde elinizden geldiince yoksa sen ve doktorun zaten en doğrusunu yaparsınız:KK34:

Cok tesekkur ederim canim sagol :) ya ben biraz da her tedavide oldugu gibi yapilan tedaviye hastanin inanip inanmasiyla da alakali oldugunu düşünüyorum tedavi basarisinin.. ben de guveniyorum doktoruma ancak bu ilacin bana verdiği zararlari da gorebiliyorum..bakalim yarin artilarini eksilerini konusayim acik acik da bi sonuca varalim.. cok tesekkur ederim, buraya iyiki katilmisim yoksa ben kendi kendimi yer bitirirdim sanirim :) Valla ayni sehirde olsak bir de senin doktoruna gideyim derdim :p 😜

ben yarın sabah itibariyle 33.haftaya başlıyorum.
sağdaki kuzum 1560 idi en son, soldaki ise 1320 gr idi. Haftada en az 150 şer gr almalılar diyor doktor, yarın göreceğiz bakalım.
o aletin adı Angel Sound, internetten fetal doppler olarak bulabilirsin.
ben de senin gebelik haftanı göremedim, sen kaçtasın ?

Ben 34+5 deyim. Sağol alet için bir bakayım bari. Kafayı yemekten iyidir. Doğsalarda beşiklerinde görsek beyleri. Hoş ondan sonra da başka sıkıntılar başlıycak. Ama yine de göz önünde olacaklar!!

oo canım ben 2 posta oldum :) Her vuruşta 2 dozdan toplam 8 doz yaptılar.
benim de soldaki kuzumda gerilik var 300 gr kadar.. Doktorum sürekl takipte her hafta dopplere girip kordon kan akışına baktırıyoruz. Eğer kilo almazsa gebeliği sonlandırabiliriz dedi :KK43: bakalım yarın ki randevumuzda ne olacak..

hareketler bende de çok azaldı, evde kalp atışını dinleyebildiğin cihazlardan aldım,sürekli kalp atışlarını dinliyorum bnde..
Kaçıncı haftada belli oldu Canim gerilik, detaylida görülmüş müydü? Benimde en son oğlum az kilo almış geldi de, gerçi perinatolog ve detayli usg kontroluydu herhalde kordon da kan akışında Allah korusun birşey olsa görürlerdi. İnşallah soldaki kuzunda kilo alır bir an önce. Gebeliği sonlandiracaklar derken doguma mi alacaklar? Ne kadar kalsalar o kadar iyi değil mi?
Arkadaslarin da dediği gibi haftanın güzel maşallah, herhalde diğer bebişin küçük diye yaptilar. Boyle bir etkisi yoktur herhalde nstde kalp atislarindan falan belli olurdu herhalde sorun olsa. Canim bu arada ZTB acilinden memnun kaldim demişin nst idrar vs o anda baktilar ve gönderdiler mi yoksa yatış mı yaptilar? Ben 8. Haftada bi gitmistim 1 hafta kaldim maalesef bayrama denk gelince personel sorunu vardi çok memnun kalmamistim ama tecrübeleri tartisilmaz. En son doğumu başkentte yapmayi istediğim için oraya gittim hemsireler çok kibar ama ZTB inkiler kesinlikle çok

Hemen 1 saat içinde idrar sonucu çıktı. O arada da ben nst deydim. Sancı çıksaydı yatırcaktık dediler. Açıkladılar güzelce. Hemşirelerde pek güler yüzlüydü. Hiç beklemiyodum açıkcası. Cmt gecesi gittim çünkü. Dr da iyiydi. Belki banz denk geldi bilmiyorum. Ama ikiz riskli gebeliktir. Ztb bence çok iyi riskli gebeliklerde. Politikaları gereği ihmal etmiyorlar seni.
İşte benim kendi dokturum başkentte diye oraya gitme ihtiyacı duyuyorum ama hocaya sormadan hicbir müdahalede bulunamiyorlar tabi Allah korusun gece acil birşey olsa gitsem sabaha kadar nstde hocadan haber gelsin diye beklerim (ki öylede oldu). İnşallah gerek olmazda öyle birşey olursa ZTB'a mi gitsem diye düşündüm senin yazdıklarindan, o kadar çok vaka görüyorlar ki tecrübeleri tartisilmaz, hatta bu konuyu kendi doktoruma bile sormayı düşünüyorum hoş oraya git demez ama bilsin en azindan tereddütlerimi... Çok sağol Canim verdiğin bilgiler için yatış yapılmadan da bunlarin yapilabildigine sevindim, cok soru sordum kusura bakma ama merak ettim bizde önemli olduğu için alttan rahim boyuna baktilar mi o gun? ctesi uzman doktor bulabildin mi? Bide ben başkentte 3 gün sırf gözlem altinda tutulmaya 400 TL para verdim. Kuzularimiz iyi olsun para çok önemli değil ama insan en azindan tecrübe sahibi birilerini görmek istiyor.
Ya bişiys sorcam offf çok darlandım:18:
Bugun alttaki bebeğimin hareketleri tam külot çizgisi yada kılların başladığı yer diyim siz anlatın yani çok aşşağıda normal mi bu haftalarda yoksa rahim kısaldı demek mi ??
Canim geçen benim alttan rahim boyuma baktiklarinda kızımın kafası görünüyordu şok oldum :KK53: dedim hocam ne işi var o kadar aşağıda çıkmaya falan çalışmiyor demi :KK1: o da bu haftalarda gezebildiklerini çıkmakla falan alakali tehlikeli birşey olmadigini söyledi. O Yüzden seninde bazen o kadar aşağida hissetmen normal galiba. Benimde baş aşagi olmadiklari donemde özellikle arada direk kasigimin altinda hissettiğim oluyordu Canim...

Kaçıncı haftada belli oldu Canim gerilik, detaylida görülmüş müydü? Benimde en son oğlum az kilo almış geldi de, gerçi perinatolog ve detayli usg kontroluydu herhalde kordon da kan akışında Allah korusun birşey olsa görürlerdi. İnşallah soldaki kuzunda kilo alır bir an önce. Gebeliği sonlandiracaklar derken doguma mi alacaklar? Ne kadar kalsalar o kadar iyi değil mi?

İşte benim kendi dokturum başkentte diye oraya gitme ihtiyacı duyuyorum ama hocaya sormadan hicbir müdahalede bulunamiyorlar tabi Allah korusun gece acil birşey olsa gitsem sabaha kadar nstde hocadan haber gelsin diye beklerim (ki öylede oldu). İnşallah gerek olmazda öyle birşey olursa ZTB'a mi gitsem diye düşündüm senin yazdıklarindan, o kadar çok vaka görüyorlar ki tecrübeleri tartisilmaz, hatta bu konuyu kendi doktoruma bile sormayı düşünüyorum hoş oraya git demez ama bilsin en azindan tereddütlerimi... Çok sağol Canim verdiğin bilgiler için yatış yapılmadan da bunlarin yapilabildigine sevindim, cok soru sordum kusura bakma ama merak ettim bizde önemli olduğu için alttan rahim boyuna baktilar mi o gun? ctesi uzman doktor bulabildin mi? Bide ben başkentte 3 gün sırf gözlem altinda tutulmaya 400 TL para verdim. Kuzularimiz iyi olsun para çok önemli değil ama insan en azindan tecrübe sahibi birilerini görmek istiyor.

Canim geçen benim alttan rahim boyuma baktiklarinda kızımın kafası görünüyordu şok oldum :KK53: dedim hocam ne işi var o kadar aşağıda çıkmaya falan çalışmiyor demi :KK1: o da bu haftalarda gezebildiklerini çıkmakla falan alakali tehlikeli birşey olmadigini söyledi. O Yüzden seninde bazen o kadar aşağida hissetmen normal galiba. Benimde baş aşagi olmadiklari donemde özellikle arada direk kasigimin altinda hissettiğim oluyordu Canim...

Canım sen bilirsin ama ztb ye güven bence. Dr uzman mıydı bilmiyorum. Sadece dr ünvanı vardı yaka kartında. Yatış gerekmedikçe vermiyolar. Ama özeller öyle değil. Rahimi aşağıdan eliyle kontrol etti. Ama birşey sormadım. Hiç bir sorun yok daha 3 hafta gelmez bunlar dedi.

Kızım doğumu başlattı sancım tutunca mecbur acilen aldılar bebekleri kızım 1400 oğlum 880gr dogdu çok kucukler teyzesi şimdi ikisi de sarılık savaşçı oğlum yine kendini gösterdi ve solunum açısından o daha iyi kızımın kalp damarlarında genişleme varmış doğuştan ilaç başladılar eğer cevap verirse tedaviye solunum açısından daha rahatlatacak kizcemi belki solunumdan bile çıkabilir makineden insallahhhh dualarınıza ihtiyacımız var canım Rabbim sizleri bekletmeden insallah miniklerinizi hemen kucağınıza alıp evinize goturmeyi nasip etsin inşallah

detaylıda hiç bir sorun yoktu, gecen hafta doktor şüphe etti. Tekrar dopplere alınca biraz direnç oluşmuş takip edeim dedi.
Tabiki ne kadar kalırsa o kadar kar, 1 gün bile fazladan dursa iyidir. O yüzden bi yatırıyor hastaneye bi eve geliyoruz falan..
bakalım, yarın tekrar kontrol var .. Gerilik olup olmadığı esas yarın anlaşılacak.

Kızım doğumu başlattı sancım tutunca mecbur acilen aldılar bebekleri kızım 1400 oğlum 880gr dogdu çok kucukler teyzesi şimdi ikisi de sarılık savaşçı oğlum yine kendini gösterdi ve solunum açısından o daha iyi kızımın kalp damarlarında genişleme varmış doğuştan ilaç başladılar eğer cevap verirse tedaviye solunum açısından daha rahatlatacak kizcemi belki solunumdan bile çıkabilir makineden insallahhhh dualarınıza ihtiyacımız var canım Rabbim sizleri bekletmeden insallah miniklerinizi hemen kucağınıza alıp evinize goturmeyi nasip etsin inşallah

canım inşallah tez zamanda alırsın kucağına kuzularını.. Dualarım sizinle.
bu arada kaçıncı haftada doğum yaptın?Erken doğum tedavisi için ilaç kullanmıyor muydun ?

ayyy yerim ben onları annesiii hastaneden çıkınca bizim yerimize de öpüp sev onlarrrıı :KK48: maşallah Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah..inşallah hemencik iyileşirler...darısı başımıza..

Cok tesekkur ederim canim sagol :) ya ben biraz da her tedavide oldugu gibi yapilan tedaviye hastanin inanip inanmasiyla da alakali oldugunu düşünüyorum tedavi basarisinin.. ben de guveniyorum doktoruma ancak bu ilacin bana verdiği zararlari da gorebiliyorum..bakalim yarin artilarini eksilerini konusayim acik acik da bi sonuca varalim.. cok tesekkur ederim, buraya iyiki katilmisim yoksa ben kendi kendimi yer bitirirdim sanirim :) Valla ayni sehirde olsak bir de senin doktoruna gideyim derdim :p 😜

Nerdesinki sennn ben kaçırmışım yazdıysandaaa:KK53:haber et yarın merak ettimmmmmm

Anaaaaaaammmmmmmm şok olunmaz mııııı:KK30::KK30::KK30:aşşağıdakinin kafası yukarda ayakları aşşağıda yukardakide tam tersi tam kafa kafaya duruolar 4D renkliyi açtığı zaman birinin yüzünğn yanında diğerinin kafası var:KK16:haftaya gidicem bende kısmetse şeker testine..bugun ilk defa bu kadar aşşağıda oldu korktum vallahiiiiii

Canım allah yardımcın olsun bir an önce sağlıkla kucağınıza alıp evinize gidersiniz inş dualarımız sizinle:KK16:

Nerdesinki sennn ben kaçırmışım yazdıysandaaa:KK53:haber et yarın merak ettimmmmmm

Anaaaaaaammmmmmmm şok olunmaz mııııı:KK30::KK30::KK30:aşşağıdakinin kafası yukarda ayakları aşşağıda yukardakide tam tersi tam kafa kafaya duruolar 4D renkliyi açtığı zaman birinin yüzünğn yanında diğerinin kafası var:KK16:haftaya gidicem bende kısmetse şeker testine..bugun ilk defa bu kadar aşşağıda oldu korktum vallahiiiiii

Ayaklari aşagida olan tarafi mi hissettin? Genelde ayaklarinin denk geldiği kısim hissediliyor :KK1:

En kisa zamanda ve saglikli bir sekilde meleklerini alip kucagina evinize gidersiniz insallah....

Ben Çanakkale'de yaşıyorum canımcim :KK66: yarin yazarim yine... Bu arada benimkilerin de baş-ayak seklinde durduklarini gormuslugum vardir telaslanma :) ben de kontrollerden birinde denk gelmistim oyle ne oluyoruz dedim :))

canım inşallah tez zamanda alırsın kucağına kuzularını.. Dualarım sizinle.
bu arada kaçıncı haftada doğum yaptın?Erken doğum tedavisi için ilaç kullanmıyor muydun ?
31+2 de doğum oldu canım aminn inşallah tez zamanda gelirler evimize Allah razı olsun yok canım hastanedeki dr.lar nidilatı bitaktirmisti sancı başlayınca 20 dk arayla 4 tane nidilat verdiler ama bana misin demedi tabi..
ayyy yerim ben onları annesiii hastaneden çıkınca bizim yerimize de öpüp sev onlarrrıı :KK48: maşallah Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah..inşallah hemencik iyileşirler...darısı başımıza..
Aminn aminn canım eve gelsinler de öpmek miyim kokularini içime cekemedim söyle onları öyle izlemek gün geçtikçe daha ağır geliyor....
zamanı geldiğinde sağlıkla hayırla kucağınıza alıp evinize gitmeyi nasip etsin insallahhh
Canım allah yardımcın olsun bir an önce sağlıkla kucağınıza alıp evinize gidersiniz inş dualarımız sizinle:KK16:
Aminnn canım aminnnnnn Allah razı olsun Rabbim hicbirimizi evlatlarımızla sınamasın. ..

Canım ailecek duacıyız. Bebeklerini alıp evine gitmek nasip olsun..

Tatlım Facebook gurubuna katılmıyormusun orda görüşelim olurmu:KK66: 2014 ikiz anneleri buraya artık çok girmiyorum bu arada ikimizin haftasıda aynıydı hatırlarsan bende 31+1 oldum yanında biri varmı yardımcı olan yemek temizlik kim yapıyor 4 yaşındaki oğluşun yormuyormu seni kontroller nasıl yatıyormusun sürekli...çok öptüm görüşmek üzere....

Bugün bende 31+1deim canım.facebook grubundayım ama sadece takipteyim bişeyler yazmıorum :) Cok şükür iyiyim yanımda kimse yok kendi işimi kendim yapıorum agır işlerimde eşim ve annem yardımcı oluorlar saolsun benim öyle riskli bi durumum yok cok şükür o yüzden yatmıorum:) oğlumunda maşallahı var sıkıntısı olmuyor bana.kontrolümde 12sinde gün sayıyorum :)

Ayaklari aşagida olan tarafi mi hissettin? Genelde ayaklarinin denk geldiği kısim hissediliyor :KK1:

Ebet cnm ayaklarının geldiği yer sanırsam yani benim gördüklerime göre hesabım öyle aşşağı doğru durduu için ayaklarının orda olması lazımmmm diye düşünüyorummmm:KK17:

Ben Çanakkale'de yaşıyorum canımcim :KK66: yarin yazarim yine... Bu arada benimkilerin de baş-ayak seklinde durduklarini gormuslugum vardir telaslanma :) ben de kontrollerden birinde denk gelmistim oyle ne oluyoruz dedim :))

Yer değiştiriyolar mı acaba benimkiler başından beri böle duruolar dr daha ilk gün bir üi aşşağıda biri yukarda dedi ama kıpırdamadılar yerlerinden baş ayak duruşlarıda hep aynı :KK53:

Ya bişiys sorcam offf çok darlandım:18:
Bugun alttaki bebeğimin hareketleri tam külot çizgisi yada kılların başladığı yer diyim siz anlatın yani çok aşşağıda normal mi bu haftalarda yoksa rahim kısaldı demek mi ??

Canım senin haftalarda aynı şeyi bende cok yasadım pit pit vuruyolardi oraya:) korkacak bisi yok tepikliyolar onlar:) bu haftada pozisyonun ve aşağıda yukarıda olmasının bi önemi yok..daha vok küçükler..

X