2014 ikiz anneleri

Günaydın canım gecmiş olsun hiç başıma gelmedi ne desem yalan olur ama cok fazla kafaya takıorsun sanırım biraz rahat ol.herşey allahın elinde biz ne desek boş allaha emanet et herzaman.

Tesekkur ederim canim... Doğru diyorsun sanırım her seyi kafamda sorun yapan biri oldum çıktım ben.. Bi sey oldugunda da hemen size danisiyorum kusuruma bakmayin artik:/ Biraz rahat olmam gerekiyor haklisin baska seylerle ilgilenmem gerek..

Tesekkur ederim canim... Doğru diyorsun sanırım her seyi kafamda sorun yapan biri oldum çıktım ben.. Bi sey oldugunda da hemen size danisiyorum kusuruma bakmayin artik:/ Biraz rahat olmam gerekiyor haklisin baska seylerle ilgilenmem gerek..

Canım korkmakta kaygılanmakta haklısın ama bu kadar fazla takarsa o günler gecmek bilmez biraz rahatla hamileligin tadını cıkarmaya bak yat bol bol uyu film izle ne bileim kendini oyala benim en büyük destekcim 4 yaşındaki oglum :)) onla zaman su gibi akıp gidio nasıl 31 haftalık oldum anlamıorum bile :KK70: bide ben cok rahatım kafama takmıorum ben ne kdr takarsam korkularım okdr üstüme gelicek o yüzden elimden geldigince düşünmemeye calışıorum.doktoruna güven onun dediklerini harfiyen yap gerisi allahın takdiri

canım bilmiyorum ki hiç doktorun daha iyi bilir açılmamı başladı niye verdi haftan kötü değil ben henüz vurulmadım senin haftanı gecip vurulmyan arkadaslarımız var..haftan çok güzel maşallah keşke bizlerede nasip olsa o haftalar sağlıkla hayırla

Arkadasim mrbb ciger gelistiricin neden oldun yani bu haftaya kadar gelismedimi cigerleri kafam karisti.haftan cok iyi bu haftalsra gelirsem ben vurunmam bile.bi aciklama yapildimii

Bilmiyorum dr neden verdi. Soldaki bebeğim 200-300 gr geriden geliyor daha 2 kgyi geçemedi. Doğum olursa ciğerleri yetersiz olmasın diye heralde. Hareketleri azaldı bayağı.. Canım sıkılıyor.. Sizden hiç kimse olmadı mı bu iğneden? Hafta güzelde şöyle 2,5 kilo olsalar.. Darısı tüm bekleyenlere olsun!! Bu arada ZTB nin acil servisinden çok memnun kaldım arkadaşlar. Doğumum da orda olacak nasipse

Canım korkmakta kaygılanmakta haklısın ama bu kadar fazla takarsa o günler gecmek bilmez biraz rahatla hamileligin tadını cıkarmaya bak yat bol bol uyu film izle ne bileim kendini oyala benim en büyük destekcim 4 yaşındaki oglum :)) onla zaman su gibi akıp gidio nasıl 31 haftalık oldum anlamıorum bile :KK70: bide ben cok rahatım kafama takmıorum ben ne kdr takarsam korkularım okdr üstüme gelicek o yüzden elimden geldigince düşünmemeye calışıorum.doktoruna güven onun dediklerini harfiyen yap gerisi allahın takdiri

Benim sorunum da bu sanirim kendimi oyalamayi bilmiyorum ve kaygilarimdan dolayi tadini cikaramiyorum hamileligimin... Bu donemde esimin de baska sehirde gorev yapmak zorunda kalmasi sanirim beni daha da zorluyor... Yalniz kalmiyorum ama eşin destegi bi baska tabi.. Neyse dedigin gibi zamanimi guzel gecirtecek seyler bulmam lazim kendime :) Alnimizda ne yazildiysa onu yasayacagiz sonucta kaygilar acabalar bosuna...

Bilmiyorum dr neden verdi. Soldaki bebeğim 200-300 gr geriden geliyor daha 2 kgyi geçemedi. Doğum olursa ciğerleri yetersiz olmasın diye heralde. Hareketleri azaldı bayağı.. Canım sıkılıyor.. Sizden hiç kimse olmadı mı bu iğneden? Hafta güzelde şöyle 2,5 kilo olsalar.. Darısı tüm bekleyenlere olsun!! Bu arada ZTB nin acil servisinden çok memnun kaldım arkadaşlar. Doğumum da orda olacak nasipse

mrbb ben olmadım bu ıgneden olanlardanda hareket azlıgı duymadım.gunde 7-8-9 hareket yeterlı dıyo doktorlar hareketlerı nı say bıdee

Gör bak tani en güzeli dene hepsini insanın içine anca öle siniyo bu benim aklımda hiç yoktu mesela orda çok beğendik ama hayırlısıyla sağlıkla kullansın inş bebikleriniz malzemelerini:KK16:
Kağıdı dönüp almayı unuttum iki hafta sonra şekere gidicem o zaman isterim sadece biraz kısalmış ama sıkıntı yok dedi ..basit şeyler yap canım ya elinden geldiince boşvermeye çalışşş hiç bişiy bebiklerden kıymetli değil..

Ohhh ya ne güzel maşallah darısı başımıza olsunnnn ...kolaycacık grçsin sağlıkla sıhatle gelsin bebiklerin dualarımız seninle:KK16:

Çok bişey yapmamaya çalışıyorum ama yapamayınca da huzursuz oluyorum canım :KK43: Eşim evde olduğunda yardımcı oluyor o da...
Benim de her hafta farklı çıkıyor rahim ağzı uzunluğum ama çok şükür hep 4'ün üstünde:nazar:

Şu eşya seçme işi çok zor ya :KK43: Hangisi kullanışlı, hangisi değil bilemiyoruz, herkes çok şey alma boşuna diyor ama heyecanlıyız işte herşeyleri olsun, en iyisi olsun istiyoruz ama herşey de dünya pahası :KK43: İyice araştırmak lazım yani...

Tatlım Facebook gurubuna katılmıyormusun orda görüşelim olurmu:KK66: 2014 ikiz anneleri buraya artık çok girmiyorum bu arada ikimizin haftasıda aynıydı hatırlarsan bende 31+1 oldum yanında biri varmı yardımcı olan yemek temizlik kim yapıyor 4 yaşındaki oğluşun yormuyormu seni kontroller nasıl yatıyormusun sürekli...çok öptüm görüşmek üzere....

Çok bişey yapmamaya çalışıyorum ama yapamayınca da huzursuz oluyorum canım :KK43: Eşim evde olduğunda yardımcı oluyor o da...
Benim de her hafta farklı çıkıyor rahim ağzı uzunluğum ama çok şükür hep 4'ün üstünde:nazar:

Şu eşya seçme işi çok zor ya :KK43: Hangisi kullanışlı, hangisi değil bilemiyoruz, herkes çok şey alma boşuna diyor ama heyecanlıyız işte herşeyleri olsun, en iyisi olsun istiyoruz ama herşey de dünya pahası :KK43: İyice araştırmak lazım yani...

Tatlım sen kaçıncı haftadasın?

Kızlar gunaydin... herkes iyidir umarim. Sizlere bir sey danisacagim yine:/ salı sabahı vajinal kanamayla acile gitmistim vajinit ya da servisit dediler vajenin ici kipkirmizi dediler istirahat verdiler o gunden beri evdeyim. Bu sabah akintimda yine bir iki kirmizi nokta gördüm ne yapsam bilemiyorum korkuyorum ve moralim bozuldu yine :KK43: cok mu kafama takiyorum ki ben ://

O bir iki kırmızı nokta hep var bendede yaradan kaynaklanıyor sanırsam çünkü usg denkanama açıklayacak bişiy yok ben artık dr yi aramıyorum yada panik bike yapmıyorum görünce bikaç dk sinirlerim bozuluo o kdr hatta şu an da vardı çamaşır değiltirdim artık yok:KK52:olaya böyle bak sende lütfen ilaçlarını düzenli kullan progerteronu vajinal alıosan artık bırak bence vajinayı mahfeden bişiy o zaten ikiz annesisisn sende normalindende çok şu an tabi doktoruna sor söyle kafana göre yap demiyorum aman yanlış anlaşılmasın :KK34:ama canını sıkma çünkü bak nedeninide sölemiş doktorların ne güzel benimki sadece yorum mesela artık ..çok kritik haftalara giriyoruz artık rahatlık ferahlık zamanımız ilk hedef 28i atlatmak sonra 32 sonra 36 inşallah ama bu haftalarımız önemli okiş:KK34:

Tuzlu suyu burnuna cekebilirsinn canimmmm....

Canım gecmiş olsun hava nemlendiricin varsa onu kullanabilirsin faydası var gercekten

Denicem kızlar sağolunnnnnn geçer inşallahhhh:KK34:

Vallahi zaten pahalı birde iki tane diorum ya resmen belimiz büküldü daha bunun sezeryanı bebek şekeri odası lohusası var bitmiodaa:18:bide ilk 3 ay aldım bn kıyafetleri güm diye büyüyecekler hiç bitmicek alıncak aslında ölede gözüm çok korkuo bi yandan ..allah sağlık versinde yapcaz artıkkkk helali hoş olsuuunnnnn:KK16:
Huzursuz falan olma ben asıl iş yapınca huzursuz oluorummm bebiklere bişiy olmasın gerisini boşver olmasada olurrr:KK34:

O bir iki kırmızı nokta hep var bendede yaradan kaynaklanıyor sanırsam çünkü usg denkanama açıklayacak bişiy yok ben artık dr yi aramıyorum yada panik bike yapmıyorum görünce bikaç dk sinirlerim bozuluo o kdr hatta şu an da vardı çamaşır değiltirdim artık yok:KK52:olaya böyle bak sende lütfen ilaçlarını düzenli kullan progerteronu vajinal alıosan artık bırak bence vajinayı mahfeden bişiy o zaten ikiz annesisisn sende normalindende çok şu an tabi doktoruna sor söyle kafana göre yap demiyorum aman yanlış anlaşılmasın :KK34:ama canını sıkma çünkü bak nedeninide sölemiş doktorların ne güzel benimki sadece yorum mesela artık ..çok kritik haftalara giriyoruz artık rahatlık ferahlık zamanımız ilk hedef 28i atlatmak sonra 32 sonra 36 inşallah ama bu haftalarımız önemli okiş:KK34:

Ben de artik doktorumu aramaya cekindigimden size danistim hemen canim :) nasil iyi geldin bana anlatamam cok sagol :) nasrettin hoca misali damdan dusenin halinden damdan dusen anlarmis hekim degil 😛
sana da gecmis olsun bu arada canim 😚
ben 21 oldum inşallah o haftalara da ulasirim sag salim.. Yarin bu progestan isini konusmayi dusunuyorum zaten doktorumla gidip yuzyuze ben de vajinayi mahvettigini dusunuyorum ve ayrica enfeksiyon yapiyor e bi yerde enfeksiyon da erken dogumu tetikler deniyor nasil kisir bir döngü bu 😞 peki tatlim sen oral mi aliyorsun kestiniz mi progestani?

Merhaba
Bende yeni üyeyim ve 7 haftalık ikiz anne adayıyım,10 yıllık tedavi sürecinden sonra tüp bebek ile bu şansı yakaladım mutluyum, endişeliyim, korkuyorum , huzursuzum ve yalnızım umarım banada bu sitede birileri yardımcı olabilir
Rabbim herkese çocuğunu bağışlasın kimseyi evladı ile sınamasın inşaallah
Hoşgeldin Canim :KK16: inşallah rahat bir hamilelik geçirip saglikla kucagina alirsin... Hepimiz hem o mutluluğu hem de endişeyi yaşadik yaşiyoruz da ama zaman bi şekilde geçiyor çok şükür...
Aksu ben kapi susu ve bebek sekerlerini nerden alacam bulamiyorumm bi turlu ne yaptin sen nerden aldin??
Bi fikir ver canim yaa
Canim ulusta bi yerden bahsediyorlar ama ben netten sipariş vermeyi düşünüyorum tabi Allah nasip ederse daha ileriki haftalarda. Korkuyorum artik kendimi yormaya...
Arkadaşlar herkese hayırlı ve sağlıklı doğumlar diliyorum. Ben 34+5 ikizlere gebeyim. 2 gün önce ciğer geliştirici iğne vuruldum. Toplam 4 doz kullandım. Yalnız iğneyi vurulduktan sonraki günlerde bebeklerimin hareketlerinde bariz bir azalma ve yavaşlama farkettim. Güçsüz gibilerdi sanki. Hala da öyle. Huzursuz oldum ZTB acile gittim. Nst,ultrason idrar tahlili yaptılar. Hepsi normal çıktı. Oradaki dr.a sordum bu iğne bebeklerin hareketlerini azaltır mı diye. Hayır dedi. Sizlerden aynı şeyi gözlemleyen oldu mu acaba? Çok meraktayım. Şimdiden teşekkür ederim. 😊
Arkadaslarin da dediği gibi haftanın güzel maşallah, herhalde diğer bebişin küçük diye yaptilar. Boyle bir etkisi yoktur herhalde nstde kalp atislarindan falan belli olurdu herhalde sorun olsa. Canim bu arada ZTB acilinden memnun kaldim demişin nst idrar vs o anda baktilar ve gönderdiler mi yoksa yatış mı yaptilar? Ben 8. Haftada bi gitmistim 1 hafta kaldim maalesef bayrama denk gelince personel sorunu vardi çok memnun kalmamistim ama tecrübeleri tartisilmaz. En son doğumu başkentte yapmayi istediğim için oraya gittim hemsireler çok kibar ama ZTB inkiler kesinlikle çok daha tecrübeliydi.
Kızlar gunaydin... herkes iyidir umarim. Sizlere bir sey danisacagim yine:/ salı sabahı vajinal kanamayla acile gitmistim vajinit ya da servisit dediler vajenin ici kipkirmizi dediler istirahat verdiler o gunden beri evdeyim. Bu sabah akintimda yine bir iki kirmizi nokta gördüm ne yapsam bilemiyorum korkuyorum ve moralim bozuldu yine :KK43: cok mu kafama takiyorum ki ben ://
Canim endiselenmen çok normal ama doktor ne demişti bi daha olursa gel dedi mi? Tahriş olan vajinansa normal sanki tekrar kan gelmesi. Bu arada bana doktorum progestonu 13. Haftada biraktirdi sen baya kullanmisin. Onu kesti haftada bir pruloton depot kullaniyorum. Geçmiiiş olsun çook. .

Canim endiselenmen çok normal ama doktor ne demişti bi daha olursa gel dedi mi? Tahriş olan vajinansa normal sanki tekrar kan gelmesi. Bu arada bana doktorum progestonu 13. Haftada biraktirdi sen baya kullanmisin. Onu kesti haftada bir pruloton depot kullaniyorum. Geçmiiiş olsun çook. .

Gel dedi de canim, bu sabah sadece bi iki nokta geldi ki sonra devami gelseydi arayacaktim doktorumu da devami gelmeyince yarin giderim artik dedim.... Ya bende de sozde 12. Haftada birakacaktik sonra 16 dendi sonra 20 ama 20. haftada da 34 e kadar dendi o haftaya ulasabilirsek insallah :p
Hayirlisi diyorum artik cunku bu konu bende fazla uzadi sıkıcı oldu sizleri de mesgul ediyorum yarin net bir sonuç cikarsa paylasirim sizlerle cancagzim :KK66:

oo canım ben 2 posta oldum :) Her vuruşta 2 dozdan toplam 8 doz yaptılar.
benim de soldaki kuzumda gerilik var 300 gr kadar.. Doktorum sürekl takipte her hafta dopplere girip kordon kan akışına baktırıyoruz. Eğer kilo almazsa gebeliği sonlandırabiliriz dedi :KK43: bakalım yarın ki randevumuzda ne olacak..

hareketler bende de çok azaldı, evde kalp atışını dinleyebildiğin cihazlardan aldım,sürekli kalp atışlarını dinliyorum bnde..

Arkadaslarin da dediği gibi haftanın güzel maşallah, herhalde diğer bebişin küçük diye yaptilar. Boyle bir etkisi yoktur herhalde nstde kalp atislarindan falan belli olurdu herhalde sorun olsa. Canim bu arada ZTB acilinden memnun kaldim demişin nst idrar vs o anda baktilar ve gönderdiler mi yoksa yatış mı yaptilar? Ben 8. Haftada bi gitmistim 1 hafta kaldim maalesef bayrama denk gelince personel sorunu vardi çok memnun kalmamistim ama tecrübeleri tartisilmaz. En son doğumu başkentte yapmayi istediğim için oraya gittim hemsireler çok kibar ama ZTB inkiler kesinlikle çok

Hemen 1 saat içinde idrar sonucu çıktı. O arada da ben nst deydim. Sancı çıksaydı yatırcaktık dediler. Açıkladılar güzelce. Hemşirelerde pek güler yüzlüydü. Hiç beklemiyodum açıkcası. Cmt gecesi gittim çünkü. Dr da iyiydi. Belki banz denk geldi bilmiyorum. Ama ikiz riskli gebeliktir. Ztb bence çok iyi riskli gebeliklerde. Politikaları gereği ihmal etmiyorlar seni.

oo canım ben 2 posta oldum :) Her vuruşta 2 dozdan toplam 8 doz yaptılar.
benim de soldaki kuzumda gerilik var 300 gr kadar.. Doktorum sürekl takipte her hafta dopplere girip kordon kan akışına baktırıyoruz. Eğer kilo almazsa gebeliği sonlandırabiliriz dedi :KK43: bakalım yarın ki randevumuzda ne olacak..

hareketler bende de çok azaldı, evde kalp atışını dinleyebildiğin cihazlardan aldım,sürekli kalp atışlarını dinliyorum bnde..
Nerden aldın arkadaşım o aleti? Bir de senin bebeğin kaç kg, gebelik haftanı göremiyorum.
Ya heralde yerleri daraldı iyice.sağdaki balık gibi rahatça duruyor. Soldaki sıkışık. Son gittiğime göre almış kilo 500 gr kadar(3 haftada) ama yine de öbürü gibi değil. Benim muayeneme daha 2 hafta var. İnş. O zamana kadar 2 kgyi geçmiş olur.

Nerden aldın arkadaşım o aleti? Bir de senin bebeğin kaç kg, gebelik haftanı göremiyorum.
Ya heralde yerleri daraldı iyice.sağdaki balık gibi rahatça duruyor. Soldaki sıkışık. Son gittiğime göre almış kilo 500 gr kadar(3 haftada) ama yine de öbürü gibi değil. Benim muayeneme daha 2 hafta var. İnş. O zamana kadar 2 kgyi geçmiş olur.

ben yarın sabah itibariyle 33.haftaya başlıyorum.
sağdaki kuzum 1560 idi en son, soldaki ise 1320 gr idi. Haftada en az 150 şer gr almalılar diyor doktor, yarın göreceğiz bakalım.
o aletin adı Angel Sound, internetten fetal doppler olarak bulabilirsin.
ben de senin gebelik haftanı göremedim, sen kaçtasın ?

Ben de artik doktorumu aramaya cekindigimden size danistim hemen canim :) nasil iyi geldin bana anlatamam cok sagol :) nasrettin hoca misali damdan dusenin halinden damdan dusen anlarmis hekim degil 😛
sana da gecmis olsun bu arada canim 😚
ben 21 oldum inşallah o haftalara da ulasirim sag salim.. Yarin bu progestan isini konusmayi dusunuyorum zaten doktorumla gidip yuzyuze ben de vajinayi mahvettigini dusunuyorum ve ayrica enfeksiyon yapiyor e bi yerde enfeksiyon da erken dogumu tetikler deniyor nasil kisir bir döngü bu 😞 peki tatlim sen oral mi aliyorsun kestiniz mi progestani?

Gel dedi de canim, bu sabah sadece bi iki nokta geldi ki sonra devami gelseydi arayacaktim doktorumu da devami gelmeyince yarin giderim artik dedim.... Ya bende de sozde 12. Haftada birakacaktik sonra 16 dendi sonra 20 ama 20. haftada da 34 e kadar dendi o haftaya ulasabilirsek insallah :p
Hayirlisi diyorum artik cunku bu konu bende fazla uzadi sıkıcı oldu sizleri de mesgul ediyorum yarin net bir sonuç cikarsa paylasirim sizlerle cancagzim :KK66:

Bana 12 den önce zaten 12 se bıraktıracağını o hafta vucudun yeterli progesteron salgıladığını ha olurda yeterli değil kanama falan yaparsa başka yoldan vereceğini söylemişti.hatta ben 16 da bağımsız bi kanama geçirdim ondada hemen vermedi progesteron eksikliğini kanıtlamadıkça gerek yok ezbere işe dedi.tabi her yiğidin yoğurt yiğişi farklı benim dr m in inancı bilgisi bu yönde bende ona güveniyorum.bundan ilave zaten o enfeksiyonu iltihabı görür görmez direk kesiyoruz dedi hatta 12de olmasam hapa geçecekti bu vajinaya ilaç kullanılmaz devamlı yoksa temizlenmez dedi mantar için 10 günlük fitil verdi.fitilin bir tanesinin içerisinde östrojen vardı hatta vajina dokusunu yenilesin diye ben erkek bebeklere zarar verir diye çok korka korka kullandım.
Meşgul falan etmiosun ayrıca sen istediğini sor bizde elinizden geldiince yoksa sen ve doktorun zaten en doğrusunu yaparsınız:KK34:

Ya bişiys sorcam offf çok darlandım:18:
Bugun alttaki bebeğimin hareketleri tam külot çizgisi yada kılların başladığı yer diyim siz anlatın yani çok aşşağıda normal mi bu haftalarda yoksa rahim kısaldı demek mi ??

3hafta sonra detayli ultrason var acayip korkuyorum simdiden stres vardi bebeklerimle ilgili.Rabbim cumlemize evlatlarimizi saglikli hayirli kucaklamamizi nasip eylesin.... ist avrupa yakasinsa inereceginiz doktorlar var mi.. ve fiyatlari. Simdiden tesekkurler..
avrupa yakasında nerdesin canım? Büyük çekmece Kolon hastanesindeki Altan bey epey iyi bu konuda, 12. hafta ayrıntılıda ona gitmiştim, 20. haftada da ona yada medilife gitcez. Biraz ücretleri pahalı ama :/ 525 tl dedi bana :KK31:

Merhaba
Bende yeni üyeyim ve 7 haftalık ikiz anne adayıyım,10 yıllık tedavi sürecinden sonra tüp bebek ile bu şansı yakaladım mutluyum, endişeliyim, korkuyorum , huzursuzum ve yalnızım umarım banada bu sitede birileri yardımcı olabilir
Rabbim herkese çocuğunu bağışlasın kimseyi evladı ile sınamasın inşaallah
hoşgeldinn :)) sağlıkla alırsın inş kuzucuklarını kucağına canım..

Kızlar ben geldim Nasılsıniz inşallah hersey yolundadir. Girip yazdım mi hatırlamıyorum o yüzden tekrarlayacagim 27.01.2014 tarihinde minislerim acele edip dünyaya geldiler sezaryen doğumla. Şu an kuvozdeler çok çok minikler daha dokunmadım bile çok şükür durumları stabil devam ediyor inşallah zamanı geldiğinde evimize de getireceğiz uzun sürecek belki ama olsun onlar iyi olsun da:KK16::KK16: Rabbim hepinizin evlatlarını hiç sıkıntı yaşamadan direk evinize kucağınıza almanızı nasip etsin insallahhh:KK16:
:nazar: :nazar: :nazar: inş en kısa zamanda çoook sağlıklı bir şekilde çıkıp evinize gidersiniz canım. Bi ara gel doğum hikayeni yaz, ben de çok merak ediyorum kaç kilo doğdular, nasıllar..

Amanın kızlar vallahi bütün gece uyumadım ilaç sprey kullanmak istemiyorum kalıcı bi çözüm değil okaynus suyu işe yaramıo bildiğiniz doğal bi yöntem var mı yada tavsiyeleriniz yada yaşanınız var mı geçer bişiy mi yoksa sonuna kadar kalır mıııı:18::18:
Doğal bi yöntem bilmiyorum ama şu burun bantları bende işe yarıyor. Brighte Righ, istersen dene canım :))

X