2014 ikiz anneleri

Arkadaslaarr.. demin lavaboya gittim tuaf renkte baya bir lekelenmem oldu yavrularima bisey olmamistir dimii
tuhaf renk hangi renk, ben de bunu sorucam canım :44: inş önemli bişi değidlir..

Oluyo cnm benim dr çok normal kaburgalar yukarı çıkacak bebekler yerleşsin diye 30yıllık duruş yerleri değişio kolay değil dedi hatta:KK34: bende kalbşm patlşcak zannediyorum çünkü tam midemde yukardakadi bebikim midem yer değiştirdi haliyle..
doğru aslında, tüm organlar onlara yer açmak için şekil değiştiridi :/
aman normal seyretsin de herşey, ağrılara sızılara katlanılır bi şekilde :26:

tercık senın tabıkı ama bence prof.dr gıtmem daha ıyı gıbı...ınşallah sağlıcakla beklerler bebeklerımız o haftaları Allahın ıznıyle...

birde minik kuzu demişsin pek anlayamadım canım. :KK43:( yada daha önceden bahsettın ben kaçırdım..
bebişlerimin biri diğerinden küçük, doktor onu sık sık takip etmemiz lazım dedi. Geçen hafta ölçümleri 5 gün geride çıktığı için bugün de tekrar ölçüm yapmak için çağırdı. İnş herşey yolundadır :KK31:

rahim ağzı ölçümü ne zamn yapılıyor kızlar?ben 15 haftamdayım henüz demedi öyle bsy merak ettim:emir_bebek:

tuhaf renk hangi renk, ben de bunu sorucam canım :44: inş önemli bişi değidlir..

doğru aslında, tüm organlar onlara yer açmak için şekil değiştiridi :/
aman normal seyretsin de herşey, ağrılara sızılara katlanılır bi şekilde :26:

bebişlerimin biri diğerinden küçük, doktor onu sık sık takip etmemiz lazım dedi. Geçen hafta ölçümleri 5 gün geride çıktığı için bugün de tekrar ölçüm yapmak için çağırdı. İnş herşey yolundadır :KK31:

inşallah canımmm... ınşallahh rabbım yardımcın olsun ınşallah hersey güzel olur senın ıcın. bebişlerin büyürler sağlıcakla

rahim ağzı ölçümü ne zamn yapılıyor kızlar?ben 15 haftamdayım henüz demedi öyle bsy merak ettim:emir_bebek:

12deki detaylında bakmıştırda sana sölememiş olabilir sende sormadıysan benimki 20den sonra her kontrolde bakmaya başladı

Benimkilerde kafa kafaya yumurta tokuşturolar sanki saflar işteeeeeee:KK33:
Hadi gözün aydın kurtuldunnn:KK76:
Benim dr servikse bi yada iki kere bakmıştı şimdiye kadar 20den sonra ne zaman gitsem yatırıp önce ona bakıo zamanla kısalacak sonuçta eni konuuu geçen hafta benimki kısalmış biraz hatta ben çok sıkıntılandım yerçekimi doğaya karşı bi yere kadar yetio gücümüz dedi hakkaten ne yapsınlar:KK9:
Seninki ne kadar çıktı en son ??fitil verdi mi o iltihap içinn ..
Bu arada benim dün gece pijamam göğsüme yapışmış bende uyku sersemi farketmeden direk çektim öle canım yandı anlatamam su gibi bişiy gelmişte meme ucumdan ondan yapışmış lansinoh krem almıştım banyo yapıp onu sürcem inş acısı az geçer..bubarada o tüp çok azmış ya daha büyüğüde yok kullanan var mı ne kadar yetiyoooo???ay afedersinizde artık gaz çıkarsak ya sorun ya para :KK33:
Dermomarket lierac ta indirime girmiş kremi biten varsa haber verem dedim :KK34:

Benim serviks uzunluğu en son 4,5 cm cikmisti canim seninki ne kadardi ne kadar kisalmis? Ve ne kadar surede :KK66:) Artik iki haftada bir olculecek sanirim di mi? Gecen hafta acile gittigimde fitil vermislerdi onu kullandim bakalim simdilik rahatim seytan kulagina kursun :p
Ben lansinosh kullanmadim canim hic bana bebanthen falan kullanabilirsin demisti hoca onu sürüyorum ama benim meme uclarim cok kuruyor simdilik su gibi bi sey gelmedi hic....

cnm allahım şifa versin tez zamanda kavuş yavrularına duacınım:)
Canım nasılsınnn ?? Herşey yolundadir inşallah... Gittikçe ağırlaşiyoruz sanki değil mi :KK1:
13. Hafta ilk bakılmıştı benim o haftalarda Allah korusun kısalik varsa dikiş atmak için en uygun zamanmış. Sen de doktoruna hatirlat istersen... 16'dan sonra her kontrolümde bakılıyor Canim. Alttan baktırmanda fayda var üstten bakilanlar var ama doğru ve sağliklisi alttan bakilarak yapilan ölçümmüş... İnşallah iyi çıkar özellikle ikiz gebelikte onemli canim....

Benim serviks uzunluğu en son 4,5 cm cikmisti canim seninki ne kadardi ne kadar kisalmis? Ve ne kadar surede :KK66:) Artik iki haftada bir olculecek sanirim di mi? Gecen hafta acile gittigimde fitil vermislerdi onu kullandim bakalim simdilik rahatim seytan kulagina kursun :p
Ben lansinosh kullanmadim canim hic bana bebanthen falan kullanabilirsin demisti hoca onu sürüyorum ama benim meme uclarim cok kuruyor simdilik su gibi bi sey gelmedi hic....

Bephantene c kategorisi yaaaaa bence gerek yok kullanmana lansinohun içeriği doğal onuda istemem dersen badem yağı çok iyi geliyormuş susam yağı diyenlerde var ben kullanamayı düşünmediğim için çok emin değilim yağlardan bi deneyimim yok lansinohuda bugun sürdüm ilk 30dan sonra düzenli kullanın diyorlar içeriğindede öyle yazıyor zaten..
24-28-30-32 kontroller diye biliyorum ama her doktorda değişiyor tabi ..
4.7 den 10 günde 4.1 oldu bende anlamadım ama son ölçtüpünde ıkın demedi diğerlerinde diodu acaba ondan mı :18:ama hoş ben son muayenede çok fena oldum düz yatınca kanım çekildi elim ayağım kesildi yan döndürdü hemen yan yatarak yaptı usg yi düzeldim damarlara bası yapıyormuş o kadar düz yapınca
İdrarda baktırsana sen bi baktırmadıysan aklıma geldi ben fitil kullanmadan idrar kültürüde yaptırmıştım..ohhh ii şükür hadi gelmiş geçmiş olsunnnn:KK16:

Bephantene c kategorisi yaaaaa bence gerek yok kullanmana lansinohun içeriği doğal onuda istemem dersen badem yağı çok iyi geliyormuş susam yağı diyenlerde var ben kullanamayı düşünmediğim için çok emin değilim yağlardan bi deneyimim yok lansinohuda bugun sürdüm ilk 30dan sonra düzenli kullanın diyorlar içeriğindede öyle yazıyor zaten..
24-28-30-32 kontroller diye biliyorum ama her doktorda değişiyor tabi ..
4.7 den 10 günde 4.1 oldu bende anlamadım ama son ölçtüpünde ıkın demedi diğerlerinde diodu acaba ondan mı :18:ama hoş ben son muayenede çok fena oldum düz yatınca kanım çekildi elim ayağım kesildi yan döndürdü hemen yan yatarak yaptı usg yi düzeldim damarlara bası yapıyormuş o kadar düz yapınca
İdrarda baktırsana sen bi baktırmadıysan aklıma geldi ben fitil kullanmadan idrar kültürüde yaptırmıştım..ohhh ii şükür hadi gelmiş geçmiş olsunnnn:KK16:

Hadi yaa bak ben de bepantheni masum biliyordum :) lansinoh alayim ben de bari :) Allahım ne cahil bi gebeyim :p :KK66: bilmem ki bana perinatolog 2 haftada bir olctur dedi hem doppler ile kan akışını hem serviks uzunlugunu... idrar kulturunu akintimin cok yogun oldugu bi donem yaptirmistim temiz çıkmıştı yaptirayim dicem yine ama kullandim ki fitilleri 2 taneydi zaten :) belim ve sirtim agrimaya basladi artik benim senin de oyle mi canim? Aramizda kac hafta var ki seninle?

Hadi yaa bak ben de bepantheni masum biliyordum :) lansinoh alayim ben de bari :) Allahım ne cahil bi gebeyim :p :KK66: bilmem ki bana perinatolog 2 haftada bir olctur dedi hem doppler ile kan akışını hem serviks uzunlugunu... idrar kulturunu akintimin cok yogun oldugu bi donem yaptirmistim temiz çıkmıştı yaptirayim dicem yine ama kullandim ki fitilleri 2 taneydi zaten :) belim ve sirtim agrimaya basladi artik benim senin de oyle mi canim? Aramizda kac hafta var ki seninle?

Bebeğinde gelişme geriliği yoksa dopplere ne gerekki hiç dıymamıştımmm:KK53:hoş koskoca doktor vardır bi bildii hepsi bi değişik işte :KK52:son haftalarda bebeklere giden kan azaldı mı ne alemde die bakıolar benim bildiim yada bi bebeğin diğerinden çok geriyse demekki seninkinşnde tarzı böle ii bari bunuda öğrenmiş olduk:KK34:annemde dioki bizim zamanımızda hiç böle şeyler yoktu benim bildiin herkeste çok sağlıklıydı bi yerde doğru ıcık cıcık inceleyince böle bizde manyak oluoruzzzz:KK37:
23/1 im ben tam bugun sen ???benim kaburgalarım ve bacaklarım ağrıo yatamıom ben artıkkkkkkk üç yastık anca ondada gece hep nerdeyse saat başı uyanıorummm:KK43:

Mutlaka bakiyordur Canim da üstten bakiyor demek ki risk görmediği için alttan muayene ihtiyacı duymamıştır muhtemelen...

Walla hiç söylemedi genelde cok konuşuo herşeyi anlatır ama bunu atlamış olcagını sanmıorum bi kere sordum dedim rahim agzı ölcülüormuş siz ölcmicekmisiniz dedim hayır gerek yok nidilat alıorsun kısalma yoktur dedi :S maşallah bi sorunda cıkmadı şimdilik:nazar:

Bebeğinde gelişme geriliği yoksa dopplere ne gerekki hiç dıymamıştımmm:KK53:hoş koskoca doktor vardır bi bildii hepsi bi değişik işte :KK52:son haftalarda bebeklere giden kan azaldı mı ne alemde die bakıolar benim bildiim yada bi bebeğin diğerinden çok geriyse demekki seninkinşnde tarzı böle ii bari bunuda öğrenmiş olduk:KK34:annemde dioki bizim zamanımızda hiç böle şeyler yoktu benim bildiin herkeste çok sağlıklıydı bi yerde doğru ıcık cıcık inceleyince böle bizde manyak oluoruzzzz:KK37:
23/1 im ben tam bugun sen ???benim kaburgalarım ve bacaklarım ağrıo yatamıom ben artıkkkkkkk üç yastık anca ondada gece hep nerdeyse saat başı uyanıorummm:KK43:

Annen dogru soyluyo canim ben de eski donemde gebe olmayi isterdim diyorum bazen...Tamam gunumuz imkanlari bir cok seyi var ediyor ufacik bebeler bile yaşıyor cok sukur ama bi yandan da herkes her bilgiye dogru yanlis ulasabiliyor ve aynen dedigin gibi sonuc biz :p
Benim bebeklerimden birisi digerine gore daha kucuk ama onun disinda her seyi normal sanirim bu yuzden istedi perinatolog da doppleri...
Ben de bugun tam 21+4 um canim... Ben su hamile yastiklari var ya ondan almistim onunla biraz daha rahat uyuyorum belimi destekliyor ama yine de uyaniyorum 2 saate bir simdiden boyleyim ilerde hic uyuyamicam ben :/ :p

merhaba
ben de ana kucağı bakıyorum, ana kucağında bebeğimin sırtının rahat olamaması endişesi duyuyorum. Bir arkadaşım aşağıdaki kiddy markasını tavsiye etti? Oto koltukları da güvenlik testlerinde çok başarılı dedi. Ana kucağı düze yakın yatıyormuş, Alman markası. Duyan bilen, kullanan, yorum yapabilecek olan anne ve anne adaylarının yardımlarını rica ederim. Başka hangi markaları önerirsiniz?
https://www.facebook.com/KiddyTR
www.kiddy.com.tr

merhaba
ben de ana kucağı bakıyorum, ana kucağında bebeğimin sırtının rahat olamaması endişesi duyuyorum. Bir arkadaşım aşağıdaki kiddy markasını tavsiye etti? Oto koltukları da güvenlik testlerinde çok başarılı dedi. Ana kucağı düze yakın yatıyormuş, Alman markası. Duyan bilen, kullanan, yorum yapabilecek olan anne ve anne adaylarının yardımlarını rica ederim. Başka hangi markaları önerirsiniz?
https://www.facebook.com/KiddyTR
www.kiddy.com.tr

kesinlikle bu diorum anakucagında...
Tiny Love 3 ü Bir Arada Uykucu Anakucağı

cnm bu rahim ağzı karından ultrasonlamı bakılıyor yoksa alttan usg ile mi bakıyolar.bnm karından ölçtü 31 mm dedi.siizn ölçülere göre az geldi.nasıl yükseltebilirim :44: birde bu ara misafir çok ayakta çok kalıorum onunla ilgisi varmıdır

cnm bu rahim ağzı karından ultrasonlamı bakılıyor yoksa alttan usg ile mi bakıyolar.bnm karından ölçtü 31 mm dedi.siizn ölçülere göre az geldi.nasıl yükseltebilirim :44: birde bu ara misafir çok ayakta çok kalıorum onunla ilgisi varmıdır

Canim benim gittigim bir perinatolog var izmirde prof. o alttan usg ile bakiyor ve oyle bakmasini istedi burdaki doktorumunda... Gecen hafta bi kanama yasayinca ben burdaki karindan bakti mesanem doluyken vajinayi tahris etmeyelim daha cok dedi... Ayakta fazla kalmamaya calis canim bence. Senin haftan kac? Sonucta bebekler agirlastikca daha da kisaliyordur diye dusunuyorum ama belki yaniliyorumdur :/

Canim benim gittigim bir perinatolog var izmirde prof. o alttan usg ile bakiyor ve oyle bakmasini istedi burdaki doktorumunda... Gecen hafta bi kanama yasayinca ben burdaki karindan bakti mesanem doluyken vajinayi tahris etmeyelim daha cok dedi... Ayakta fazla kalmamaya calis canim bence. Senin haftan kac? Sonucta bebekler agirlastikca daha da kisaliyordur diye dusunuyorum ama belki yaniliyorumdur :/

cnm bnmde perinatalog baktı ama karından detaylıya gitmiştim.bnm bugün 20.hafta bitio.dinlendikçe yükselir inş.bnm hiç alttan muayene olmadı usg bile.inşallah hepimiz sağlıckla alırız bebeklerimizi kucağımıza

X