2014 ikiz anneleri

Kızlar sıkıntısı olan arkadaşlara Rabbim acil şifalar versin geçmişi tam okuyamadım yoğun tempodan.. Ama eylülü merak ettim hastanede olan arkadaşlar doğum yapan arkadaşlar Sedef seninnasıl gidiyor bebişlerinle hayat
Canım nasılsın bebekler nasıl?

Selam guzel anneler bebislerimi gördüm simdi.. iyilermis cok şükür kipir kipir hareket etmeye bile baslamislar:KK16::KK16: normalde eylül basi gibi dogmalari gerekiyormus ama dr o kadar beklemezler ağustos basi gibi gelirler dedi.. umarim bi sorun cikmaz zamaninda saglikla gelir bebeklerim:KK31::KK31:

hmm anladim canım sagol.. o zaman bendeki sikayetler yani fazla akinti, hatta idrarla bile geliyor beyaz parcalar falan sanirim hakkikaten vajinal baska bir akinti ya da iltihap kaynakli sanirim :/ Allahim bebeklerime saglik versin de ben artik raziyim kendi sıkıntılarima...

glgn17 canım beyaz parca bende de oldu yaklasık olarak 2 hafta.. peynır kesıgı gıbı.. ufak yada buyuk parcalar.. dr bunun mantar oldugunu soyledı.. sorun etme 2 hafta surdu gectı ..:nazar::nazar::nazar::nazar:

Belguzar nerse duyan bilen var mıııııı??
Bu kadar uzun süreli yazamyınca ben merak ediom onu

glgn17 canım beyaz parca bende de oldu yaklasık olarak 2 hafta.. peynır kesıgı gıbı.. ufak yada buyuk parcalar.. dr bunun mantar oldugunu soyledı.. sorun etme 2 hafta surdu gectı ..:nazar::nazar::nazar::nazar:

Anladim canim cok sagol :) Ay ben cok pinpirikli bi gebeyim sanirim :) tesekkur ederim kizlar sizler sayesinde rahatliyorum :)

Canım nasılsın bebekler nasıl?

Elh beyaz İyiyiz inş... Rabbim hepinize nasip etsin inş sağlıklı hayırlı doğumlar.. Bu nimetler Rabbimin çok güzel hediyesi ne kadar şükretsek az.. Tabii ki sıkıntılar olmuyor değil zor iki bebekle birlikte yaşam ama güzel elh..
Size tavsiyem alışverişi ınizi yapın ben 27. Hafta civarı yapmıştım sonra zaten hastane günleri şimdi de dışarı çıkamıyor insan.. Sen nasılsın diğer arkadaşlar nasıl ??çok iyisinizdir inş. hepiniz

Hayırlı uğurlu olsunnnnnn allah sağlıkla tamamına erdirsinnnnn:KK16:
Ben çok uzun süre çok kasık ağrısı yaşadım hatta bazen gerçekten çekilmeyecek boyutlarda bi tencere yemek yapsam yada iki eğilip kalksam hiç duramıyordum ağrıdan ama kanama idrarda yanma kaşıntın kötü kokulu akıntın yoksa korkulacak bir durum değil sen yşnde doktoruna mutlaka söyle ama canını sıkma sakın çoğumuz yaşadıkkkk:KK34:

Hayırlı uğurlu olsunnnnnnnn hoşgeldin duble oğlanlar klubuneeeee:KK34:

Benimde bir tanesinin kolu kısa ikisinşnde boyu kısa ama ben artık sıkıntı yapmıyorummm allah sığındım..doktorada sıkı sıkı sordum tek başına gösterge değildir dedi ense kalınlığı burun kökü kısalığı vs bikaç belirteç lazım dedi

Ben kapsül kullanmadım krem olandan kullandım yaptıktan sonra 10dk yürürdüm ben genelde hiç geri gelmezdi ama kapsül bilmom valla istersen bi dene zararı olmaz:KK34:her doktorun kendi inandıkları farklı benim doktorumda kanamam geldiğinde proluton depot yaptırmadı 12.haftadan sonra kanıtlanmış faydası yok dedi ama burdaki arkadaşlar kullanıyor aynı şekşlde vajinal progesteronunda 12. Haftadan sonra gereksiz dedi birine güvenicen içinden gelene ondan başka kimseyi duymican bence yoksa bi ipte iki cambaz oyanmıo hakkaten :KK37:

Canım hiç sıkıntı yaoma kengo nun bebikleri senin kadardı bak evde mutlu mesutlar şimdi haftanda iyi allaha şükürrr 36 da yada 2 kg doğdu diye küvöze girmşcek diye bişiy yokkki tamamen doğum anıyla yada bilemediğimiz gelişimleriyle iilgili en hayırlısı neyse öyle olsun inş senşn ve bebiklerin için dualarımız seninleeeeeee:KK16:

Canimm bol bol dua et elden bisi gelmiyo ikilitest olsun burun kemigi olsum ense kalinligi olmasi gerektigi gibii ama kol uzarmis ta boy pek degosmez dedi drda ama kitaplar 28.hafta kadar hersey gelisir ve buyuyebilirmissdee morel strese girmemek en iyisii bu saatten sonra yapcak bisi yok...kac haftaliksin suann

Selam kızlar doktordan geliyoruz herşey yolunda çok şükür :nazar::nazar: Bebişler resmen gülümsüyordu bugün, inanamadım, ama doktorum da evet gerçekten gülümsüyorlar dedi... Canlarım benim, demek ki çok mutlular orda dedim :KK16:
Proluton iğne yaptırdı bugün ilk defa, kasılma olmasın bebekler rahat büyüsün diye dedi. Ama ağrıdan ölüyorum kızlar, popomun üzerine oturamıyorum :KK43: Ne kadar zamanda geçer bu ağrı, deneyimi olan var mı?

Bebeklerinn iyi olmasina cokk sewindimm canimm yaaa masallahh...
Prolut igneyi 12. ve 15haftalarda kullandim kanama alanim var diye vermisti drum..
Agrisi oluyo ucgun sonra gecer.ama ben ayakta yaptirdim hamile hamile yatamam dedim ki bide ikiz soluk soluga gidip geliyodum doktora.
Ve ayakta yaptirmam en guzeli oldu cunku ayakta bence daha cabuk dagiliyo igne yatarak yaptiranlar bi hafta acidi popomuz diyoduu.

Kızlar cuma gecesi kasık ağrısı nedeniyle acile geldik.. Rahim 20 mm kadar düşmüş 2 cm de açılma olduğu için hemen yatırdı
Bebeklerden biri 1600 gr ama diğeri 1350 gr civarı... Nidilat vs kullanıyorum ama kasılmalar devam ediyor doğum olursa die çok korkuyorum.. Tekrar ciğer geliştirici iğneler vurulduk, sizce doğum olursa küvezde çok kalırlar mı?
Canım seninle haftamız hatta günümüz bile aynı. Benim de kasılmalarım oluyo ama düzenli değil. Bazen bayağı sık oluyo hatta.Canım şimdi sen sadece bebeklerim yaşam sınırını geçtiler çok şükür diye düşün. Küvozde kaç gün kalırlar falan hiç kafana takma. :KK20:Çünkü stres ve üzüntü kasılmaları daha çok artırıyo. Kasılmalar artınca da rahim daha çok açılır.O yüzden rahat olmaya çalış ve bol bol dinlen. Gerekirse sadece tuvalet için kalk. En azından 34 haftayı tamamlasınlar.Tabi bizim dularımız 36-37 haftadan yana. Rabbime emanet olun inşaallah. Hayırlı haberler ver bize....:KK16::KK16::KK16:

Canimm bol bol dua et elden bisi gelmiyo ikilitest olsun burun kemigi olsum ense kalinligi olmasi gerektigi gibii ama kol uzarmis ta boy pek degosmez dedi drda ama kitaplar 28.hafta kadar hersey gelisir ve buyuyebilirmissdee morel strese girmemek en iyisii bu saatten sonra yapcak bisi yok...kac haftaliksin suann

22+3 üm cnm tam bugun..bana ikili testte yapmadı sadece o haftada detaylı usg yapıp ense kalınlığı ölçtü.20'de detaylı usg de bişiy demedi.seninkilerin boyu nasılll???? Boyunun kısa olması bi sorun değil bildiğim kadarıyla ama sna başka bişiy dedi mi doktorunn???

Elh beyaz İyiyiz inş... Rabbim hepinize nasip etsin inş sağlıklı hayırlı doğumlar.. Bu nimetler Rabbimin çok güzel hediyesi ne kadar şükretsek az.. Tabii ki sıkıntılar olmuyor değil zor iki bebekle birlikte yaşam ama güzel elh..
Size tavsiyem alışverişi ınizi yapın ben 27. Hafta civarı yapmıştım sonra zaten hastane günleri şimdi de dışarı çıkamıyor insan.. Sen nasılsın diğer arkadaşlar nasıl ??çok iyisinizdir inş. hepiniz
Bende iyiyim canım cok sukur idare ediyorum iste.. asbelove dogum yaptı iki gun once:KK43: kuzuları kuvozde su an dua edelim hepimiz..

Ben de yaptiriyorum canim ara ara kültür bi sey çıkmıyordu da içim şimdi daha rahat etti cok sagol :KK66:
Rahat ol canım o zaman, bişey olsa kültürde çıkardı zaten..

Canım kac gr olmuş kuzuların..sen tam 27 haftayı doldurdun galiba bugun?
Doldurmuş mu oluyorum canım şimdi biraz kafam karışıyor bu hafta hesabında :KK1: 27 olduk işte bugün tam olarak... Seninle 1 hafta var aramızda di mi? Kızımız 1055, oğlumuz 1075 gr. olmuş canım çok şükür :nazar::nazar: birkaç gün önde gidiyorlar yine... Bu haftalarda çok çabuk büyüyorlar. Seninkiler kaç gr. oldu?

canm merhaba haberlerin iyi olmasına çok sevindim.prolotonu ben 7.haftamda vurulmuştum o iğneyi vurulduktan sonra çok oturmayacaksın gezele biraz ve sürekli popona mazaj yapki dağılsın yağlı bir iğne oldugunu biliyorum bana ebe bunları söylemişti cnm ben pek sıkıntı yaşamadım biraz acıdı ebenın söylediği gibi yaptım evin içinde dolandım ve hep popoma masaj yaptım birde duşta masaj yap oda yumuşatıyor cnm geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim canım, eşim de şimdi onu diyordu: yağlı bir iğne heralde diye. Bütün gün oturamadım zaten ama masaj da yapamadım çok acıyodu diye :KK43: Şimdi yapıyorum işte, yarına geçer heralde... Kuzular için herşeye değer ne yapalım :emir_bebek:
Sen nasılsın canım? Herşey yolundadır umarım :KK16:

Bebeklerinn iyi olmasina cokk sewindimm canimm yaaa masallahh...
Prolut igneyi 12. ve 15haftalarda kullandim kanama alanim var diye vermisti drum..
Agrisi oluyo ucgun sonra gecer.ama ben ayakta yaptirdim hamile hamile yatamam dedim ki bide ikiz soluk soluga gidip geliyodum doktora.
Ve ayakta yaptirmam en guzeli oldu cunku ayakta bence daha cabuk dagiliyo igne yatarak yaptiranlar bi hafta acidi popomuz diyoduu.

Çok sağol canım, ben de yan yattım öyle yaptı ama baya acıdı, ne yapalım katlanıyoruz herşeye bebişler için:)
Senin sorun mu var canım, yoksa ben mi yanlış anladım? Boy kısalığı falan yazmışsın ama... :26:

Kızlar cuma gecesi kasık ağrısı nedeniyle acile geldik.. Rahim 20 mm kadar düşmüş 2 cm de açılma olduğu için hemen yatırdı
Bebeklerden biri 1600 gr ama diğeri 1350 gr civarı... Nidilat vs kullanıyorum ama kasılmalar devam ediyor doğum olursa die çok korkuyorum.. Tekrar ciğer geliştirici iğneler vurulduk, sizce doğum olursa küvezde çok kalırlar mı?

canım aynı şeyi yaşadım bugün 22.gün bebişlerim hala küvezde ama önemli olan ciğer gelişimleri ona bağlı rabbim ne yazdıysa onu yaşıyorsun onun için hakkında hayırlısı olsun..

Slm arkadaşlar bende 30.haftadayımm ama full yatış dedi dr.nidilata devam çocuklar aşağıya edinmişler bakalım ne olacak 31.haftada doğum yapan var mı acaba...

Arkadaslar benim haftalarimda olanlar bebek hareketlerini surekli olarak hissediyor musunuz

Ben gunde 3 yada 4 defadan fazla hissetmiyorum normal mi

Çok sağol canım, ben de yan yattım öyle yaptı ama baya acıdı, ne yapalım katlanıyoruz herşeye bebişler için:)
Senin sorun mu var canım, yoksa ben mi yanlış anladım? Boy kısalığı falan yazmışsın ama... :26:
Ewet kaderiyecim erkek bebegimiz kiza gore kisaymis uc hafta var aralarinda , bide tek arterven damari varmis gobek kordonunda normalde iki giris bi cikis olurmus bizde bi giris bi cikis varmis yani daha az besleniyo dgerine gore insallahj fark daha fazla acilmazz durum bu canimm

22+3 üm cnm tam bugun..bana ikili testte yapmadı sadece o haftada detaylı usg yapıp ense kalınlığı ölçtü.20'de detaylı usg de bişiy demedi.seninkilerin boyu nasılll???? Boyunun kısa olması bi sorun değil bildiğim kadarıyla ama sna başka bişiy dedi mi doktorunn???

BEBEKLERİN ARASİNDAKİ fark uc hafta yaklasti uc haftadan fazla olunca erken dogum alarm veriyomus bide bebek daha kisa yani cucelikten korkuyoruz .ama bunu sadece ALLAHH BİLİR XANİMM BOL BOL CALSİYUM İC DERİM.YANİ HER OLASİLİGİ SOLEDİ SONRADAN YİKİLMA DER GİBİ :-(

Ayrica detaylida bisi demediyse demekki buyuk bi sorun yok yoksa mutlaka solerdi yoksa icini ferahh tuttt

Merhaba arkadaslar nasilsiniz?? Artik ikiz annesi degilim ama sizin tecrubrleriniz ve sicajliginizdan birakamadim burayi..suan kalan bebegimin gelisimi icin dua ediyrum ve moralimi yuksek tutmaya calisiyrum.rabbim ona saglik sihht versin.bugun gripoldum burnum akiyor heryerim usuyor .resmen kemuklmmiklerim sizliyor..ilacta kullanamadim onerebileciginiz biseyler varmidir??
Asbelove rabbim yavrularina saglik sihht versin saglikla evinize donersiniz insallah.

X