2014 ikiz anneleri

Evet canım asbe dogum yaptı biraz kendine gelince yazar heralde buraya..dua edelim kuzuları için..
Selam kızlar herkese gunaydin:KK66:) hepimiz icin guzel bir gun olmasi dilegiyle... Sizlere bir sorum olacak hemoroid sorunu yasayaniniz var mi? Ya da bu soruna bir cozum bileniniz? Oturamiyorum artik :KK43:((
Canım hemoroit mı bilmiyorum ama ilk defa hamilelikte tuvalette zorlanıyorum acı pek yok..ama aldıgım tek tavsiye sıcak suyla taharet..iyi geliyodur heralde..
kızlar iyi dilekleriniz için çok teşekkürler..
doktorum 5 günün sonunda hastaneden çıkardı ama mutlak yatak istirahati verdi.
bu arada bebek hareketlerini takip et dedi, soldaki kuzum çok hareketli maaşallah ama sağdaki kuzumdan çok hareket yok.. Çok tedirginim, şu bebek kalp atışlarıını dinleten cihazlardan alsam mı acaba, ne dersiniz?
Canım ya ins bisi olmayacak bekleyecek kuzularin saglikla...

Evet canım asbe dogum yaptı biraz kendine gelince yazar heralde buraya..dua edelim kuzuları için..

Canım hemoroit mı bilmiyorum ama ilk defa hamilelikte tuvalette zorlanıyorum acı pek yok..ama aldıgım tek tavsiye sıcak suyla taharet..iyi geliyodur heralde..

Canım ya ins bisi olmayacak bekleyecek kuzularin saglikla...

inşallah hayırlısıya alsın bebeklerini kucağına dualarım onunla...

Sagol canım sıcak suyu ben de duymustum ilac kullanmadan biraz rahatlatir umarim aksi takdirde yine doktora ilac soracam cunku fena yapti bu sey beni :/

Selam kızlar herkese gunaydin:KK66:) hepimiz icin guzel bir gun olmasi dilegiyle... Sizlere bir sorum olacak hemoroid sorunu yasayaniniz var mi? Ya da bu soruna bir cozum bileniniz? Oturamiyorum artik :KK43:((

Canım hamileliklerimde yaşamadım ama illk oglumun dogumundan sonra yaşadım.sıcak suya oturmanı tavsiye ederim sonrada agrı kesici kremler kullanabilirsin.geçmiş olsun

Canım hamileliklerimde yaşamadım ama illk oglumun dogumundan sonra yaşadım.sıcak suya oturmanı tavsiye ederim sonrada agrı kesici kremler kullanabilirsin.geçmiş olsun

Teşekkür ederim canım.. peki bunun ağrısı gelip geçiyor mu hep mi kalır? Aslında kronik kabızlık ceken birisiyim ama ilk kez hemoroid oldum hic gecmeyecekmis gibi geliyor bana :KK43:(

Sagol canım sıcak suyu ben de duymustum ilac kullanmadan biraz rahatlatir umarim aksi takdirde yine doktora ilac soracam cunku fena yapti bu sey beni :/

bendede var hemde nasıl çörek otuyağını pamukla sür yat.iyi geliyor.ıkınma sakın rahimde kısalma olur kabız olmamaya çalış

Teşekkür ederim canım.. peki bunun ağrısı gelip geçiyor mu hep mi kalır? Aslında kronik kabızlık ceken birisiyim ama ilk kez hemoroid oldum hic gecmeyecekmis gibi geliyor bana :KK43:(

geciyor canım birazda yediklerinle alakalı baharatlı ve acı şeylerde tetiklior ama sıcak su gercekten cok rahatlatıyor mutlaka dene

Kizlar fena halde grip oldum okadrda dikkat ettim ama kaptim sifayi bol sivi ve c vitmani aliyorum ama korkuyrum bebegime bisey olurmu acaba??? Doktorami gitsem yarin nolur bi cevap grip olanlar doktora gittimi bidhaki kontrolll taa 22 subatta

Kizlar fena halde grip oldum okadrda dikkat ettim ama kaptim sifayi bol sivi ve c vitmani aliyorum ama korkuyrum bebegime bisey olurmu acaba??? Doktorami gitsem yarin nolur bi cevap grip olanlar doktora gittimi bidhaki kontrolll taa 22 subatta

Cnm bende daha yeni atlattim sayilir dinleneceksin cnm bsdks çare yok ateşe dikkat eğer ateş 38 ve üstün u görürse o zaman tehlikeli zaten aile hekimi ve acil birşey yspamiyo KBB te gitceksin agirlasirsan oradan aldigin ilaclari kendi drndn onaylatacsksin ben ilacsiz atlattim ama 1hafta yattim çorba zencefil bal limon portakal suyu karbonatlı tuzlu gargara ve tabiki ihlamur geçmiş olsun

Emha cım bitanem, 1tam tavugu aliyosun suyuna 2patates 1sogan havuc atiyosun boll karabiberli hasliyoun suyunu iciyosun,vLla benim drum ben yumurtlama donemimdeyim ilac icmek istemiyorum die bunu yap demisti,amn dinlen cnm sicacik yat evel allah biseycik olmazz insllah

Emha cım bitanem, 1tam tavugu aliyosun suyuna 2patates 1sogan havuc atiyosun boll karabiberli hasliyoun suyunu iciyosun,vLla benim drum ben yumurtlama donemimdeyim ilac icmek istemiyorum die bunu yap demisti,amn dinlen cnm sicacik yat evel allah biseycik olmazz insllah

Nilnurum canim hemen deneyecgin insallh gecer ise yarar..sen ne yapiyrsun canim nerelerdesin

Arkadaslar benim haftalarimda olanlar bebek hareketlerini surekli olarak hissediyor musunuz

Ben gunde 3 yada 4 defadan fazla hissetmiyorum normal mi
Canım bana az geldi o kadar seyrek olması. Ama tabi bu senin pozisyonuna bağlı, gece yada gündüz farketmez. Uzanıp öyle dene bi de. Eğer hala aynıysa bence normal değil. Doktoruna mutlaka söylemelisin.
Ay kızlar uzun zaman sonra dışarıya cıktık arkadaşlarla gezdik dolaştık cok iyi geldi ama şuan ölüorum kasık agrılarından artık gercekten dogum yaklaşmış :) oturdugum yerden kalkamıorum :)
Aynen canım çok ağırlaştım artık. Ayakta kalırsan belim ağrıyo, oturursam da kasılmalarım artıyo çok fazla. Sadece uzanıp yatmak iyi geliyor. Rabbim yardımcımız olsun inşaallah.
Slm arkadaşlar bende 30.haftadayımm ama full yatış dedi dr.nidilata devam çocuklar aşağıya edinmişler bakalım ne olacak 31.haftada doğum yapan var mı acaba...
Canım daha yeni bir arkadaş 31+2 de doğum yaptı. Bebekler hala küvozde. Sen mümkün olduğu kadar dinlenmeye çalış. Ama çok şükür 30 a gelmişsin. Bu arada aşağıdaki linkten takip edebilirsin kimler kaç haftalık, ne zaman doğum yapacaklar. Ayrıca doğum yapanlarla ilgili bilgiler de var. Bize ışık oluyo. İstersen sen de adını yazdırabilirsin tabloya:KK16:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?669353-2014-İkiz-Anneleri-Paylaşım-Alanı/page18
kızlar iyi dilekleriniz için çok teşekkürler..
doktorum 5 günün sonunda hastaneden çıkardı ama mutlak yatak istirahati verdi.
bu arada bebek hareketlerini takip et dedi, soldaki kuzum çok hareketli maaşallah ama sağdaki kuzumdan çok hareket yok.. Çok tedirginim, şu bebek kalp atışlarıını dinleten cihazlardan alsam mı acaba, ne dersiniz?
Canım geçmiş olsun. Bi dahaki hastane maceranız en az 36. haftadan sonra doğuma olsun inşaallah.:KK16:Bu arada doktorun sözünden çıkmıyoruz, mutlaka yatak istirahati unutma :KK20:
günaydın kızlar... dörtlü test yapıldımı size? doktorum 16.haftada dörtlü test yapalım dedi ben ikizlerde yapılmıyo biliyorum şaşırdım:KK19:
Kız zuzu o neymiş dörtlü test?:KK53: Biz ne ikili yaptırdık ne üçlü. :KK50:Bi de dörtlüsü mü varmış bu testlerin?:KK53:

Ewet kaderiyecim erkek bebegimiz kiza gore kisaymis uc hafta var aralarinda , bide tek arterven damari varmis gobek kordonunda normalde iki giris bi cikis olurmus bizde bi giris bi cikis varmis yani daha az besleniyo dgerine gore insallahj fark daha fazla acilmazz durum bu canimm

BEBEKLERİN ARASİNDAKİ fark uc hafta yaklasti uc haftadan fazla olunca erken dogum alarm veriyomus bide bebek daha kisa yani cucelikten korkuyoruz .ama bunu sadece ALLAHH BİLİR XANİMM BOL BOL CALSİYUM İC DERİM.YANİ HER OLASİLİGİ SOLEDİ SONRADAN YİKİLMA DER GİBİ :-(
Cansucum ne oldu :KK43: detaylidaki doktor mu söyledi bunlari? Göğşen Bey ne diyor? İnşallah iki bebişini de saglikla kucağına alirsin doktorlar ister istemez en kötü ihtimali söylüyorlar Canim...
Merhaba arkadaslar nasilsiniz?? Artik ikiz annesi degilim ama sizin tecrubrleriniz ve sicajliginizdan birakamadim burayi..suan kalan bebegimin gelisimi icin dua ediyrum ve moralimi yuksek tutmaya calisiyrum.rabbim ona saglik sihht versin.bugun gripoldum burnum akiyor heryerim usuyor .resmen kemuklmmiklerim sizliyor..ilacta kullanamadim onerebileciginiz biseyler varmidir??
Asbelove rabbim yavrularina saglik sihht versin saglikla evinize donersiniz insallah.
canim istedigin zaman gel tabiki :KK16: çok geçmiş olsun arkadaşlarin söyledikleri dışında pek bisey gelmiyor aklima en iyi çözüm dinlenmek...
Canim bende de oldu :KK43: bir ara acır gibi oldu ama nasil olduysa kendi var ama çok şükür artik ağrısı yok. Bence doktoruna danişmadan birşey yapma sicak suyu vs oturmak kaslarını gevşeteceği için belki zarar verir...
amin cnm benim hepimizin inşallah...

kızlar bu gece cok kötü bir rüya gördüm sıçradım yataktan Rabbim hayra yorsun inşallah..bebeklerimi doğurmuşum ama kuveze koymuşlar küvezden cıkıcaklar gelin alın diye arıyorlar almaya gittiğimde bebeklerimden birinin doğum sırasında yanlış alındığı ve bu nedenle bazı kemiklerinde kırıklar oluştuğu ve bu kırıklarında kalıcı hasarlara neden olduğunu bundan sonra bebeğime böyle bakmak zorunda olduğumu söylüyorlar..ben ağlamaya başlıyorum bebeğiminin bana öyle bir bakışı var ki anlatamam size sonra sıçradım yataktan..rabim hepimizin meleklerini korusun kızlar...
Hayirdir inşallah Canim.... Rüyalar tersine cikarmiş inşallah saglikla kucagina aldigina yoralim. Korkularimiz bilinçaltimiz bunlari görmemize hep sebep...

Kızlar İstanbul nüfusu niye bu kadar fazla anladım ben şu anda. :KK14: Tablomuzda tam 10 tane İstanbul da yaşayan ikiz annesi, 3 tane de doğum yapmış ikiz annesi var. Fazladan 13 bebek demek :KK52::KK52::KK52: Sizin yüzünüzden 15 milyon olmuş şehir uleeeyyynn.:KK53:
Tabloda yaşadığı yeri belirtmeyen ve hiç ismi olmayan arkadaşları da düşünürsek, tamamdır. Ben buldum İstanbuldaki bu nüfus problemi nerden geliyo. Göç möç bahane abi bildiğin duble annelerden geliyo kaynak. :KK52: Kırk bir kere Maaşallah, Barekallah...

Son düzenleme:
Iyi geceler kızlar..dileksin ıstanbul size kurban olsun:)

Kızlar ya benimde basur degil sanırım ama oradaki damarlar şişti gibi oldu acimiyo ama orda bi fazlalık var yani..galiba tuvalette zorlandığım için oldu..napıyım barışayım mı bunlarla ben:KK66:

gecmiş olsun canımm.. bol ıhlamur , bol c vıtamını.. korkma bişey olmaz Allah'ın izniyle... temiz hava da önemli.. :nazar::nazar::nazar: iştahını kaybetmemeye calıs.. bol su tükett..

X