2014 ikiz anneleri

canlar bebekleriniz hayırlı ömürlü saglıklı sıhhatli olsunlar.geç yazdm çok özür dilerim canı gönülden tebrik ederım

öncelikle doğum yapanların bebekleri hayırlı ömürlü olsun.herkes iyidir inş.ben uykusuz yorgunum.şimdi kuzuları babalarıyla zor uyuttuk.gaz sancıları oluyor,oglum şımdıden çok zahmetli çok ağlak,yazmaya hiç fırsatım olmuyor Allah hepınıze bu günleri hayırlısı ıle göstersin,yanlız bakmak mümkün değil annem çok yardm ediyor ama çok yoruluyor...
EYLÜLCÜGÜM geçmiş olsun canım,sakin ol panik olma bende hast. çok kaldım 37 kadar nidilatla geldim.çok dua et Allah bebeklerinizi size bagışlasın .dualarımız seninle.

gaz sancıları için denedigin birşey var mı?? rezeneyi iyi gelir biliyorsundur,içirebilirsin.sab simplex benimkilere iyi gelmişti.ama tabii doktoruna danış.
yanlışım yoksa 2 ocakta dogum yapmıştın.tam 15 günlükler.yavaş yavaş sancılar çogalacak maalesef.allah yardımcın olsun.

canlar bebekleriniz hayırlı ömürlü saglıklı sıhhatli olsunlar.geç yazdm çok özür dilerim canı gönülden tebrik ederım

Sağolasın kuzum:)bebekler olunca buraya pek vakit kalmıyoki:)ewlatlarımız akıllı uslu uykulu olsunlar inş:)bu arada kızlar ben yalnız bakıyo sayılırım:)gündüz birileri oluyo yanımda ama yinede daha çok kendim ilgileniyorum.çok zor sırt ağrım geri geldi:)ama çokta tatlılar:)

Sağolasın kuzum:)bebekler olunca buraya pek vakit kalmıyoki:)ewlatlarımız akıllı uslu uykulu olsunlar inş:)bu arada kızlar ben yalnız bakıyo sayılırım:)gündüz birileri oluyo yanımda ama yinede daha çok kendim ilgileniyorum.çok zor sırt ağrım geri geldi:)ama çokta tatlılar:)

canım zaten şu an sana tek zorluk uykusuzluklarıdır.başka bir sıkıntı olamaz.ama gaz başladı mı bakması daha da zorlaşıyor.rabbim tüm ikiz bebek sahiplerine tek bakmayı nasip etsin inşallah,tabii bana da.

selam anneler anca yazabiliyorum siteye

Bugün doktora gittim devlet hastanesine perinatolojiye gerçi pek bi bilgi söylemedi sevgili doktor ama :)

bebeklerimin biri 660 biri 620 gr. olmuş:nazar: kalbindeki parlaklık hakkında tek başına bişey ifade etmez büyük ihtimalle geçer dedi umarım geçer

Zeynep ilaç hakkında eğer mazinde gastirit varsa yada mide rahatsızlığın oonunda etkisi büyüktür dedi bol suyla al almak zorundasın yoksa şurup iç dedi

Umarım herkes iyidir eylül okudum ama sakın telaş yapma sen güçlü bir kızsın olmazsa hastaneye yat senin için daha iyi olur hem dinlenmiş olursun.Allahın izniyle yoluna girer herşey

Artık zaman ilerledikçe ayakta kalmak zorluyor insanı ayaklarımın altı açıyor belim kopuyor vs. bunada şükür :)

canım zaten şu an sana tek zorluk uykusuzluklarıdır.başka bir sıkıntı olamaz.ama gaz başladı mı bakması daha da zorlaşıyor.rabbim tüm ikiz bebek sahiplerine tek bakmayı nasip etsin inşallah,tabii bana da.

Demek bizimde 1 hafta,10 gün sonra sancılar başlıycak:KK43:kendi halimi merak ediyorum:)

Kızlar herkese iyi akşamlar

yeni gelen arkadaşlar hoşgelmiş
ağrıları olanlarada Rabbim şifa versin
doğum yapan ve kaçırdığım arkadaşlar varsa tebrik ediyorum inşallah sağlıkla büyütsünler bebeklerini

Kızlar herkese iyi akşamlar

yeni gelen arkadaşlar hoşgelmiş
ağrıları olanlarada Rabbim şifa versin
doğum yapan ve kaçırdığım arkadaşlar varsa tebrik ediyorum inşallah sağlıkla büyütsünler bebeklerini

Selam canım nasıl gidiyo annelik:)gerçi sen 4 melek annesisin:)

Bizden haberlere gelince:KK31:

Bu gün kırkımız çıktı :KK52:

Biraz büyüdüler hala tek bakıyorum ama her gören aaa bir yardımcın yokmu nasıl bakıyorsun zor olmuyormu sorusundan sıkıldım:KK19:Artık biraz uykusuz kalıp etrafa bakıyorlar tempomuzu anlatmayayım doğum yapmamış arkadaşların gözü korkmasın:KK1:
Ama iki çocuk büyütmüş biri olarak kesinlikle çocuk büyütmemişim diyorum çünkü gerçekten iki bebek bakımı zor diğer çocuklarımda yaşamadığım şeyleri yaşıyorum :KK34:Rabbim inşallah hepinize bu duyguları yaşamayı nasip etsin:KK16:

Selam canım nasıl gidiyo annelik:)gerçi sen 4 melek annesisin:)

iyi gidiyor canım sen nasılsın

Oğlum bu sene bire başladı malum okumayı öğreniyor biraz fazla ilgi istiyor ama çok şükür öğrendi okumayı bebeklere süt verirken abisi olarak o da onlara masal okuyor böylelikle bir taş la iki kuş vuruyoruz ablamız orta okula gidiyor oda ne kadar abla olsada o da ilgi bekliyor eşimi hiç söylemiyorum o koca bebek anlayacağın 5 cocuk annesi diyebiliriz:KK1:

Oğlum bu sene bire başladı malum okumayı öğreniyor biraz fazla ilgi istiyor ama çok şükür öğrendi okumayı bebeklere süt verirken abisi olarak o da onlara masal okuyor böylelikle bir taş la iki kuş vuruyoruz ablamız orta okula gidiyor oda ne kadar abla olsada o da ilgi bekliyor eşimi hiç söylemiyorum o koca bebek anlayacağın 5 cocuk annesi diyebiliriz:KK1:

Senin işin hepimizden zor.helal olsun canım sana.bide ewişi yemek yapıyosun heralde:)allah sabrını veriyomu gerçekten:)

Demek bizimde 1 hafta,10 gün sonra sancılar başlıycak:KK43:kendi halimi merak ediyorum:)

sedefciğim bir kızımın gaz sorunu yok nasıl yok omuzuma koyduğum gibi çıkartıyor çok şükür ama diğerinde var uyurken hep bir inlemesi oluyordu ayaklarını karnına çekiyordu saatlerce masaj yapıyordum ama şunu fark ettim yediklerime dikkat edersem daha iyi oluyor birde tavsiye üzerine her yemeğime yerken az bir şey kimyon koyuyorum gazı önlüyormuş sanki faydasını gördüm gibi daha az oluyor gazı ve çabuk çıkartıyor gazını

Senin işin hepimizden zor.helal olsun canım sana.bide ewişi yemek yapıyosun heralde:)allah sabrını veriyomu gerçekten:)

Ev işi hepsini bir gün de yapamıyorum artık yarım yarım yemek te basit yemekler yapıyorum daha çok pratik şeyler yapıyorum sağ olsun eşimde anlayışıdır o konuda hamileykende pek yapamadığım için :KK49:

Canım çok geçmiş olsun. sakın üzme kendini, Allah büyük.
Sen sakin ol ki onlar da rahat olsun. güzel haberlerini bekliyoruz.
Dualarimiz sizinle

sedefciğim bir kızımın gaz sorunu yok nasıl yok omuzuma koyduğum gibi çıkartıyor çok şükür ama diğerinde var uyurken hep bir inlemesi oluyordu ayaklarını karnına çekiyordu saatlerce masaj yapıyordum ama şunu fark ettim yediklerime dikkat edersem daha iyi oluyor birde tavsiye üzerine her yemeğime yerken az bir şey kimyon koyuyorum gazı önlüyormuş sanki faydasını gördüm gibi daha az oluyor gazı ve çabuk çıkartıyor gazını
Kimyonu bende duydum deneyim canım.bebeklerede bi kaç damla kimyon yağı verilebiliyomuş galiba

Maaşallah canım yaa. 4 çocuk helal sana. Eee becerikli anneyiz vesselam. Biz acemi olacağız, inşaallah becerebiliriz. Canım bu arada doğum bilgilerini girer misin buraya? Bizim için güzel örnek oluyo bilgiler. :KK16::KK16::KK16:
http://www.kadinlarkulubu.com/ikiz-...353-2014-ikiz-anneleri-paylasim-alani-13.html

hemen yarın doktora gidicem panik oldum biraz hamilelikten önce yoktu bi de ben hep yürüyüş yapardım hamilelikten sonra bıraktım doktorum da sürekli yat uzan diyor nasıl şekerim yüksek çıkmasın normal bekliyodum her gün yürüyüş yapma imkanım olsa şeker böyle olmazdı şeker ölçüm cihazı hemen alıcam ama hangisini alsam bi sürü var hangisini tavsiye edersin
canım benimki dr gluco ama sen dahiliyeye git sana yazar o zaten stripleri iğnesi kalemi aleti hepsi içinde internetten alma eczane göstersin hem nasıl ölçüldüğünü ben başta çok bilmişlik yapıp ölçerim dedim bi sürü stripi araya verdim korkma benim düzene girdi maşallah biraz dikkat et ara öğünleri atlama ve her öğününe yağsız yoğurt eklemeye çalış meyveleride ayran veye yoğurtla tüket süt yerine yoğurt tercih et
Kızlar hastaneden geldik,moralim çok bozuk,çok kötü durumdayım:KK43:
Bugün benim isteğimle nst.ye gönderdi dr,sancım çıktı,çok telaşlandı,hemen bir nidilat verdi dil altından,biraz bekle tekrar nst.ye gir dedi,girdim,bu kez daha yüksek sancı çıktı,bana açıklama yapmadı ama ben kağıdı biraz incelediğimde sancının bazen en tepeye vurduğunu bile gördüm..ultrasonda rahim ağzına bakmıştı ama sonuçları görünce dr da şaşırdı,alttan muyaneyeye gönderdi beni,o da ayrı bir travma zaten..doğum riskim var kızlar,çok korkuyorum bebeklerimin henüz ciğer gelişimi tamamlanmadı,birşey olacak diye korkuyorum,çok muhtacız dualara,ne olur şu mübarek günde kuzularımı da unutmayın.
akşam bi daha çağırdı,bi daha nst.ye giricem,sancılar durmazsa hastaneye yatıcam,rahim ağzında açıklık oluşursa da telaffuz etmek istemiyorum ama malum son olabilir Allah korusun:KK43:

Çok kötüyüm,ne olur dua edin,sancıları hissedemediğim için iyiye mi kötüye mi gidiyorum onu bile kestiremiyorum:KK43:

Hepiniz Allah'a emanet olun..

canım dualarımız seninle altta yazmıyor haftanı ama hatırladığım kadarıyla haftan ileriydi senin 33 falandı sanki bizler o günleri görürmüyüz ben şimdiden korkuyorum maşallah yine iyisin haftan ileri sağlıkla kucağına alcaksın inşalah

Kızlar hastaneden geldik,moralim çok bozuk,çok kötü durumdayım:KK43:
Bugün benim isteğimle nst.ye gönderdi dr,sancım çıktı,çok telaşlandı,hemen bir nidilat verdi dil altından,biraz bekle tekrar nst.ye gir dedi,girdim,bu kez daha yüksek sancı çıktı,bana açıklama yapmadı ama ben kağıdı biraz incelediğimde sancının bazen en tepeye vurduğunu bile gördüm..ultrasonda rahim ağzına bakmıştı ama sonuçları görünce dr da şaşırdı,alttan muyaneyeye gönderdi beni,o da ayrı bir travma zaten..doğum riskim var kızlar,çok korkuyorum bebeklerimin henüz ciğer gelişimi tamamlanmadı,birşey olacak diye korkuyorum,çok muhtacız dualara,ne olur şu mübarek günde kuzularımı da unutmayın.
akşam bi daha çağırdı,bi daha nst.ye giricem,sancılar durmazsa hastaneye yatıcam,rahim ağzında açıklık oluşursa da telaffuz etmek istemiyorum ama malum son olabilir Allah korusun:KK43:

Çok kötüyüm,ne olur dua edin,sancıları hissedemediğim için iyiye mi kötüye mi gidiyorum onu bile kestiremiyorum:KK43:

Hepiniz Allah'a emanet olun..
canım, dualarım sizinle.. inş durdurulur sancılar, zor ama sen de stres yapıp tetiklememeye çalış :s
birde nolur haber ver :/

Bana aç gel dedi canım, hatta su bile içme dedi. Senin neden öyle dedi ki?
Evet canım kremin adı Palmers, çok güzel de kokusu var :KK16: Badem yağının kıllanma yaptığını biliyorum ama bir tek o iyi geldi ağrılarıma... Bebe yağı bende de alerji yapmışt:KK47:
Nette de 50lik için açlık gerekmez demiş ama neye göre değişiyor bilemedim. Sabah olsa aç giderdim gerekirse orda yerdim. Ama sabah 9.50 de doktor randevum var şeker için hastanenin ana binasina gitmem lazim farkli semtteler belki öğleden sonrayi bulur. Ee o kadar da aç kalmayim hani gerek yoksa, ben iyice sorayim en iyisi doktoruma :KK1:
inş canımm nst ye hıc gırmedımm canım ama kasık agrılaarımda oluyor hatta gecen agrısından agladımm karnım toplanıp sertleşiyor ne oluyor kı o sen nasılsın bebişler nasıl haftaya şeker yuklemesı yaptırcaksın dımı ben 2 hafta sonra kontrele gıdecegım yatıracakmı bakalım hastaneye ssenı kac hafta bır cagırıyor aynımı yıne 3 haftada bırmı
İşte o toplanma kasılma canım, olmasi normal ama çok sık düzenli araliklarla ve ağrili olursa gerçek sanci mi diye bakmak gerekiyormuş.
Evet Canim seker yuklemem var sana da sorayim ilk 50lik mi yaptirdin sen aç karnina mi gittin hatirliyo musun? Bana aç gelmene gerek yok dediler de...
Valla Canim ben o birşey demeden direk 15 gün sonraya randevu aliyorum. Gerçi araya filiz hocanin detayli ve kontrolü girince Hulusi hocayi gormem 1 ayi buldu.
Hocaya gittikten sonra haber ver olur mu? İnşallah herşey yolundadir yatmana gerek kalmaz. Kacinci haftada sana rahim boyu biraz kisalmiş demişti?
Maşallaah Canim sana :KK16: inşallah zamanla düzenin oturunca daha da rahatliycan.... Çok guzellerdir tabi yasa iki yumuk maşallah...

selam anneler anca yazabiliyorum siteye

Bugün doktora gittim devlet hastanesine perinatolojiye gerçi pek bi bilgi söylemedi sevgili doktor ama :)

bebeklerimin biri 660 biri 620 gr. olmuş:nazar: kalbindeki parlaklık hakkında tek başına bişey ifade etmez büyük ihtimalle geçer dedi umarım geçer

Zeynep ilaç hakkında eğer mazinde gastirit varsa yada mide rahatsızlığın oonunda etkisi büyüktür dedi bol suyla al almak zorundasın yoksa şurup iç dedi

Umarım herkes iyidir eylül okudum ama sakın telaş yapma sen güçlü bir kızsın olmazsa hastaneye yat senin için daha iyi olur hem dinlenmiş olursun.Allahın izniyle yoluna girer herşey

Artık zaman ilerledikçe ayakta kalmak zorluyor insanı ayaklarımın altı açıyor belim kopuyor vs. bunada şükür :)
Kız maşallah nasil besledin kilolari çok iyi:nazar::nazar: herşeyin yolunda olduğuna sevindim Canim zaman geçtikçe agirlasiyoruz tabi... Allah yardimcimiz olsun...

Biraz büyüdüler hala tek bakıyorum ama her gören aaa bir yardımcın yokmu nasıl bakıyorsun zor olmuyormu sorusundan sıkıldım:KK19:Artık biraz uykusuz kalıp etrafa bakıyorlar tempomuzu anlatmayayım doğum yapmamış arkadaşların gözü korkmasın:KK1:
Ama iki çocuk büyütmüş biri olarak kesinlikle çocuk büyütmemişim diyorum çünkü gerçekten iki bebek bakımı zor diğer çocuklarımda yaşamadığım şeyleri yaşıyorum :KK34:Rabbim inşallah hepinize bu duyguları yaşamayı nasip etsin:KK16:
Maşallaah Canim demek kırkınız çıktı :KK16: siz hele koca bi aile olmuşunuz ne güzel şimdi zor olsa da ileride o kadar faydasini göreceksin ki seviyorum kalabalik aileleri...
Kilolari nasil Canim aldilar mi biraz daha ? Emebiliyorlar mi seni? Mama da veriyor musun?

Aaaaa 2 cocuktan sonra ikiz olmuus super anne diyorum size:-)
Evet ikiz baska bi dunya tek tek buyutenler genelde bizi anlayamiyor:-)

X