2014 ikiz anneleri

Herkese hayirli hafta sonlari olsun ins. Benim kizlarim 2 3 haftadir kuduruolar resmen yaa haftasi benle olanlar ayni seyleri yasior mu acep?? Ben gitgide buyurler hareketleri zorlasir diodum ama aksine gittikce siddetlenio :) hemencecik gecsin gunlerimiz saglikli sihatli alalim kuzularimizi kucagimiza yaa ben artik derin deri nefes almayi we yuzustu uyuymayi ozledim :KK43:

Teşekkür ederim canım.,hoşbuldum :) öyle olucam inşallah.2013 mü 2014 mü derken çok şükür ocak ayını da yarıladık.ayy evet o listeyede adımı ekliycektim,afedersin :) senin bu konuya çoook önem verdiğini biliyodum,aklımdan çıkmış bian.buarada telefondan takip etmek çok zormuş yaa,ikidebir giriş istiyo :KK43: acaba ben bişeyleri eksik falanmı yapıyorum.listeye nasıl ekleme yapıcam :KK43: gerçi bikaçgünönce anlatmıştın bi arkadaşa ama,unuttum işte
Evet canım yaa telden biraz sıkıntılı oluyo. Linke tıkladığında tabloyu görürsün zaten. Konuya cevap veri tıklayıp tabloda gerekli olan bilgileri yaz, zaten ilgilenen arkadaş görür senin adını ekler listeye. Yaa ben bu tabloya taktım galiba biraz. Ama napim çok hoşuma gidiyo görünce.:21:

Herkese hayirli hafta sonlari olsun ins. Benim kizlarim 2 3 haftadir kuduruolar resmen yaa haftasi benle olanlar ayni seyleri yasior mu acep?? Ben gitgide buyurler hareketleri zorlasir diodum ama aksine gittikce siddetlenio :) hemencecik gecsin gunlerimiz saglikli sihatli alalim kuzularimizi kucagimiza yaa ben artik derin deri nefes almayi we yuzustu uyuymayi ozledim :KK43:
Ayy ben de hep senin gibi diyorum 32 yi bi dolduralım görücem ben sizi diyorum, hareket etmeye yer kalmayınca nasıl da duracaksınız. Demek öyle olmuyo. :KK53: Ya ben sağa yatıyorum sağdaki sola yatıyorum soldaki, tekme de değil yaa resmen dönüyolar içimde. Bi de hangisinin tarafına yatarsam sanki o taraftaki beni tırmalıyo. Derim de hissediyorum resmen sıpaları. Annelerine çekecekler belli hiperaktif olacaklar. :KK52: Babalarına benzeselerdi zaten orda olduklarını anlamazdım bile.Ağırbaşlı vakur bir şekilde durulardı çıkana kadar.:KK14:

Arkadaslar merhaba..iyimi ettim kotumu anlamadim..iltihaptan dolayi idrar yollarimi usutmustum doktor bir sase birde antibiyotik vermisti.bu gece kanamam basladi ve ishal sabahi zor ettim karnim cok agridi sabah icmeden doktoru aradim dedim 2gundur kulaniyrum ama hem ishalim hem kanamam var.hemen birak bol su ic dedi..geceden beri sizinti seklindede olsa kanamam hala devam ediyir korkuyorum keske icmeseydim basta..ama dusuk olur diye beni oyle korkuttuki off yaaaa..nezman normal bi hamilelik geciricem acaba???

Bu arada eylul sana cok dua ettim rabbim yardimcin olsun.darda olan gunu yaklasan herkese kolayliklar diliyrum dualrimiz sizinle saglikla bur avazda kurtulun kucaginiza alin insallh

Ayy ben de hep senin gibi diyorum 32 yi bi dolduralım görücem ben sizi diyorum, hareket etmeye yer kalmayınca nasıl da duracaksınız. Demek öyle olmuyo. :KK53: Ya ben sağa yatıyorum sağdaki sola yatıyorum soldaki, tekme de değil yaa resmen dönüyolar içimde. Bi de hangisinin tarafına yatarsam sanki o taraftaki beni tırmalıyo. Derim de hissediyorum resmen sıpaları. Annelerine çekecekler belli hiperaktif olacaklar. :KK52: Babalarına benzeselerdi zaten orda olduklarını anlamazdım bile.Ağırbaşlı vakur bir şekilde durulardı çıkana kadar.:KK14:

Benim sagdaki hic yatirmio ki soldaki yine yawrum o kadar degil ben hep soluma yatiorum zaten saga yatinca kalbim cikcak gibi oluo sirtustu de yatamiorm sol tarafim uyusuo hep ayni yone yatmaktan zar zor sola donuorum 1 dk anca duruorum sonra tekrar sola cennetin nie annelerin ayaklari altinda oldugunu simdi daha iyi anliorum :)

bende 7 kilo aldım bugün dr a sordum hızlı gidiyosun dedi daha 5.5 aylıksın dedi sonrada böyle gidersen 15 kilo alırsın o da çok fazla değil dedi şimdi anlamadım ben iyi mi kötü mü sana söyldimi kaç kilo normalmiş benim göbeğim büyüyo başka kilo almıyorum boyumda 170 öyle aşırıda yemiyorum kafam karıştı

ya arkadaşlar inanın bende anlamadım gitti kilomuza çok diyorlar ya tek gebelkte insanlar 20 ye kadar alıyorlar biz bide ikiz bebek taşıyoruzz yemessek bebişler nasıl kılo alcak anlamadım bir aydır şeker yuzunden dıyet yapıyorum 1 ay kılo almadım

İşte o toplanma kasılma canım, olmasi normal ama çok sık düzenli araliklarla ve ağrili olursa gerçek sanci mi diye bakmak gerekiyormuş.
Evet Canim seker yuklemem var sana da sorayim ilk 50lik mi yaptirdin sen aç karnina mi gittin hatirliyo musun? Bana aç gelmene gerek yok dediler de...
Valla Canim ben o birşey demeden direk 15 gün sonraya randevu aliyorum. Gerçi araya filiz hocanin detayli ve kontrolü girince Hulusi hocayi gormem 1 ayi buldu.
Hocaya gittikten sonra haber ver olur mu? İnşallah herşey yolundadir yatmana gerek kalmaz. Kacinci haftada sana rahim boyu biraz kisalmiş demişti?

arada sırada oluyor cnm cnm benım 50 lik yuklettikk önce ac karnına kan verıyon 1 saat sonrada şekerli su içip veriyorsun 100 lüğe gerek ormedıler cunku 240 falandı cıkan sonuc rahim boyunuda 20yle 22 olması lazım cnm senın kac uzunlğu haber ederım tabıkı cnm şubattın 4nde falan gıdecegız nasip olursa inş ben başkentte yaptırmadım yol benı cok yoruyor 2 bucuk ssaat suruyor senn yakınmısın hastaneye

Kizlar eylül arkadaşimizin bugün de sancisi çok çıkmış heran doğum olabilirmiş, sanciyi durdurmak için uğraşiyorlarmiş... Moral olarak da haliyle baya kötü durumda. Forma yazamadigini ama haberdar etmemizi istedi... Müminin Mümine duasi daha makbuldür biliyorsunuz. Arkadaşımız dualarinizi bekliyor. Mesaji okuyanlar ayet el kürsü salavat okuyabildikleri dualari arkadasimiza gönderirse Rabbim dualar yüzü hurmetine yardim edecektir inşallah... Hepimiz Allah'a emanet olalim...

Allah yar ve yrdımcısı olsun inş. kuzularını sağlıcakla alır kucagına inşş

Kizlar dahiliye doktoruna ordan diyetisyene gittim sekeri dusurmek icin diyet verdi normalde tokluk sekeri 180 alti olmaso gerekiyormus benimki 229 yuksek dedi 5 bucuk aylik hamileyim 9 kilo aldigimi ogrenince cok almisin dedi bu kiloyu korumaya calisacakmisim hadi bana kolay gele isim zor

cnm benımde şekerimm var diyet yaptım ve 2 hafta sonra falan insülin başlandı gunde bir sefer diyetime dikkat edıyorum ama arada canım birşeyler cektiğinde de az da olsa yiyorum çok yukselmıyor iğneyle napıyım nefis cekiyorr az az sık sık yemek önemli ekmek çok yukseltıyor gercekten kolay gelsin bizlere :)

diyete mutlaka uy canım ilk başlar zor ama alışıyosun bebişler için dayan onların sağlığı için.bu arada kipacılardan Allah razı olsun hakikaten süper indirimler var

dualarım eylül kardeşimle rabbim sağlıkla hayırla kucağına versin inşallah evlatlarını maşallah haftası kötü değil ..inşallah güzel haberler alıcaz

bende 7 kilo aldım bugün dr a sordum hızlı gidiyosun dedi daha 5.5 aylıksın dedi sonrada böyle gidersen 15 kilo alırsın o da çok fazla değil dedi şimdi anlamadım ben iyi mi kötü mü sana söyldimi kaç kilo normalmiş benim göbeğim büyüyo başka kilo almıyorum boyumda 170 öyle aşırıda yemiyorum kafam karıştı

cnm benımde şekerimm var diyet yaptım ve 2 hafta sonra falan insülin başlandı gunde bir sefer diyetime dikkat edıyorum ama arada canım birşeyler cektiğinde de az da olsa yiyorum çok yukselmıyor iğneyle napıyım nefis cekiyorr az az sık sık yemek önemli ekmek çok yukseltıyor gercekten kolay gelsin bizlere :)

diyette sürekli yoğurt yeme var o iyi ama erken kalkmam gerekiyor 8 bucuk 9 gibi kahvaltı yapmam gerekiyormuş yoksa diyet olmazmış ki ben de fazla yemem ama onemli olan şekeri düzenlemekmiş kiloyu yerinde tutmaya çalışıcam yapabilirsem tabi bir de progestan gibi bi sürü de ilaç kullanıyoruz onlar da kilo yapıyor bi de ev de sürekli yatarsan normal kilo almak hepimize allah kolaylık versin kızlar :KK16:

Kizlar slm..bugun hic giremedim kuzular bizi biraz korkuttu dün gece karnım sürekli toplanıp sertleşmeye başladı doktoru aradım 20 dk ya bir sertlesiyor dedim hastaneye gel hemen dedi..nst ye bağlandık ciddi bi sancı çıkmadı ama hastenede alıkoydu bizi..devam edip çoğalırsa dogum baslar dedi..nidilata başladık ve cok sükür iyiyim bugun eve geldim..kasilmakariniz düzenli olursa ihmal etmeyin kızlar ikiz gebelik için tehdit oluşturan bi durum cunku..
Kizlar dahiliye doktoruna ordan diyetisyene gittim sekeri dusurmek icin diyet verdi normalde tokluk sekeri 180 alti olmaso gerekiyormus benimki 229 yuksek dedi 5 bucuk aylik hamileyim 9 kilo aldigimi ogrenince cok almisin dedi bu kiloyu korumaya calisacakmisim hadi bana kolay gele isim zor
Dikkat et kuzum seker önrmli..

Maaşallah canım yaa. 4 çocuk helal sana. Eee becerikli anneyiz vesselam. Biz acemi olacağız, inşaallah becerebiliriz. Canım bu arada doğum bilgilerini girer misin buraya? Bizim için güzel örnek oluyo bilgiler. :KK16::KK16::KK16:
http://www.kadinlarkulubu.com/ikiz-...353-2014-ikiz-anneleri-paylasim-alani-13.html

sağ ağ ol canım unutmuştum orayı hemen bilgilerimi giriyim

Nette de 50lik için açlık gerekmez demiş ama neye göre değişiyor bilemedim. Sabah olsa aç giderdim gerekirse orda yerdim. Ama sabah 9.50 de doktor randevum var şeker için hastanenin ana binasina gitmem lazim farkli semtteler belki öğleden sonrayi bulur. Ee o kadar da aç kalmayim hani gerek yoksa, ben iyice sorayim en iyisi doktoruma :KK1:

İşte o toplanma kasılma canım, olmasi normal ama çok sık düzenli araliklarla ve ağrili olursa gerçek sanci mi diye bakmak gerekiyormuş.
Evet Canim seker yuklemem var sana da sorayim ilk 50lik mi yaptirdin sen aç karnina mi gittin hatirliyo musun? Bana aç gelmene gerek yok dediler de...
Valla Canim ben o birşey demeden direk 15 gün sonraya randevu aliyorum. Gerçi araya filiz hocanin detayli ve kontrolü girince Hulusi hocayi gormem 1 ayi buldu.
Hocaya gittikten sonra haber ver olur mu? İnşallah herşey yolundadir yatmana gerek kalmaz. Kacinci haftada sana rahim boyu biraz kisalmiş demişti?

Maşallaah Canim sana :KK16: inşallah zamanla düzenin oturunca daha da rahatliycan.... Çok guzellerdir tabi yasa iki yumuk maşallah...

Kız maşallah nasil besledin kilolari çok iyi:nazar::nazar: herşeyin yolunda olduğuna sevindim Canim zaman geçtikçe agirlasiyoruz tabi... Allah yardimcimiz olsun...

Maşallaah Canim demek kırkınız çıktı :KK16: siz hele koca bi aile olmuşunuz ne güzel şimdi zor olsa da ileride o kadar faydasini göreceksin ki seviyorum kalabalik aileleri...
Kilolari nasil Canim aldilar mi biraz daha ? Emebiliyorlar mi seni? Mama da veriyor musun?

teşekkürler canım
birisi 2300 diğeri 1800 oldu emiyorlar ama süt de sağıp biberonlara veriyorum mama daha hiç vermedim buzlukta sütüm vardı ama şuna depoladığım sütler azaldı bakalım hem mama hem süt devam edeceğiz galiba :KK50:

Kizlar eylül arkadaşimizin bugün de sancisi çok çıkmış heran doğum olabilirmiş, sanciyi durdurmak için uğraşiyorlarmiş... Moral olarak da haliyle baya kötü durumda. Forma yazamadigini ama haberdar etmemizi istedi... Müminin Mümine duasi daha makbuldür biliyorsunuz. Arkadaşımız dualarinizi bekliyor. Mesaji okuyanlar ayet el kürsü salavat okuyabildikleri dualari arkadasimiza gönderirse Rabbim dualar yüzü hurmetine yardim edecektir inşallah... Hepimiz Allah'a emanet olalim...

rabbim şifa versin inşallah ama çok üzülmesin çünkü haftası çok kötü değil inşallah hayırlı zamanda sağlıkla kucağına alır bebeklerini

Kızlar eylülü çok merak ediyorum. Nerde nasıl bilen var mı varsa bi yazabilir mi çok endişeliyim onun için... Bizde de haberler pek içaçıcı değil zaten. Bi haftada bebeklerim sadece 90 gr falan almışlar doğru düzgün kilo almamışlar yani. Ve doktor rahim ağzı kapalı ama bebeklerden biri tam da orada dedi. Korkuyorum ister istemmez her an doğum olabilir diye. Kusura bakmayın girip yazmasam da takip ediyorum aramıza yeni katılan arkadaşlar da hoş geldiler Sefa getirdiler inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız meleklerimizi. Sevgiler herkese Eylül'den haber bekliyorum kızlar lütfen

Korkma canım sakin ol ve herşeyin hayırlısını iste inşallah sende sağlıkla zamanında alırsın bebeklerini kucağına

eylülcumm canım allah yardımcın olsun inşallah iyi haberlerle dönersin dualarımız seninle :KK16:

Kizlar slm..bugun hic giremedim kuzular bizi biraz korkuttu dün gece karnım sürekli toplanıp sertleşmeye başladı doktoru aradım 20 dk ya bir sertlesiyor dedim hastaneye gel hemen dedi..nst ye bağlandık ciddi bi sancı çıkmadı ama hastenede alıkoydu bizi..devam edip çoğalırsa dogum baslar dedi..nidilata başladık ve cok sükür iyiyim bugun eve geldim..kasilmakariniz düzenli olursa ihmal etmeyin kızlar ikiz gebelik için tehdit oluşturan bi durum cunku..

bizi ne bekliyor hiç bilmiyoruz allaha emanetiz hepimiz canım nidilatı günde kaç defa kullan dedi ne zaman kadar kullanıcan ilk başlarda çarpıntı yapar sonra gecer başka ilaç verdi mi bana iğne de vermişti sonra kullanma dedi

bizi ne bekliyor hiç bilmiyoruz allaha emanetiz hepimiz canım nidilatı günde kaç defa kullan dedi ne zaman kadar kullanıcan ilk başlarda çarpıntı yapar sonra gecer başka ilaç verdi mi bana iğne de vermişti sonra kullanma dedi
Sadece nidilat başladık canım agrı açılma kanama yoktu..3 saate bir başladı pazartesi 4 saate Çarşamba 6 saate çıkıcak..sonrasını söylemedi..

Ahhhh kuzummmmmmm gelmiş geçmiş olsun inşallahhhhh uzat ayaklarını kalkma yerinden lütfennnnn:KK14:nidilat fayda etti mi bari nasılsın ??

Eylul çok geçmiş olsun hiç canını sıkma lütfen allahın izniyle hiç bişiy olmicak kuzucuklarına dualarımız seninle:KK16:

Benimde karnıma 50kg luluk köpeğim bastı nasıl oldu diye hiç sormayın tamamen benim hatam o bana bişiy olmasın diye uğraşıodu hatta neyse allaha emanetiz işte can taşıyoruz yapcak bişiy yok:KK14:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahhhh kuzummmmmmm gelmiş geçmiş olsun inşallahhhhh uzat ayaklarını kalkma yerinden lütfennnnn:KK14:nidilat fayda etti mi bari nasılsın ??

Eylul çok geçmiş olsun hiç canını sıkma lütfen allahın izniyle hiç bişiy olmicak kuzucuklarına dualarımız seninle:KK16:

Benimde karnıma 50kg luluk köpeğim bastı nasıl oldu diye hiç sormayın tamamen benim hatam o bana bişiy olmasın diye uğraşıodu hatta neyse allaha emanetiz işte can taşıyoruz yapcak bişiy yok:KK14:
Cok sükür canım kasilmalar gecti gece..

Maşallah Canim senin gibi tosuncuk doğarlar inşallah :KK16: yeşil mercimeği çok duyuyorum ama hiç yemedim. Bitek corbasini biliyorum onu da yapmadim başka nasil tüketilir ki? Bulgur pilavinin içine katilabilir belki. Var mi tarifin :KK1:
Canim yemegini yapiyorum ,eristeli corbasini,arpa sehriyeli pilavini,ve bulgur pilavini et yiyemiyorum o yuzden mercimege yuklendim

Cok uzuldum Allah yardimcisi olsun dualarim onunla

Canim cok g.olsun nazar degdi topigimize yine Cok sukur boyle gelsin gecsin

X