2014 ikiz anneleri

Kaç yaşındasın canım bilmşyorum ama kızında olcak oğlunda.yeter bence:)siz bilirsiniz ama.tatlı dille ikna et eşini:)

Bende kendimi cok farkli hissediyorum 3çocuk annesi olacagim.degisik bir duyguymus.esimde diyor 3cocuk babasi olmak cok farklu Allahim isteyen herkese nasip etsin sag salin.sedef kiz senin haftana gelseydik hayirlisi ile inşallah biz doguma giderken hatirlatirsin bize bak bitti die canim

benim doktorum 35 yaşından sonra hamile kalırsan tekrar ikiz olma şansı yüksek demişti :)

Tabi canım ben sizi yüreklendiririm:)genc yaşta 3 çocuk sahibi olmakta ayrıcalık:)yatmıştım ağrılar başladı kalktım geri

Bende üşüyom valla hiç sıcak falan basmıoooo

Bu arada bebekler bugunde kıpırdamadı neyse kötü düşünmüorummmm sakinimmmm:18:
Al benden de o kadar kat kat giyiyorum dışarı cikarken
Bi kesme şeker at 5 dk ya harekete geçerler bak gor
Bende duydum onu ama bizim koyu yeşil yapraklı sebzeleri tüketmemiz gerek canım nasıl olacak o iş anlamadım. Bi de biz kan sulandirici kullanmasak da kan akisimiz fazla zaten
Bişey daha eklemek isterim spinalde omurilik sivisina iniyorlar epiduralde daha geride bırakıyor o yüzden spinal daha garanti geliyor dr.lara canimcimm
Ohhh sagolll canimm icim biraz olsun rahatladiii..boyuda onemliymis ben biyunu sormadimmm :-(
sagolasinnn bacilarinn bacisiii ;-);-)
Haftaları arasında çok fark yoksa hiç korkma canım benim boyu çoğu dr. Söylemiyor zaten belli bi haftadan sonra özellikle
Oyy ağzından bal damliyor yavrukusum benimm
Prematüre hastane çıkış değil de birer tk aldım canım ben
onlarda abartmislar maasallahh:))
Ya bu kasıklar akşam olduğunu nerden biliyo:)hayret bişi ya akşam olunca kasıklarım batmaya sızlamaya başlıyo.resmen alt tarafımı acıtıyolar akşam olunca özellikle gece yatağa girince
Günün bütün yorgunluğu çıkıyor tatlım ama normaldir
Ay bende aynı endişeleri yasiyorum 8kilo aldım henüz yaa bebişlerimin arasında 1.5hafta fark var inşallah buyur kocaman olurlar

Hmm spinalde uyuşma daha garanti:))

Ne kaynatmissiniz oyle kiizlarr:) alex sende bendensin bende cok bebek istiyorum allah verirse..ins kuzularım sağlıkla sıhhatle doğsunlar biraz büyüyünce yine düşünürüm ins.. Bu arada bende 2,5 kilo aldım ama ilerledikçe daha çoğalır diye düşünüyorum..karnım da atakta bu ara gun gun büyüyor:)
Teşekkür ederim kuzum..yazılanları da okudum bilmiyordum ögrenmek istedim:) nolur nolmaz:) ama ins bir normal dogum yaparım :)
Canım ya olduki ilerde fikrin değişirse geri dönüşü cok zor ama sen bilirsin..ben cesaret edemezdim..

ben şu an 32 yi gördüm bebeklerimin hareketleri çok artınca uyuyamıyorum bu da öyle bir gece işte ama Allah a şükür ki hareket ediyorlar ben uykusuz kalırım. sadece sabırsızlanmaya başladım hem biran önce doğsunlar diyorum hem de doktorum da dediği gibi en iyi küvez anne karnıdır. ama kasıklarıma öyle vuruyor ki alttaki sanki bugün yarın çıkmak ister gibi:)

Nasılsınız arkadaşlar?ben toparlanmaya çalışıyorum dün oğlumu çıkardık çok şükür kızımda inşallah birkaçgün sonra çıkarırız.doğumda aralarında 900 gr fark vardı dr şimdiki kilolarını söylemiyor.hastaneden çıktıktan sonraki ilk hafta önemli diyor.
Ameliyatım çok zor geçmiş nerdeyse Allah esirgesin rahmim alınacakmış dr son anda topladık diyor.oğlum bana ben oğluma alıştık şimdi beraberce şirin sincabımızı bekliyoruz.
Kızlar şimdiden bolbol uyuyun ben oğluma kimsenin dokunmasına izin vermiyorum kızım geldiğindede inşallah her ikisinede yeterim.
Duru canım hayırlı olsun.
Hastanede bebeklerinize dikkat edin kızlar dün oğlumu çıkartırken bana yalnış bebek verdiler çok zor bir andı ben bu bebek benim değil dedikçe hemşire sizindedi ayy sonu sonu anladı hatasını bebişde kucağımda bana bakıyo teyzem sen benim bebeğim değilsin diyom oğluşumu getirdiler tamam iştebu benim oğlum diyorum
Rabbim bebek özlemi çeken her kadına anneliği nasip etsin.

merhabalar
kaçıncı haftada kaç kilo doğmuşlardı?
bu arada bebeklerin karışması trajikomik olmuş. aslında bana olsa çok sinirlenirdim.

Hayırlı doğumlaf olsun canım.bak bende bu saatte uyuyamadım haladediğin gibi hareketleri can yakıyo ama olsun.bel ağrım çok oluyo yatarken benim.allah yawrularımızı bize bağışlasın

canım baya uzakmış sana, cidden yorucu oluyor çünkü, ben gelir gelmez uyudum sonra geri kalktım... canım her yerde indirim var o yüzden mothercare de panço da falanda uygun şeyler buldum. ama kipada en büyük avantaj tinybaby denilen 0-0 aydan daha küçük olan boyun olması, tabi seçildiği için her beğendiğinin bulamıyorsun. sırf o yüzden salı da başka bit kipaya gitmeyi düşünüyorum. çünkü her telden aldım bir şeyler ama yetmez gibi geldi, çünkü kustukları için günde az 3 kez üst değiştiriyorum dedi görümcem... iki tane de prematüre buldum asıl onlardan bulabilir miyim diye bakıcam inşallah... fiyatlar şöyle söyleyim 9 tl'ye de tulum aldım, 34'e de (5li çıtçıtlı body), %50 indirimliydi genelde, ortalama 16 tl (ikili tulum)... toplam 240 TL tuttu bizim eeee 5-10 derken yine de tutuyor... bir de panço da prematüre erkek tulumu buldum, kızıma bulamadım yoksa çok güzeldi ama aynısını da alsam beyaz üstüne renkli otobüsler (mavi yeşil sarı) direk erkek gibi geldi, fiyatı çok iyiydi 14 TL, mothercareden çok güzel bir kaç bişey aldım yine oğluşa oldu (halbuki kıza zor bulunur şans) onlar da tinybady, tanesi 22 TL o da indirimdeydi... biraz düzensiz bir alışveriş oldu ama maşallah güzel oldu fiyat bilgisi demişin çok mu detaya girdim buarada sen nasıl tercih ediyorsun ben kız ve erkeğe benzer şeylerin farklı renklerini daha sevimli buluyorum (aynı cinsiyet olmadığı için tıpatıp olmuyor nasılsa kıyafet diye) zaten pek birbirlerininkini giyme şansı yok ki çeşit olsun diyeyim... o yüzden tek olan tulumları alırken çok içime sinmiyor...
evet canım çok çok sağol daha önce gitmiştim ama öyle alıcı gözle bakmamışım siz demeseniz tekrar gitmek hayatta aklıma gelmezdi... küçük beden olayı ve dediğin gibi üzerinde direk yazması süper... ya bir prematüre alt aldım (42 cm diye geçiyor) oyuncak bebeğe olmaz inşallah o küçük geldiği için giyemezler hatıra olarak kalır Rabbim hepimize sağlıkla kuzularımızın giydiği günleri de göster, isteyen herkese de nasip et... hem çok mutlu oluyor insan aldıkça, hem de Allah korusun endişe duyuyor...
Tam bergüzar ne güzel şifonyer düzenlemiş keyifli birşeyler yapmış diyordum kiiiiii Canım sen hangi şehirdeydin hatırlayamadım kusura bakma? Ankara'da özel hastanelerde bence de sorun yaşayabilirsin, çünkü her ne kadar yasal olarak ücretsiz olması gerekirse de genelde kendi takip ettikleri hastaları almayı tercih ediyorlar daha sınırlı küvez sayısına sahip oldukları için (hastaneye iyi bir bağış yapıcam falan dersen bilemem ki insan o telaşta düşünemez ve vakit kaybetmemen lazım) ama ambulansla devlet hastanesine gelirsen küvez varsa ki oluyordur kabul etmek durumundalar, bu konuda en iyi Zekai Tahir Hastanesi diye düşünüyorum. ciddin yeni doğanda çok donanımlılar...

canım omega3 kanı sulandırıyormuş yeşil yapraklılarda da var sanırım, ondan olabilir belki diye düşündüm. ama ben o kadara dikkat etmiyorum... tam kan sayımlarında trombosite (PLT) bakmakta fayda var düşükse dikkat edilebilir... benim tam tersine biraz yüksekti, şimdi coraspinle normal çıkıyor...
yalnız kızlaaar bu coraspin olayı ciddi bir şey, Allah korusun erken doğum durumunda sıkıntı yaratabiliyormuş, arkadaş geçenlerde ikizlerini 28 haftalık doğurmak durumunda kaldı coraspin kullandığı için sezeryana alırken çok tereddüt etmişler kan vs bulundurmuşlar, çok şükür ciddi bir sorun olmamış ama (buarada maşallah bebişleri küvezde ama iyiler), ben belli bir haftadan sonra doktora sormayı düşünüyorum...
Bir dileksinn mrbb ankaradamisinn sende ;-) evet gircem ayrintiliya telden yazdim icin girmiycem yazmisim 23.haftada gircemm insallAh bende 180tl bulmustum ..ama dedin doktor ismi de solersen onada gidebilirim.cd verdilermi bide ..
Canım 23. hafta derken 22+ değil mi ? yoksa 23+ mı?? bence 23+ ya kalma derim, bazı organların daha iyi seçilebilmesi ve Allah korusun kalple ilgili bir şey çıksa ekoyu 24'den önce tercih ediyorlar. (Göğşen bey ne diyor bilmiyorum ama Hulusi hoca tüm tüp bebek hastalarından fetal eko istiyor)
Sen 17. hafta niye gitmiştin Filiz hocaya 500 TL mi verdin o zaman da? eğer öyleyse 1 ay sonra tekrar çağırıyordu, normal muayene ücretiyle çağırmadı mı?
inşallah herşey güzel çıkar canımmm
bana epidural daha iyi gibi geliyor niyeyse, hani sonra ağrı kesiciye basma vs varmış ya, ama doktorum ne derse hiç müdahale etmem vardır bir bildiği.. hoş onlar için spinal daha kolay galiba, hem uyuşma beklemiycek hem bele takılan şeyle uğraşılmayacak
Ewet canım doktorumda direk spinal dedi.ben uyuşmadan kesecekler diye korkuyorum
Kız kıyamam sen en baştan taktın ona... sonuçta uyumamış oluyorsun sana dokunarak falan sorarlar hissetmeyince yaparlar, hiç olur mu öyle şey, bence doğum kısmı kolaydır, hissetmeyiz bişey, ama sonrasında bazı sıkıntılar olabilir tabi... onlarda geçici sağlıkla kucaklayalım da kuzuları

canım 36dan sonra doğsa bile genelde 2,5 kiloyu geçmiyorlarmış o yüzden her halukarda ilk 1 ay için en azından prematüre 2 şer çift de olsa bulundurmalı bence... kipadan bende tinybaby aldım onlar da baya küçük hani çok erken doğmazlarsa inşallah onlarda güzel olur. kediliden bende alacaktım son anda başka bir model aldım Güle güle kullansınlar inşallaaaah .... buarada senin cinsiyetler kesinleşti heralde kaçırdım ben, bir kız kesindi de diğeri neymiş canım
Alllah senden de razı olsun canım... evde olunca daha rahat okuyor insan, Allah kabul etsin inşallah dualarımızı...
buarada Çookk geçmiş olsun canım, inşallah toparlarsın biran önce... evet ya grip acayip salgın kimseyle öpüşmemek lazım ama işte olmuyor
baby shower güzel geçmiş çoook sevindim maşallah ayy aslında heves etmiyor değilim ama zaman ne gösterir bilmiyorum inşallah herşey yolunda giderse düşünebilirim...
canım içte bir ağrı mı deri falan diyince dıştan mı? tam dediğin yerde bende mide yanması çok oluyor ve sooon günlerde olmaya başlayan bir şey bende kızlara soracaktım, direk göğsümün altında kaburgam ağrıyor, gerçi doktor bebeklerin kaburgaya kadar uzanabildiğini söylemişti... bazen hareketlerini direk kasıkta hissediyorum, bazen taa kaburgama yakın... Maşallah geziyolar
canım bağlatırsan dönüşü zor galiba, doğal yoldan heralde ikizlerin ? tabi dünyanın her türlü hali var ama bilemedim 3 çocuk kesinlikle istemiyorum diyorsan... spiralle falan çok hamile kalanları duyuyorum çünkü...

Hoşgeldiiin güzel anneee
canım niye o kadar zor geçmiş, çok geçmiş olsun ya... oğluşunla evinize gelmişiniz Maşallah darısı kızına vaktin olduğunda anlatsana nasıl uyku düzeni beslenmesi? aldığın kıyafetler oluyor mu? prematüre mi giyiyor?
Canım kimseye elletmiyorum deme ilk başlarda varsa çevrende birileri biraz yardım almakta fayda var senin de arada dinlenmen gerekiyor.
ay çok şaşırdım bebeklerin karışmasına hiç olacak şey mi ne kadar önemli bir şey, sağol canım uyardığın için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…