2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
puf puff cum ben de zorunlu sezaryen olacağım gibi görünüyor. normalde ben de normal doğumdan korkarım ama sezaryen zorunlu olunca üzülüyorum sezaryen olacağım dıye. bebeğimin plasentası hala yukarı çıkmadı sanırım :44:

benimkiler ezelden büyüktü zaten doğuma kadar artık nolur bilemiyorum bende zeytin yağı kantoron yağı ve kayısı yağı sürüyorum bide lierac kullanıyorum bakalım nolacak sonum

benimkiler ezelden büyüktü zaten doğuma kadar artık nolur bilemiyorum bende zeytin yağı kantoron yağı ve kayısı yağı sürüyorum bide lierac kullanıyorum bakalım nolacak sonum

maaşallah ben daha bi nemlendirici krem bile sürmedim göbeğime:26: sürsem iyi olacak sanırım:26::26:

Evet oluyor canım, hatta kimin ağzında çürük var onu bile anlıyorum, tazı gibiyim. çayı çok severdim artık sadece sabah kahvaltısında içebiliyorum. Soğanı çok sevmezdim şimdi soğandan tiksiniyorum ve giderek artıyor. Yemek içinde pişmiş soğan yerdim ama şimdi onu bile ayırıyorum. Ama sarımsak yiyorum allahtan.sarımsak özellikle yiyin diyorlar, antibiyotik gibi şifa kaynağı.

bende öle olsun istiyorum ozaman ya belden aşağısınıda hiç bozmayalımmm ya ama sınırlı doğum oluyomuş ölemi 3 tane hakkın mı oluyo sezaryende

yaaaa beni özel bölgenin kesilmesi ve bide dikilmesi.. üstelik tüm bunları ben uyanıkken yapıyor olmaları beni korkudan öldürüyor valla..

waaaaaaaoooooooooowww pufpufuma bakin hele

oohh oohhh yandan yandaaannnn hedefim 200

olsun canım.. bu durum senin elinde olmayan şekilde gerçekleşiyor ama.. sağlıklı ol, bebiş sağlıklı olsunda nasıl olsa gelicek kucağına

maaşallah ben daha bi nemlendirici krem bile sürmedim göbeğime:26: sürsem iyi olacak sanırım:26::26:

sür canım bi gün aniden bi bakmıssın kırmızı çizgilerrr şok geçirirsin başla artık bence aniden genişliyo hele 20. haftadan sonra karın çok büyüyo

yaaaa beni özel bölgenin kesilmesi ve bide dikilmesi.. üstelik tüm bunları ben uyanıkken yapıyor olmaları beni korkudan öldürüyor valla..

:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

benide canım ben ağda bile yaptıramıyorum orya bide kesim dikim olaylarıııaman allahımmm:18:

Pudra sürüyorum ara ara geceleri yatarken. Sinir oldum. Bebeiş için aldığım pPişik önleyiciyi ben mi kullansam acaba :)

offf sorma ilkokulda bile aşı yapılırken öğretmenimi tekmeledim 2 tane hemşire kollarımdan tuttu o derece yanii kocama yazık her kan vermede doktor randevularında adamcağız benle uğraşıyooo

ahahahaha bizde durum tam tersi. ben tam kan verceğim sıra kocam kapıdan bakarken kayboluyo ben de içerde hemşireyle birlikte dalga geçiyorum kocişle. doğuma benle girceksin diyorum.. sen bi çığlık atsan ben orayı birbirine katarım diyo..

Ben arada hayalet gibi cikiyorum ama idare edin hep takipteyim sizi telefondan.hiziniza yetismek mumkun degil:)

İlk bebegimde mecburen sezeryanla dogum yapmis biri olarak ben sizi sezeryana tesvik etmek istemem ama benim cok rahat oldu. Ben normal dogumu cok istiyordum ama oglum popo gelisliydi mecbur sez.a aldilar.
Etrafimda 1 ay yataktan kalkamayan ornekler oldugu icin hic istemiyordum sezeyani ama ben ameliyat gununun aksami kalktim hemen ve eve ciktigimda hic amelyat olmamis gibi kosturmaya basladim. Bebegimi kimseye birakmadim her seyiyle ben ilgilendim,kendim oyle istedim biraz da hirs yaptim sanirim.hicbir sikinti yasamadim yani. Hem de grip ve nezle bir halde girdim doguma cok hastaydim. Ama bende de simdi korkular var ya ikinci dogum boyle rahat olmazsa diye.
İnsallah dogumlarimiz nasil olursa olsun saglikla hemencecik ayaga kalkabiliriz.
Son olarak sez.olacak arkadaslar epidural yapin. Boykece bebeginizi dogar dogmaz koklayabilirsiniz. narkozla ameliyat olanlar zor toparliyor.

benide canım ben ağda bile yaptıramıyorum orya bide kesim dikim olaylarıııaman allahımmm:18:

he yaaa düşün işteeee ...
hani bide diyolar yaa, yok bebeği görünce hissetmiyorsun yok bebeği yanına veriyolar sen acıyı falan duymuyosun peeeeeeeeeeeeeh geçin bunları anacım geçinnnnnnnnnnnn.. o an bebek falan görmez benim gözüm

Merhabalar kızlar biz geldik.Dün akşamdan bu yana hastane işlemleriyle boğuşup duruyorum.Güya tıp fakültesi özeline gidiyorum.Acil sezeryan çıktı 1.5 saat bekledik.Neyseki beklediğimize değdi doktor ilk defa 2 dak.uzun süre baktı organlarını inceledi.Kalbi incelemedi çünkü Elif Ada sırtını dönmedi.Ama kızım dönmemekte haklıydı.Çünkü önce doktor bebişin başparmağını göstermek için bizimkini hırpaladı.Yavrum tatlı tatlı emiyorken keyfi bozuldu.Sonra serçe parmağını göstersin diye biraz sertçe probu bastırdı doktor.Eee kızımda kalbe sıra gelince sırtını döndü.Doktor artık ayrıntılı ultrasonda bakılır dedi.Ultrason çıktısı istedim kağıt bitmiş bu seferde.Neyse alıştık zaten sağlık olsun dedik.Bugün de ayrıntılı için gün almaya gittim.2 gün sonrasına aldım.Rabbim inşallah güzel sonuçlarla dönmeyi nasip eder.İnşallah sizler ve bebişleriniz iyidir dünden bu yana.Öpüyorum sizleri

ben de kocama diorum gel diyede doğuma ama durum neyi gösterir bilemiyorum ona kalsa gelir yardım bile eder doktoraa

güzel örnek bravo
ama tam sezeryan diyorum benim tercihim bu yani... epidürallede uğraşamam yok iğne yapılcak,yok bele bişey takcaklar falan aaaayyyyy yok yooooooooooook

suanda tam 22+4 deyim 5 kilo aldım fazlamı azmı anlamadım..
bazısına göre cok bazısına göre normal
az diyen yokkk

o zaman en azından güzel ve sağlık haberler getirdiğin için sana ve Elif Ada'ya kocaman maşallaaaaahhhhh

ayyyy çok teşekkürler hayatım yaa sayende doğum kursuna falan gerek kalmadı çok açık ve net anlatmışsın maşallah
inşallah yardımcı olmuştur
şimdi hemen şuanda başlayabilirsin canım ben 2 haftadır çalışıyorum inşallah normal doğum olursa kolaylıkla hatırlamak için.
Yavruş ne güzel bilgilerdir bunlar böyle hemen çıktısını aldım valla okuyup okuyup beynime işlicem
sağol canım dersi anlatmaa çalıştım ama tabi bu sadece en önemli kısmından bir özet.ebe bize doğumu 3 saat anlattı.rabbim herkese güzel sağlıklı doğumlar nasip etsin

Selam güzel anneler ve onların kıymetli pofidikleri.
Bizim bugün şeker testimiz vardı, sabah erken aç karnına gittik, 50 gr glukoz yazdı ve gelin bir ultrasonda bakalım dedi. Ay dedim aç karnına şimdi uyuyordur biz kanımızı verelim kahvaltımızı yapaılım öyle gelelim dedik, yok gelin farketmez bakalım dedi dr amcamız. Aman bizim kız bir kıpırdak bir görecektiniz teyzeleri. Ama açlıktan ponçiğim bir sağ elini emiyor onu çıkarıyor sol elini alıyor, ama öyle sürekli ve hızlı yapıyorki dr. Bile güldü :) çok sinirliydi bana bebişim, anne niye yemedin birşeyler der gibiydi kızım 530 gr. Olmuş boyu iyi dedi ama net bir ölçüm vermedi :26: sonra kan için laboratuvara gittik. Bildiğiniz şerbet tadında bir su, iki bardak içiriyor bir saat sonra kan alıyorlar kolundan, diğer kan tahlilleri içinde aynı anda aldılar, karaciğer, böbrek enzimleri, tam kan testi hepsi yapıldı, ayrıca idrar kültürü verdim. Hepsini ben istedim ve ayrıca para vermedim. Özel muayene ücreti 122.00 tl nin içinde herşey. Bu arada yanımda yarım limon götürmüştüm, suyun içine sıktım. İzin veriyorlar ve ben hayatta tatlı sevmem nasıl içecem yarabbim derken limonata kıvamında içtim hatta şişenin yarısı kaldı onu içmeyecekmiyim diye sordum hemşireye, o da gülerek ne o sevdin galiba diyerek dalga geçti. Ama daha oturur oturmaz ayyy nasıl içecem ben tatlı sevmem dedim sonra şişeye sulandım resmen sonuçlar 15.30 çıkacak, inşaalah iyi çıkarda bir daha tekrarlanmaz test... Korkmayın şeker testinden kızlar ben atlattıysam herkes atlatır....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…