2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Evet ligament ağrıları bu haftalarda oluyormuş.Ben ilk defa dün hissettim bebişimi damar atması gibiydi pıt pıt.Evet bebek canım bu seyirmeler.

öyle canım asıl mucizeyi bak sen yaşamıssın inş rabbim oğluna şifa verir kızınıda sağlıcakla kucağına alırsın doğum günlerimiz aynıymış dualarım seninle canım

Maalesef evet canım bi sorun teşkil etmiyor çok şükür sadece ultrasonda çok rahat görüntü alınamıyor ve tekmeler geç hissediliyor. Gerçi şimdiye kadar ultrasonda sıkıntı olmadı ama bebişi hissetmek adına tık yok gaz gurultusundan başka

Anladim canim.. ne yapalim bebislerimiz saglikli olsunlar da gec hissederiz.. benimde ultrasonda bir prob. Cikmadi cok sukur..
Peki bu plesenta nin yeri sabit miymis.. degismezmiymis zamanla.. birde plesenta onde olunca normal dogum yapilamiyor mu? Illa sezeryan mi olmasi gerekiyor?

ayhh ne güzel canım yaa tabi bebişler erkenci mi olcak yoksa tembel mi olcak bakalım hangimiz erken doğurcak

valla ben bu aralar dokuz doğuruyorum. 1 aydır yatıyorum geçmedi dün yine kanamam basladı.doktor plesantan rahım agzına yakın.bu kanamalar doguma kadar ara ara tekrarlayabılır baska sıkıntılar yasamadan atlatmaya bakalım deddi. buyuk ıhtımal doguma kadar yatıcam heralde cunku bu saatten sonra plesantanın yukarı cıkması pek mumkun değıl dedi. hala tutunmaya calışıyomus.hem çok uzuluyorum durumuma hem de sükrediyorum bebegımın gelişimi normal dıye. bilmiyorum ne olacak.çok sıkıntılı bır süreçten gecıyorum Allah yardımcımız olsun ((

ayy canım hayırlısıyla öğrenelim de en önemlisi sağlıklı olsunlarda gerisi boş

Evet canim.. saglik haberlerini alalim baska bir sey istemiyorum.. bnm dr da bebegin bagirsaginda prob olabilir ama daha erken ayrintili ultrason dan sonra belli olur dedi.. oyle dua ediyorum.. saglikli sihhatli olsunlarda cinsiyet hic onemli degil..

Evet canim.. saglik haberlerini alalim baska bir sey istemiyorum.. bnm dr da bebegin bagirsaginda prob olabilir ama daha erken ayrintili ultrason dan sonra belli olur dedi.. oyle dua ediyorum.. saglikli sihhatli olsunlarda cinsiyet hic onemli degil..

canlarım inşallah sağlıkla sıhhatle bebişlerimize kavuşuruz. dualarım hepimiz için.. ikinize de gelmiş geçmiş olsun. bebişler zamanında kucaklarımızda sağlıkla gelsin inşallahhh

Gereksiz yere anjiyo ve sezeryan yapan doktora ceza yağacak. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2014 yılının sonunda gereksiz yere anjiyo ve sezeryan yaptığı, gereksiz yere ilaç yazdığı tespit edilen doktorlara ceza yağacağını açıkladı.

şuan bununla ilgili internette ayrıntılı haberler geliyor arkadaşlar bilginize...

normal doğum en sağlıklısı ama yapabilene işte...doktorların işine geliyor sezeryan.

Zaten sezeryan yapmak için bi kılıf buluyor doktorlar. Hiçbir keyf iyapmıyo güya! Y bebek büyük, ya çatı dar, ya suyu az, ya kaka yapmış, ya günü geçmiş, ya ters, ya plesenta önde .......uzayıp gidiyor. Sırf beklememek için kılıfını buluyorlar işte

evet öyle oluyor maalesef o yüzden bence gerektiği zaman sezeryan yapılmalı...

günaydın kızlar...tam bu haberi yazmak için girdim foruma sağolsun arkadaş yazmış...ben normal doğum isteyenlerdenim tabii doktorum uygun bulursa...

bugün tetanoz aşımı yaptırdım bu ilk doz dedi..ikinci doz için 1 ay sonra geleceksin dedi.. bebeğimin kalp atışlarını dinledim.güzel dedi..sanırsam uyuyor ritmik atıyor dedi...Duydum ya kalp atışını çok güzel çok iyi geldi :)

Annesi bak ne mücadeleci bi evladın var. Nerdeyse hamileliği yarıladık hala tutunmaya çalışıyormuş. Bi çoğu ilk haftalarda pes edip ayrıldı annesinden.Maşallah şimdiden ne dirayetli öyle. Bu çocuk kafasına koyduğunu yapar,hırslı olur, tuttuğunu koparır benden söylemesi.

inşallah her şey yolunda gider ve sağlıcakla kucağımıza alırız canım... bende çarşamba tetenoz aşısı yaptıracağım... uyusunda büyüsün...

benim ilki normal oldu inşallah bu da normal olur canım.. sağlıcakla kucağımıza aldığımız günleri de görürüz inşallah...

ben de epidural istiyorum ama bakalım...zaman yaklaştıkça korkusu başladı :) cnm haftaya gitceksin di mi ayrıntılıya?

aynen aynennnnnn, çok iyi sıralamaşsın bahaneleri...halbuki herkese normal doğuma özendirmek lazım. eskiden kadınlar 5.5 kilo bebeği normal doğururmuş şimdi bebek 4 kilo olmadan riskli hooopppp sezeryana...

geçmiş olsunnn. agrı şişme yanma oldu mu? ben de 1 saat önce yaptırdım tetanoz aşımı ama bana tek doz yapacaklarmış. 2.dozu yapmıcaz dediler. bana da dinlettiler minişimin kalbini...

Bende onu düşünüyorum inan eskiden millet iğnesiz suni sancısız çatır çatır nasıl doğuruyormuş anlamıyorum. Şimdi millet hop aldırıyor.Canım önceleri bende epidural normal filan diyordum sonra iyice araştırdım şimdi tamamen müdehalesiz doğum istiyorum. Çok güzel makaleler ve müdehalesiz pozitif doğum hikayeleri var onları okuyup kendini cesaretlendir derim. Ben yapabilirim inanıyorum. Olmayacak bi şey değil.

hayırlısı canım.. korkulacak bir şey yok aslında.. bebiş çıkana kadar çıkınca zaten her şeyi unutup ona dalıyorsun.. bir avazda hepimiz kurtuluruz inşallah. evet canım bugün drumu arayacağım öğleden sonra belli olur ne zaman gideceğim.

cnm ben o kadar cesur olabilir miyim bilmiyorum hiç. kuzenim epiduralle doğum yaptı ne acısı oldu ne ağrısı. doğumdan çıktı 1 gün bile yatmadı düşünebiliyor musun? hamile kaldığımı öğrendiğim gün doktoruma ben sezeryan olacam demiştim, o kadar korkuyodum yani normalden. ama inşallahhh sen yapabilirsin, bu kadar insan normal yapıyo cesaretimizi toplayabilsek biz de yaparız aslında...

bebiş çıkana kadar çekilen ne olacak cnm :) şaka bi yana hayırlısı olur inşallahhhhhh...çok güzel ya ayrıntılı ultrason, bi dahaki ay yine yaptır deseler yaptırırım :)

canım senle aynı kafadayız vallahi ben rahat oldukça bebişim de rahat olacak ve normal yollarla sağlıklı bir şekilde geleceğine inanıyorum. halam da yengem de bu sezeryanın çok moda olduğu zamanlarda ( doktorların ameliyet parası aldıkları dönemde) boşu boşuna sezeryan oldular.. Allah'a şükür iyilerdi ama sezeryan zor bi olay gördüm onlarda bebişlerde hemen ememedikleri için huzursuzdu.. ama normal doğum yapan muhasebe müdürümüz sabah gitti doğumu yaptı akşam biraz yorgundu ama ayağa kalkabiliyodu bebişinide hemen emzirebilmişti. bebişde huzurluydu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…