2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ben taramaların hiçbirini özellikle yaptırmadım ama ayrıntılı ultrasona giricem inşaallah.benim gittiğim özel hastanede 300 e yakın senin doktor iyi fiyat vermiş.ama ben devlette bedava gidicem aıkcası o adar para veremem :KK34:

Hamile kalmadan birkaç ay önce kasık ağrısından gitmiştim devlet hastanesine , birsürü tahlil yaptırdım vajinal muayne vs. ve sonuç olarak Doktor beni psikiyatriste yolladı :) Kıvranmamın sebebi psikolojikmiş!! Senin kafan çok karışık , bu kafayla çocuk sahibi de olamazsın falan deyince Açtım ağzımı yumdum gözümü.. Mantar varmış halbuki ağrım ondan oluyormuş. Birde hamile olduğumu yeni öğrendiğim dönemlerde hastaneye gitmiştik , 5 haftalık bebekte kalp atışı yok diye doktor bozuntusu korkuttu beni , kanaman olacak büyük ihtimal , dış gebelik olabilir, bu gibi durumlarda hemen gelmelisin deyince elimiz ayağımız titredi resmen !! Neyse bu sebeplerden dolayı eşim adam akıllı doktor bulmuşken başka yere gidip üzülmemi istemiyor.

Bizde şubat 3 şubata gün aldık. fiyat ise 190 tl İstanbul şifa hastanesinde.

bende şimdi fiyat araştırıyordum
pendik şifa bana 190 tl dedi gerçi satınlaması kankamolue ama onu devreye sokmadan fiyat almak istedim
normalde ben kartal AVİVANCE UMUT a gidiyorum oranın testleri pahalı bana 5 ay önce 1 testten 250 istemişlerdi aynı testi Maltepe bölgede 80 yaptırdım çok fark var arada
Maltepe bölgeyi aradım vezne cevap vermiyor santrl çok yoğun olduklarını o yüzden telefona bakamadıklarını söyledi hat sürekli geri dönüyor
UMUT zaten telefonfa fiyat vermiyormuş hastaneden almak gerekiyormuş
dr aradım soracaktım o da çıkmış
varmı Anadolu yakasında uygun bildiğiniz hastane?

Merhaba kızlar...:)

Biraz önce ezan okunurken elim karnımdaydı. Elimim olduğu yerde hareketlenmeler oldu. Elim orada olmasa hissedemeyecektim :) İlk defa bebeğimin hareketini hissettim. Doktorum 20 haftadan önce hissetmezsin dediği için önceki kıpırtıları pek dikkate almıyordum ama bu sefer ki farklıydı :):) Şu an çok tuhaf duygular içersindeyim. Sanırım en güzel doğum günü hediyemi aldım :):)

bana da 20 haftadan sonra demişti ama ben 17 den sonra başladım hissetmeye özellikle de geceleri :) ya çok güzel bir duygu Rabbim herkese nasip etsin...

Biz geldikkkkkkk ♥♥♥
Kizlar boyumuz 15cm olmus kilomuz 250 gr.:nazar: :KK16:
Enfeksiyonmus... fitil yazdi....
Ilk defa bir doktoru bu kadar cok begendim.....
Tam tesekkullu olsaydi dogumhanesi hic dusunmezdim orada yapardim dogumu :26:
Kizlar 30. Haftadan sonra riskli senin icin dedi :KK50:
Kanamam olabilirmis falan erken dogum zaten kacinilmaz dedi ama....
Ben yine o gittigim perinatologa gideyim detayli iyice baksin ne var ne yok....
Birde Ali Yasinim iki eliyle yuzunu kapatiyordu kizlar cok sekerdi yerim onuuuuu :KK56:
Cok sukur eli ayagi herseyi normal....
Bizden haberler bunlar :KK16:

oyyyy yerim ya ben onuuu. Benim Ayazımda kımıl kımıl doktora gideceğim günü hevesle bekliyorum yaa. Göreceğim oğlumu. :nazar::nazar::nazar::nazar:

kizlar merhaba,moralim cok bozuk,ustelik grip oldum,biraz dertlesmek istedim sizle
cuma doktoruma gittim,15 haftalik diye hesapliyodum,doktorum 13 haftalık olduğunu söyledi, şuan cinsiyetini öğrenmek için çok erken dedi, bir ay sonra gel ozaman cinsiyetiniz tamamen öğrenmiş oluruz dedi,
ikili testi yaptırmk istedim, biraz pahalı olduğu için devletin yaptırmaya karar verdim, dün burdaki devlet hastanesine gittim, onlar da kendilerini yapmadığını söyledi, özel deki doktorum haftanın geçerse ikili test yaptımyacagimi söyledi, mecbur dörtlü test yaptıracağım,
kızlar ikili test ilk aşamada çok önemli mi, vaktim varken yaptırmalı mıyım,
bir de bebeğim ultrasonda kendini tamamen gösterdi, erkek olsa sanırım tahmin edebilirdi, oy yüzden kız diye tahmin ediyorum,
son sorum da 13haftada 3 kilo almışım normalmi sizce?

Canım yaptırmasında olur ben yaptırmadım ben özelde bakılıyorum doktorum test %100 doğru değil dedi bazen sağlıklı gebeliği sağlıksız görebiliyoruz dedi eğer bi sorun çıkarsa aldırmayı düşünüyorsan yapalım dedi git biraz düşün karar ver gel dedi bende yaptırmadım kuzenim doktor oda yaptırma dedi eğer aldırmayı düşünmüyorsan dedi bende yaptırmadım tarama testlerinin hiç birini yaptırmıycam o stresle kalan günler geçmez sen bilirsin yani

ben yaptırmadım canım ikili üçlü vs aldırmayacağım nasılsa diye. Çok stresli oluyor çünkü kötü bişey söyleyince. Kuzenimde oldu çocuğa zeka özürlü olacak dedi doğuma kadar ağladı kız ama sapasağlam doğdu ve büyüdü maşallah şu anda 15 yaşında. Rabbim imtihan etmesin.:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Slm kızlar ben ve bebegim geldik.Kontrolümüz vardı bugün, son 10 gündür heyecandan ölüyordum.Bebegimi ilk kez uzuun uzuun gördüm.Bu sefer özele gittim çünkü.Bebegim 15+3 günlük çıktı yani 3 gün ilerideymiş daha ònceki ultrasona göre.kilosu 125 gr. Ve boyu 14cm'e yakın dedi.Maşaallah pek büyümüş bebişim:-) Kalp hareketlerini de dinledik.
Veeeee son olarak cinsiyet belli oldu.Oglum olacakmış.Dr pat diye %100 erkek dedi
Hatta pipisini de gösterdi★★ Eşimle ben çok heyecanlıydık zaten.Duyunca da ne diyecegimizi bilemedik.Allah hayırlı evlat versin hepimize.
Bu arada cinsiyeti ögrenince alışveriş de yaptık biraz.Çok tatlı üç tane alt-üst takım aldık, bir tane de zıbın.Bir görseniz teyzeleri o kadar güzel ki.Neyse çok uzatmayayım, hepinizin yeni yılını kutluyorum.Bu yıl hepimize sağlık, huzur,şans ve para getirsin.Hepinizi öpüyorum.

Ayyy bir arkadaş daha geliyormuş yakışıklımaaaa. Maşallahh :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

kızlar benm bı problemım var 5 yaşında bı tane oğlum var ve bnm hamıle oldugumu oğrendıgı gunden berı hep ece dedı bebegın ısmını ve bugunde kız oldugunu oğrendım az evvel eşimle oğlum başka isim koyalım dediğimde çok içleniyor hayır eceyi koyacaksınız dıyor şaştım kaldım bana bi akıl verin kızlarr siz olsanız ne yapardınız

ben olsam koyardım adını ece eylül ece koy iki ismi olsun nasılsa çok uzun değiller :) :KK16::KK16::KK16::KK16:

Kizlaaaaaaaaaaaarrrrr
Canlaaaaaaaaaaarrrimmm
Ben geldim
Huzeyfe plebisit esmersirine azerikizi cilek surat pufpuff deterjan nagihan ttet ve sayamadigim diger butun arkadaslar aramiza yeni katilanlar nasilsiniz cok ozledim sizi. Tabiki yine gecmisi okumadim hiziniza yatismek imkansiz. :KK16: :KK16:

Selam canım biz de seni özledik :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

hamile kalmadan birkaç ay önce kasık ağrısından gitmiştim devlet hastanesine , birsürü tahlil yaptırdım vajinal muayne vs. Ve sonuç olarak doktor beni psikiyatriste yolladı :) kıvranmamın sebebi psikolojikmiş!! Senin kafan çok karışık , bu kafayla çocuk sahibi de olamazsın falan deyince açtım ağzımı yumdum gözümü.. Mantar varmış halbuki ağrım ondan oluyormuş. Birde hamile olduğumu yeni öğrendiğim dönemlerde hastaneye gitmiştik , 5 haftalık bebekte kalp atışı yok diye doktor bozuntusu korkuttu beni , kanaman olacak büyük ihtimal , dış gebelik olabilir, bu gibi durumlarda hemen gelmelisin deyince elimiz ayağımız titredi resmen !! Neyse bu sebeplerden dolayı eşim adam akıllı doktor bulmuşken başka yere gidip üzülmemi istemiyor.

maalesef bu tip doktorlar her yerde var özelde bile.ben devlette çok kalifiye bi dokotora gidiyorum annemin bile doktoru yıllardır çok deneyimli.ilk beta hgc testimin sonucunu göstermek için gittim devlete fakat o doktor yoktu başka bi dktora gittim.86 gibi bi degerdi sanırım ya da daha fazla bu hamilelik değil değim gebelik yok dedi bana.ee ne o zaman :KK1: Ayrıca 5 haftalık bebeğin kalbi atar mı hç hey allahım doktor var doktor var işte bi bile onlardan daha iyi öğrendik:KK1:

kızlaaaaaaaaaaar :KK52:
güzel annişleeeeeeeeeeeeeeeeeer :KK52:
cinsiyetler ve şimdilik düşündüğünüz isimler belli olduysa bitek ankette işaretlemeyin, banada söyleyin listeyede yazalım.. boş kalmasın :KK34: daha güzel ve şık durur.. düzenli olur..
diğer gruplardan farkımız olmalı :KK76:

pendik şifa bana 190 tl dedi gerçi satınlaması kankamolue ama onu devreye sokmadan fiyat almak istedim
normalde ben kartal avivance umut a gidiyorum oranın testleri pahalı bana 5 ay önce 1 testten 250 istemişlerdi aynı testi maltepe bölgede 80 yaptırdım çok fark var arada
maltepe bölgeyi aradım vezne cevap vermiyor santrl çok yoğun olduklarını o yüzden telefona bakamadıklarını söyledi hat sürekli geri dönüyor
umut zaten telefonfa fiyat vermiyormuş hastaneden almak gerekiyormuş
varmı anadolu yakasında uygun bildiğiniz hastane?

doktorun pendik şifada mı? Ordaysa doktorun kim memnunmusun? Başka bir yerde fiyat araştırması yapmadan randevuyu aldım bakalım sonuçlar nasıl çıkacak.

[sıze=3]kızlaaaaaaaaaaar :KK52:
Güzel annişleeeeeeeeeeeeeeeeeer :KK52:
Cinsiyetler ve şimdilik düşündüğünüz isimler belli olduysa bitek ankette işaretlemeyin, banada söyleyin listeyede yazalım.. Boş kalmasın :KK34: Daha güzel ve şık durur.. Düzenli olur..
Diğer gruplardan farkımız olmalı :KK76:
[/sıze]

cinsiyeti kızz :d adıda inşallah melek olacaaakkkk :KK16:

normalde ben kartal AVİVANCE UMUT a gidiyorum oranın testleri pahalı bana 5 ay önce 1 testten 250 istemişlerdi aynı testi Maltepe bölgede 80 yaptırdım çok fark var arada
Maltepe bölgeyi aradım vezne cevap vermiyor santrl çok yoğun olduklarını o yüzden telefona bakamadıklarını söyledi hat sürekli geri dönüyor

Kızlar ben 12. Haftadan beri hep detaylı ultrasona giriyorum doktorum daha bakmıyor ultrasonla radyolojide detaylı ultrasona giriyorum sonrada sonucu doktoruma gösteriyorum büyük ihtimalle 5. Ayımda 4 boyutluya geçicem bakalım 29 Ocak'ta 4 boyutlu bakarmı 8 indede başka doktora randevu aldım dayanamıyorum çünkü

Bu arada detaylı ultrason için 1 şubat'a randevu verdi doktorumuz. Fiyat 171.00 TL Size verilen fiyatlar nasıl ?

canım benim hastane de 140 sklıya dedi. yüksek mi bilemedim bunun için devletten gün aldım ama devlette anneye gösteriyorlar mı bebeği yoksa kendileri bakıp iyi mi diyorlar bilemedim. Eşim de devletten gün aldın nasılsa hiç para vermeyeceksen neden bidaha paralı yaptıracaksın dedi. sinir oldum. aslında çok para lafı yapmaz ama işte devletten gün aldım diye orda yaptır diyo. sizce ne yapmalıyım?:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

Ümraniye afiyet hastanesi 140 tl dedi canım

doktorun pendik şifada mı? Ordaysa doktorun kim memnunmusun? Başka bir yerde fiyat araştırması yapmadan randevuyu aldım bakalım sonuçlar nasıl çıkacak.
yok canım dr Avivance umt hastanesi fatih bey
dr çok iyi çok memnumum ilk oğlumdada ona gidiyordum ama hastanenin testleri pahalı,ilk oğlumda sgk da yaptırmıştım
sgk daki dr hem 2 li ve 3 lü yaptırmamış olduğum için özelde yaptırmamın daha iyi olacağını söyledi
şimdi Maltepe bölgeyle konuştum o da 110+30 da muayene ücreti varmış toplam 140 tl dedi sgk lıya ama haftada 1 yapıyorlarmış önceden randavu alınması gerekiyormuş

cinsiyeti kızz :d adıda inşallah melek olacaaakkkk :KK16:

kızzz sen listede yoksun yaaa.. ara ara gözlerim şaşı oldu beee :KK53:
ekliyorum şimdi..ama eksik bilgiler var..
şehir? yaş? kaçıncı bebiş? bi yazıver anacım :KK1:

kızlar ayrıntılı ultrasonla renkli dopler arasındaki fark nedir bilen var mı?yada aynı şey mi?
şi

Kizlar biz geldik.oglum olucak cok saskinim.:nazar:babamizin agzi kulaklarinda.bi kizimiz vardi.allaha cok sukur.177 gram,22 cm dedi cok hareketliydi kipir kipir.:nazar::nazar:sonunda ankete cinsiyet yazicam bende.bu arada detayliya 1 ay sonra dedi bana fiyat konusmadik.ama burda ana saglik var ucretsiz

Kizlar biz geldik.oglum olucak cok saskinim.:nazar:babamizin agzi kulaklarinda.bi kizimiz vardi.allaha cok sukur.177 gram,22 cm dedi cok hareketliydi kipir kipir.:nazar::nazar:sonunda ankete cinsiyet yazicam bende.bu arada detayliya 1 ay sonra dedi bana fiyat konusmadik.ama burda ana saglik var ucretsiz

oooohhhh süper cidden.. kız vardı şimdi erkek.. aaaay hayalim bu benim :emir_bebek: :nazar:
maşallah size canım..

darısı başıma.. :emir_bebek: :nazar:

Biz geldiiiiikk.
Ama cok kisa geldik :KK70:. Hersey yolunda cinsiyetini gostermiyor sikayetlerin normal. Kan hapi ve magnezyum yazdi 3 hafta sonra gel 3lu tarama testi yapalim dedi. Bu kadar...

Biz geldiiiiikk.
Ama cok kisa geldik :KK70:. Hersey yolunda cinsiyetini gostermiyor sikayetlerin normal. Kan hapi ve magnezyum yazdi 3 hafta sonra gel 3lu tarama testi yapalim dedi. Bu kadar...

göstermiyosa kız, öyle derler ya :KK12: :KK52: :KK12: :KK52:
olsun canım,sağlıklı olsun da varsın geç öğrenin..
maşallah :nazar:

X