2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Canım boşver kafana takma bende eşimle limoniyim nasıl olsa bugün düzelir kafana takmaya değmez eşinde ne yaptığını bilmiyordur bence eşini kayınvaliden doldurmuş olabilir üzülme bebişine ii bak

zeynelim, erkekler cocuk gibiler ve cok inatcilar. Sirf inadindan sen istifra ederken gelmemis hatta uykuya dalmis seni duymamis bile olabilir.Benim esim de normalde surekli beni merak ederken tartismaliyken hic bakmaz gormezden gelir. Ama ben biliyorum ki ici kanar onun. Bir de forumdaki bayanlardan genel olarak anladigim kadariyla tum ciftlerde nerdeyse bir geeginlik olmus biz de esimle limoniydik. Yeni duzeldi sanirim hormonlarimizin etkisiyle daha icimize ve bebege donuguz onlari normalde dahaa alttan alabilirken su an alamiyoruz.onlar da gordugum kadariyla ilgi istiyorlar hircinliklari hep bu yuzden

Kizlar gunaydin yazdiklarinizi okudumda evet hem tatli hem zor zamanlar.soyle dusunun hayatiniz boyunca cok nadir yasayacagimiz zamanlar tadini cikaralim.allahin yarattigi bi cani tasiyoruz bizim kanimizla yediklerimizle buyutuyoruz,kalbimizin sesiyle uyutuyoruz.benden cok benim esim cok cocuklasti.ilk kizimda askerdeydi bu bebegin tadini cikarmaya calisiyoruz.en ufak seylere tartisiyoruz ama sonra bise yokmus gibi davraniyoruz.cocuk gibi yani.guzel anneler eslerimiz bizden cok etkileniyo bazen ayak uyduramiyolar.bu guzel gunlerin tadini cikaralim.affedici olalim.bu arada saat 2de bebegimi gorucem cinsiyeti sizlerle hemen paylasmak istiyorum

Canim bak sana bir ornek annemin ilk cocougu apandist patlamasi n3deniyle.8 aylikken karninda olmus...sonra.ben olmusim.bendede esim ondeymis yani.normal.dogum.mumkun degil demis drlar izmir ege unv.dogmusum.ben yil 1985 ama doguma 2 ay kala.kanamalari oldugu icin hastanede gozetim.altinda tutulmus...ve ben com saglikli sekilde.dunyaya gelmisim....biraz allahin takdirine birakmak gerek bende ilk bebegimi kaybettim...simdide erken dogum riskim.var cunku rahmim sizlerden kucuk...ama.benim gibi rahimli.olup doguran bircok insanda var...o yuzden canimm dua etmekten baska caremiz yok
..tabiki onlemini alicaz en iyi drlara gitmeye calisicaz...ama yasanacaksa yasanir bosuna uzulup bebeginide uzme

Kızlar benim hamileliğimden önce cildim çok kuruydu.Şimdi ise göğüs bölgemde,yüzümde ve saçlarımda yağlanma söz konusu.Sizler de de böyle sorun yaşayan varmı?

Günaydın anneler biz Dr dan geldik 3 lü için kan verdik inş güzel sonuçlar alırız. 165 gr olmuşuz çok şükür:)

merhaba
seninle doğum zamanımız aynı ben en son sgk ya gittim 24 arlıkta bana göre yani sat tarihine göre 15+4 tü dr 16+6 dedi bayağı büyük çıktı kg hakkında yorum yapmadı yanılma olur kg hakkında yorum yapmıyoruz dedi boyu 15 cm dedi
ama özelde en son 12+1 de gitmiştim günü gününe çıkmıştı anlamadım gitti
sana boyu hakkında yorum yaptı mı ?
çok fazla ultrasonada girmek istemiyorum o yüzden özele gitmek istemedim biraz daha bekleyeyim dedim zaten ayrıntılı için 20 haftada gideceğim ,kan haricinde hiçbir testde yaptırmadım 2li,3 lü v.s gibi
birtek ayrıntılıyı mutlaka yaptıracağım
birde kartal tarafında varmı iyi ve uygun yapan hastane ben AVİVANCE UMUT hastanesine gidiyorum normalde ama !oranın testleri bayağı pahalı!

günaydın canlarrr benim randevum normalde teee 18 ocak:26: ama dayanamıyorum bebeğimin hareketlerini hiiç hissetmiyorum..zaten bulantım falan hiç olmadı hamilelik belirtisi sıfır..çok endişeleniyorum bebeğim benimlemi diye..okadar kafama takıyorumki kötü rüyalar gördüm o yüzden bu cumartesiye başka doktora randevu aldım :44: inşallah iyi haberlerle gelirim

dogru soyluyosun cnm genellıkler topıkte eslerle bır problem yasamıs herkez ne yapalım sevıoruz asıgız altan alıcaz artık ben emınım barısalım o ebnım gonlumu alır

aynen cnm o bızım canımız knımız bızım bır parçamız bzıımle buyuyor bız ne yersek onu yıyor ıcıyor ıcım ıcım kıpır kıpır oldu bır an c.tesi cinsiyetini öğrenmek için sabırzılanıorum

doktor bana durumun bu kadar vahim olduğunu söylemedi sadece sezaryen olacaksın dedi ben de nette okuyunca telaş yaptım.saol ilgilendğin için

Oooo dun burada kimsecikler yoktu bu sabah cosmus valla :))
Huzur sokagi bir bebege birsey oldugunda bir sonrakinde coook daha endiseli oluyor insan. Benim ilk bebegim tedaviyle olmasina ragmen cok rahat bi hamilelik gecirdim ama dogumdan sonra cok rahatsizlandim sonra 2 bebegime hamile kaldim ve 2 aylikken kurtaj oldum. Bu bebegimde hem kendim icin hem bebek icin nasil endiseliyim anlatamam. Bu yuzden seni cok iyi anliyorum. Bir kere deterjanin dedigi gibi bir gece kasilmakarimdan dolayi nette yazanlari okuyup sabaha kadar aglamistim. Doktorum nette yazanlari okuyup kendini strese sokma hic birseyin yok dedi. Oysa ben nette erken dogum belurtisi diye okumustum.
Ayrica gecen hafta bugun idrar testimde protein kacagi cikti bir gun icinde 4 hastahane gezdik drlar durumun cok ciddi oldugunu vs soylediler ben resmen perisan oldum. Ertesi gun yapilan testlerde onceki testin yanlis oldugu ortaya cikti. Butun bunkari seni rahatlatmak icin yaziyorum. Rabbim istemezse yaprak düşmez. Sen bu kadar endisrlere kapilip nette yazanlari okuyup bebegini strese sokacagina bol bol dua et. Takdir Allahin. Nice hastalar ne zorluklarla bas ediyorlar Ins hic bisey olmaz bebegine. Kendine dikkat et

Kizlarrr bende 16.haftamdayim...az cok.hepimizin karni cikti....benim.merak ettigim siz dokundugunuzda rahminizi hissediyormusunuz....gobek deligimden 4 parmak falan asagida..top gibi elime geliyo...17 .haftada gobek deligine yaklasmasina 3 4 cmm kalir diyo intde bazi hamilelik yazilari...ama benim.gobegim.gogsumun altina gelisledi gibi bebek daha asagida acaba oralar niye genisliyo....sizin gobusler nasil

Canım ben hiç dokunupta rahmimi hissetmeye çalışmıyorum.Bu doktorun işi o yüzden kendi kendime ölçümler yapıp sonra nette yazılanlarla kıyaslayıp canımı sıkamam.

sorma canım bende ptesi eşimle tartıştım hemde öyle böyle değil...gece çalıştı bu hafta sabah işten geldi bende sordum canım kahvaltı edecekmisin yoksa ben edeyim mi dedim..tamam ederim dedi..ekmek alınacak falan dedim.. tamam dedi sonra uyuya kaldı kıyamadım bende uyandırmadım saat2 oldu hadi canım kahvaltı edeceksen kalk dedim..tamam dedi kalktı ne alınacak dedi.. canım birşey istedi onuda alırmısın dedim oraya kadar gitmeyim dedi..dediği yerde yürüyerek 2 dklık mesafe çok yakın..neyse sonra tamam ded biryadnan giyiniyor biryandan söyleniyor..tamam alma söyleneceksend edim hala konuşuyor..bende bir hışımla istemiyorum hiçbirşey senden dedim..kalktım gittim mutfağa ama nasıl bağırıyorum..sinirlerim resmen tavan..hazırlaıdm bişiler yedim gitit geldi hala konuşuyor ben başladım bu sefer daha çok bağırmaya..sonra gittim odaya kilitledim kapıyı çünkü hala konuşuyor..yeter dedim..bağırdım bağırdım..sonra baktım 1 saat geçince geldi özür falan diledi ama çok korktum bebeiğime stresten bişi olacak diye..oda çok korktu..Allahtan tatlıuya bağladık ama kendime inanamadım ..boğazım bağırmaktan yırtılacaktı sanki..

canım ya bence kendi ve bebeişinin huzuru için akşam birşey olmamış gibi davranmaya çalış..yani hani git boynuna atıl diyemem ben yapamam ama en azından konuyu açmadan normal rutin olaylardan konuşmaya çalış..belki oda anlamıştır hatasını.. erkeklerinde regl dönemi var bence..durup dururken sapıtıyorlar...inşallah herşey düzelir akşama..

dökme kız :) bizdede hormonlar tavan :) dün dünde kalsın :) huzursuzluk en çok bebiğimizi üzüyor..erkek milleti işte..yaradılış itibariyle kabalar..duyguları hassas değil bizim kadar..

geçmiş olsun arkadaşım....kalsiyumdan kaynaklanıyor olabilir mi ki ...doktordan çıkınca haber bizede..öpüyorum çok...bebişede çok selam teyzelerinden...

ben de bugün bebeğimin ilk eşyalarını aldım ama onu hala hissedemiyorum. neden 17 haftalık olduk hatta ultrasonda 18 haftalığız(((

bedne hala hissedemeyenlerdenim..ama korkma endişe etme normal hissedememek..az kaldı tepiklerini hissedeceğimiz günlere..

Kizlaaaaaar Nerdesiniiiizzz ???

selam canım..ben kısa bir tatil yaptım...dinlendim geldim bugün işbaşı...giremedim nete..umarım iyisindir sende..

canım havalar soğuk bende hamile olmadığım zamanlarda da ayağımı üşüttüğümde ara ara oluyordu..geçmiş olsun canım çok..kiraz sapı kaynatır içerdim ama hamilesin o yüzden bitkisel herşeyden uzak dur istersen..ayaklarını sıcak tut canım..

KIZLAR HERKESE GÜNAYDIN... YENİ YIL İSTEDİĞİMİZİ HAYALİNİ KURDUĞUMUZU ÜMİT ETTİĞİMİZİ GETİRMESİ DİLEĞİYLE...2014 BEBEKLERİMİZLE GEÇİRECEĞİMİZ GÜZEL BİR YIL OLSUN :)

Bu cocugu okadar istedimki 7 yasinda bir kizim var allahima sukur.bende ankete kizimi yada oglumu yazmak istiyorum beklenen gun geldi.umarim bi sikinti yoktur.kizmi erkekmi cok meraklardayim.bu arada yaglanma bendede oldu.kizlar bide 5 kilo aldim ben 62 kiloyum cok mu?ilk hamisligimde toplam 13 kilo almistim ve63 le doguma gitmistimb

çok üzüldüm senin için insan hep kendi başına geldi sanıyor. normalhayatımda kimse beni anlamıyor nasılsın deiklerinde bilmiyorum dıyorum çünkü kanamam içte bebeğimin eşi yukarıçıktı mı çıkmadımı blmyrm hayırlısı inşallah, inşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıcakla alırız kucağımıza

Tatlım neden sürekli doktora gidiyorsun ultrasano girmek de o kadar doğru değil. Doktorların hepsi bi sorun yoksa sürekli doktora gelinmesi taraftarı değil. Ben 15. haftadayım sadece 2 kere doktora gittim. Ayrıca ilk hamileliklerde bebeği 20. hafta itibariyle hissetmeye başlıyoruz ki sen daha 17. haftadasın. Üstelik bulanın yok diye sevinmelisin ben öğürmekten ne hale geldin kaburgalarım acıyor sanki çok yüksek bi yerden düşmüşüm de morarmış gibi tüm karnım acıyor nefes bile alırken batıyor.

Geçen hafta kayınvalidem geldi şehir dışında yaşıyor telefonla görüşürken eşim söylüyordu çok kötü sürekli kusuyor filan diye o da yoktur bişeyi diyodu ( sanırım naz yapıyorum sanıyordu.) Gelip ne halde olduğumu kendi gözüyle görünce çok şaşırdı ben iki hamileliğimde de hiç bişey hissetmedim doğuma gidene kadar hamile gibi değildim hiç ağrım sızım bulantım şuyum buyum yoktu dedi senin böyle olduğunu düşünmemiştim diye itiraf etti. Metabolizma sanırım her bünye farklı yaşıyor bu süreci. Niye durduk yere evham yapıyorsunuz. Bebeğine kötü bişey olsa zaten o zaman hissedersin Allah korusun kanaman filan olur.

Bende 4 kilo almışım.boyum 1.58, 52 kiloydum hamile kaldığımda şimdi 56.Hiç kafama takmıyorum bebiş sağlıklı olsun,hayırlısıyla kucağıma alayım kiloları nasılsa veririm diye düşünüyorum.

Canim ben de hissetmiyorum belki hissediyoruzdur ama farkedemiyoruzdur. Ben kilolu da değilim zayif da değilim ama çok gazli bir insanim hele hamilelikti gazman gibi ilsum oyleki sabah gibegimin genisligi ile aksam genisligi arasinda o kadar fark var ki inanilmaz o yuzden aksamlari senin bebek geene saldı kendini diyorlar. Hatta bu durum yilbasi gecesi tavan yapti o kadar cok yiyip icince karnim oldu mu sana 7 aylik karni ben bile inanamadim.kocam diyoki ay ne tatli ne cabuk büyüdü. Ben de sacmalama canim o bebekten degul diyorum. Bir de benim sanki tukururgum azalmis gibi hissediyorum hamileligin basindan beri ve cok su iciyorum 2 lt yi mutlaka bukuyordur. Bu gibi sebeplerden sanirim hissedemiyorum. En son ransevumdan beri cok hasta oldum esimle tartıştım uzuldum . Bebegime bir sey mi oldu diye cok korktum elim karnimda hissetmeye calisiyorum esum guluyor. Doktor 20 den sonra hissedersin demisti. Bazen kipirti hissediyirum hah diyorum bu bebek heralde bakiyorum gaz bazen elimi koyuyirum parmak ucumdan kendi kalp atisimi hissesiyorum. Bence hissediyoruz ama ayirt edemiyoruz. Cumartesi benim de randevum var hem biraz endişeliyim hem de merakim dinecek diye de biraz rahatliyorum.hep iyi dusunmeye calisiyorum insallah hakkimizda hayirlisi olur.

bende dun aglamaktan kendımı lavaboda buldum kusarak cok kotu oluor bazen erkekler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…