2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
hosgeldiniz canim ♥♥♥
Masaallah cinsiyetide ogrenmissin :KK16:

maşallah oğlanlar çoğalıyor bnm de oğlan olacak inşallah

Evet canlarım niHayet bize yeni yıl hediyesi oldu.Dr bebişimin pipisini gösterdiginde eşimin bir kahkaha atışı vardı ki:-)Aslında kız fikrine de hazırdık. Kız olsaydı annemin adını koyacaktık, ama şimdi düşünüyoruz bakalım. Ogluşuma aldıgım kıyafetler çoook güzell teyzeleri...

Canim ben de hissetmiyorum belki hissediyoruzdur ama farkedemiyoruzdur. Ben kilolu da değilim zayif da değilim ama çok gazli bir insanim hele hamilelikti gazman gibi ilsum oyleki sabah gibegimin genisligi ile aksam genisligi arasinda o kadar fark var ki inanilmaz o yuzden aksamlari senin bebek geene saldı kendini diyorlar. Hatta bu durum yilbasi gecesi tavan yapti o kadar cok yiyip icince karnim oldu mu sana 7 aylik karni ben bile inanamadim.kocam diyoki ay ne tatli ne cabuk büyüdü. Ben de sacmalama canim o bebekten degul diyorum. Bir de benim sanki tukururgum azalmis gibi hissediyorum hamileligin basindan beri ve cok su iciyorum 2 lt yi mutlaka bukuyordur. Bu gibi sebeplerden sanirim hissedemiyorum. En son ransevumdan beri cok hasta oldum esimle tartıştım uzuldum . Bebegime bir sey mi oldu diye cok korktum elim karnimda hissetmeye calisiyorum esum guluyor. Doktor 20 den sonra hissedersin demisti. Bazen kipirti hissediyirum hah diyorum bu bebek heralde bakiyorum gaz bazen elimi koyuyirum parmak ucumdan kendi kalp atisimi hissesiyorum. Bence hissediyoruz ama ayirt edemiyoruz. Cumartesi benim de randevum var hem biraz endişeliyim hem de merakim dinecek diye de biraz rahatliyorum.hep iyi dusunmeye calisiyorum insallah hakkimizda hayirlisi olur.
hep aynıyız cnm bendede hareketlenmeler olmuyom değil ama ayırt edemiyorum bebişimmi diye..bu kötü rüyalar beni dahada mahvetti ama aslında yanlış yapıoruz içimizi kafamızı hep rahat tutmalıyız
Tatlım neden sürekli doktora gidiyorsun ultrasano girmek de o kadar doğru değil. Doktorların hepsi bi sorun yoksa sürekli doktora gelinmesi taraftarı değil. Ben 15. haftadayım sadece 2 kere doktora gittim. Ayrıca ilk hamileliklerde bebeği 20. hafta itibariyle hissetmeye başlıyoruz ki sen daha 17. haftadasın. Üstelik bulanın yok diye sevinmelisin ben öğürmekten ne hale geldin kaburgalarım acıyor sanki çok yüksek bi yerden düşmüşüm de morarmış gibi tüm karnım acıyor nefes bile alırken batıyor.

Geçen hafta kayınvalidem geldi şehir dışında yaşıyor telefonla görüşürken eşim söylüyordu çok kötü sürekli kusuyor filan diye o da yoktur bişeyi diyodu ( sanırım naz yapıyorum sanıyordu.) Gelip ne halde olduğumu kendi gözüyle görünce çok şaşırdı ben iki hamileliğimde de hiç bişey hissetmedim doğuma gidene kadar hamile gibi değildim hiç ağrım sızım bulantım şuyum buyum yoktu dedi senin böyle olduğunu düşünmemiştim diye itiraf etti. Metabolizma sanırım her bünye farklı yaşıyor bu süreci. Niye durduk yere evham yapıyorsunuz. Bebeğine kötü bişey olsa zaten o zaman hissedersin Allah korusun kanaman filan olur.

çok haklısın cnm her defasında kendime kızıyorum hatta böyle sık sık doktora gidenlerede kızıyorum ama okadar iradesizimki engel olamıyorum kendime..bu evhamların sonu gelmiyo..acaba yaşıyomu hareket ediyomu..dediğin gibi bişey olsa Allah korusun kanamam olur diyorum ama şu pskoloji öyle kötü bişeyki..bebeğimizide kendimizide üzüyoruz

Normalde boyle birseyi soylemezdim amaaa simdi sizin herseyinizden etkilenen minicik yavrulariniz icin kocisleri alttan almaya bakin yaptiklarini cok buyutmeyin bebeginizi strese sokmayin gereksiz tartismalarla. Hem ben bu donemde onlarinda bizi uzmek isteyeceklerini hiiic sanmiyorum bizde de duygusallik had safhada herseye aliniyoruz.
Amaaaaaannn bosverin cok onemli birsey yoksa sallayin gitsin :KK70: (tabiri caizse). Hamileliginizin tadini cikarin ayol. Bir daha kim bilir ne zaman hamis olacagiz :))))))

Kızlar lütfen bana hemen cevap yazın üçlü test sonucum çıkmış anlayan varmı üçlü test(e3-hcg-afp) 19,3-15451-0,765 nasıl sizce doktora gitcem ama bugün gidemeyebilirim cevaplarsanız sevinirim

benimde çok moralim bozuk gece sabaha kadar uyuyamadım.eşimle de aramız iyi değil. bende 1 ay önce doktora gittğimde iç kanama var demişti sonra profa gttim bebeğin eşi aşağıda dedi internetten okudum bebeğin eşinin aşağıda olması tehlikeliymiş. hatta sezaryan esnasında knama durmazsa rahim bile alınabiliyormuş sabaha kadarağladım napcam ilk bebeğimi suni sancıile aldırdım çok büyük bı acıydı ya buna da bişey olursa:KK43:((

canım üzme kendini Rabbim korur sen ona güven içini ferah tut bol bol dua et

Kızlar benim hamileliğimden önce cildim çok kuruydu.Şimdi ise göğüs bölgemde,yüzümde ve saçlarımda yağlanma söz konusu.Sizler de de böyle sorun yaşayan varmı?

hem de nasılllll....hergün duş alıyorum, su kurbağası gibiyim,hasta olmasam bari:KK1:

Cok gecmis olsun canim.....
Ayakta cok kalmandan kaynakli olacak sanirim.....
Ins. En kisa zamanda agrilarindan kurtulursun :KK16:
Sinav icinse Rabb'im kolaylik versin :nazar:2000 ogrenci hemde :KK53:

amin inşallahh...:KK16:

2000 ya Allah'ım bana hem sabır hem kolaylıklar versin inşallah..

günaydın canlarrr benim randevum normalde teee 18 ocak:26: ama dayanamıyorum bebeğimin hareketlerini hiiç hissetmiyorum..zaten bulantım falan hiç olmadı hamilelik belirtisi sıfır..çok endişeleniyorum bebeğim benimlemi diye..okadar kafama takıyorumki kötü rüyalar gördüm o yüzden bu cumartesiye başka doktora randevu aldım :44: inşallah iyi haberlerle gelirim

hepimiz yaşıyoruz canım benzer endişeler, kötü şeyler düşünme... iyi haberlerle geleceksin tabiii:KK16:

Evet canlarım niHayet bize yeni yıl hediyesi oldu.Dr bebişimin pipisini gösterdiginde eşimin bir kahkaha atışı vardı ki:-)Aslında kız fikrine de hazırdık. Kız olsaydı annemin adını koyacaktık, ama şimdi düşünüyoruz bakalım. Ogluşuma aldıgım kıyafetler çoook güzell teyzeleri...

Hayirli olsun canim .allah kucagina almayida nasip etsin:nazar::nazar:

canım havalar soğuk bende hamile olmadığım zamanlarda da ayağımı üşüttüğümde ara ara oluyordu..geçmiş olsun canım çok..kiraz sapı kaynatır içerdim ama hamilesin o yüzden bitkisel herşeyden uzak dur istersen..ayaklarını sıcak tut canım..

KIZLAR HERKESE GÜNAYDIN... YENİ YIL İSTEDİĞİMİZİ HAYALİNİ KURDUĞUMUZU ÜMİT ETTİĞİMİZİ GETİRMESİ DİLEĞİYLE...2014 BEBEKLERİMİZLE GEÇİRECEĞİMİZ GÜZEL BİR YIL OLSUN :)

kızlaaar neler oluyor bize böyle, döküldük resmen, demek ki psikolojilerimiz birbirine çok yakın bu dönemde, kocalarımız da büyük bir değişim yaşıyor ve uyum sağlamaya çalışıyor aslında onlar da hamile:KK1:

canım kalsiyum için erkenmiş,son 3 ay ihtiyac oluyormuş kalsiyuma,ondan olduğunu sanmıyorum, farkında olmadan incittim ve kendi haline bırakınca da kötüleşti sanırım.. doktordan dönünce haber veririm:KK16:

Kızlar lütfen bana hemen cevap yazın üçlü test sonucum çıkmış anlayan varmı üçlü test(e3-hcg-afp) 19,3-15451-0,765 nasıl sizce doktora gitcem ama bugün gidemeyebilirim cevaplarsanız sevinirim

nöral tüp defekti diye bir şey yazmıyor mu.ama değerin düşük senin düşük olması iyi

lütfen kendinizi üzmemeye çalışın.bizler zaten hormonlardan dolayı duygusallaştık biraz.e eşlerimizde sonuçta baba olacaklar onlarda çok hissettirmeselerde baba olacakları için endişeliler..nasıl olacak eşime çocuğuma bakabilecekmiyim kaygısı var onlarda..onun için birbirimizi anlamaya çalışalım.kendimizi ve bebeğimizi üzmeyelim...olabildiğince alttan almaya çalışalım.ama malesef hormonlar buna izin vermiyor biliyorum.:)bizde yaşıyoruz bu tip şeyler...hepsi geçecek inşallah.

çok üzüldüm senin için insan hep kendi başına geldi sanıyor. normalhayatımda kimse beni anlamıyor nasılsın deiklerinde bilmiyorum dıyorum çünkü kanamam içte bebeğimin eşi yukarıçıktı mı çıkmadımı blmyrm hayırlısı inşallah, inşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıcakla alırız kucağımıza

Evet insan hep kendi basina geliyo saniyo. Belimden operasyon gecirdigimde bacagimda bi sikinti olup olmadigini anlamak icin saatlerce ameliyathanenin bi odasinda bekletildim. Oradaki insanlarin halini gordum ya burdan ciktigimda her aksam dua edecegim bu hastalara meger kapilar ardinda ne zor durumda olan insanlar varmis dedim kenfi kendime. Ama bak simdi binde bir geliyo aklima bu olay. Insaniz iste hep en kotusu bizim basimiza gelen saniyoruz sukretmiyoruz.
Ben ne sikintilar atlattim eminim Allahin izniyle sende atlatirsin. Bebegini sag salim alirsin kucagina. O Allahin bize verdigi en guzel hediye tarifi imkansiz.

günaydın canlarrr benim randevum normalde teee 18 ocak:26: ama dayanamıyorum bebeğimin hareketlerini hiiç hissetmiyorum..zaten bulantım falan hiç olmadı hamilelik belirtisi sıfır..çok endişeleniyorum bebeğim benimlemi diye..okadar kafama takıyorumki kötü rüyalar gördüm o yüzden bu cumartesiye başka doktora randevu aldım :44: inşallah iyi haberlerle gelirim

Canım aynı durum bendede var arada bi belim ve kasıklarım ağrımasa hiç hamileyim diyemiycem hiç bi belirti yok ve bende tam olarak hissetmiyorum bişeler oluyor ama ben emin değilim ne olduğuna bende 8 inde gidicem benimde normalde randevu ayın sonunda ama bende korkuyorum ama bişe yoktur içini rahat tut doktorum bana dediki maşallah bebişin annesini çok seviyor oyüzdende üzmüyor çok uslu bebiş dedi maşallah :)

Canim ben de hissetmiyorum belki hissediyoruzdur ama farkedemiyoruzdur. Ben kilolu da değilim zayif da değilim ama çok gazli bir insanim hele hamilelikti gazman gibi ilsum oyleki sabah gibegimin genisligi ile aksam genisligi arasinda o kadar fark var ki inanilmaz o yuzden aksamlari senin bebek geene saldı kendini diyorlar. Hatta bu durum yilbasi gecesi tavan yapti o kadar cok yiyip icince karnim oldu mu sana 7 aylik karni ben bile inanamadim.kocam diyoki ay ne tatli ne cabuk büyüdü. Ben de sacmalama canim o bebekten degul diyorum. Bir de benim sanki tukururgum azalmis gibi hissediyorum hamileligin basindan beri ve cok su iciyorum 2 lt yi mutlaka bukuyordur. Bu gibi sebeplerden sanirim hissedemiyorum. En son ransevumdan beri cok hasta oldum esimle tartıştım uzuldum . Bebegime bir sey mi oldu diye cok korktum elim karnimda hissetmeye calisiyorum esum guluyor. Doktor 20 den sonra hissedersin demisti. Bazen kipirti hissediyirum hah diyorum bu bebek heralde bakiyorum gaz bazen elimi koyuyirum parmak ucumdan kendi kalp atisimi hissesiyorum. Bence hissediyoruz ama ayirt edemiyoruz. Cumartesi benim de randevum var hem biraz endişeliyim hem de merakim dinecek diye de biraz rahatliyorum.hep iyi dusunmeye calisiyorum insallah hakkimizda hayirlisi olur.

Benim gibi gazli birini bulmak ne guzel dermisiiiim....yazdiklarini okuyunca k3ndimi.gormus gibiyimmm..aynen benimde sabah ki.karnimla gun icindeki.karnim cok farkli...16.haftamdayim hissetmiyorum..yada gazin hareketinden.bebisi hisedemiyorumm...hatta bu gaz sancisi bende cok kasik agrisi yapiyor.bu gidisimde dr ayrintili olarak sorucam bi ilac damla varmi diye..ben hamilelim oncesindede gaz sancisi yasardim hormonlar dahada arttirdi malum..benimde randevum cmt doktorum uzak.oldugu icin 4 haftada bir gidiyorum o yuzden cok.merakliyiiimmm tedirginim hepiniz gibi cok korkuyorum hakkimizda hayirlisi...ama drum.bana 20.haftaya kadar hissedersin demisti benimde ilk bebegim cok.kiloluda degilim 55.5la hamile kaldim ama...fasulyeden bi tekme yokk

merhaba
seninle doğum zamanımız aynı ben en son sgk ya gittim 24 arlıkta bana göre yani sat tarihine göre 15+4 tü dr 16+6 dedi bayağı büyük çıktı kg hakkında yorum yapmadı yanılma olur kg hakkında yorum yapmıyoruz dedi boyu 15 cm dedi
ama özelde en son 12+1 de gitmiştim günü gününe çıkmıştı anlamadım gitti
sana boyu hakkında yorum yaptı mı ?
çok fazla ultrasonada girmek istemiyorum o yüzden özele gitmek istemedim biraz daha bekleyeyim dedim zaten ayrıntılı için 20 haftada gideceğim ,kan haricinde hiçbir testde yaptırmadım 2li,3 lü v.s gibi
birtek ayrıntılıyı mutlaka yaptıracağım
birde kartal tarafında varmı iyi ve uygun yapan hastane ben AVİVANCE UMUT hastanesine gidiyorum normalde ama !oranın testleri bayağı pahalı!

Canım gecen hafta gittiğimde 15+5dik ve baş popo mesafesi 15 cm di. Topuk baş mesafesi de20 cm di. Ben bursadayım canum. Tek Dr a gidiyorum

Iyi oldugunuza sevindim kizlar. Vallahi ne yazdiginizi tam olarak hatirlamiyorum sayfalar bugun jet gibi gecmise gitmeyeyim affedin beni. Opuyorum sizi datlularum

sorma canım bende ptesi eşimle tartıştım hemde öyle böyle değil...gece çalıştı bu hafta sabah işten geldi bende sordum canım kahvaltı edecekmisin yoksa ben edeyim mi dedim..tamam ederim dedi..ekmek alınacak falan dedim.. tamam dedi sonra uyuya kaldı kıyamadım bende uyandırmadım saat2 oldu hadi canım kahvaltı edeceksen kalk dedim..tamam dedi kalktı ne alınacak dedi.. canım birşey istedi onuda alırmısın dedim oraya kadar gitmeyim dedi..dediği yerde yürüyerek 2 dklık mesafe çok yakın..neyse sonra tamam ded biryadnan giyiniyor biryandan söyleniyor..tamam alma söyleneceksend edim hala konuşuyor..bende bir hışımla istemiyorum hiçbirşey senden dedim..kalktım gittim mutfağa ama nasıl bağırıyorum..sinirlerim resmen tavan..hazırlaıdm bişiler yedim gitit geldi hala konuşuyor ben başladım bu sefer daha çok bağırmaya..sonra gittim odaya kilitledim kapıyı çünkü hala konuşuyor..yeter dedim..bağırdım bağırdım..sonra baktım 1 saat geçince geldi özür falan diledi ama çok korktum bebeiğime stresten bişi olacak diye..oda çok korktu..Allahtan tatlıuya bağladık ama kendime inanamadım ..boğazım bağırmaktan yırtılacaktı sanki..

canım ya bence kendi ve bebeişinin huzuru için akşam birşey olmamış gibi davranmaya çalış..yani hani git boynuna atıl diyemem ben yapamam ama en azından konuyu açmadan normal rutin olaylardan konuşmaya çalış..belki oda anlamıştır hatasını.. erkeklerinde regl dönemi var bence..durup dururken sapıtıyorlar...inşallah herşey düzelir akşama..

dökme kız :) bizdede hormonlar tavan :) dün dünde kalsın :) huzursuzluk en çok bebiğimizi üzüyor..erkek milleti işte..yaradılış itibariyle kabalar..duyguları hassas değil bizim kadar..

geçmiş olsun arkadaşım....kalsiyumdan kaynaklanıyor olabilir mi ki ...doktordan çıkınca haber bizede..öpüyorum çok...bebişede çok selam teyzelerinden...

bedne hala hissedemeyenlerdenim..ama korkma endişe etme normal hissedememek..az kaldı tepiklerini hissedeceğimiz günlere..

selam canım..ben kısa bir tatil yaptım...dinlendim geldim bugün işbaşı...giremedim nete..umarım iyisindir sende..

canım havalar soğuk bende hamile olmadığım zamanlarda da ayağımı üşüttüğümde ara ara oluyordu..geçmiş olsun canım çok..kiraz sapı kaynatır içerdim ama hamilesin o yüzden bitkisel herşeyden uzak dur istersen..ayaklarını sıcak tut canım..

KIZLAR HERKESE GÜNAYDIN... YENİ YIL İSTEDİĞİMİZİ HAYALİNİ KURDUĞUMUZU ÜMİT ETTİĞİMİZİ GETİRMESİ DİLEĞİYLE...2014 BEBEKLERİMİZLE GEÇİRECEĞİMİZ GÜZEL BİR YIL OLSUN :)

Kızlar hepiniz çok şekersiniz ya buraya gelince inanılmaz mutlu oluyorum ne kadar sinirli olsamda hepiniz çokk iysiniz iyki varsınız iyki sizinle tanışma şerefine Nail oldum O güzel ve yapıcı fikirleriniz için çokk sağolun

benimde çok moralim bozuk gece sabaha kadar uyuyamadım.eşimle de aramız iyi değil. bende 1 ay önce doktora gittğimde iç kanama var demişti sonra profa gttim bebeğin eşi aşağıda dedi internetten okudum bebeğin eşinin aşağıda olması tehlikeliymiş. hatta sezaryan esnasında knama durmazsa rahim bile alınabiliyormuş sabaha kadarağladım napcam ilk bebeğimi suni sancıile aldırdım çok büyük bı acıydı ya buna da bişey olursa:KK43:((

canım geç yazdım anca sıra sıra okuyarak geliyorum da.. Kafana takma ve internetten kötü yazan şeylere çok bakma.. içini ferah tut. o yazıları okudukça kendi psikolojini de mahvediyosun bebişine de daha fazla zarar veriyosun.. İlk yaşadığın olay da çok büyük bi acı.. Allah'ın izniyle bir daha yaşamazsın o acıları inşallah.. Doktorlara danış bir değil bir kaç doktora git ve kontrollerini hiç akswatma bol bol da dinlen.. Hayırlısıyla bebeklerimizi kucaklarımıza alacağız inşallah..

Kizlarrr bende 16.haftamdayim...az cok.hepimizin karni cikti....benim.merak ettigim siz dokundugunuzda rahminizi hissediyormusunuz....gobek deligimden 4 parmak falan asagida..top gibi elime geliyo...17 .haftada gobek deligine yaklasmasina 3 4 cmm kalir diyo intde bazi hamilelik yazilari...ama benim.gobegim.gogsumun altina gelisledi gibi bebek daha asagida acaba oralar niye genisliyo....sizin gobusler nasil

Canım benimde göbiş çıktı ama çok az normalde göbekli biri değildim şimdi göbiş oldu hala normal kıyafetlerimi giyiyorum henüz sıkmıyorlar valla ben hiç incelemiyorum nerde diye daha çok küçük. Bide onu kafama takamam

Normalde boyle birseyi soylemezdim amaaa simdi sizin herseyinizden etkilenen minicik yavrulariniz icin kocisleri alttan almaya bakin yaptiklarini cok buyutmeyin bebeginizi strese sokmayin gereksiz tartismalarla. Hem ben bu donemde onlarinda bizi uzmek isteyeceklerini hiiic sanmiyorum bizde de duygusallik had safhada herseye aliniyoruz.
Amaaaaaannn bosverin cok onemli birsey yoksa sallayin gitsin :KK70: (tabiri caizse). Hamileliginizin tadini cikarin ayol. Bir daha kim bilir ne zaman hamis olacagiz :))))))

Evet haklısın ama bi alttan alabilsem huyum çok kötü hiç alttan alamam Allah'tan eşim alttan alır yoksa vay Halim'e sonumu düşünemiyorum

X