2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bnde hiç hisstmiyorum karnımdaki kıpırtıların sancıların bebekmi yoksa bağırsak faaliyetimi olduğunu anlayamıyorum

ya olduğu an anlıyosun, gerçekten tarif etmesi zor, ve en yakın tarifte kanat çırpması gibi hakikaten. pır pır ediyo rahminde birşey :KK16: ve ben hep ardarda bi kaç saniye hissettim, demekki uzun süren hareketleri hissediyorum sadece. sonrada 10 gün bile birşey hissetmediğim oldu.

kızlaar hızınıza yetişemiorum maşallah..nasılsınız özldedim siziii:KK16: bebeğimi halaa hissedemiyorum ben :KK14:

Bende hissedemiyorum 15+1im ama dr lar 18 19.hafta en ideal diyor ve ben cok gaz sancisi yasiyorum hissetsem bile anlamiyorumm....sen kasigin elini.koydugunda rahminin buyudugunu hissediyomusun biraz yukari cikti ama gobek deligine daha ulasamadi 4 parmak kadara var...ama midem ve gobegim sisti anlamis degikim bebek kasikta bikini bolgesini biraz ustunde ama midem ve gobegim sisti sizde durum nasil

ya olduğu an anlıyosun, gerçekten tarif etmesi zor, ve en yakın tarifte kanat çırpması gibi hakikaten. pır pır ediyo rahminde birşey :KK16: ve ben hep ardarda bi kaç saniye hissettim, demekki uzun süren hareketleri hissediyorum sadece. sonrada 10 gün bile birşey hissetmediğim oldu.

Zaten ilk zamanlar boyle oluyo. Bi hissediyosun sonra bi kac gun hissetmiyosun. Belli belirsiz biseyler. Ne oldugunu pek anlamiyosun. Ama bu durumdayken bir yada iki haftaya iyice belli etmeye basliyo kendini. Hissetmeyenler cok yakinda hissetmeye baslarlar ve buyuk ihtimalle ilk gebelikleridir.

yok canım iki isim istemiyorum ve o kadar gıcık akrabaları var ki sinirden çatlatırlar beni eminim,düğünde ve balayında bile halaları kavga etmemizi sağlamışlardı. zaten bu isim olayını aklına sokanlarda onlar benim kızdığımda bu hep hayaller kurardık böyle bişi yoktu sonra birden onların lafıyla değişti. ve bence kimse kimsede yaşamasın, annesi mutsuz ve hep hasta bi kadınmış, şimdi nesi yaşıcak benim kızımda :KK43: allah kaderini güzel yazsın yavrumun adı gibi.. onların maksat kendi içlerini rahatlatmak. ayşe diyip diyip ağlıcaklar sarılıp :KK43:

öfff anladım canım, ben bu kadar problemli akrabalar olabileceklerini düşünememiştim... hani kv yoksa kimse karışmaz gibi düşündüm sanırım:KK50: eşinin bu fikri yeni oluştuysa belli ki etkilemişler.. bir süre sessizce bekle konunun açılmasından kaçın akraba ortamında, eşinle de belli etmeden konuş, şu isim nasıl, bu olur mu sence falan diye... isim konusunda elbet senin söz hakkın birinci planda olmalı, ama eşinle huzurunu bozmaya da gerek yok... baktın ki iyice yerleşmiş fikri değişmiyor... o zaman mecbur senaryo yazacağız Allah affetsin... rüya gördüm adı şuydu, her gün görüyorum aynı rüyayı falan diye... ayyyhh kendimden korktum...:KK1:

Evet canim hem zayifim hem ikinci bebegim. Ilk bebegimi 4 aydan sonra hissetmeye basladim

canım dr bana 20 gün sonra hissedersin dedi, bazen hissediyorum ama haftada bir-iki falan. ocak ortası tam hissederiz artık, bizim tarihler yakın.

hem zayıf değilim, hem ilk bebeğim... öyle ise normal hissetmemem... teşekkür ederim...

20 gün çok değil, bekleyeceğiz artık :KK16:

herkes öyle söylüyor o hareket bambaşka bişey anlıcaksın diyolar ama bakalım 2-3 hafta daha sabredlim (=
Bende hissedemiyorum 15+1im ama dr lar 18 19.hafta en ideal diyor ve ben cok gaz sancisi yasiyorum hissetsem bile anlamiyorumm....sen kasigin elini.koydugunda rahminin buyudugunu hissediyomusun biraz yukari cikti ama gobek deligine daha ulasamadi 4 parmak kadara var...ama midem ve gobegim sisti anlamis degikim bebek kasikta bikini bolgesini biraz ustunde ama midem ve gobegim sisti sizde durum nasil

ben normalde zayıfım ama göbeğim hep vardı..göbek bölgem biraz şişti ama öyle çok belli değil :KK50:

öfff anladım canım, ben bu kadar problemli akrabalar olabileceklerini düşünememiştim... hani kv yoksa kimse karışmaz gibi düşündüm sanırım:KK50: eşinin bu fikri yeni oluştuysa belli ki etkilemişler.. bir süre sessizce bekle konunun açılmasından kaçın akraba ortamında, eşinle de belli etmeden konuş, şu isim nasıl, bu olur mu sence falan diye... isim konusunda elbet senin söz hakkın birinci planda olmalı, ama eşinle huzurunu bozmaya da gerek yok... baktın ki iyice yerleşmiş fikri değişmiyor... o zaman mecbur senaryo yazacağız Allah affetsin... rüya gördüm adı şuydu, her gün görüyorum aynı rüyayı falan diye... ayyyhh kendimden korktum...:KK1:

ay hiç gülceğim yoktuuu, sen çok yaşa.. :116: fena olanıda var hiç karışmayanıda canım, düşün halası düğünde takıları vermiyodu eşiminkileri o saklıcakmış eşim zorla aldı elinden, düğünün ertesi günüde kahvaltıyı onunla yapmadık diye küstü bi tonda çene yaptı. benimkide pek efendidir sağolsun, ağzını bile açmadı. ama dediğini beğendim bi süre sessiz kalıp inatlaşmayacağım sonrasınıda artık düşünücez yani.. en son yine kıyamaz gibi geliyor ya..

Ayyh cok hossun. Iyiki uye olmusum bu foruma. Hiiiiicc ama hic beceremem boyle seyleri. En koseye sikistigim anda bile pat soylerim gercekleri. Taktik maktik fisss :))
Sizdeki taktikleri okudukca biraz yontulurum belki bende. Heheheheeee

ay hiç gülceğim yoktuuu, sen çok yaşa.. :116: fena olanıda var hiç karışmayanıda canım, düşün halası düğünde takıları vermiyodu eşiminkileri o saklıcakmış eşim zorla aldı elinden, düğünün ertesi günüde kahvaltıyı onunla yapmadık diye küstü bi tonda çene yaptı. benimkide pek efendidir sağolsun, ağzını bile açmadı. ama dediğini beğendim bi süre sessiz kalıp inatlaşmayacağım sonrasınıda artık düşünücez yani.. en son yine kıyamaz gibi geliyor ya..

Ayyh cok hossun. Iyiki uye olmusum bu foruma. Hiiiiicc ama hic beceremem boyle seyleri. En koseye sikistigim anda bile pat soylerim gercekleri. Taktik maktik fisss :))
Sizdeki taktikleri okudukca biraz yontulurum belki bende. Heheheheeee

anladım ki, erkekler üstüne gittikçe inatlaşıyorlar, istemedikleri şeyleri bile yapmayı savunabiliyorlar... biz hakkımızı savununca öyle değil böyle diyince "dırdırcı kadın" oluyoruz... yazmıştım önceki msjlarda evliliğimizin ilk haftası kayınpederim birlikte yemek istedi, ben eşime tavır yaptım birkaç kez, orda çözdüm olayı, tavrımı devam ettirirsem eşimde birlikte yemek yemeye doğru meyil oluşacaktı, hemen yanlış yorumlayıp inatlaşmaya başladı "benim babam sana ne yaptı,birlikte yesek ne var ki" diye,halbuki benim yaşlı başlı adamla derdim olamaz ki... tek istediğim kocamla yalnız kalmak ve evimin düzenini kurmak,korumaktı... sessiz kalınca ve onun tabiriyle "dırdır" yapmayınca, oturup mantıklı düşündü sanırım... haftasonları ya da özel yemekler olduğunda birlikte yiyoruz o da çok nadir... bu ve bunun gibi bir çok örnek yaşadım, nişanlılık döneminden itibaren... erkeklerin algısı değişik, isim mevzuu da böyle aslında, aklında yokken annemin ismi saplantısı oluşabilir adamda... inatlaşmak genlerinde var... e bizim de görevimiz biraz idare etmek galiba, her şey huzurumuz için kızlar...:KK1:

Son düzenleme:
Herkese nice senelerrrr:KK16: 2 gundur kasık ağrım vardı cuma kontrole gıtmştım ama agrı çoğlınca dun tekrar gıttım doktora ölçumler falan yaptı herhngı bır problm yok rahım genişliyor kas ağrısı hıssetıgın agrı dedi magnzyuma başladık bırde bızım ufaklık 20 cm 270 gr olmuşşşş:KK16::KK16::KK16:

Herkese nice senelerrrr:KK16: 2 gundur kasık ağrım vardı cuma kontrole gıtmştım ama agrı çoğlınca dun tekrar gıttım doktora ölçumler falan yaptı herhngı bır problm yok rahım genişliyor kas ağrısı hıssetıgın agrı dedi magnzyuma başladık bırde bızım ufaklık 20 cm 270 gr olmuşşşş:KK16::KK16::KK16:

Masaallah canim :nazar:
Hemen hemen ayni gidiyoruz sanirim.....
263 gr.Da bizdik ama sizin masaallhiniz var :nazar:
Bastan popoya 15 cmdedi kiloyada 250 dedi ama 263 yaziyor kagitta :KK9:
Senin ayaga mi popoya mi olcum merak ettim :26:
Bu arada ben artik uyandigini uyudugunu anlar oldum masaallah cok hareketliyiz babamizda hissetti :KK16:

kızlar size danışmak istediğim bir konu var, dün akşamdan bu yana idrarımı yaparken çok çok hafif bir zorlanma hissediyorum...
hani idrara çok sıkışmışsınız gibi tuvalete koşarsınız ama o kadar da çok yapamazsınız ya öyle gibi... sistit başlıyor olabilir mi,yarın doktora görünmeli miyim... bu arada cinsel ilişki söz konusu değil kızlar,nedeni o olamaz yani:KK17::18:

kızlar size danışmak istediğim bir konu var, dün akşamdan bu yana idrarımı yaparken çok çok hafif bir zorlanma hissediyorum...
hani idrara çok sıkışmışsınız gibi tuvalete koşarsınız ama o kadar da çok yapamazsınız ya öyle gibi... sistit başlıyor olabilir mi,yarın doktora görünmeli miyim... bu arada cinsel ilişki söz konusu değil kızlar,nedeni o olamaz yani:KK17::18:

Canim bence gitmelisin daha kotuye gitmeden.....
Bende gittim enfeksiyon varmis fitil yazdi ....
Gecmis olsun ♥♥♥

Canim bence gitmelisin daha kotuye gitmeden.....
Bende gittim enfeksiyon varmis fitil yazdi ....
Gecmis olsun ♥♥♥

sağol canım, çok tehlikeliymiş hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu özellikle son haftalarda, Allah korusun hepimizi, yarın mutlaka gidicem, hem farklı bir doktora gidicem, denemiş olurum ...

bu bazen bendede oluyor canım ama hamile kalmadan öncede olurdu. yanma vs oluyor mu? bende olmuyor vede bu genelde çok tuttuğum zaman oluyor.

bu bazen bendede oluyor canım ama hamile kalmadan öncede olurdu. yanma vs oluyor mu? bende olmuyor vede bu genelde çok tuttuğum zaman oluyor.

yanma yok ama 10 dk da bir idrara sıkışmış oluyorum ancak çıkış o kadar çok değil... geceleri 2-3 kez kalkıyorum tuvalete çok sıkışmış halde,acaba farkında olmadan uykuda çok mu tutuyorum ondan mı oluyor... en iyisi yarın gideyim ben, ilerlerse sancıları feci çünkü,çekilir gibi değil...

decavitim bitmiş şimdi almaya gidiyorum kızlar, hastanenin yanı hemen nöbetçi eczane yarın için randevu da alayım gitmişken...

yanma yok ama 10 dk da bir idrara sıkışmış oluyorum ancak çıkış o kadar çok değil... geceleri 2-3 kez kalkıyorum tuvalete çok sıkışmış halde,acaba farkında olmadan uykuda çok mu tutuyorum ondan mı oluyor... en iyisi yarın gideyim ben, ilerlerse sancıları feci çünkü,çekilir gibi değil...

decavitim bitmiş şimdi almaya gidiyorum kızlar, hastanenin yanı hemen nöbetçi eczane yarın için randevu da alayım gitmişken...

ihmal etme canım bu kadar sıksa, gerçekten sistit olabilir. bizede haber verr.

X