2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
@rapunzel_ysr

ağlattın beni bahane arıyorum zaten ağlamaya....

dualarımı geri çevirmeyen Rabbime binlerce kez şükürler olsun... muhteşem bir yıl geçirdim, hayalini kurduğum her şey gerçek oldu... gözlerine baktığımda içimi titreten adam Allah'ın izniyle yaşadıkça benimle olacak artık ve tabi oğluşumuz sonra da diğer bebişlerimizle inşallahh.... hepinize musmutlu seneler güzel annişler, bebeklerimize sağlıkla kavuşacağımız güzel bir yıl diliyorum

Biz geldikkkkkkk ♥♥♥
Kizlar boyumuz 15cm olmus kilomuz 250 gr.
Enfeksiyonmus... fitil yazdi....
Ilk defa bir doktoru bu kadar cok begendim.....
Tam tesekkullu olsaydi dogumhanesi hic dusunmezdim orada yapardim dogumu :26:
Kizlar 30. Haftadan sonra riskli senin icin dedi
Kanamam olabilirmis falan erken dogum zaten kacinilmaz dedi ama....
Ben yine o gittigim perinatologa gideyim detayli iyice baksin ne var ne yok....
Birde Ali Yasinim iki eliyle yuzunu kapatiyordu kizlar cok sekerdi yerim onuuuuu
Cok sukur eli ayagi herseyi normal....
Bizden haberler bunlar

Haberlerine sevindim canm ancak neden erken doğum riski dedi plesanta ile mi alakalı

nde dün hissettim ilk defa.minicik bi batma oldu karnımda :) daha da hissedemedim..bende anlam vermiyorum karnımdaki kıpırtılara ama dün farklıydı

çok tatlısınız siz yaaaa, maşallah

geçmiş olsun canım.. iyi ki gitmişsin doktora...
peki 30.hafta sonrası için nasıl o kadar kesin konuşabildi ki...

Haberlerine sevindim canm ancak neden erken doğum riski dedi plesanta ile mi alakalı

Evet plesanta seklimle alaka canim....
Ama perinatolog onunla alakasi yok normal olabilir demisti....
Neyse herseyin hayirlisi sezeryanda olurum yeter ki bebegim saglikli olsun
Artik tekmelerini surekli hissediyorum uslu durmuyo kerata ]

geçmiş olsun canım.. iyi ki gitmişsin doktora...
peki 30.hafta sonrası için nasıl o kadar kesin konuşabildi ki...

Yani aslinda bu doktor amniyonik bant ile plasenta sekli arasinda kaldi.....
Ben perinatologa gitmeyi bekleyecegim ....
Birde decavit yazdi....
Baslaman lazim folik asit plus i birak dedi ...kan ilacida icme dedi bu zamanlar zafarli olabiliyormus....
Tabi kan degerlerim normal diye dedi....

Nice senelere canim kocan ve bebeginle birlikte
Ben bugun cok kuvvetli hissetmeye basladim amannnn nasil agladim sabah sabah....
Kendime engel olamadim cok tuhaf ve bir o kadar anlamli bir duygu degil mi
Cooook gec kalmisim cocuk yapmakla cooooook

Evet plesanta seklimle alaka canim....
Ama perinatolog onunla alakasi yok normal olabilir demisti....
Neyse herseyin hayirlisi sezeryanda olurum yeter ki bebegim saglikli olsun
Artik tekmelerini surekli hissediyorum uslu durmuyo kerata ]

Şey için sordm canm ,benm çalıştığım yerde arkadsn eşi hamile şimdi 29haftalık ilk başta plesantası aşağıdaydı 24.haftada amniyon sıvısı rahime baskı yapmış kız o günden beri yatıyor erken doğum riskinden dolayı canm dikkat Et sen debence inş sağ salim 40ına kadar bekler:)

kizlar merhaba,moralim cok bozuk,ustelik grip oldum,biraz dertlesmek istedim sizle
cuma doktoruma gittim,15 haftalik diye hesapliyodum,doktorum 13 haftalık olduğunu söyledi, şuan cinsiyetini öğrenmek için çok erken dedi, bir ay sonra gel ozaman cinsiyetiniz tamamen öğrenmiş oluruz dedi,
ikili testi yaptırmk istedim, biraz pahalı olduğu için devletin yaptırmaya karar verdim, dün burdaki devlet hastanesine gittim, onlar da kendilerini yapmadığını söyledi, özel deki doktorum haftanın geçerse ikili test yaptımyacagimi söyledi, mecbur dörtlü test yaptıracağım,
kızlar ikili test ilk aşamada çok önemli mi, vaktim varken yaptırmalı mıyım,
bir de bebeğim ultrasonda kendini tamamen gösterdi, erkek olsa sanırım tahmin edebilirdi, oy yüzden kız diye tahmin ediyorum,
son sorum da 13haftada 3 kilo almışım normalmi sizce?

• canımcım 15 haftalık sanıyordum demişsin ya, neye göre? önceki kontrolünde doktorun mu söylemişti? birden 2 hafta geri nasıl çıktı ki anlayamadım :26:
  • ikili test %100 gerekli değil zaten..kişilerin tercihine bırakılıyo,yaptırmayanda bisürü annemiz oldu burda..ama doktorun dediği gibi belli bi dönem içinde (11-14 hafta arası) yapılması lazım
  • 13 haftada 3 kilo gayet iyi bana göre,ben 5 kilo aldım toplam..üstelik bu durum 1 ay önce böyleydi..bakalım şimdi durum ne

hayırlı olsun canım peki boyunu baş popo mu hesapladı yoksa baş topuk mu?inşallah vaktinde doğar bebeklerimiz sen dikkat et ama bunu bir Rabbim bilir boş stres olumsuz etkiler

doğum günün kutlu olsun ben daha ikizlerimi hissedemiyorum

Teşekkür ederim canım... Amiiiin...diyeyim :):)

Evet canım yaaa çok farklı bir duygu Rabbim dileyen-isteyen herkese yaşatsın inş :)

canım öncelikle cevabınız için teşekkür ederim,
son gittiğim doktorumdan önce farklı bir doktora gitmiştim, oda bana 12 haftalık olduğumu söylemişti, 3 hafta sonra tekrar kendi doktoruma gidince bir önceki doktorun yanlış hesapladığını anladık,
öyle bir karışıklık oldu işte :)
ben bir ay daha sabredyim ve dörtlü test yaptırayım en iyısi :)

heeee bi önceki doktorun dengesizliğine denk geldin demek..anladımmmm
ikiliyi yaptırmak istemiyosan bekle 4'lüyü cnm ama normalde yaptırmak istiyosan bence yaptır,zaman geçmeden..hem özelde ucuza yapan yerlerde var..gerçi nerde oturuyosun bilmiyorum ama?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…