2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum.. umarım hepimiz bebişlerimizi sağlıklı, sıhhatli kucağımıza alabiliriz. yazdıklarınızı okuyorum da neredeyse hepiniz ilaç kullanıyorsunuz. Doktorum bana hiç bir şey vermedi. ben hiç bi ilaç kullanmıyorum. 2 ay folik asit kullandım onuda 11. haftada bırakdım. acaba doktordan siz mi istiyorsunuz yoksa o kendimi veriyor ? ay içime kurt düşdü :KK43:

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum.. umarım hepimiz bebişlerimizi sağlıklı, sıhhatli kucağımıza alabiliriz. yazdıklarınızı okuyorum da neredeyse hepiniz ilaç kullanıyorsunuz. Doktorum bana hiç bir şey vermedi. ben hiç bi ilaç kullanmıyorum. 2 ay folik asit kullandım onuda 11. haftada bırakdım. acaba doktordan siz mi istiyorsunuz yoksa o kendimi veriyor ? ay içime kurt düşdü :KK43:

Hoş geldin canım aramıza doktorun kendisi veriyor en azından ben istemedim doktor verdi sadece vitamin kullanıyorum decavit

Hoş geldin canım aramıza doktorun kendisi veriyor en azından ben istemedim doktor verdi sadece vitamin kullanıyorum decavit

hoş bulduk canım :) evet çoğu arkadaş kullanıyormuş decaviti. bu perşembe gidicem doktora bi hatırlatim bari belki unutmuştur...

canım bende kullanmıyorum ama yurtdışındayım şuan . türkiyedede benim bildiğim doktor tahlil sonçlarında bi eksik görürse veriyo yoksa vermiyorlar . bende folik asiti bıraktım 20 haftadan sonrada inş kan ilaçları alıcam onuda folik asit gibi herkes alıyo diye biliyorum...

Hosgeldin canim....:KK19:
Doktorun gerek duymamis iste canim ne guzel :nazar:
Endiselenmeni gerektirecek bir durum yok ....

Canım ben 3 aya kadar folik asit e devam ettım 3ay da kontrole gıttıgımde de doktorum folik asiti bıraktırıp decavit ve ferrosanol a başlattırdı herhangi bir tahlilde yapmadı benım bıldıgım rutın bu vitamınlere baslıyosun çünkü bebek zaten senden almasını gerektıgını alıyor vitaminler anne için daha önemli diye bılıyorum bence sen doktorunla tekrar görüş

canm ne guzel iste bi durum olsa hap yazardi.bende 12. haftaya kadar folik asit kullandim simdi 17. haftadayim hic bi hap kullnmiyorum
:KK1:

Canım ben 3 aya kadar folik asit e devam ettım 3ay da kontrole gıttıgımde de doktorum folik asiti bıraktırıp decavit ve ferrosanol a başlattırdı herhangi bir tahlilde yapmadı benım bıldıgım rutın bu vitamınlere baslıyosun çünkü bebek zaten senden almasını gerektıgını alıyor vitaminler anne için daha önemli diye bılıyorum bence sen doktorunla tekrar görüş

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. En son tahlil sonuçlarını devlet hastanesinde yaptırdım orada doktor demir başlaman gerek dedi ama ben özel hastanede bi doktora gidiyorum o başlatmadı. sanırım her doktor farklı görüşde oluyor. bakalım bu perşembe konuşucam doktorla. bebişlerimiz iyi olsunda :)

Canim oncelikle gozun aydin guzel sonuclarla gelmissin :KK16:
Herkesin bebegi omden gidecek diye birsey yok canim takilma lutfen.....
Ben uzun zamandir sabit kilodayim bebegim 12 gun ileriden gidiyor....
Fazla da yemiyorum ne ara boyle koca adam oldu anlamis degilim :KK50:
Bende endiseleniyorum boyle ileriden gittigimiz icin ....
Ins. Ilerleyen zamanlarda dengeleriz fazla ileriden gitmeyi istemiyorum....
Seninki ne guzel uyumlu sekilde gidiyor canim daha ne istiyorsun :KK19:
Ayrica 18+2 deyim ben bile nadir hissediyorum tatlim fazla takmamaya calis illa ki hissedecegiz :KK49::nazar:

Canım cvp verdiğin için çok saol :)
Ya bilmiyorum sanki bi terslik varmış gıbı gelıyor bana, o gun doktor hareket ettırmeye calıstı hıc kımıldamadı ya!:mad:
Ki ben asla oyle pimpiriklenen cok merak eden bi insan degılım, ama düştü ya kurt içime bi kere...:S
Yarın saglık ocagına kaydımı yaptırmaya gitcem (sizinde haberınız olsun ozellıkle cagırıyolar kayıt yaptırmanız gerekıyormus) bide orda baktırcam

Buarada bebeğe kılo aldırmanın yolunu buldum, her sabah ac karnına 2 kasık pekmez yemek gerekıyormus bılgınız olsun

canım çok takılma daha erken zaten ama süt ve yumurtanı ihmal etme ayrıca meyve yemeye özen göster kaç gramdı yaklaşık biliyomusun ulturason kağıdında yazar gramı zaten:nazar:

Günlük şişe süt gece yatmadan hemen önce, her sabahta bir haslanmıs yumurta yıyorum canım, meyve de bı ara cok yedım portakal bu hafta pek yıyemedım o yuzden:S
Eger yanlış okumuıyorsaaaaaaaamm 178 gr sanırsam :S

Canim ayni sey bendede var bende en son12+0 da gordum hic hareket etmedi dr baya ugrasti ayaklarinin icini birlestirmis sonra bacak bacak ustune atti uyanmadii...bende cok vesvese ettim hatta muayeneden bi kac gun sonra burda okuduklarim beni cok etkiledi dr mu tekrar arayip sordum cok normal hersey merak etme dedi...zaten onlar hareket etmese bile durusundan anliyorlar...bana durmasi gerektigi gibi gayet guzel sekilde duruyor dedi sagliksiz bebegin el ve ayaklari salik dururmus benim fasulyem cenin pozisyonunda uyuyodu...gr konusunu ben hic sormadim ama crl.olcusu iyiydi hatta her gittigimizde 4 gun ilerde cikti...sunu unutma herkesin boyu aynimi kilosu ayni mi nasil biz farkliysak onlarda hepimizin karninda farkli farkli..haaa ayrica benim bebegim adet tarihine gore 10 gun gerideydi yani kese olcusu...gec dollenme dediler simdi ise o tarihi yakaladi belli olmuyor yani belki bu giitigimde ilerde olmayacak ..bende suan 13+0dayum ama hala belirgin bisey hissetmiyorum gaz hareketi gibi kiii bende gaz sorunu cok drlar 18 19 .haftaya kadar da hissetmemeyi normal.sayiyor kafana takmamaya calis..

Canım varya içime su serptin aynen dediğin gibi bacaklarını birleştirmiş cenin pozisyonunda duruyodu benimkide. bide aynen dediğin gibi benimde gec döllenme demişti en başında doktor. Hadi bakalım inşallah benımde 18,.nci hafta artık bu hafta ve bende de gaz sorunu var malesef genelde bende hissettiğim şeyi hep buna sayıyorum :)

tatlım bende cuma gunu gıttım 4 lu test için. ben bebeğimi göremedim saolsun doktor ekranı göstermedi. neyse bebeğim. 17+0 dı o gün. 177 gr mış canım. bana doktor bişey demedi zaten radyoloji doktoruydu konuşmadı bile. bende az mı diye düşünüyorum kilosu canım bılemedım :KK53::KK53::KK53::KK53:

benımkıde 178 canım bende bılemıyorumkı :S

herkese mutlu pazar akşamları :)
benim gibi çalışanlara iş bunaltıları basmaya başlamıştır... :KK5:
herkesin kilo durumları ne alemde diye merak ediyorum? kaç haftalıksınız ve kaç kilo aldınız mesela? :)
ben kendimi iyi besleyemiyormuşum doktorum öyle dedi nedense, ne yiyeceğimi şaşırdım inek deve keseyim de onu mu yiyeyim yani yemeğimi yiyorum öğün atlamadan ama kendisi memnun kalmadı nedense...
15. haftamdayım toplamda 600 gr almışım...
sizlerinkileri de yazarsanız feyz almak isterim.
sevgiler... :emir_bebek:

Ben 18.nci haftaya girdim baştan beri hiç bulantı kusma olmadı 2 kılo almısım canım. Ama ben bıraz kılolu hamıle kaldım zaten :S

Kızlar bişey sorcam, MedicalPark Ayşegül Sofuoğlu'na giden varmı aranızda?

Bide biz kızımızın adını koyduk sizlerle de paylaşayım istedim, babamız koydu adını; Melis Naz :)))

X