2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kokulu degilse korkmana gerek yok canim..

Illahi cokk guldum lafina canim yaa..
Benimkide ilk basta hatirlayamiyordu artik fix gittigim icin unutamiyo adamcaz:KK1:
Turkiye doguma kadin dogumcunuzmu giriyor?
Burda dogumu hastanede ebeler yaptiriyor normal dogumu..
Sezaryanida baska doktor giriyor yani hastanede hangi doktor varsa
Bazi kadin dogumcularda branjina gore girebilixormus

:))
canım benim açıkcası benim ilk doğumum olacağı için çok ahkam kesemem ama benim bütün kuzenlerim istedikleri doktorda doğum yaptı. özellikle özel hastanede muayene olup aynı zamanda muayene olduğu aynı kadın doğumcu doğumlarını yaptı. bir diğer kuzenim özel muayene oldu ama bşr hastane ile anlaşıp doktorunu hastaneye çağırdı ve kendi doktoru doğumunu yaptı. yani hem hastaneye hem doktora ayrı ayrı ücrret verilmiş oldu.
mesela benim gittiğim hastanede de o gün kim nöbetçiyse o doğuma giriyor. bence bu saçmalık ama ben yakınlarda hastane bulamadığım için gitmiştim bu hastaneye. istanbulda durumlar bu şekilde :)))
bu geçtiğimiz haziranda bir arkadaşım ankarada doğum yaptı. orası çok beter durumda anlattığı kadar. bizde muayene olmadın deyip doğuma almayan hastanaler olduğunu işittince istanbul iyiymiş gene dedim. burada en azından doktorunu hastaye getirtebiliryorsun. :))

Sen bilirsin canim....
Benim tek gittigim duzgun doktor oydu....
Oda bir anormallik soz konusuydu diye gittim....
Sukur birsey cikmadi.....
Bende tam.anlamiyla doktorumu bulmus sayilmam.....
Offf offff biktim artik doktor aramaktan.....:KK14:

sen de üzülme olur mu? bu doktorlar bizimle alay ediyor bizde onlarla edelim :)) ya benim bir arkadaşımın eşi kadın doğumcu. geçenlerde bize geldiller. bi bakayım dedi ultrason görüntülerine. sevinerek gösterdim :))
(normalde samimi olmamıza rağmen söyleyemem ben çekinirim, yanlış anlamasın diye) neyse. baktı hiçbiey demedi :))) yani açıkcası ilgilenmedi bile, er haliyle bozuldum. çünkü heveslendiydim :)) bi de ben bak dememiştim.
yani diyeceğim o ki, bizim heyecanımızdan an-la-mı-yor-lar. bu kadar net. sürekli bilgi açlığı yaşıyoruz ve bunu bilmelerine rağmen susuyorlar!!! bir de hemcinslerimiz.
üzülme o yüzden. kimi arkadaşlarımız doktor konusunda şanslı olabiliyor. boşver. valla açıkcası ben hiçn bir konuda işi düzgün gitmiş biri değilim. bu doktor mevzusu da böyle olacamoş benim demek ki. ben savaşacağım :)))
çocuklarımızı sağlıkla alalım da sonra görmeyiz bi daha onların yüzünü

sen de üzülme olur mu? bu doktorlar bizimle alay ediyor bizde onlarla edelim :)) ya benim bir arkadaşımın eşi kadın doğumcu. geçenlerde bize geldiller. bi bakayım dedi ultrason görüntülerine. sevinerek gösterdim :))
(normalde samimi olmamıza rağmen söyleyemem ben çekinirim, yanlış anlamasın diye) neyse. baktı hiçbiey demedi :))) yani açıkcası ilgilenmedi bile, er haliyle bozuldum. çünkü heveslendiydim :)) bi de ben bak dememiştim.
yani diyeceğim o ki, bizim heyecanımızdan an-la-mı-yor-lar. bu kadar net. sürekli bilgi açlığı yaşıyoruz ve bunu bilmelerine rağmen susuyorlar!!! bir de hemcinslerimiz.
üzülme o yüzden. kimi arkadaşlarımız doktor konusunda şanslı olabiliyor. boşver. valla açıkcası ben hiçn bir konuda işi düzgün gitmiş biri değilim. bu doktor mevzusu da böyle olacamoş benim demek ki. ben savaşacağım :)))
çocuklarımızı sağlıkla alalım da sonra görmeyiz bi daha onların yüzünü

Canim agzina saglik ne guzelde dedin.....
Bizi anlamiyorlar.....
Bir randevuya gittigimizde bebegimize ait tum bilgileri ogrenmek isteriz.....
En dogal hakkimiz zaten....
Son gittigimde doktir cektir ekrani onune bebegin boyunu bile olcmemis var mi boyle birsey.....
Ama artik cok doldum tatlim.....
Yine buna benzer bir durum olursa patlamamak elde degil.....
Patliyicam yani hic kacarlari yok yeter beeeee :KK9:

Canim agzina saglik ne guzelde dedin.....
Bizi anlamiyorlar.....
Bir randevuya gittigimizde bebegimize ait tum bilgileri ogrenmek isteriz.....
En dogal hakkimiz zaten....
Son gittigimde doktir cektir ekrani onune bebegin boyunu bile olcmemis var mi boyle birsey.....
Ama artik cok doldum tatlim.....
Yine buna benzer bir durum olursa patlamamak elde degil.....
Patliyicam yani hic kacarlari yok yeter beeeee :KK9:

kesinlikle içine atma canım. aman sakın.
ben ilk öğrendiğimde koşa koşa en yakın hastaneye gittim :)) ilk gebeliğim, epeyde bekledim yavru kuşumu :)) amaan nasıl mutluyum 32 diş tekmili meydanda, bir taraftan gittiğim doktor da zannediyorum ki beni kapıda karşılayacak :)) amaan bi gittim, surat beş karış. hadi dedim neyse sonuçta annem değil :)) neyse muayeneye geçtik bana sesini yükselterek "kasma kendiniii bebeği göremiyorumm" diye çıkıştı. !! ben şoka girdim :)) şimdi gülüyorum ama o an gözlerim doldu. eve geldim ağla ağla işim bitti. sonra dedim ki ben napıyorum yaa, bu kadın bana böyle yapıyosa başkasına da yapar. sarıldım hemen telefona. hastaneyi aradım. önce halkla ilişkiler sonra da insan kaynaklarını aradım anlattım durumu.
daha da gelmem ben oraya dedim. pis doktor dedim :))

:))
canım benim açıkcası benim ilk doğumum olacağı için çok ahkam kesemem ama benim bütün kuzenlerim istedikleri doktorda doğum yaptı. özellikle özel hastanede muayene olup aynı zamanda muayene olduğu aynı kadın doğumcu doğumlarını yaptı. bir diğer kuzenim özel muayene oldu ama bşr hastane ile anlaşıp doktorunu hastaneye çağırdı ve kendi doktoru doğumunu yaptı. yani hem hastaneye hem doktora ayrı ayrı ücrret verilmiş oldu.
mesela benim gittiğim hastanede de o gün kim nöbetçiyse o doğuma giriyor. bence bu saçmalık ama ben yakınlarda hastane bulamadığım için gitmiştim bu hastaneye. istanbulda durumlar bu şekilde :)))
bu geçtiğimiz haziranda bir arkadaşım ankarada doğum yaptı. orası çok beter durumda anlattığı kadar. bizde muayene olmadın deyip doğuma almayan hastanaler olduğunu işittince istanbul iyiymiş gene dedim. burada en azından doktorunu hastaye getirtebiliryorsun. :))

Tabi bildigin birinin dogumu yaptirmasi daha guzel olur
Ben ablamdan biliyorum ebesi cok iyiymis yasli bi kadindi
Dogum baslanadanda genc ebeler vardi cok guzel ilgilenmislerdi
Insallah banada iyileri denk gelir.. Yanimdada insallah normal dogum olurda esimde olur:KK55:

Esiminde kuzeni kadin dogumcu
Normalde aslinda cok iyi birisi
Takildigim seylerdede whatsappten yaziyorum
Sagolsun cvp veriyor ama yazdigi icinmi bilmiyorum biraz soguk gibi geliyor :KK53:

Tabi bildigin birinin dogumu yaptirmasi daha guzel olur
Ben ablamdan biliyorum ebesi cok iyiymis yasli bi kadindi
Dogum baslanadanda genc ebeler vardi cok guzel ilgilenmislerdi
Insallah banada iyileri denk gelir.. Yanimdada insallah normal dogum olurda esimde olur:KK55:

Esiminde kuzeni kadin dogumcu
Normalde aslinda cok iyi birisi
Takildigim seylerdede whatsappten yaziyorum
Sagolsun cvp veriyor ama yazdigi icinmi bilmiyorum biraz soguk gibi geliyor :KK53:

inşaallah herşey istediğin gibi olur canım.

kuzeninin eşi, akraban artık. mutlaka sana öyle gelmiştir. yanlış düşünme. o akraba ne de olsa. bi kere hoşuna gitmese bile kızeninden dolayı ilgilenmek zorunda :)) yoksa kuzen kapıya koyar :))
ben arkadaşımın eşiyle ilgili öyle dedim diye takılma. belki bende sorun vardır :) belki ben samimi olduğumuzu düşünüyorumdur ama ona göre değilizdir. belkide o yüzden ilgilenmemiştir. :)) hayat bu herşey olabilir. ben önyargılı düşünmüş olabilirim belki. sen iyi düşün canım.

Merabalar bende haziran annedi olacagim insallah 2. Bebegim ankarsdsyim bdt 12haxiran 28 yasindayim listeye eklerseniz sevinirim

Kızlar ya benim çok akıntım var hemde sarı ya normal mmi bu hafatlarda ??
normal hatta fazlalaşabilir bile benim gün geçtikçe fazlalaştı doktor normal dedi koku olmadıkça sorun yok dedi beyaz ve temiz sarı normalmiş kahverengi olursa ararsın dedi
Merabalar bende haziran annedi olacagim insallah 2. Bebegim ankarsdsyim bdt 12haxiran 28 yasindayim listeye eklerseniz sevinirim

hoşgeldin canım inşallah hep güzel haberlerle gelirsin:KK16:

Son düzenleme:
Iyi akşamlar güzel anne adayları :)
Konu doktorlardan açılmışken, Jfk hastanesinde Ali Osman Koyuncuoğlu var. İşte bana çok tavsiye ettiler de.. Acaba giden yada tanıyan var mı?? Bende doktorlardan yana dertliyim de :KK43:

Iyi akşamlar güzel anne adayları :)
Konu doktorlardan açılmışken, Jfk hastanesinde Ali Osman Koyuncuoğlu var. İşte bana çok tavsiye ettiler de.. Acaba giden yada tanıyan var mı?? Bende doktorlardan yana dertliyim de :KK43:

maalesef ben tanımıyorum.

benim kendi doktorum aslında gayrettepe florance nightingale de. orada banu bingöl gönenç.
süper, dünya tatlısı bir kadındır. 5 sene kadın doğumcum oydu. maalesef hem anadolu yakasında oturduğumdan hem de doğum için evime yakın bir doktor istediğimden ona gidemiyorum. tavsiye ederim. fakat ssk geçmiyor gayrettepe de. bilgin olsun.

benim kendi doktorum aslında gayrettepe florance nightingale de. orada banu bingöl gönenç.
süper, dünya tatlısı bir kadındır. 5 sene kadın doğumcum oydu. maalesef hem anadolu yakasında oturduğumdan hem de doğum için evime yakın bir doktor istediğimden ona gidemiyorum. tavsiye ederim. fakat ssk geçmiyor gayrettepe de. bilgin olsun.

SSK çok önemli değil, doktor iyi olsun da.. Teşekkür ederim tavsiyen için.

Teşekkür ederim canım.. Iyi doktor bulmak çok zor :KK43:(

Teşekkür ederim canım.. Iyi doktor bulmak çok zor :KK43:(

emin ol çoğumuz yaşıyoruz bunu. yalnız değilsin :))

rica ederim ayrıca. ben banu hanım'ı denemeni tavsiye ederim. deneyip öyle karar ver. ben 5 sene hastasıydım ve o kadar süre içinde hamile olmama rağmen (hamilelik düşünmediğimden) ona her an ulaşmak için cep telefonundan arayabiliyordum. demek ki hamile olsam :))
bu arada kendi doktorum hala bana istersen telefondan bana ulaşabilirsin deme lütfünda bile bulunmadı, düşün hamileyim. 2. ayımdan beri onunlayım !! :))

Kızlar merabalar ben geldim
2 gun önce doktora gittim, 4'lü test yapıldı, Allah'a şükür bi sorunumuz yokmuş
Cinsiyetini görmek istedik, malum 17.nci haftamız bitmek üzere
Ama göstermedi malesef:KK43: Doktor hanım cok ugraştı kıpırdamadı, bacaklarını kendıne cekmış göstermiyo dedi ama buyuk ıhtımalle kız dedi
Erkek olsaydı kıpır kıpır olurdu hemde buzamana kadar kalmazdı 3-3,5 ayda gösterıyo zaten erkekler diyo herkes
Ben kendımı erkeğe adapte ettiğim için bana buyuk bir şok birazda hezeyan oldu tabi ama eşim cok sevındı, meger kız ıstıyomus :))

Ama aklıma takılan bıkac bısey var ve lutfen bana cvp verırsenız sevınırım :KK43:
Randevuya eltimle beraber gıttık, onun da kızkardesı hamıle ve benden bır ay onde, doktor bızımkının gramını falan soyledı (şuan tam net hatırlamıyorum) cıktıktan sonra bana bızımkının bıraz ufak oldugunu soyledı cunku onun kardesınınkıne doktoru tosun gıbı demıs hatta önden gıdıyomus, şimdi benımde bu kafama cok takıldı :KK43: Acaba rıca etsem sız sızınkılerının kılolarını yazarmısınız benımkı normal mi? :KK43::KK43:
Bide doktor ultrasonda cınsıyetını gormek ıcın hareket etmeye ugrastı ama benım gordugum hıc hareket etmedi :KK43: Siz dıyosunuz şöyle ordan oraya kayıyo takla atıyo falan, benımkı nıye bu kadar hareketsız kı?:KK43:
Bide ben hıc hıssetmıyorum bebeği yaa :KK43:( Ayıptır soylemesı sadece alaturka tuvalete gırdıgımde bı hıssedıyorum
Bide doktora sordugumda ıyı mı bı problem varmı dıye, normal dedı ne massallah cok ıyı nede zayıf demedı normal dedı. Suan bı problem gorunmuyo yanı dedı :s
Ben bu bebege nasıl kılo aldırabılırım??:KK43:(

Ama göstermedi malesef:KK43: Doktor hanım cok ugraştı kıpırdamadı, bacaklarını kendıne cekmış göstermiyo dedi ama buyuk ıhtımalle kız dedi
Erkek olsaydı kıpır kıpır olurdu hemde buzamana kadar kalmazdı 3-3,5 ayda gösterıyo zaten erkekler diyo herkes
Ben kendımı erkeğe adapte ettiğim için bana buyuk bir şok birazda hezeyan oldu tabi ama eşim cok sevındı, meger kız ıstıyomus :))

Ama aklıma takılan bıkac bısey var ve lutfen bana cvp verırsenız sevınırım :KK43:
Randevuya eltimle beraber gıttık, onun da kızkardesı hamıle ve benden bır ay onde, doktor bızımkının gramını falan soyledı (şuan tam net hatırlamıyorum) cıktıktan sonra bana bızımkının bıraz ufak oldugunu soyledı cunku onun kardesınınkıne doktoru tosun gıbı demıs hatta önden gıdıyomus, şimdi benımde bu kafama cok takıldı :KK43: Acaba rıca etsem sız sızınkılerının kılolarını yazarmısınız benımkı normal mi? :KK43::KK43:
Bide doktor ultrasonda cınsıyetını gormek ıcın hareket etmeye ugrastı ama benım gordugum hıc hareket etmedi :KK43: Siz dıyosunuz şöyle ordan oraya kayıyo takla atıyo falan, benımkı nıye bu kadar hareketsız kı?:KK43:
Bide ben hıc hıssetmıyorum bebeği yaa :KK43:( Ayıptır soylemesı sadece alaturka tuvalete gırdıgımde bı hıssedıyorum
Bide doktora sordugumda ıyı mı bı problem varmı dıye, normal dedı ne massallah cok ıyı nede zayıf demedı normal dedı. Suan bı problem gorunmuyo yanı dedı :s

Canim oncelikle gozun aydin guzel sonuclarla gelmissin :KK16:
Herkesin bebegi omden gidecek diye birsey yok canim takilma lutfen.....
Ben uzun zamandir sabit kilodayim bebegim 12 gun ileriden gidiyor....
Fazla da yemiyorum ne ara boyle koca adam oldu anlamis degilim :KK50:
Bende endiseleniyorum boyle ileriden gittigimiz icin ....
Ins. Ilerleyen zamanlarda dengeleriz fazla ileriden gitmeyi istemiyorum....
Seninki ne guzel uyumlu sekilde gidiyor canim daha ne istiyorsun :KK19:
Ayrica 18+2 deyim ben bile nadir hissediyorum tatlim fazla takmamaya calis illa ki hissedecegiz :KK49::nazar:

Sağol canım güle güle giysin inşallah benim canımmmm.İndirim görünce dayanamıyorum ben :KK52: aynı böyle gözüm dönüyo :KK1: banada 12 haftalıkken çıkıntı yok ama kesin değil dedi bakalım haftaya bugün kesinleşicek inşallahh..Senin de kızçen hayırlı olsun annesiii[/QU
teşekkür ederim canım bende aynı durumdaydım ama tuttum kendimi cinsiyet öğrenmeden pek bişe almiim dedim ama ananesi ilk günden başladı :KK16:

kızçen hayırlı olsun canım :nazar: ben de kız annesi olacağım :KK16:doğum tarihlerimizde hemen hemen aynı...

aa evet canım 1 gün var arada:KK49: nazlılarımızı sağlıcakla kucağımıza alırız inş ama ben dayanmıyorum yaa beklemeye kavuşmak istiyorumm bebişime:KK16:

canım çok takılma daha erken zaten ama süt ve yumurtanı ihmal etme ayrıca meyve yemeye özen göster kaç gramdı yaklaşık biliyomusun ulturason kağıdında yazar gramı zaten:nazar:

X