2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
yok canım maalesef.. 6 gündür gram geçmedi yapmadığımız bir yöntem kalmadı...
Mr çektirme yeri konusunda varsa tavsiyeniz çok sevinirim inanın...
dayanılacak gibi değil..

migrenin felan yok dimi çok uzun sürmüş yaa 6 gün ne demek.. inşallah bi an önce geçer dayanılacak bişey değil çnkü..

Kızlar en son 6. haftasında gördüğüm yuvarlak mercimek şeklinde olan ve sadece kalbi atan bebeğimi bugün 13. haftasında ilk kez insana benzer şekilde gördüm ve hala şoktayım.
7.2 cm boyundaki (yani orta parmak kadar) insan minyatürü nasıl olurda kıl kadar ince parmaklara, damar kalınlığında ayak ve kollara sahip olur diye aklıma dirayet olmaya çalışıyorum.
Oluşmuş tek iç organları beyin ve kalpti üstelik teni şeffaf olduğu için büyüyüp küçülen o kütleye şahit oldum .Beyni de aynen anotomi kitaplarındaki fotoğraflar gibi kıvrım kıvrım ip yumağı sanki..
Bu tam anlamıyla bi mucize
7 cm lik bu parmak insanın bacak bacak üstüne atışı ise, gözümle görsem inanmazdım denilen bir olayın vuku bulma tescili.
Ağzını açıp kapatıyor, ellerini kaldırıp indiriyor, bacaklarını birbirine değip kaçırıyor.... Teknolojiyi şimdi daha bi seviyorum.
Rabbime inanmak için bir neden olduğunu daha gördüm.

Eşim izin alamadığı için annemle gittik ve doktor annemi içeri alamayacağını söyledi. Ben o şoku tek başıma yaşadım ve ilk etapta o kadar da hareketli değildi sadece vücudunu yukarı doğru kaldırıp durdu. Sonra ısrarlarım üzerine, annemin de görmesi için bizi ayrıca ultrasona gönderdi. Annem en son doğumunu 27 yıl önce yaptığı için ultrasondan bi haber “ doktoru da sizi de doğumda gördüm sadece diyor” ve her anne gibi teknolojinin içine doğmayan biri olarak pc den 3D- 5D görüntüden uzak biri. Ben bu kadar eğitim almış, görsel görmüş, videolar izlemiş biri olarak hayretten hayrete düşerken annemin sadece kendi çocuklarının doğumuna tanık olduğu bir olayda anne karnında insan minyatürü görünce nasıl tepkiler vereceğini de çok merak ediyordum. O büyüleyici varlığı tekrar izlemek için uzandım sedyeye. Bu kez çok daha hareketli bi canlı vardı. Bilet alıp onu izlemeye gelmiş onca hayranına bütün hünerlerini gösteren bi şovmen gibiydi. Bi nanik yapmadığı kaldı bize. Annemle ağzımız kulaklarımızda aaa bak bu eli, aaaa bacağı, aaaa ağzını açtı, aaa yanağına dokundu diye sürekli birbirimize anlatıp durduk. Beni uzaya çıkarıp bak burası Mars deseler bu kadar şaşırmazdım sanırım. En şaşırtıcı olansa o parmak insanın bunu her an daha da büyüyerek içimde yapıyor olması….
Hoş geldin karnıma ufak adam…
( Adam diyorum çünkü gördüğüm pipiye benzer çıkıntıyı doktora sorduğumda o da emin olmamakla beraber erkek olabileceği fikrini belirti )

yaa ben de dudaklarımı çok yoluyorum sürekli yarık durumda tuzlu çekirdek yiyince off çok acıyo ama sen baya büyük bi parça koparmışın sanırım:p dudağın yerinde duruyo demi bu arada:KK70:D

duruyo duruyo :KK9::KK9::KK9:
burası soğuk kurumuşlar zaten soğuktan bide zevkliki yolmak off off ama kanaması berbat etti. geçti allahtan .hiç durmıcak sandım.:KK52:

hakkatten haaa güzel bir konuya değinmişsin canım madem artık çocuk istemiyormuş gitsin kendi tüplerini bağlatsın bunu bir erkeğe sölesen şaha kalkar.

Aslanım benim :KK64: Heyt be! :KK9: Tam kapak olacak bir cevap. Erkekler hiç erkekliğine b.. sürdürür mü :KK3:

Çok gururlular, hayatta böyle bişeyi kendileri kaldıramaz.

yıllardr migrenim var ama ne bu uzunlukta ne de bu şiddette ağrı görmedim inanki...

canım çok geçmiş olsun.
bir migren hastası olarak benden sana tavsiye doktorunla konuş onaylarsa akapunktur yaptır o ağrıyı parol kesmez başka ilaçta içemezsin.hamileyken yapılıyormu bilmiyorum biraz araştır ve doktorunada sor akapunktur ağrıları uyutuyor.en azından doğuma kadar rahat edersin.
nasıl bir ağrı olduğunu çok iyi bilirim.ödüm kopuyor kriz gelecek die.
kimisinin artarmış migreni hamileyken.ben en ağır ilaçları içiyordum 4 gün sürüyordu.çok şükür benimki gebelikle uyudu.baş ağrılarım oldu ama migren ağrım olmadı hiç maşallah diyim.
dediğimi bi düşün yapıyorlarsa hamileyken yani hiç durma en temiz çözüm.:KK34:

kızlarr bebeğim erkek 100% dedi dr :)))) teyzelriii
hadi gözün aydın başlasın alışveriiiiiiiiiiişşşşşşşşşşş:KK62:
gerçekten 2014 oğlan senesi olacak çok az kız var ennnneeeemmmmmm evlendirecek kız bulamıcaz yaaaaa:KK6::KK6:

Aslanım benim :KK64: Heyt be! :KK9: Tam kapak olacak bir cevap. Erkekler hiç erkekliğine b.. sürdürür mü :KK3:

Çok gururlular, hayatta böyle bişeyi kendileri kaldıramaz.

aynen şekerim hiçte düşünmem benim kociş bana bağlat dicek aalllllllaaaahhhhhhh basiretini bağlarım valla onun oyarım gözünü:KK57:.gitsin kendini bağlatsın yiyiyosa hıh:KK19:

Kızlar en son 6. haftasında gördüğüm yuvarlak mercimek şeklinde olan ve sadece kalbi atan bebeğimi bugün 13. haftasında ilk kez insana benzer şekilde gördüm ve hala şoktayım.
7.2 cm boyundaki (yani orta parmak kadar) insan minyatürü nasıl olurda kıl kadar ince parmaklara, damar kalınlığında ayak ve kollara sahip olur diye aklıma dirayet olmaya çalışıyorum.
Oluşmuş tek iç organları beyin ve kalpti üstelik teni şeffaf olduğu için büyüyüp küçülen o kütleye şahit oldum .Beyni de aynen anotomi kitaplarındaki fotoğraflar gibi kıvrım kıvrım ip yumağı sanki..
7 cm lik bu parmak insanın bacak bacak üstüne atışı ise, gözümle görsem inanmazdım denilen bir olayın vuku bulma tescili.
Ağzını açıp kapatıyor, ellerini kaldırıp indiriyor, bacaklarını birbirine değip kaçırıyor.... Teknolojiyi şimdi daha bi seviyorum.

Eşim izin alamadığı için annemle gittik ve doktor annemi içeri alamayacağını söyledi. Ben o şoku tek başıma yaşadım ve ilk etapta o kadar da hareketli değildi sadece vücudunu yukarı doğru kaldırıp durdu. Sonra ısrarlarım üzerine, annemin de görmesi için bizi ayrıca ultrasona gönderdi. Annem en son doğumunu 27 yıl önce yaptığı için ultrasondan bi haber “ doktoru da sizi de doğumda gördüm sadece diyor” ve her anne gibi teknolojinin içine doğmayan biri olarak pc den 3D- 5D görüntüden uzak biri. Ben bu kadar eğitim almış, görsel görmüş, videolar izlemiş biri olarak hayretten hayrete düşerken annemin sadece kendi çocuklarının doğumuna tanık olduğu bir olayda anne karnında insan minyatürü görünce nasıl tepkiler vereceğini de çok merak ediyordum. O büyüleyici varlığı tekrar izlemek için uzandım sedyeye. Bu kez çok daha hareketli bi canlı vardı. Bilet alıp onu izlemeye gelmiş onca hayranına bütün hünerlerini gösteren bi şovmen gibiydi. Bi nanik yapmadığı kaldı bize. Annemle ağzımız kulaklarımızda aaa bak bu eli, aaaa bacağı, aaaa ağzını açtı, aaa yanağına dokundu diye sürekli birbirimize anlatıp durduk. Beni uzaya çıkarıp bak burası Mars deseler bu kadar şaşırmazdım sanırım. En şaşırtıcı olansa o parmak insanın bunu her an daha da büyüyerek içimde yapıyor olması….
( Adam diyorum çünkü gördüğüm pipiye benzer çıkıntıyı doktora sorduğumda o da emin olmamakla beraber erkek olabileceği fikrini belirti )

bütün duygularını gayet güzel anlatmışsın, anlamlı ve duygulu..
tebrik ederim cnm, hayırlı uğurlu olsun sağlıkla kavuş inş..

canım çok geçmiş olsun.
bir migren hastası olarak benden sana tavsiye doktorunla konuş onaylarsa akapunktur yaptır o ağrıyı parol kesmez başka ilaçta içemezsin.hamileyken yapılıyormu bilmiyorum biraz araştır ve doktorunada sor akapunktur ağrıları uyutuyor.en azından doğuma kadar rahat edersin.
nasıl bir ağrı olduğunu çok iyi bilirim.ödüm kopuyor kriz gelecek die.
kimisinin artarmış migreni hamileyken.ben en ağır ilaçları içiyordum 4 gün sürüyordu.çok şükür benimki gebelikle uyudu.baş ağrılarım oldu ama migren ağrım olmadı hiç maşallah diyim.
dediğimi bi düşün yapıyorlarsa hamileyken yani hiç durma en temiz çözüm.:KK34:

çok sağol canım...
advil de aldım iki kere, iğneler oldum serumlar verildi ama nafile...
böyle bir şey yok yani dedim ya yıllardır migrenim var ne böyle uzun ne böyle şidddetlli ağrı görmedim.
migren tedavisine yönlendiricek aslında ama doktor migren olmadığından şüpheleniyor :KK43: o yüzden güvenli bir mr yeri arıyoruz :KK43:
inşaallah başka birşey değildir, düşünmekten de başıma ağrılar giriyor gerçekten...

Kizlar hepiniz cok sagolun.....
1 hazirandi normalde yaklasik dogum tarihim 22 mayislara kaydi....
Ama sizlerden ayrilamam kizlar 4 ayimizi burda doldurduk....
Mayistan pek tanidigim yok ben sizleri birakamam :KK50:
Ya neden bu kadar hizla ileri geciyor anlamis degilim...
Artik dursun yeter :KK14:
Normalde iyi birsey biliyorum ama neredeyse iki hafta ileri gecmis olacak kizlar fazlasi normal degil :KK5:

Ayrica doktor onerilerinizi deneyecegim....
Artik ayda bir gidecegim kontrollerime uzakta olsa gidecegim....
Beni taniyan bir doktor olsun istiyorum artik :KK31:
]

hadi gözün aydın başlasın alışveriiiiiiiiiiişşşşşşşşşşş:KK62:
gerçekten 2014 oğlan senesi olacak çok az kız var ennnneeeemmmmmm evlendirecek kız bulamıcaz yaaaaa:KK6::KK6:

aynen şekerim hiçte düşünmem benim kociş bana bağlat dicek aalllllllaaaahhhhhhh basiretini bağlarım valla onun oyarım gözünü:KK57:.gitsin kendini bağlatsın yiyiyosa hıh:KK19:

bana ikili test sırasında ve ondan 10 gün sonra olan muayenemizde kız dedi doktor :)
benim kızımı görmeye gelirsiniz artık sıradan:emir_bebek:

canım çok sevindim çok güzel anlatmışsın herkesin duygularına tercüman oldun bence.:KK16:
iyiki tekrar girmişsin.16-17 haftadan sonra ekrana sığmıyor her uzvunu ayrı ayrı görebiliyorsun çünkü.bende senin gibi ilk kıpırdak ve insan formundaki halini görünce şok olmuştum sedyede ağlamıştım bide .
çok muhteşem bişey.rabbim evladını sana bağışlasın.
erkeğe benziyo dediyse erkektir banada 12.haftada erkek gibi demişti doktor dün kesinleşti erkek olduğu.
rabim gönlündekini hayırlı kılsın inşallah.

Kizlar hepiniz cok sagolun.....
1 hazirandi normalde yaklasik dogum tarihim 22 mayislara kaydi....
Ama sizlerden ayrilamam kizlar 4 ayimizi burda doldurduk....
Mayistan pek tanidigim yok ben sizleri birakamam :KK50:
Ya neden bu kadar hizla ileri geciyor anlamis degilim...
Artik dursun yeter :KK14:
Normalde iyi birsey biliyorum ama neredeyse iki hafta ileri gecmis olacak kizlar fazlasi normal degil :KK5:

Ayrica doktor onerilerinizi deneyecegim....
Artik ayda bir gidecegim kontrollerime uzakta olsa gidecegim....
Beni taniyan bir doktor olsun istiyorum artik :KK31:
]

gitme sen başka sayfaya canım burda kal..iyi bişey işte ne güzel bebeğin gelişimi çok güzel maşallah:nazar::nazar: allah esirgesin canım..

Bu gercekten bir mucize ben de ikili test icin gittiğimde bebegim parmagini emiyordu. Doktor burun olcumu icin probun ucuyla vurunca elini çekip sonra tekrar koyuyordu.Oyle tatliydi ki hafif poposunu havaya kaldirip indiriyordu.15 gun sonra diger doktorumuza gittigimizde ise yuz ustu yatmisti.Doktor oksur diyor Oksuruyom bizimki once duzeliyor sonra hemen eski seklini alıyordu. Doktor hanim "boncugum" don diyor bizimkinden cit yok ama hayretle agzimiz acik kaldi.Nasil oluyor da hemen donebiliyor diye.Nasil da hemen kendini sevdiriyor minik şey..!

bütün duygularını gayet güzel anlatmışsın, anlamlı ve duygulu..
tebrik ederim cnm, hayırlı uğurlu olsun sağlıkla kavuş inş..

canım çok sevindim çok güzel anlatmışsın herkesin duygularına tercüman oldun bence.:KK16:
iyiki tekrar girmişsin.16-17 haftadan sonra ekrana sığmıyor her uzvunu ayrı ayrı görebiliyorsun çünkü.bende senin gibi ilk kıpırdak ve insan formundaki halini görünce şok olmuştum sedyede ağlamıştım bide .
çok muhteşem bişey.rabbim evladını sana bağışlasın.
erkeğe benziyo dediyse erkektir banada 12.haftada erkek gibi demişti doktor dün kesinleşti erkek olduğu.
rabim gönlündekini hayırlı kılsın inşallah.

Teşekkürler kızlar. Plansız olduğu için pek benimseyememiştim ama onu öyle "insan" haliyle görünce içimde fırtınalar koptu resmen kanım kaynadı bir anda sevdim. Allah aratmasın isteyene versin istemeyenin elnde de rezil etmesin o masum varlıkları...

X