2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
biz doktordan geldikk :KK9:
sabredemedim haftaya kadar :18::18:
Bebisim %80 erkek
pipiye benzeyen kucuk bisey bende gördüm..
yan pozisyondaydi bacaklarini oynattikca gözüküyordu:KK9:
Ailede 4 tane erkek torun olucak tabi ablaminki hala kesin erkek degil süpriz yapip kiz olmazsa:KK52:

O zaman şöyle diyelim : pipilin şimdilik hayırlı olsun :KK1:

Ben bebişime alışveriş yapmayı düşünmüyorum fıstıkım , Sağlıklı doğsun da çarşafa sarar huzurla getiririm evimize .. Belki de korkuyorum!! doğumda Bi aksilik olurda bebeğim olmadan eve dönersem onun eşyalarına sarılıp kafayı yerim diye KORKUYORUM!! Biliyorum bana kızacaksınız kötü şeyler düşünüyorum diye ama elimde değil . Son 2 yıldır okadar çok şahit oldum ki akrabalarda arkadaşlarımda vs.. Elimde değil işte :/ Allahım bize bağışlasın yavrularımızı :nazar:

seni öyle iyi anlıyorum ki...
bende senin gibi düşünüyo,hissediyorum...
elimde değil çok korkuyorum...bian önce geçsin bu endişeler,artık tadını çıkarayım diyorum ama olmuyo...
bebek görünsün tamam dedim,kalp atışı olsun tamam dedim..ama geçmiyo..

Hamilelik haftasını son adet tarihine göremi yoksa doktorun söyledği haftalığa göremi hesaplıyoruz ? Ben şuan tam 13 haftalığım sat a göre ama doktorun demesine göre 13+4 hangisi oluyo???

doktorun söylediğini dikkate almalısın..
hem geç döllenme erken dölenme gibi olaylar ultrasonda bebeğin kesenin büyüklüğü ile belli oluyor..

inş canım tüm bebişler sağlıcakla büyürler. Ya ilkinde kötü şeyler yaşadım rabbim bir daha göstermesin o yüzden biraz pinpirikliyim ya . Senin bitti mi şuan mide bulantıların?

Herşey güzel gelişecek, bebeklerimiz bizimle olacak inşallah...

bulantılar bitmedi tabi ki,:18: sadece akşam yemeği sonrası bulantılarım kesildi, o bile hayatımı değiştirdi...
2 hafta öncesine kadar uyanık olduğum her an bulantım vardı ve mideme giren her şey geri çıkıyordu, bu halime de çok şükür...

Kizlar en son ayin 3. Unde gitmistim ayrintili icin biliyorsunuz....
O zaman 4 gun ilerdeydik...15+4 idik.....
Simdi 4 gun ileride olarak 17+0 olmamiz gerekiyordu...
18+1 ciktik.....
Ya ayni kilodayim yediklerim direkt bebege mi gidiyor anlamadim ki :KK50:
Ya kizlar begenmiyon etmiyom ama artik erdem de baska diktorla devam edecegim....
Duzgun bir doktor denk gelmiyor bana onu anladim....
Ilk bebegim herseyini ogrenmek istiyorum her gittigimde en dogal hakkim....
Ekrani cevirmisler onlerine kendileri inceliyor ikidebir bana plesantanin seklini veriyorlar....
Istemiyorum kaddesim bebegimin resmini verin bana ya....
Boyu kac kac gr ogrenemedim....
Esime patladim zaten :KK47:

Neyse sukur ki bebegim buyuyor bir sorunu yok cok sukur....:nazar:

18+1 ciktik.....
Ya kizlar begenmiyon etmiyom ama artik erdem de baska diktorla devam edecegim....
Ekrani cevirmisler onlerine kendileri inceliyor ikidebir bana plesantanin seklini veriyorlar....

yaa aynı sorunu ben de yaşıyorum askeri hastaneye gidiyorum ultrason cihazı çok kötü karıncalar film çeviriyo resmen her gittimde moralim bozularak dönüyorum göremedim diye ama bi tane doktor buldum bayan özel de çalışıyo doğum iznindeymiş ama gelcek olmuş ona gitcem artık.. bi de benim şu an gittiğm doktor sadece sezeryan yapıyomuş normal yapmıyomuş ben normal doğurmak istiyorum rabbim kısmet ederse bi aksilik çıkmazsa..

Herşey güzel gelişecek, bebeklerimiz bizimle olacak inşallah...

bulantılar bitmedi tabi ki,:18: sadece akşam yemeği sonrası bulantılarım kesildi, o bile hayatımı değiştirdi...
2 hafta öncesine kadar uyanık olduğum her an bulantım vardı ve mideme giren her şey geri çıkıyordu, bu halime de çok şükür...

çook şükür bulantılar da hayatımızdan çıksa ne iyi olcak.. benim şu an gece uykularım kaçıyo her gün 4 gibi uyanıyorum 5buçuğa kadar yatamıyorum bazen 6 yı buluyo uykuya dalmam zaten 6.30 kalkıp kahvaltımı yapıp işe gidiyorum.. hafta sonları da aynı uyuyamıyorummm....:KK52::KK52:

18+1 ciktik.....

hadi gözün aydın canım maşallah diyelim:nazar:
doktor bulamamak çok zor allahtan eskişehirde öle bir sıkıntı yok iyi doktor çok var burda bende devlette araştırıyorum şimdi bi doktor bakalım.
bu arada haziran değil mayıs annesi olacan garanti herhalde.maşallah seninki yürümüyo koşuyo koşuyo:KK52::KK52:

$hediye.jpg kızlar arkadaşım doğum yaptı hediye olarak oyun halısı aldım çoook beğendim bebişime de alcam inşallah sizce uygun bi hediyemi dir? kıyafet felan bulamadım isteğime göre ben de bunu düşündüm..

18+1 ciktik.....

ooooo senin ufaklık erken gelmek istiyo heralde, habire öne geçiyor..
ne güzel, maşallah canım.. haberlerde iyi en azından (seni sinir etseler de)
doktor çooooooooook önemli çooook.. değiştir tabi hemen..
gerçi Erdem'i ben hiç sevmiyorum, sevemedim önerende yok etrafımda.. gitme oraya başka hastane buluver yaaav..

Eki Görüntüle 902656 kızlar arkadaşım doğum yaptı hediye olarak oyun halısı aldım çoook beğendim bebişime de alcam inşallah sizce uygun bi hediyemi dir? kıyafet felan bulamadım isteğime göre ben de bunu düşündüm..

bence çok mantıklı çokta kullanışlı bi ihtiyaç.. :KK34:

benim gecen hafta kanamam oldu hem de 3 gun aralıkla 2 kere. ilkinde kahverengiydi ama ikinci de pembe renkli kanamam oldu. çok korktum. doktor ilaç ve iğne verdi. surekli yatmam gerekiyomuş. düşük tehlikesi var dedi. böyle bi problem yaşayan var mı kıslar:KK5:

kızlar az önce dudağımı yoldum kanamya başladı.(bende bu hastalık dudak yolma) hayatımda bu kadar kanadığını hatırlamıyorum mübarek durmadı hala kanıyor bide akıyor yaaaa tampon yaptım ama cıx ellerim çenem kan oldu nasıl duracak bu bide sulu sulu kanım sanki akıp gidiyor.

18+1 ciktik.....

tatlım ççok sevindim maşallah kocaman kocaman olmuşsunuz :)
ben sana Çağıner hastanesinde Timuçin beyi öneririm.
harika bir ultrason cihazı var, her gittiğimde albüm kağıdına basılı fotoğrafıını ve tüm detaylarını veriyor.
istediğin an whatsapp'tan ulaşabiliyorsun.
istediğin her şeyi sorabildiğin hem çok şeker hem de çok sakin bir doktor...
çok memnunum, kendisi en büyük şansım şu dönemde...

Cnm herşeyin yolunda olmasına sevindim.:) Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Benim bir sorum olacak. Benimde doktorum bir sonraki gidişimde 4'lü tarama yapılacağını söyledi. Merak ediyorum nasıl bir tarama bu neden yapılıyor. Ve sen 2'li taramada verdiğin ücretten farklı bir ücret verdin mi? 4'lü taramada neye bakılıyor?

Sanırım çok sordum :KK43: nolur kusuruma bakma :KK43:

Canim ikiliden pek farki yok ilk once ultrosana giriosun doktor kafa yapisina omurgada aciklik varmi yokmu kemik yapisina falan bakio olcumler yapio sonra kan veriosun. trizomi21 trizomi 13 trizomi 18 oranina + yine down sendromuna bakiolar cnm. Ikiliyle ayni ucreti verdim canim. Kan sonucuda uc gun sonra cikckmis sonra dktora gostercem cnm. Umarim anlatabilmisimdir :))

bence çok mantıklı çokta kullanışlı bi ihtiyaç.. :KK34:[/QUOTE

teşekkür ederim canım eşime biraz garip geldi hayatımda ilk defa gördüm böyle bişeyi dedi ben de sen dur daha neler görcen dedim:KK70:

canım doktorlarda sat a göre hesaplıyor ama ultrasonda görünen gün farkları her gidişte değişebiliyor,o yüzden sen direk sat a göre yap hesabını ben öyle yapıyorum. bu gidişimde bana 2 gün önde dedi bi önceki gidişimde fark yoktu.belki bi sonraki daha ileri gidecek yada geri gelecek o belli olmuyor yani:KK34:

hımm anladım canım sağol :)

Cnm herşeyin yolunda olmasına sevindim.:) Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Benim bir sorum olacak. Benimde doktorum bir sonraki gidişimde 4'lü tarama yapılacağını söyledi. Merak ediyorum nasıl bir tarama bu neden yapılıyor. Ve sen 2'li taramada verdiğin ücretten farklı bir ücret verdin mi? 4'lü taramada neye bakılıyor?

Sanırım çok sordum :KK43: nolur kusuruma bakma :KK43:

18+1 ciktik.....

Canim erdeme gitme derim. Inan umran tip merkezindeki bayan doktor bile cok iyi ayriyetten bebegi gorebilmen icin tv ekrani var karsinda :)) birde fsm tip merkezinde nurdan hanim var esimin butun akrabalari 20 senedir onda dogum yapmislar cok ilgili bir kadin. Istedigin hastaneye de geliyor. Dogumu onunla yapicam ins medistate hastanesinde. Bunlar benim tavsiyelerim bende umraniyede oturuyorum.. Optum.. Bebisinide optum:)))

kızlar selam,

size daha önce baş ağrılarımdan bahsetmiştim...
şimdi daha da beter oldum...
Pazar sabahından beri başım ağrıyor yani bugün 6 gün oldu...
ilaçlar, serum, iğne hastane odaları, masajlar ne yapılsa geçmiyor... :KK43:
doktor artık mr çekilmesi gerektiğini söyledi. MR'in hamileye bir zararı yok ancak çekildiği yer önemli. yani bir ton görüntüleme cihazının olduğu yere girip de MR çektirmek istemiyorum.
Bu konudatavsiyesi olan olursa çok büyük sevap işler...
Dayanılacak gibi değil artık bu ağrı...
Hamile olduğumu unuttum bu arıyı çekmekten...
Şimdiden teşekkürler, Allah razı olsn herkesten.
Sevgiler,

bu kadar basit mi bilmyrm ama sıcak bi suyla banya yap ve başınıı sararak yat hiç kalkma

kızlar az önce dudağımı yoldum kanamya başladı.(bende bu hastalık dudak yolma) hayatımda bu kadar kanadığını hatırlamıyorum mübarek durmadı hala kanıyor bide akıyor yaaaa tampon yaptım ama cıx ellerim çenem kan oldu nasıl duracak bu bide sulu sulu kanım sanki akıp gidiyor.

yaa ben de dudaklarımı çok yoluyorum sürekli yarık durumda tuzlu çekirdek yiyince off çok acıyo ama sen baya büyük bi parça koparmışın sanırım:p dudağın yerinde duruyo demi bu arada:KK70:D

X