2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ben 12 + 5 teyim ve hiç kilo almadım henüz... :emir_bebek::emir_bebek:

Ama zaten kilolu hamile kaldığım için doktorum kilo almayı yasakladı. Düzenli yemek yiyorum ve meyvemi suyumu hiç eksik etmiyorum. Bir de 1 haftadır grip olmamın etkisi var sanırım 1 haftadır bissürü bissürü yemek yememe rağmen kilo almadım henüz.. :KK53::KK53::KK53:

Ben 12 + 5 teyim ve hiç kilo almadım henüz... :emir_bebek::emir_bebek:

Ama zaten kilolu hamile kaldığım için doktorum kilo almayı yasakladı. Düzenli yemek yiyorum ve meyvemi suyumu hiç eksik etmiyorum. Bir de 1 haftadır grip olmamın etkisi var sanırım 1 haftadır bissürü bissürü yemek yememe rağmen kilo almadım henüz.. :KK53::KK53::KK53:

ooooooy idolümsün rapunzel_ysr hiç kilo almamak aaay ne güzel..
banada son kontrolde yavaş giti,yoksa diyetisyene yollucam dedi doktorum ama dinleyen kim? :KK1:

Kızlaaaaaaaaaaaaaaaaar! Günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnn!

Çok mutluyuz, doktordan geliyoruz :)

Heyecandan sabaha kadar gözüme doğru düzgün uyku girmedi.

Bu gittiğim 5. doktordu. Çok şükür bu doktor daha ilgiliydi.

Forumda bana Hilal hanımı tavsiye eden 2 arkadaşım vardı,

onlara çok teşekkür ediyorum buradan.

Doktorum Decavit verdi. Çiğ köfte, Çig et, salam, sucuk,

sosis gibi şeyler yeme dedi.Çiğ köfteyi içinde çiğ et olduğu için

tavsiye etmediğini düşünüyorum. Etsiz çiğ köfte için bir şey demedi.

Sabahı köründe gittiğim için bebek çok hareketsizdi.

Doktorum herhalde aç geldin bebek hareket etmiyor dedi.

Ben de buyüzden bilhassa kahvaltı yapıp geldim ama yine de

uyandıramamışız bebeği dedim. Sabah tatlı türü şeyler yiyip

gelecektim ama şekerli şeyler yiyince kusuyorum dedim.

Cinsiyette biraz ısrar edince, göstermediğine göre kız gibi duruyor dedi.

Bir de bacak arası mesafesi açık bu yüzden kız olabilir dedi.

Yani net bir görüntü yakalıyamadığı için yorum yaptı herhalde :)

Bir sonraki kontrol 18 Ocak'ta, o zamana ka dar çatlarım ben :)

Sabaha kadar heyecandan uyuyamadım zaten :)

Yalnız bebeğin gelişimi 2 gün geriden gidiyormuş. Niye ki acaba diye

sormak hiç aklıma bile gelmedi. Kolları bacakları gayet güzel gelişmiş dedi.

Herhangi bir sorun yok çok şükür. Son adet tarihine göre 16 Haziran ama

bebeğin gelişimine göre 18-20 haziranda da doğabilir dedi.

gözün aydın canım tebrik ederim

ooooooy idolümsün rapunzel_ysr hiç kilo almamak aaay ne güzel..
banada son kontrolde yavaş giti,yoksa diyetisyene yollucam dedi doktorum ama dinleyen kim? :KK1:

darısı başına diyim pufpuff'um normalde aşırı hominigırtlak bir insanım ne bulsam löpletirim.. tatlı çikolatayutarım hemen. ama hamileliğimin başından beri çikolatayı yiyemiyorum elimde olmadan yerine meyveye sardım.. onun etkisi sanırım. bisküvi çikolata hiç yok yeme düzenimde bi de makarna pilavı kestim ondan galibaa:KK52::KK52::KK52:

ama bu son zamanlarda arttı yemem.. canım sürekli acılı tuzlu şeyler isteyip duruyo.. yemekleri böyle löp löp yutuyorum..:KK52::KK52::KK52:

merhaba canım evet bu haftalardayken cinsiyetni öğrenmiş oluyorsun ki muhtemelen öğrenmişsindir :d. Devlet hastanelerinde bazen cinsiyetini söylemiyorlar özellikle bunu yapıyorlar.

öğrenemedim canım :) bugün gittim doktorum yoktu bir hafta sonra gelicek o zaman ögrenicem inşaallah :KK34:

aslında çok yemek ayırt ederim ve sevmediğim çok şey var ama bi o kadarda sevdiğim var ve hepside kalorili,kilo aldırıcı.. dizginlemek zor oluyo bazen, hele şimdi iyice saldım valla hamilelikten beri..
bende bugün 14+0 olarak başladım,son tartıldığımda 4 kilo almıştım şimdi kesin 5-6'yı bulmuştur :KK1: 4 ocağa dek nolcak bakalım..

Bebişler sağlıklı olsunda artık ne yapalım doğumdan sonrada bir süre diyet yaparız artık ne yapalım :KK43:(((. Benim dr. beni korkutsa belki dizginlerim kendimi ama adama ben diyorum çok kilo aldım ne yapıcam de. beeeyy imdaaatt :KK43:

merhaba kızlar..biraz geç oldu ama hepimiz için sağlıklı mutlu huzurlu bir gün olması dileğiyle....

Bebişler sağlıklı olsunda artık ne yapalım doğumdan sonrada bir süre diyet yaparız artık ne yapalım :KK43:(((. Benim dr. beni korkutsa belki dizginlerim kendimi ama adama ben diyorum çok kilo aldım ne yapıcam de. beeeyy imdaaatt :KK43:

aynen bende öyle düşünüyorum, eğer bebişlerimiz emerse ondan sonra ki dönemde başlasın diyetler hey heeeyyyyyy :KK1:
yeter ki bu dönemi sağsalim atlatalım..

kızlar selam nasılsınız bakalım. Benim gibi karnı çok çıkan var mı? Çatlak için ben birşeyler kullanmayı düşünüyorum. Önerisi olanlar lütfen paylaşabilir mi?

ben 12 + 5 teyim ve hiç kilo almadım henüz... :emir_bebek::emir_bebek:

aynı durum bende de var canım bende almadım hiç hatta verdim.inşaallahta almam bir ii ay daha :KK34:

Eğer yanlış anlamadıysam bebek için ya 184 ya da 84 gram dedi.

Aşagıda gelişimine göre 74 gram yazıyor. Buna göre değerlendirirsek eğer

herhalde bebek 84 gram. Biraz tombul mu olacak ne :)

Annesi sağolsun Homili gırtlak Cemile gibi yiyor ancak.

78 kilo olmuşum. Özellikle akşamları öküze bağlıyorum...

Çok acıkıyorum. Akşam gece yatana kadar 3 öğün yiyebiliyorum :)

canım buradaki takvimde kilo kısmında yanlışlık var sanıyorum ben 13+2 de doktoruma gittiğimde bebeğime 68 gram dedi ama buradaki takvimde bu rakamın çok altındaydı bir de benim doktorumun sitesi var oradaki rakama yakındı ben oradan takip ediyorum boy ve kiloyu

merhabalar,
uzun zamandır sizleri takip ediyorum ama yogun çalıştıgım için zaman bulamadım..güzel haberlerinizi aldıkça çok mutlu oluyorum bizim de 14.haftamız bugun bitti.12.haftada ikili testimiz yapıldı tarama da risk yoktur diyor ancak doktorumuzla görüşemedik b hcg degerini ögrenemedim ama hemşire sorun yok diyor.
cinsiyeti hakkında dr %80 kız dedi ama net degil pembeli alışverişe başlamayın daha erken dedi.benim ilk bebegim cinsiyet farketmez ama insanı heyecanlandırıyor bu konu
ben ilk ögrendigim den beri kız hisettim ama sonrasında çevrenin etkisiyle erkek hisstemeye başlamıştım dr kız demesine ragmen hala erkek gibi hissediyorum şu an hayırlısı bakalım
bebeklerin dogacagı muhtemel tarihle -cinsiyeti belli olanlar yazsa bir tablo oluştursak nasıl olur kızlar
çin takvimi dogru çıkan var mı

kızlar selam nasılsınız bakalım. Benim gibi karnı çok çıkan var mı? Çatlak için ben birşeyler kullanmayı düşünüyorum. Önerisi olanlar lütfen paylaşabilir mi?

Tatlı badem yağı kullan.. Benim kızım 4700 doğmasına rağmen hiç çatlağım olmadı...

canım benim kardeşim mustela nın çatlak kreminin kullandı hiç çatlağı olmadı mustelanın ürünleri biraz pahalı ama çok güzel ben banyolardan sonra bebe yağı ile nemlendiriyorum bu şekilde devam edeceğim mustela daha almadım alınca ikisini de kullanacağım

merhabalar,
uzun zamandır sizleri takip ediyorum ama yogun çalıştıgım için zaman bulamadım..güzel haberlerinizi aldıkça çok mutlu oluyorum bizim de 14.haftamız bugun bitti.12.haftada ikili testimiz yapıldı tarama da risk yoktur diyor ancak doktorumuzla görüşemedik b hcg degerini ögrenemedim ama hemşire sorun yok diyor.
cinsiyeti hakkında dr %80 kız dedi ama net degil pembeli alışverişe başlamayın daha erken dedi.benim ilk bebegim cinsiyet farketmez ama insanı heyecanlandırıyor bu konu
ben ilk ögrendigim den beri kız hisettim ama sonrasında çevrenin etkisiyle erkek hisstemeye başlamıştım dr kız demesine ragmen hala erkek gibi hissediyorum şu an hayırlısı bakalım
bebeklerin dogacagı muhtemel tarihle -cinsiyeti belli olanlar yazsa bir tablo oluştursak nasıl olur kızlar

kızlar ben bugün rüyamda doğum yapmışım normal olmuş doğumum bebeğimi gördüm kızım olmuş ama şu anda yüzünü çok net hatırlamıyorum emziriyordum onu göğüslerimden sütler fışkırıyordu resmen çok güzel bir rüyaydı ama bebeğimin yüzünü hatırlasaydım daha güzel olacaktı

kızlar ben bugün rüyamda doğum yapmışım normal olmuş doğumum bebeğimi gördüm kızım olmuş ama şu anda yüzünü çok net hatırlamıyorum emziriyordum onu göğüslerimden sütler fışkırıyordu resmen çok güzel bir rüyaydı ama bebeğimin yüzünü hatırlasaydım daha güzel olacaktı

bu rüyalar doğuma kadar devam edecek sanırım.. ben de görüyorum sürekli.. ama ben erkek bebek gördüm hakkımızda hayırlısı artık :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Selam güzel anneler okudugum kadariyla bir cogunuz kilo almaya baslamissiniz bile ama bugün 16. Haftama girmis olmama ragmen ben israrla vermeye devam ediyorum su ana kadar 6 kilo verdim bu durum beni çok endişelendiriyor...sizler ne yeyip ne iciyorsunuz...?

merhabalar,

canım benim iki oğlum var üçüncüye hamileyim şu anda çin takvimi iki oğlumda da tuttu bunda ise erkek gösteriyordu yine ama doktorum kesin olmamakla beraber kız dedi inşallah bu sefer tutmaz benim kardeşimde tutmadı buradaki bazı arkadaşlarında tutmadı diye biliyorum o yüzden çin takvimine çok şartlanma derim

X