2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar ben geldim dün plasentada kanama varmış demiştim ya. kendi doktoruma gttim o da aynı şeyi söyledi fakat ilaç felan verdi. diğer doktor ilaç felan vermemişti. 10 gün de rapor verdi şuan evdeyım ama işten arıyorrlar sürekli evde iş yapacağım yani cuma da mecbur işe gideceğim.2-3 saat

kızlar ben geldim dün plasentada kanama varmış demiştim ya. kendi doktoruma gttim o da aynı şeyi söyledi fakat ilaç felan verdi. diğer doktor ilaç felan vermemişti. 10 gün de rapor verdi şuan evdeyım ama işten arıyorrlar sürekli evde iş yapacağım yani cuma da mecbur işe gideceğim.2-3 saat

yaaa kızlar yapmayın yaaaa..
raporluysanız sizi kimse ÇA-LIŞ-TI-RA-MAZ
gitmem lazım,çağırıyolar falan diye bişey yok,yasak zaten çalıştırmaları..
hepsi bi yana riskli bi durumdasın ve dinlenmen lazım,bunu düşün lütfen..

ayrıca geçmiş olsun canım,inş bu kadarla kalır da geçer.. :nazar:

yaaa kızlar yapmayın yaaaa..
raporluysanız sizi kimse ÇA-LIŞ-TI-RA-MAZ
gitmem lazım,çağırıyolar falan diye bişey yok,yasak zaten çalıştırmaları..
hepsi bi yana riskli bi durumdasın ve dinlenmen lazım,bunu düşün lütfen..

ayrıca geçmiş olsun canım,inş bu kadarla kalır da geçer.. :nazar:

biliyorum bir de kamuda memurum evimle işyerim Allahtan karşı karşıya beni hatta oraya çağırdı bugün ama ben gıtmeyeceğim cuma mecbur gtmek zorundym benden başka yapacak kımse yok o gün ihale var onuda sadece ben yapıyorum. raporunu işleme koymadım idari izin vermiş bana haftaya nasıl olacak bakalım

hoşgeldin tatlım bir ay önce bende çok kötü öksürüğe yakalandım canım ne yaptıysam geçmedi en son aksef 500 olan antibiyotiği kullanmak zorunda kaldım onun üzerine geçti

Sağol canım.. Yarın doktora gideceğim. Bakalım belki bir ilaç verebilir. Dün akşam biraz rahatlamış gibiydim ama yine başladı sabah sabah :KK43::KK43:

Bir de baş ağrıları bu kadar erken mi başlıyor. baş ağrısından kafamı kaldıramıyorum :KK43::KK43:

Dün annemin doğum günüydü kaç gündür yatıyorum,cumadan beri lekelenmede yok dediler yemeğe gidelim,gittik
Kaç gündür yatmaktan saflaştımmı nedir
Arabanın kapısını çat diye baş parmağımın üstüne kapadım :KK1: Allahtan kemiğe gelmedi röntgen falanda çektiremem hamileyken
Sadece tırnağım morardı :KK1:

biliyorum bir de kamuda memurum evimle işyerim Allahtan karşı karşıya beni hatta oraya çağırdı bugün ama ben gıtmeyeceğim cuma mecbur gtmek zorundym benden başka yapacak kımse yok o gün ihale var onuda sadece ben yapıyorum. raporunu işleme koymadım idari izin vermiş bana haftaya nasıl olacak bakalım

Çok geçmiş olsun canım. Benim de 7. haftamda kanama olduğunda rapor vermişlerdi. Evimde internette olmadığı için elimde telefonla orayı ara burayı ara iş yapmıştım. Kamu biraz daha kolaydır diye düşünmüştüm ama senin de durumun zormuş..:KK50::KK50:

ama her şeyden önemlisi kendimizin ve bebişlerimizin sağlığı. işi düşünüp yatmayı ihmal etmemeni tavsiye ederim canım.. bol bol dinlen geçecektir kanaman hayırlısıyla bebişin de büyüyüp kucağına gelecektir..:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

Dün annemin doğum günüydü kaç gündür yatıyorum,cumadan beri lekelenmede yok dediler yemeğe gidelim,gittik
Kaç gündür yatmaktan saflaştımmı nedir
Arabanın kapısını çat diye baş parmağımın üstüne kapadım :KK1: Allahtan kemiğe gelmedi röntgen falanda çektiremem hamileyken
Sadece tırnağım morardı :KK1:

oooyyyyyy ucuz atlatmışsın..
ama ben olsam ortalığı ayağa kaldırmıştım,o kesin..
canım feciiiiiiii tatlıdır..
yalnız o değilde,resmen gözümde canlandı o an yaşadıkların aaaay geçmiş olsun..

canımcım Allah korusun ama sonradan pişman olmamak için vicdanın için nasıl rahatsa öyle yap.. :KK34: kendinede çoookkk dikkat et..

oooyyyyyy ucuz atlatmışsın..
ama ben olsam ortalığı ayağa kaldırmıştım,o kesin..
canım feciiiiiiii tatlıdır..
yalnız o değilde,resmen gözümde canlandı o an yaşadıkların aaaay geçmiş olsun..

Valla ucuz atlattım canım yaa nasıl oldu anlamadım bile neyseki fazla acımadı :KK17: benimde ağrı eşiğim yüksektir
Ben de bağırınca bizimki de göbişte korkmamıştır inşallah :KK1:

geçmiş olsun cnm kısa sürede sağlığınıza kavusursunuz inş... parolu bnm doktorm da kullanablirsn demişti ama henüz kullanmadım... br sorun olsa kullanın demezler heralde ck zorda kalırsan kullan cnm

geçmiş olsun canım bol bol dinlen ve meyve ye limonlu ıhlamur iç ilerlemesin

çok geçmiş olsun canım ...
ya enteresan herkes aynı şekilde grip oluyor birden kötüleşiyor demekki vucut drençsiz hemen kapıyor.:26:
ben c vitamininin canını çıkardığım için bulaşmadı sanırım bana.yediğim meyvenin haddi hesabı yok:KK56:

nar çiçeği çok iyi geliyomuş ve bi sürü de faydası var ama hamilelikte içilir mi bilmiyorum canım çok geçmiş olsun

Allah (c.c.) raZi olsun kizlar....
Eeee ev halkindan herkes grip olunca benimde olmamam kacinilmaz oldu tabi :2:
Kizlar sabah ogle aksam c vitamini icin portakal limon mandalina surekli tuketiyorum....
Hamilelik baya hassaslastiriyormus :KK19:
Normalde bagisiklik sistemin kuvvetlidir gecen sene falan hic hastalanmamistim ....
Bu ikinci grip olusum :2:
Parol ictim bir tane babamizin zoruyla :18:

Valla ucuz atlattım canım yaa nasıl oldu anlamadım bile neyseki fazla acımadı :KK17: benimde ağrı eşiğim yüksektir
Ben de bağırınca bizimki de göbişte korkmamıştır inşallah :KK1:

o korksa korksa sana bişey oldu sanıp korkmuştur annesi :emir_bebek: :nazar:

Günaydın cnm , Bende de burun kanaması oluyor , Doktora sormadım ama annem gebelikte normal diyor. 6 çocuk doğurmuş ordan tecrubeLi :)) bu arada ne zaman geçicek bu kusmalar , mahfoldum yine sabah sabah :KK43:(

normal diyorlar canım burun tıkanması ve kanaması için. Ayrıca mide bulantısı geçmiyor bende de maalesef. 16 haftam bitti 17. haftadayım ama hala sabahları ölüyorummmm, eşim yataktan kalkmadan peynir ekmek getiriyo yatakta yiyip kalkıyorum. yoksa duramıyorum :26::26::26::26::26::26:

pufpufun canım arkadaşım teşekkür ederim :)

Çok mutluyum çok :) Darısı sizlerin başına inşallah.

Bu arada cinsiyetin kız çıkmasına çok şaşırdım.

Ben deli kız istiyordum, eşim çin takviminde erkek çıkıyor dedi

Abisi de çin takvimi doğru çıkıyor demiş, onların da 2 kızı var,

çin takviminde de kız çıkmış. Eşim ve abisi yüzünden

erkek çocuğuna şartlanmıştım. Az kalsın erkek için alışveriş yapacaktım.

Hep iki kızım olsun hayali vardı bende.

Eşimin yüzünü görünce gülesim geldi. Aslında o da kız çocuklarını

daha çok seviyor ama erkek olursa babasının adını koyacağı için

şaşırdı ama belli etmek de istemedi :))))))))))))

benim eşim de öyle ya oğlum diye sevip duruyo bebeğimi. bana da doktor göstermiyor kız olabilir dedi ama eşim hala oğlum diyo :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: ben de kız istiyorum hayırlısı inşallah. senin adına da çok sevindim canım

kusmalar ah kusmalar...güya bu ahftalarda azalıcaktı ama sanki benimkiler arttı.evime giremiyorum öyle kokuyoki bana :KK43:

azalmıyor canım maalesef benim evim de bana kokuyo valla. of napıcam bilmiyorum :18::18::18::18::18:

kızlar herkes cinsiyetleri öğreniyor yavaş yavaş ne güzel :) ben 14. haftamdayım çarşamba günü 15. haftaya giriyorum ve o gün devlet hastanesinde randevum var.normalde özele gidiyorum fakat tahliller için devlete gidiyorum.acaba cinsiyetini öğrenbilir miyim ? devlet hastanesinin ultrasonalrı da çok güzel devlete gidip cinsiyetini erken öğrenen var mı

Merhaba canım evet bu haftalardayken cinsiyetni öğrenmiş oluyorsun ki muhtemelen öğrenmişsindir :KK70:. Devlet hastanelerinde bazen cinsiyetini söylemiyorlar özellikle bunu yapıyorlar.

ben 57 kiloyla başladım şimdilerde 60 ım :KK50: inş çok kilo almam ya. karnım çok çıkıyor benim gören anlıyor artık :KK1:

offf heralde en kötü yanı bu kilolar. Şuaylarda özellikle ne giysen olmuyor hamile elbiseleri içinde erken bir dönem. İdare edeceğiz biraz daha. Valal kızlar ben kilo aldım 14+6 dayım 4 kilo aldım gidişatım hiç iyi değil birde bende hiç miğde bulantısı olmadı. Yiyorumda doğal olarak alıyorumda. Göğüslerim vardır zaten başlı başına 2 kilo :KK70:

ben normalde de balık etliyim,öyle dümdüz bi göbekçiğimde yoktu..
o yüzden çok net belli değil hamilelik şu an ama biraz daha fazla çıktı göbeğim :KK17:
zaten bulantı gibi şeyler hiç yaşamadığım için kilo kaybım olmadı ve bugün 12+5'teyim toplam 4 kilo aldım :KK17:

Mrb. Pufpuff seninle aynı kaderlerimiz ben de hep balık etli ve iri kemikli biriydim. Şuan 14+6 dayım 4 kilo aldım bile off bakalım sonumuz ne olacak kar toğu gibi yuvarlana yuvarlana gideriz doğuma :KK70:

Mrb. Pufpuff seninle aynı kaderlerimiz ben de hep balık etli ve iri kemikli biriydim. Şuan 14+6 dayım 4 kilo aldım bile off bakalım sonumuz ne olacak kar toğu gibi yuvarlana yuvarlana gideriz doğuma :KK70:

aslında çok yemek ayırt ederim ve sevmediğim çok şey var ama bi o kadarda sevdiğim var ve hepside kalorili,kilo aldırıcı.. dizginlemek zor oluyo bazen, hele şimdi iyice saldım valla hamilelikten beri..
bende bugün 14+0 olarak başladım,son tartıldığımda 4 kilo almıştım şimdi kesin 5-6'yı bulmuştur :KK1: 4 ocağa dek nolcak bakalım..

yarın tam 17 haftalık olucam geçen cuma devlette kontrole gittim cinsiyet söylemiyorum dedi 20. haftaya kadar yuh dedim 20 hafta olduktan sonra ben bile dokunarak hissederim :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: diyemedim ya la :KK35::KK35::KK35::KK35:

göbeğe hiç girmeyelim ben de 6 aylık bebek göbeği var höffffff:KK15::KK15::KK15: otobüste yer veriyorlar bana hihihihi:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Orta boy kırmızı lahanayı küçük doğurayıp 1 litre suda başlaman gerek. 10 kadar. Mor su çıkıyor . Sonra bu suyu aynı miktarda idrarına katıyorsun. Eğer kırmızı yada pembe bir renk verirse erkek, mor yada mavi olursa kız. Youtube de de var ...
Bu idrarındaki asidik yada alkali miktarınla ilgili bişey.. Erkek ve kızda farklı oluyor mıktarları..
:KK37:

ayy çok eğlenceli deneyelimmmm:))

yarın tam 17 haftalık olucam geçen cuma devlette kontrole gittim cinsiyet söylemiyorum dedi 20. haftaya kadar yuh dedim 20 hafta olduktan sonra ben bile dokunarak hissederim :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: diyemedim ya la :KK35::KK35::KK35::KK35:

göbeğe hiç girmeyelim ben de 6 aylık bebek göbeği var höffffff:KK15::KK15::KK15: otobüste yer veriyorlar bana hihihihi:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

20 haftalıkken dokunarak hissederim mi? hahahahha Allah iyiliğini vere :KK53: :KK52: :KK37: ne güldüm yaaaa..

X