2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
$img004.jpg

resmi büyüttüm kızlar bu kez de çok mu büyük oldu :KK9:

Süper olmuş bu kez.. :KK34:
ben zaten ultrason resimlerini pek anlayamıyorum ona göre yorum yapmıcam ama erkek gibi geldi bana :KK55:

teşekkürler canım yorum için ama acaba kız mı dedik biz de bişi göremeyince kızlar geç gösteriyormuş ya.bu arada hala hareketlerini hissetmiyorum erken hisseden var mı acaba ya kaçıncı haftada hissedicez :KK53:

selam kızlar; beslenmeyle ilgili kafama takılan şeyler var.... bulantıları olmayan ve normal beslenme düzenine dönmüş olan anne adayları, neler yiyorsunuz gün boyu... "ben beslenme konusunda çok dikkatliyim" diyen var mı ve bize gün boyu yediklerini yazabilir mi acaba... hem bizim için de fikir olsun...

ben bulantılarım tam bitmediği için çok dengeli beslenemiyorum... ama en azından ceviz, badem, kuru üzüm, pekmez,vb atıştırıyorum... onun dışında kahvaltım yok sayılır çünkü çıkarıyorum... gün boyu yemek yemiyorum, muz ve elma atıştırıyorum... akşam da ( o da 2 akşamdır) sebze ya da et yemeği ve yoğurt,salata tüketiyorum ve midem çok şükür bulanmıyor... öncesinde akşam da bir şey yemiyordum ve geceyi de meyve ve tatlı ile geçiştiriyordum...

kızlar ben çok acayip sadece yemek düşünen biri oldum iştahım maşallah aldı başını gidiyor ne duysam canım istiyor mutfağa giriyorum kokular geliyor önceden midem bulanırdı kokulardan şimdi canım istiyor kendi kendime aşağıdaki komşu galiba şunu pişirdi diyorum ve sonra onu alıyorum ya da yapıyorum dün iki şey canım istedi dışarı çıktık eşimle ikisini de yedim canım en çok hamur işleri istiyor
ben apartmana giriyorum asansöre biniyorum veeee her katta ne piştiğini söyleye söyleye çıkıyorum eşim yuhh diyo ciddimisin sen dio ama kokular bir geliyorkiiiii sherlok holmes gibisin dio bana iştahım benimde açık tutuyorum kendimi sağlıksız bişey yememek için ama canım çekerse önümde kimse duramaz valla :KK9::KK9:
Eki Görüntüle 899128

resmi büyüttüm kızlar bu kez de çok mu büyük oldu :KK9:
erkek o erkek :KK34::KK55:
teşekkürler canım yorum için ama acaba kız mı dedik biz de bişi göremeyince kızlar geç gösteriyormuş ya.bu arada hala hareketlerini hissetmiyorum erken hisseden var mı acaba ya kaçıncı haftada hissedicez :KK53:

ben geçen hafta başladım diyebilirim hissetmelere bu hafta çok gaz oldum karnım hep gur gur artık anlayamıyorum herkesin farklı oluyor ikinci bebekler daha erken hissediliyırmuş benim ilk ama bakalım bi daha ne zaman duyarız.:26::26:

hey maşlhhh ne dilli anneleriz ayol :) bi giriyorum kaç sayfa yorum birikmiş okurken yazmaya devam ediosunuz kızlar helal olsun :KK1:
ben hepinizi takip ediyorum valla aklımda kalıo ilk kez duyduğum tecrübeleriniz başıma gelince diyorum hııı şu hatunda demişti diye :21::21::21: cilt kuruluğu ve kaşıntı bende var bi haftadır çalıştığım için vakitsizlikten ihmal ediyorum yengemler filan badem yağı dediler burun kan pıhtılaşması bende de var ikili testimi hala doktora gösteremedim bir hafta oldu :KK50:
yediğim içtiğim gıda bakımındanda iştahsız olduğum için hepsini toplayınca bebeğime haksızlık ettiğimi ihmal edip iyi bi anne olamayacağımı düşünüp üzülüyorum ve bu bulantıarımı tetikliyor velhasıl bu aralar bunalım takılıyoruz :KK37:

hey maşlhhh ne dilli anneleriz ayol :) bi giriyorum kaç sayfa yorum birikmiş okurken yazmaya devam ediosunuz kızlar helal olsun :KK1:
ben hepinizi takip ediyorum valla aklımda kalıo ilk kez duyduğum tecrübeleriniz başıma gelince diyorum hııı şu hatunda demişti diye :21::21::21: cilt kuruluğu ve kaşıntı bende var bi haftadır çalıştığım için vakitsizlikten ihmal ediyorum yengemler filan badem yağı dediler burun kan pıhtılaşması bende de var ikili testimi hala doktora gösteremedim bir hafta oldu :KK50:
yediğim içtiğim gıda bakımındanda iştahsız olduğum için hepsini toplayınca bebeğime haksızlık ettiğimi ihmal edip iyi bi anne olamayacağımı düşünüp üzülüyorum ve bu bulantıarımı tetikliyor velhasıl bu aralar bunalım takılıyoruz :KK37:

annesi olmaz amaaaa neden böyle düşünüyorsunki ayrıca sen merak etme sen hiç bişey yemesen bile o senin iliğini kemiğini yer silip süpürür olan annelere olur.senin onu taşıman onu beslemen anlamına geliyor zaten biz bebeği değil kendimizi beslicez ,o her şekilde büyüyüp ihtiyacı olanı senden alacak.senin ne kadar süper bir anne olduğunu düşünüyodur emin yemedi yedirdi içmedi içirdi,giymedi giydirdi kısmı doğduktan sonra:KK34: kafana takmışsın boşuna üzmüşsün kendini.cıx cıx:21:relax ol

ilk hamileliklerde zaten geç hissedilir deniyo..
benim doktorum bebiş 450 gr civarı olunca hissedersin dedi..

benim de bulantılarım feciydi ama son 1 haftadır yok denecek kadar az sadece sabahları yemeği geciktirirsem kusuyorum onun dışında bişi yok şimdilik beslenmeme gelince sık sık yemeye çalışıyorum portakalımı mandalinamı kahvaltıdan 2 saat sonra yiyorum 2 saat daha sonra da ara öğün olarak hafif bişiler yiyorum yoğurtlu makarna ,börek v.s. gibi sonra yine meyve yiyorum akşam da yemeğimi yedikten sonra mutlaka süt içiyorum fındık ceviz v.s. pek bi ihmal ettim bu günlerde yaa :KK53: dr bana omega 3 verdi ama onu da daha kullanmaya başlamadım kilo yapar diye korkuyorum ayrıca demir ve vitamin alıyorum.arada çok az burnum kanıyo ama dişlerim mutlaka günde 2 -3 kere kanıyo diş hekimi 2 güne bir gargara yaparsan iyi gelir dedi.kızlar benim canım yasak olan şeyleri çok istiyo bazan meyveli soda ,cola gibi napim çoka az da olsa içiyorum sonra da pişman oluyorum yavruma zararı dokunur mu diye :KK50:
ama napim çok canım istiyooo :KK52::KK52:

ben apartmana giriyorum asansöre biniyorum veeee her katta ne piştiğini söyleye söyleye çıkıyorum eşim yuhh diyo ciddimisin sen dio ama kokular bir geliyorkiiiii sherlok holmes gibisin dio bana iştahım benimde açık tutuyorum kendimi sağlıksız bişey yememek için ama canım çekerse önümde kimse duramaz valla :KK9::KK9:

yine güldürdün beni canım bu kez hem de kahkahayla ben de canım çektiği için yiyiyorum ama fazla abartmadan çok yersem de hazımsızlık ve mide yanması başlıyor

Slm kizlar kontrolumuz cok. Guzel gecti kizimiz olucak sevincten ucuyoruum resmen hersey. Cok guzel desteginiz. Icin sagolun

Evet canim benim dr suprax vermisti. Ama kontrole gittigimde tekrar idrar tahlili istemedi bu da bir soru isareti off ya niye rahat olamiyorum. Dr gittiginde kasilmayla iye arasinda baglanti olup olmadigini sorar misin sonrada buraya yazarsan cok sevinirim
arkadasim ben Dr, Gittim yassi epitelin idrar yolu enfeksiyonu olmadigini lökasitin enfeksiyon olduğunu söyledi. Yassi epitel idrar rengi koyuluguyla mi ne ilgiliymis. Benim yassi epitel 33 du. Bise yok normal su ic dedi. Kasik agrilari mi sertleşmeyi iyice anlattim. Kasilma olup olmadigini, rahim le ilgili bir sikinti olup olmadigini tekrar tekrar sordum. Endişelerimi söyledim. Sundan mi bundan mi die.o da İnternetten okuyup okuyup bana satiyon demek dedi gulustuk:KK66: normal olduğunu bunların daha da artabilecegini söyledi. Oturunca uzaninca geçiyorsa ooo yine sanslisin dedi:KK66: çok dayanılmaz olursa kullanmam icin ilaç söyledi ama ben normalse bir problem teşkil etmiyorsa ilaç istemediğimi söyledim. Bi de karnimi ovusturuyordum masaj gibi ben kasigimi rahatlatır die. onu fazla yapmamami disardan ole uyarici vermemem gerektiği konusunda uyardi. Sevmenin oksamanin ötesi yasak dedi:KK66:

selam kızlar; beslenmeyle ilgili kafama takılan şeyler var.... bulantıları olmayan ve normal beslenme düzenine dönmüş olan anne adayları, neler yiyorsunuz gün boyu... "ben beslenme konusunda çok dikkatliyim" diyen var mı ve bize gün boyu yediklerini yazabilir mi acaba... hem bizim için de fikir olsun...

ben bulantılarım tam bitmediği için çok dengeli beslenemiyorum... ama en azından ceviz, badem, kuru üzüm, pekmez,vb atıştırıyorum... onun dışında kahvaltım yok sayılır çünkü çıkarıyorum... gün boyu yemek yemiyorum, muz ve elma atıştırıyorum... akşam da ( o da 2 akşamdır) sebze ya da et yemeği ve yoğurt,salata tüketiyorum ve midem çok şükür bulanmıyor... öncesinde akşam da bir şey yemiyordum ve geceyi de meyve ve tatlı ile geçiştiriyordum...
benim bulantım olmadı ve yemek listem çok uzun saat saat yediklerim var evde olduğum için uygulayabiliyorum.tabi ben vitamin ilacı falan kullanmadığım için daha da dikkat etmeye çalışıyorum.:KK56:

Ben kahvaltimi guzelce yapiyorum ama yumurtadan biraz bikkinlik geldi .Kahvaltidan 2 saat sonra ya portakal suyu iciyorum ya da mandalina yiyorum ogleye dogru birkac badem yada ceviz atiyorum oglen yogurtlu ya da ayranli takviye yapmaya calisiyorum saat 14 ya da 15 civari portakal yemeye yada hangi meyve varsa onu yemeye çalisiyorum. Bazen 16 gibi canim isterse sut ya da salep iciyorum. Aksam hala sulu salcali yemek yemiyorum pek .Ögle et yemegi proteinli yemissem aksama Sebze yemekleri yiyorum. Aksam çayimi iciyorum gece elevit icip hop yataga. Gunduz sut icemezsem gece iciyorum.ogle et yememissem izgara et tarzi birseyler yiyorum aksama.

X