2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

elevit verdi doktorum ama eczanede olmadıgından decavit verdiler.
zor mu yutuluyor cnm yandım o zamann:18:

arakadşlr aranızda nar yıyen varmı ben bıyrde okumştm duşuge yol açıyor dye yıyemıyrm ama cnm çok ıstyo

yok canım gribimine nar portakal mandalina sıktı sürekli eşim doktorada söyledim bu şekilde atlattık diye güzel devam dedi narın psikolojik olarakda faydalı oldugunu biliyorum tamda bu dönemlerde iyi gelio bana

Ah benim iş kayınpederin işi olsa kırk kere izin almıştım. işe yeni başladığım için izin de isteyemiyorum pek.

Bence de ya. Madem kayinpederin daha anlayisli olmazmi. Hem annen kayinvaliden yakinsa onlarda bi el atsinlar canim torun doguracaksin onlara. Bu hem en guzel hemde zorlu doneminde destek olmayacakta ne zaman olacaklar. Ben cslismamama ragmen hamile kaldigimdan beri kayinvalidem yapiyo yemekleri

elevit verdi doktorum ama eczanede olmadıgından decavit verdiler.
zor mu yutuluyor cnm yandım o zamann:18:

içebilirsin canım belkide ben zorlandım zaten acil doktoru vermişti kendi doktorum tahlillere bebeğe baktı şuan gerek yok zorlama kendini yazık dedi zaten doğal vitaminler en güzeli dedi içemessen söyle doktoruna bi çare bulur muhakkak

Ben de decaviti içemiyorum zaten ilaç yutamıyorum küçücük ilaçlarda bile zorlanıyorum içemiyorum ben de vitamini

işe başlayalı 4 ay oldu daha ama meğerse işe girdikten 2 ay sonrası hamile kalmışım
ben kısmet olursa bebişime 3-4 yıl kendim bakmak,büyütmek istiyorum,imkanlar el verdikçe..
o yüzden işten her halukarda ayrılıcam..
aslında şimdiden çalışasım yok hiç,zoraki geliyorum ama biyandan da mantıklı olmaya çalışıp kar kardır diyip maaşı kenara atıyorum..birikim amaçlı..

evde oturanlar sıkıntıdan,çalışanlar çalışmaktan şikayetçi..
hehehhhe

kızlar beslenmeniz ne alemde..ben acayip taktım kafaya... ay bakliyat yemedim yok bu hafta balık yemedim yok sebze yemedim meyve azmı yiyorum ..nasıl dengeliyorsunuz yoksa canınız ne isterse onumu yiyorsunuz..

bnm bulantılarım daha yeni geçti o yüzden şimdiye kadar dikkat etmedim ama bundan sonra öyle kasmam ama ne bulursamda düzenli şekilde yerim

şimdi baytımda boyutuna gercekten cok büyükmüş ben bunu yutamam kii
zaten zorlanırım hap yutmaktaa canım

Kızlaarr ben de ikili teste gittim bugün. çok maceralı oldu sabahımız. doktorum baktı her yerine bir sürü fotoğraf çıkardı, ama ensesini ölçecek açıyı yakalayamadı bir türlü. çünkü minnoşum bir yayılmış yatmış kafası arkaya doğru gitmiş. kıpırdatamadık ne yaptıysak. hadi biraz dolaşıp gelin tatlı bir şeyler yiyin dedi doktor. tatlı yedim 15 dk dolaştım. bu sefer emekler pozisyondaydı. burnunu gördük orda, kaburgalarını, midesini, hatta ellerini tek tek parmaklarını bile gördük. ensesini yine ölçemedi ama doktor. hadi birasz daha dolaşın dedi.vee 3. de yine yatıyordu doktor çok iyi pozisyon dedi ve ölçebildi. çok şükür normal dedi. 2 saat uğraştırdı bizi miniğim :) iyi olsun da o bekleriz tabii. 20 ye yakın fotoğrafımız oldu. beynine falan da baktı doktor. her şey yolunda dedi. 12+5 iz bgn ama 13+1 çıktı. 7.01 cm olmuşş teyzeleri :))) kan da verdim. 5 gün sonra dediler. şifaya gittim bu arada kızlar. test fiyatı 50 tl imiş. ama ben personel olduğum için 25 tl ödedim.

kızlar selammmm, ben çok az girebiliyorum ama ne yazıyorsanız okuyorum :)
bir konuda size danışmak istedim...
doktorum bana bu haftaki muayenede balık yağı verecek...
bir türlü kaar veremiyorum kullanıp kullanmamaya..
Türkiye'deki balık yağı hapları balığın karaciğerinden yapıldığı için A vitamini yüksekmiş ve bu da bebeğe zararlı oluyormuş. yan etki olarak da hiperaktiviteye neden olabiliyormuş. biliyorsunuz hiperaktivite de (otizm vb. Allah Korusun) bir çok hastalığın anahtarı...

sizler bu konuda neler biliyorsunuz? neler düşünüyorsunuz diye öğrenmek, fikir edinmek istiyorum.

Teşekkürler...
Sevgiler...

kayınvalidemle evimizin arası uzak..görümcemin çocukları var okula gidiyor üçüde küçük ikisi..mecbur..görümcemde çalışıyor..kadıncağızdan hayatta isteyemem..istesem gelir ama ben isteyemiyorum..annem yakın aslında.. oda ablamın kardeşimin çocuğu var biri okuldan geliyor biri kreşe gidiyor derken..şuanda istanbulda lar..haftaya gelecekler..artık her ptesi kızım ben sana yaparım yemek dedi.. eşim vardiyalı çalışıyor iki hafta gündüzde bir hafta gececi bir hafta 4-12 çalışıyor işleri yoğun..ben iki hafta evde yalnız yiyorum iki hafta onunla kime gidersek orda yiyoruz :)ama havalar soğudu ya ben evden iş işten eve..

kayınpederime ben gideyim iyi değilim desem gönderir..ama ben diyemiyorum..sanki işyerindekiler laf eder.. gelini olduğu için farklı davranıyor..biz olsak izin vermez..bende çekiniyorum arkamdan kimse laf etmesin istiyorum..geçen hafta 1 hafta raporlu yattım..bu ay 3 gün evde yattım lekelenmemden dolayı..ondan bile çekine çekine yattım..eşimde istersen çalışma diyor ama bende istiyorum kredi kartımvs hepsini sıfırlayım..borcum harcımkalmasın..rahat olsun diye ...

Gebelikte Balık Yağı Kullanımı
By Dr.İnci8. Ocak 2012 22:57
Son yıllarda gittikçe artan hızla gebelikte balık yağı kapsülleri (omega 3) tüketilmektedir.Balık yağı kapsülleri bilinçsiz kullanımda fayda yerine zarar getirebilir.

Gebeliğin özellikle son üç aylık döneminde balık tüketimi, anne karnındaki bebeğin öncelikle göz ve sinir sisteminin gelişimde önemli rol oynar.Son yapılan araştırmalar erken doğum ,gebelik tansiyonu ,doğum sonu depresyon gibi birçok problemde omega 3 desteğinin fayda sağlayabileceğini göstermiştir.Her koşulda omega 3 öncelikle doğal yollardan takviye edilmeye çalışılmalıdır.Somon ,uskumru ,ringa ,sardalya ,alabalık gibi yağ asitlerinden zengin balıkların haftada iki porsiyon kadar tüketilmesi yeterlidir.Balık tüketimi bireysel nedenler yada gebeliğe bağlı nedenlerle sağlanamıyorsa günde 2-3 ceviz ,haftada iki kez koyu yeşil yapraklı sebzeler(ıspanak ,semizotu gibi) tüketmek de yeterli gelebilir.Kılıç balığı,taze ton balığı gibi büyük gövdeli balıklardan çevre kirliliğine bağlı civa depolayabilecekleri düşünülerek mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.Ton balığı konserve şekliyle ayda 2-4 porsiyon tüketilebilir.

Son zamanların gözde lezzetlerinden sushi ise çiğ balık eti içeriğinden dolayı tavsiye edilmemektedir.Marine edilmiş çiğ balık etiyle hazırlanan bu japon yemeği virus ve parazitlerin ve belki de en önemlisi Listeria adını verdiğimiz annede ateş ,ishal,merkezi sistemi enfeksiyonu,erken doğum,yenidoğan ölümü ile giden bakterial enfeksiyonun bulaşmasına sebep olabilir.

Diyet düzenlemesi yetersiz kalırsa dışardan omega 3 yağ asitleri içeren kapsüller kullanılabilir. Ancak bu kapsüller balıkların gövdesinden (fish body oil) ve karaciğerinden (cod liver oil) üretilenler olarak ikiye ayrılır. Karaciğerden üretilen formunda bolca retinol maddesi vardır ki günlük kullanımı 3300 üniteyi geçtiğinde özellikle ilk 3 ay içerisinde bebekte hasar oluşturur..Balık gövdesinden elde edilen kapsüllerde ise omega 3 yağ asidi DHA bulunur ki bebeğimize asıl faydalı olan budur.Doktorunuz gerekli gördüğünde ve gerekli dozda kullanılmalıdır.Ancak tekrar hatırlatmam gerekir ki öncelikle besinlerle takviye yolu seçilmelidir.

alıntıdır...

inşallah bir yararı olur canım..

cilek
Tatlim cok sagol....
Evet sukur bir tur plesenta sekliymis....
Benim oglumun kesesi bile sekilli teyzeleri....
Kendisi nasil olacak meraklardayim
Ismimiz Ali Yasin
Evlenmeden once bile aklimda olan isimdi

çok güzel bi isim canım ali ler çok zeki ve ilmi yüksek olur sirayet eder inşallah. benim eşim ali olmasaydı kesin ali koyardım.daha cinsiyet tam belli değil ama ben erkek hissediyorum.

hoşgeldinn..güzel haberlerle geldin..bak sen kuzucuğa..canı ne ne zaman isterse o zaman annesi..keyfi yerinde baksana ..:) maşallah aarkadaşım çok güzel çok güzel..testlerinde güzel çıkar eminim... iyi haberlerini iyi sonuçlarını bekliyoruz canım..maşallah maşallahhh

ay ya herkesin derdi aynı ya!
ben ilk oğlumda şubatta hamile kaldım kasımda doğurmuştum çok güzel ve rahat bir hamilelik geçirdim işyerinin yoğun ve stresli olmasına rağmen sabah 8.30 akşam 18,30 cumartesi 14.00 kadar hiç senelik izin bile yapamadım
ama kış dolayısıyla bu sefer çok zor olacak gibi sabah kalkıp gelmek o kadar zor geliyor ki
ama bayağı bi borç var eşimin tek başına halletmesi çok zor bu yıl çok doğum ve düğünde var hepsi masraf e oğlum için her ay bakıcıya para malum kış doğalgaz filan derken eldede bişey kalmıyor o yüzden mecbur çalışıyoruz,birde iyi kötü üç beş kuruş doğum parası olayıda var biliyorsunuz
sırf bunlar için diş sıkıyorum inanın!
32 haftada rapor aldım fakat ben doğuma kadar çalışyım

Isimler konuşulmaya başlanmış cinsiyetler tam netleşmese de☺️Bizim velet erkek gibi duruyo. Erkek olursa Mustafa kız olursa Ayşe . Çünkü bizim eşimde anne ve baba isimlerimiz aynı:))))

aaaaa ne güzelll.bizdede bi rastlantı var annemle babamın evlendiği gün benim eşim dünyaya gelmiş. aynı sene aynı gün.

kızlar çay kahve konusunda doktorunuz bir şey dedi mi? ben çok çay kahve içilmeyecek diye biliyorum internetten falan doktoruma da sürekli sormayı unutuyorum. çaysız da olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…