2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bende de kan uyuşmazlığı var test yaptırdım negatif çıkmıştı yani bebekle aramızda uyuşmazlık yok ama ben bunu 7. hafta da falan yaptırdım doktor ğneden bahsetmemişti bana

bendede var ben 20 hafta diye biliyorum kanaman olmamışsa uyuşmazlık yok diye biliyorum ama :KK6:

kızlar bir sorum olacak cok ultrasyona girmek ii değil dimi benim 2 dr kontolum var bu hafta 2sine gidersem bebeğe zarar olurmu

günaydın güzel anneler iştan fırsat bulup ancak yazabildim. bir de size bir bilgi vereyim bu ay safer ayı yani belaların musibetlerin semaya daha yaklaştığı ay bol bol la havle vela kuvvete çekelim bir de duası var google a yazarsanız çıkar. Rabbim ailemizi ve bebeklerimizi korusun inşallah

Gunaydin anne adaylari. Ben dun gece burun akintisi ve boğaz kesintisi ile yatmistim uyandigimda fena bir şekilde tikanmisim.:KK43: grip olan arkadaşlar vardi nasil atlatmistiniz ya da neler yapim önerisi olan??

Ben vicks aldım bogazıma sürüp bir bezle sardım yatarken, 3 gün sonra bogaz yanması geçti. Ayrıca her akşam ıhlamur ile zencefili kaynattım içine bir kaşık bal koyup içtim. Bunun yanında büyük bir bardak portakal-mandalina karışımı içtim hergün. Böylelikle kolay atlattım.Denemeni tavsiye ederim.Geçmiş olsun..

Annecikler ve bebisler guzel guzel uykularDan uyuyun insallah
Biz bugun gec kaldik biraz. Stresli gunler geciriyoru babamiz vize
Basvurusunda bulundu bugun insallah bi sorun yasamayiz
Sinav bitti derken bide bu cikti basimiza.
Ama inaniyorum ben rabbim bebisimizin bereketini gostericek bize
Bi taraftan ev arayislarindayim galiba esimin gelmesine kalicak
Kis ayi cok zor bulmak 😔
Bu aralar cok agrilarim var karin bolgemde
Resmen alt tarafimda hissediyorum siziyin benkm yaramaz yerine sigamiyo galiba
16.da randevumuz baya oldu gormeyeli buyumustur kuzum 😊
Hepinizi cok cok opuyoruz, allaha emanet olun 😘😘

Kisin ortasinda ev bulmak gercekten cok zor canim ya ....
Rabb'im yardimcin olsun :nazar:
Bugun randevun varmis bakalim seninki hala prens mi :KK16::emir_bebek:
Guzel haberlerle gel ins. :nazar:

Ben de hamileligimin basindan beri cekiyorum kasik agrisini. Bazen yumurtalik bolgem agriyor, 2 kere bu agrilar yuzunden acile gitmek zorunda kaldim, hareket edemiyordum bir kac doz morfinle ancak agrim gecti. Yurtdisinda yasiyorum, doktorumdan da hic memnun degilim. Turkiye deki doktorumu aradigimda bana da magnezyum onerdi, sizden agrilari azalttigini okuyunca cok sevindim.Ben de alip deneyecegim. Bana plesenta previa teshisi kondu, sizde de bebegin onde olmasi gibi bir durum var mi?
Ani ve cok siddetli kanamalarim da oldu, simdi hep yatmak zorundayim
Rabbim hepimizi hayirlisiyla. saglikla kavustursun bebeklerimize

Canim bir kullan derim ben.....
Gercekfen Allah (c.c.) razi olsun o doktordan cok iyi geldi....
Hayata dondum resmen.....
Canim senin teshisten dolayi o kanamalar oldukca normal....
Okumustum previa ile ilgili.....
Uzgunum ama seninkide erken dogum olacak galiba benim gibi.....
Puffff buuyuk gecmis olsun canim.....
Senin fazla ayaklanmaman gerek haklisin....
Benimki amniyonik bant teshisi...
4-5 gun ilerden gidiyoruz oda gayet normal....
Sen bir kullan ins. Agrilarin hafifler canim :KK54:

günaydın anneler nasılsınız :KK16::KK16:biz dün aksam kasım annelerinde olan arkadaşımıza gittik doğum yapmıştı dün bir tuhaf oldum k.v kalacak 40 çıkana kadar oda süslenmişti loğusa serbeti yapılıyordu ikram edildi :KK16:ya kızlar cok tuhaf oldum ama arkadaşım yorgundu bebek minyatür gibiydi aglıyo meme istiyor zor geldi bana ya tutamıyor bende alamadım memesi yara olmuş kızlar ne düşündüm biliyomusun hamilelikte ii beslenmek ve dinlenmek gerekiyor doğunca hayatımız bebek olacak :emir_bebek::emir_bebek:bilinçlenmek ii araştırma yapmak gerekiyor yaz bebeği olması avantaj ama biz cok sıcak memlekette yasıyoruz felaket sıcak oluyor ne giydireceğimizi bilemeyiz :KK5:

Oyyyyy kiyamam ben o minige :nazar:
Allah (c.c.) annesine babasina bagislasin uzun omurler versin :nazar::emir_bebek:
Heyecanlandim bende ya biran o goruntuyu evimde hayal ettim :21:
Hersey cok guzel olacak ins. :KK16:

Annecikler ve bebisler guzel guzel uykularDan uyuyun insallah
Biz bugun gec kaldik biraz. Stresli gunler geciriyoru babamiz vize
Basvurusunda bulundu bugun insallah bi sorun yasamayiz
Sinav bitti derken bide bu cikti basimiza.
Ama inaniyorum ben rabbim bebisimizin bereketini gostericek bize
Bi taraftan ev arayislarindayim galiba esimin gelmesine kalicak
Kis ayi cok zor bulmak 😔
Bu aralar cok agrilarim var karin bolgemde
Resmen alt tarafimda hissediyorum siziyin benkm yaramaz yerine sigamiyo galiba
16.da randevumuz baya oldu gormeyeli buyumustur kuzum 😊
Hepinizi cok cok opuyoruz, allaha emanet olun 😘😘

Allah kolaylık versin canım benim

yardımcı olur musunuz? bende sizler gibi hziran annesi olacaktım fakat kısmet değilmiş kimyasal gebelikle sonuçlandı hayırlısı herşeyin...bi konuda yardım isyecektim ben kimyasal gebelik geçirdiğim ay afedersiniz cok sık tuvalete çıkıyordum ve ordan anlamıştım şimdi ise yine öyleyim fakat 8 günden sonra kısa bir sürede böyle olması mümükün müdür ??? yoksa psikolojik mi diyorum? son 2 gündür böyleyim bu arada yardımcı olursanız cok sevinirim doktorum şüphelendiğinde gel ilaca başlayabiliriz demişti ama hayal kırıklığına uğramak istemiyorum yardımcı olur musunuz????

biraz sabır sanırım canım ilacın bekle bakalım bir kaç gün bir de kafana takmamaya çalış

kızlar bir sorum olacak cok ultrasyona girmek ii değil dimi benim 2 dr kontolum var bu hafta 2sine gidersem bebeğe zarar olurmu

6 gun icerisinde 3 kere gittim ben canim....
Ama boyle sik gitme derim ben....
Ikinci gidisimde kan vermek icin kan odasina gittim...
Bay gorevli alacakti dokundum adama adam carpildi :26:
Sonra montumu vrrmek icin esime uzandim onuda carptim :26:
Oldukca fazla elektrik yuklenmis bana....
Ultrason zararsiz ses dalgalariyla bakiliyor falan deniliyor ama vucudumuza yuklenen o elektrikler :KK50:
Bir dusun oyle git derim....
Bana kalsa ayda bir yeter ama mecburen sik araliklarla gitmem lazim iki haftada bir gibi....:KK31:

Kizlar gunaydinn :) sizz bnden biraz daha ilerdesiniz:KK66: bebeginin hareketlerini hissetmeye baslayan var miii:21:
11+2deyim ve iki gundur pit pitlarini hissetmeye başladım cok erken aslında bu benim 3 gebeliğim belkide bu yuzden bu kadar erken hissediyorum,
Böyle balıklama daldım mesajına ben ilk zamanlar giriyordum buraya uzun zmandir giremiyirdum

selam arkadaşlar bayadır bakamıyordum foruma izne çıkmıştık memlekete gittik geldik çok şükür.. bu arada ikili testimi hatay da yaptırdım memleketimde araştırma hastanesine gittim çok iyi bi profesor varmış ona muayene oldum.. bir günde çıktı sonuç sabah kan verdim öğleden sonra çıktı sonuçlar.. diyarbakır da 10 günde çıkıyodu allahtan beklemedik o kadar..
sonuçlara gelince çookk şükür ense kalınlığı da zeka testi de iyi çıktı risk yok dedi doktor.. bir de ilk defa bebişimi bu kadar ayrıntılı gördüm elleri ayakları hiç durmuyo pıtırcığın nasıl oynuyo bisiklet sürüyo sanki:KK1: doktor tek tek organlarına baktı çok şükür bi sıkıntı yok dedi.. bir deeeee cinseyet tahmininde bulundu erkek olabilir dedi benim içime hep kız doğuyodu bakalım iki hafta sonra kendi doktorum ne diycek merak ediyorum..

11+2deyim ve iki gundur pit pitlarini hissetmeye başladım cok erken aslında bu benim 3 gebeliğim belkide bu yuzden bu kadar erken hissediyorum,
Böyle balıklama daldım mesajına ben ilk zamanlar giriyordum buraya uzun zmandir giremiyirdum

ben de 12+2 deyim özellikle sabahları kahvaltıdan sonra pıt pıtları ben de hissediyorum ayyy çok heyecanlı erken felan diyolarda bizim afacan yaramaz olacak heralde:))

aynen canım benimde ayrıca ben bide yeşil zeytin ve bol ekşili bizim kızımız mı olacak acaba ye ekşiyi çıkar ayşeyi gibi:::)))

ben de yeşil zeytin çok yiyorum ya :) kızım olcak galiba zaten doktor da bacaklarını sıkı sıkı kapatmış kızdır dedi :KK70:

Kizlar gunaydinn :) sizz bnden biraz daha ilerdesiniz:KK66: bebeginin hareketlerini hissetmeye baslayan var miii:21:

yok canım maalesef sadece gece yanlışlıkla üzerine dönersem baskı yapıyo batıyo bişey orada olduğunu anlıyorum :) 18 20 haftalarda başlayacakmış kısmetse heyecanla o günleri bekliyorum ben de :)

günaydın kızlaar:KK24:

az sonra yorganın altına döneceğim için böyle keyfim yerinde, yoksaaa donuyorum şu an, hasta olacağım kentgaz yüzünden:18: akşam 7 de bu yana gaz kesintisi var, neymiş arıza varmış... yok biz bugün akşama kadar uyuruz böyle giderse ( babamız da yıllık izinde)

ooohhh vala ne şanslısın ben çalışıyorum iş yerinde kafamı kaldıramıyorum gözlerim iflasta biraz uyuyabilmek için neler vermezdimmm :KK43:((

Sanirim bana iyi dileklerinizi yazacak zamaniniz olmadi arkadaşlar.üzücek kiricak birseymi yazdim diye yazdigim msjlara baktim ama birsey goremedim.sanirim pek umrunuzda değilim yada sevemediniz beni bilemedim.umarim hepiniz sağlıcakla meleklerinize kavusursunuz. Hakkinizi helal edin. Allahim tü m bebek bebekleyen annelere doguma kadar endişesiz güzel gunler versin.

ilk nickini okuduğumda ne kadar şirin bir isim demiştim bu yazdığın yorumu bulmak için belki 10 - 15 sayfa okuya okuya geri gittim işten kovulucam senin yüzünden :) sakın böyle kırılma bize inan herkesin bir koşturması bir hayat gailesi var işte çalışıyor olanlar hastalıkla boğuşanlar ikinci bebeği olanlar vs vs üzerine alınma sakın. Seni sevdik biz kardeşimiz gibi gördük burdaki her annemizi ve bebeğin de bizimkilere kardeş olacak kızarım sana haberin olsun :) çok öptüm bak ne kadar yorum aldın naz yapma artık dön aramıza...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

selam arkadaşlar bayadır bakamıyordum foruma izne çıkmıştık memlekete gittik geldik çok şükür.. bu arada ikili testimi hatay da yaptırdım memleketimde araştırma hastanesine gittim çok iyi bi profesor varmış ona muayene oldum.. bir günde çıktı sonuç sabah kan verdim öğleden sonra çıktı sonuçlar.. diyarbakır da 10 günde çıkıyodu allahtan beklemedik o kadar..
sonuçlara gelince çookk şükür ense kalınlığı da zeka testi de iyi çıktı risk yok dedi doktor.. bir de ilk defa bebişimi bu kadar ayrıntılı gördüm elleri ayakları hiç durmuyo pıtırcığın nasıl oynuyo bisiklet sürüyo sanki:KK1: doktor tek tek organlarına baktı çok şükür bi sıkıntı yok dedi.. bir deeeee cinseyet tahmininde bulundu erkek olabilir dedi benim içime hep kız doğuyodu bakalım iki hafta sonra kendi doktorum ne diycek merak ediyorum..

Ne guzel sonuclarla gelmissin canim :KK16:
Cok sukur Rabb'ime :KK16:
Fazla kaptirma cinsiyet konusunda hic belli olmuyor degisen cok....
Genelde anne ne hissediyorsa o olur deniliyor ama :emir_bebek::nazar:

ben de 12+2 deyim özellikle sabahları kahvaltıdan sonra pıt pıtları ben de hissediyorum ayyy çok heyecanlı erken felan diyolarda bizim afacan yaramaz olacak heralde:))

Canlarim sizleri uzmek istemem ama daha cok erken degil mi....
Cogu kiside var o pitpitlar evet ama karindaki aort damarinin pitpitlari o....
Kalp atiyormus gibi haklisiniz.....
Bende arastirdim boylw sonucu buldum....:KK34:
Az daha sabir :KK54:

Ne guzel sonuclarla gelmissin canim :KK16:
Cok sukur Rabb'ime :KK16:
Fazla kaptirma cinsiyet konusunda hic belli olmuyor degisen cok....
Genelde anne ne hissediyorsa o olur deniliyor ama :emir_bebek::nazar:

evet canım çoookk şükür rabbime darısı herkesin başına inşallah.. evet öyle değişebilir hayırlısı bakalım sağlıklı sıhhatli olsun da..
ben daha cinsiyeti öğrenmeden civil den çookk tatlı tüylü pembiş bi yelek aldım eşimle gördük çok beğendik cinsiyet ne olursa olsun alacam bunu dedim erkek olursa arkadaşıma hediye ederim dedim.. yaa kız kıyafetlerine dayanamıyorum yaaa çoook şirinlerrr:KK9::KK9:

günaydın anneler nasılsınız :KK16::KK16:biz dün aksam kasım annelerinde olan arkadaşımıza gittik doğum yapmıştı dün bir tuhaf oldum k.v kalacak 40 çıkana kadar oda süslenmişti loğusa serbeti yapılıyordu ikram edildi :KK16:ya kızlar cok tuhaf oldum ama arkadaşım yorgundu bebek minyatür gibiydi aglıyo meme istiyor zor geldi bana ya tutamıyor bende alamadım memesi yara olmuş kızlar ne düşündüm biliyomusun hamilelikte ii beslenmek ve dinlenmek gerekiyor doğunca hayatımız bebek olacak :emir_bebek::emir_bebek:bilinçlenmek ii araştırma yapmak gerekiyor yaz bebeği olması avantaj ama biz cok sıcak memlekette yasıyoruz felaket sıcak oluyor ne giydireceğimizi bilemeyiz :KK5:
yaa evet göğüs çatlaması için mutlaka bi ürün kullanmamız gerekiyo hatta doğumdan 1 ay önce kullanmaya başlayın diyolar..
ben de yaza denk gelmesine çok seviniyorum en azından alışana kadar bi de kar kış üşüdüm dondum sıkıntısı çekmiycez..

X