2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ANNE: TERAZİ

İkizler bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, zihinsel aktiviteler bakımından oldukça aktif ve eğlenceli bir aile yapısı ortaya çıkar. Anne-çocuk ilişkisine birlikte oldukça yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeleri olasıdır. Her ne kadar İkizler'in değişken yapısı sükuneti seven Terazi'yi zaman zaman yorsa bile, Terazi, İkizler'e kararsızlık anlarında yol gösterici olmayı başarabilir. Bununla birlikte Terazi, İkizler'in entelektüel özgürlüğünü fazla zorlamamalı ve çok büyük beklentilerle onun asi ruhunu yormaktan kaçınmalıdır. Terazi genellikle, İkizler'in tartışma arayıcı doğasından kaçınacaktır.

İşte bizde bu olucaz kısmetse.. :KK16: :KK8:

Pazartesi kontrolüm vardı ama dayanamayıp bugün gittim :)

Ense kalınlığımız 1.7 kalp atış sayımız 153.
1 hafta önce gittiğimde 10+4 demişti doktor ama bugün 12+4 çıktı.Sizce normal mi kızlar.Doktorum ense kalınlığı hakkında bişey demedi daha doğrusu doktorla görüşemedim.Yanında ki asistan doktora sonucu gösterdi sonra beni ikili test için tahlile gönderdiler kan tahlili sonucum haftaya çıkacak.
İnşallah herşey yolundadır.

ooooyyyy süperrrrr canımmmm,ne güzel işte sonuçlar..
face grubumuzdaki arkadaş demişti 2,5 üstü çıkarsa riskliymiş ense kalınlığı :KK34:
rahat ol,normal çıkmış...

kızlar mrb bebeğimin cinsiyeti belli oldu oğluşum olucak kısmetse 16-17 Haziran beklenen doğum tarihim.Şuan herşey çok güzel gidiyor 3. ayım bitti ve mide bulantılarım başladı böyle birşey yaşayan var mı aranızda :)

benim de 11 li haftalarım bitti. bugün 12+0 ız. yaklaşık bir haftadır midem bulanmıyor canım. arada yanma oluyor midemde ama biraz da yediklerimle alakalı sanırım yanmalarım. önce korktum niye bulanmıyor bebeğime bir şey mi oldu dedim ama normalmiş bu sanırım.

ooooyyyy süperrrrr canımmmm,ne güzel işte sonuçlar..
face grubumuzdaki arkadaş demişti 2,5 üstü çıkarsa riskliymiş ense kalınlığı :KK34:
rahat ol,normal çıkmış...

Ayyyyyy pufpuffummm Allah razı olsun siz böyle yazdıkça daha çok rahatlıyorum.
Senin de iyi haberlerini bekliyoruz heyecanla dualarımdasın :KK16:

Az önce çok sevdiğim bi arkadaşımla görüştüm uzun zamandır bebekleri olmuyor tüp bebek denemeleride başarısız olmuştu tekrar doktora gitmişti bugün sonuç almış yumurtalıkları neredeyse hiç çalışmıyormuş :,, ( bi ilaca başlamış doktor hemen ama arkadaşım hiç umutlu diil :KK43: çokk moralim bozuldu bugün insanın elindede hiç bişey gelmiyor dua etmekten başka :,, (

Gezegeni: Merkür
Elementi: Hava
İyi yönleri: Becerikli, zeki, entellektüel, içten ve doğal
Olumsuz yönleri: Sabırsız, yerinde duramaz, dengesiz, değişken, maymun iştahlı

İkizler bebeği bir an önce harekete geçmek için hazır olarak dünyaya gelir. Erken konuşacak ve hayatta daha ilk günlerinden iz bırakmaya başlayacaktır. Meraklı ve araştırıcıdır. Mutlu olabilmek için çok fazla ilgi bekleyecek ve herşeyden kolaylıkla sıkılabilecek bir yapısı vardır. İletişim yetenekleri hızlı gelişeceğinden onun için yapabileceğiniz en doğru şey erkenden oyun gruplarına ve diğer çocuklarla iletişime geçebileceği ortamlara sokmanızdır. Eğer kardeşleri varsa evde de bu ihtiyacı karşılanabilir.

İkizler bebeği asla sizin dizinizin dibinde olmayacaktır. Sürekli tek başına macera peşinde koşacak ve bunun için sizin yakınlarınızdan uzaklaşmaktan hiç çekinmeyecektir. Supriz bir şekilde eğer etrafında iletişim kurup paylaşabileceği, birlikte oynayabileceği birileri olmazsa duygusal olarak içine kapanma durumları gözlenebilir. Çok zeki ve yaratıcıdırlar ancak bir şeye uzun süreli konstantre olmakta zorluk çekerler, sürekli ilgilerini çekecek yeni şeylerin peşinden koşarlar. Sabırsızdırlar ve herşeyi sorgularlar. Herşeyi sorarlar, onların bu bitmek tükenmek bilmez sorularına cevap vermek için zorlanabilirsiniz.

Hayalgücünün genişliği daha ufacıkken bellidir ve sürekli masallar, hikayeler uydurur. Espri anlayışları ve olaylara heyecanla yaklaşmaları nedeniyle ikizler burcu çocuğu sürekli konuşan, gülen ve "başınıza ufak belalar" açacak olan bir çocuktur

Cok guzel bilgi canim....
Bebiste sabirsiz olacak bende sabirsizim Allah (c.c.) yardimcim olsun :KK9:

Az önce çok sevdiğim bi arkadaşımla görüştüm uzun zamandır bebekleri olmuyor tüp bebek denemeleride başarısız olmuştu tekrar doktora gitmişti bugün sonuç almış yumurtalıkları neredeyse hiç çalışmıyormuş :,, ( bi ilaca başlamış doktor hemen ama arkadaşım hiç umutlu diil :KK43: çokk moralim bozuldu bugün insanın elindede hiç bişey gelmiyor dua etmekten başka :,, (
Rabb'im arkadasina sabir versin canim...
Gercekten cok zor bir durum ...
Ins. Bir mucize olurda melegi onunla birlikte olur ♥♥♥

Ayyyyyy pufpuffummm Allah razı olsun siz böyle yazdıkça daha çok rahatlıyorum.
Senin de iyi haberlerini bekliyoruz heyecanla dualarımdasın :KK16:

sağolasın canımcım,teşekkürlerden bir mersiiiiiiii :KK71:

aynen bizde.benim babam ikizler biz çok iyi anlaşırız genelde teraziler herkesle anlaşır zaten :KK16:

yaşasın biz,yaşasın teraziler :KK62:

insan bu işlerin içine girince,detayları bilip bu denli uğraşıp isteyince etrafta çocuk için çaba sarfedenleri daha iyi anlıyo,etkileniyo..Allah her zaman hayırlısını versin herkese,ne diyeyim :KK53:

Allah arkadaşının yar ve yardımcısı olsun canım.
Rabbimden umut kesilmez.İnşallah mucizesini en yakın zamanda gönderir Mevlam AMİN

sağolasın canımcım,teşekkürlerden bir mersiiiiiiii :KK71:

:KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69:

benim de 11 li haftalarım bitti. bugün 12+0 ız. yaklaşık bir haftadır midem bulanmıyor canım. arada yanma oluyor midemde ama biraz da yediklerimle alakalı sanırım yanmalarım. önce korktum niye bulanmıyor bebeğime bir şey mi oldu dedim ama normalmiş bu sanırım.

benimde hiç bulantım olmadı bugüne kadar dün gyno ferro kan hapına başladım onla alakalı olabilir mi acaba kullanan var mı aranızda?

İçimi çok ferahlattın Allah razı olsun canımmmm :KK16:Doktorları anlamıyorum 2 dk açıklama yapmadı zaten stresli oluyoruz.
Geçen hafta gittiğimde 3 gün geriden geliyordu bebiş bu hafta rahatladım çok şükür canım.

Başederiz Allah'ın izniyle canım.Rabbim yokluklarını göstermesin AMİN

Canim sende guzel haberlerle gelmissin ne guzel :KK16:
Serbest bhcg degerin belli mi ?
Cinsiyet oradan belli oluyor diye duymustumda :nazar:

benimde hiç bulantım olmadı bugüne kadar dün gyno ferro kan hapına başladım onla alakalı olabilir mi acaba kullanan var mı aranızda?

Ben kullandim canim hatta hamilelikten birkac ay once...
3. Ayimda doktorum birakmami soyledi bulantilarimi tetikledigi icin....
Sonra devam ederiz dedi....
Bende aklima geldikce sabah ac karna pekmez tuketmeye calisiyorum...

Ben kullandim canim hatta hamilelikten birkac ay once...
3. Ayimda doktorum birakmami soyledi bulantilarimi tetikledigi icin....
Sonra devam ederiz dedi....
Bende aklima geldikce sabah ac karna pekmez tuketmeye calisiyorum...

tşkler cnm büyük ihtimal hapla ilgili öyleyse sabah gyno akşam elevit kullanıyorum,2 gündür fenayım çok bulantım ve halsizliğim var 3 ay hiç bişey yaşamadım şimdi berbat durumdayım.

Pess yaa , valla nasıl böyle olabiliyorlar hayret ediyorum, Yemeğini yapma dışarda yeyin , iyi olmadığını belli et ona , yada iyiysen bile naz yap bişeyler yap ne biliyim :KK43: Benim kocam çamaşırlarımı bile asıyor sağolsun , kendimi aciz gibi hissediyorum ama bi taraftanda hoşuma gidiyor ilgili oluşu.. Canım en önemlisi ise mümkün olduğunca doktora birlikte gidin , babalar daha zor adapte oluyorlarmış. Allah sabır versin , umarım yoluna girer herşey :KK43:

Allah sabir versin arkadasim zor bu durumda is yapmak bide yaranamamak. Evlenmeden once nasildi? Evlendikten sonrada mi boyle davraniyordu ? Benim kocisim cok sukur butun isimi yapar odu kopuyor zaten bana bebegimize bisey olacak diye 😊evlenmeden oncede sonrasinda da hep boyledi bazen uzuluyorum ev is cok yoruluyor ama bu zamanlari iyi degerlendirip keyfini surmek lazim😃

kızlar ben şuan folik asittten başka hap kullanmıyorum.siz ne kadar çok ilaç içiyorsunuz et de yemiyorum süt de herkes kullandığı ilacı yazabilir mi.

hamilelerin duası kabul olurmuş arkadaşım inşallah arkadaşında bebeğine kavuşur en yakın zamanda dualrımız onunla Allah kabul ederse...

Cok guzel bilgi canim....
Bebiste sabirsiz olacak bende sabirsizim Allah (c.c.) yardimcim olsun :KK9:

♥♥♥

doğsun bir onlar görelim pıtırcıkları bakalım ...yazarız burdan belki yine benimki gece uyuyor uyumuyor gazı var diye :) ogünelri görürüz inşallah hep beraber bacım ...

kızlar ben şuan folik asittten başka hap kullanmıyorum.siz ne kadar çok ilaç içiyorsunuz et de yemiyorum süt de herkes kullandığı ilacı yazabilir mi.
aynen bende öyle..lekelenmem geldiği için progestan kullanıyorum ara ara..son randevumda vitamine başlıyoruz dedi ama onada başlayamadım decavit verdi..karaciğer enzimlerimde 1 aydır yükselme vardı bugün gastroenteroloji ye gittim bugün kan verdim..bir baktım alt ve ast değerlerim normal değere dönmüş çok mutlu oldum eve gidince hemen başlıcam vitamine..(decavit)

Canim sende guzel haberlerle gelmissin ne guzel :KK16:
Serbest bhcg degerin belli mi ?
Cinsiyet oradan belli oluyor diye duymustumda :nazar:

Çok şükür canımcım kızlardan duyduğuma göre iyiymiş sonuç :)
Bende bir kağıt var doktor açıklamadığı için anlamıyorum ki...Bak yazayım şimdi ne yazdığını.

BPD = 18 mm olup 12/6 hafta ile uyumludur.

CRL = 61 mm olup 12/4 hafta ile uyumludur.

Ense kalınlığı = 1.7 mm ölçülmüştür.

SONUÇ = 12/4 hafta ile uyumlu intrauterin canlı gebelik. :)

Bende senin gibiyim canim....
Sutten..baliktan ve etten tiksindim...
Balik yagi kapsulu aliyorum haftada 3-4 kere....
Yatmadan once 3 adet folik plus....
Suda eriyen magnezyum....
Ve hergun mutlaka zofran bulanti icin....
Bu ilaca baslayali hayata dondum....
Yemek yiyemiyor su icemiyordum....
Simdi sukur daha iyiyim....
tşkler cnm büyük ihtimal hapla ilgili öyleyse sabah gyno akşam elevit kullanıyorum,2 gündür fenayım çok bulantım ve halsizliğim var 3 ay hiç bişey yaşamadım şimdi berbat durumdayım.

Sabah ac karina aliyorsun yanilmiyorsam canim...
Bulantini o tetiklemis olabilir....

Bende senin gibiyim canim....
Sutten..baliktan ve etten tiksindim...
Balik yagi kapsulu aliyorum haftada 3-4 kere....
Yatmadan once 3 adet folik plus....
Suda eriyen magnezyum....
Ve hergun mutlaka zofran bulanti icin....
Bu ilaca baslayali hayata dondum....
Yemek yiyemiyor su icemiyordum....
Simdi sukur daha iyiyim....

Sabah ac karina aliyorsun yanilmiyorsam canim...
Bulantini o tetiklemis olabilir....

yok cnm öğle yemeğinden hemen sonra alıyorum 13:30 civarında..

X