2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım onlar Allah ımımn bi mucizesi zaten her bebek nasibiyle gelirmiş hatta bi söz var "keçinin rahmine oğlak düştüğü an yerde onun otu bitermiş " diye gerçekten öyle senin rahmine düştüğü an istediğin gerçekleşmiş işten çıkarıtlar diye kürtaj falan olsan belkide kadroyu değil işi bile kaybedicektin şimdi ak güzel olan herşeey biyerde ne güzel :KK16: benimde benzerde hiç planda yokken ev aldık hemde hepsini banka kredisiyle çalışıyorum öderiz bir iki sene sonrada bebek dedik bi ay sonra geldi bebeğim ilk insan tereddüt ediyo ama vardır bi nasibiişten çıkınca biraz zorlanıcaz maddi anlamda ama Allah kararlaştırmıştır içim rahat yinede heyecanla bekliyoruz eşimde bende

Evet kızlar bizde aynı şekil ev almıştık bir 5 yılını doldurup öyle bebek sahibi olma düşüncesi içindeydim ama 3. yılında hamile kaldım bakalım elbet sıkıntı çekeriz ama allah yardımcımı olur diye düşünüorum.

günaydın annelerr ve güzel bebişlerr,erkek bebeklerimiz çoğalmış kızlar azınlıkta kaldı :KK1:
biz de erkenden uyandık doktoru aradık ikili test sonucumuz için bize dönüş yapıcak heyecanla bekliyoruz

günaydın annelerr ve güzel bebişlerr,erkek bebeklerimiz çoğalmış kızlar azınlıkta kaldı :KK1:
biz de erkenden uyandık doktoru aradık ikili test sonucumuz için bize dönüş yapıcak heyecanla bekliyoruz

sende güzel haberler alanlar kervanına katılacaksın inş :nazar:

Oyy yerim onu ben :) Benim de kızım olacak galiba yaa çok merak ediyorum :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Yazdiklarinizi okurken hüngür hüngür agladim yaa ben bu sozleri esimden bile duymamistim...iyiki varsiniz ya siz..bi kardes bi abla olarak yanimda oldugunuzu bilmek beni o kadar rahatlatti ki anlatamam size..esim merak edip ultrason goruntusune bile bakmiyo :KK43: canimi sikacak o kadar sey var ki bebegim ve sizler iyiki varsiniz.gercekten bi aile olmusuz biz...cok duygulandim yaaa

Canım üzülme ya biz seninleyiz ne sıkıntın olursa anlat biz dinleriz :) :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

14 haftalık oldum ama bulantı ve kusmalar geçmedi ne zaman geçecek bu yaaa

benim deeeee :26::26::26::26::26::26: geçmiyor ya geçmiyor yaaaa

Uzun zamandan beri görüşememiştik kızlar, ama mumkun oldugunca geceleri geçmişi okuyarak takıp etmeye calısıyorum. Allaha şükür 2li testten de diğer testlerden de alnımızın akıyla çıktık, gayet saglıklıymış bebişim bi problem yok.. Zaten doktorum da Allaha şükür işinin uzmanı gereksiz ayrıntılarla detaylarla bidi bidi yormuyo beni, saglıklı oldugunu bı problem olmadıgını soyluyo içim rahat...

Yalnız benım bı sıkıntım var sızlerle paylasmak ıstedıgım :KK43:(

Foruma yazdıklarınızı okuyorum, herkeste bir coşku seli, bir dişi kartal edasıyla bebeğini koruyanlar şunu yemeliyim bunu içmeliyim bunu yapmalıyım diyenler... İlk kalbinin sesini duyduklarında ağlayanlar... Bebeğiyle konuşanlar!
Ben bunların 10da 1ini bile hissetmiyorum ve bu yazılanları okuyunca acaba bende mi bir problem var diyorum?:KK43:(
Benim hiç baş dönmem, mide bulantım hiç olmadı.. 15 haftalık olmama ragmen karnımda hala çıkmadı :S Ya regl olmadıgımı bilmesem, bide ultrasonda bebegı gormesem hamile degılım dicem! Tek belirtim fena uyku haliydi okadar, bide gecenlerde grip oldum eh o da gecti bitti.. Hamile degılken ne yiyip içiyosam gene onları yiyip içiyorum, ayrıca dıkkat etmıyorum. Temizliğimi de normaldeki gibi yapıyorum.. Konusu acılmadıgı muddetce karnımda bı bebek oldugu aklıma dahi gelmiyo!
Ya hiç yok mu aranızda benım gıbı olan? Yoksa ben hep bebegınden bagımsız bırı mı olucam dıye dusunmeden edemıyorum.. Bu duygular nasıl yerlestı içinize?...

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hey Allah iyiliğini versin ya :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: çok güldüm valla alemsin

iyi geceler haziran anneleri başlığı görünce yazmak istedim rabbim hepinizin bebişini sağlıklı bi şekilde kucağınıza almayı nasip etsin (amin)
bende bir haziran annesiyim 8 haziran 2012.de oğlumu kucağıma aldım.. şöyle biraz yazılanları okudum anılarım canlandı çok güzel bir dönemdesiniz bu günlerin tadını çıkarın şimdi o kadar çok özlüyorum ki o günleri anlatmam mümkün değil oğlum 3 gün sonra 1.5 yaşında olacak nasıl büyüdü zaman nasıl geçti anlamıyorum...
neyse lafı fazla uzatmayayım sorunsuz bir hamilelik geçirirsiniz inş hepiniz bebişlerinizle allaha emanet olun

Allah razı olsun canım :) Hayırlısıyla inşallah

maricik ben son üç gidişimin ilkinde bebiş hareketsizdi..ben kan vericem diye aç karnına gitmiştim bundan sonra tok karnına gel bebeğin hareketlerine bakalım dedi.. daha sonraki gidişimde başta hareketsizdi sonradan çişini yaptı :)) ve hareketlenmeye başladı..sağa sola döndü birara takla atıcak sandım...son gidişimdede çok stresli gitmiştim pek hareket etmedi daha sonra ben rahatlamaya başlayınca hareketenlendi..doktor sorun yok dediği sürece sadece onu dinle ve stres yapma..bazı arkadaşlarımız çikolata yiyip gidiyormuş etkiliyormuş hareketlerini :) maşallah kuzuna sağlık sıhhat versin Allah :)

Benim de öyle ya hareket etmedi çok üzüldüm :) ya çikolata da yedim ama tık demedi. Ayrıca cinsiyetini de göstermedi bacaklarını kapatmış dedi ama ben hiç bişey anlamadım bebeğimi göremedim bile düzgün. Top gibi duruyodu kolu bacağı nerde çözemedim :KK43::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:

Oyy yerim onu ben :) Benim de kızım olacak galiba yaa çok merak ediyorum :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Canım üzülme ya biz seninleyiz ne sıkıntın olursa anlat biz dinleriz :) :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

benim deeeee :26::26::26::26::26::26: geçmiyor ya geçmiyor yaaaa

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hey Allah iyiliğini versin ya :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: çok güldüm valla alemsin

Allah razı olsun canım :) Hayırlısıyla inşallah

Benim de öyle ya hareket etmedi çok üzüldüm :) ya çikolata da yedim ama tık demedi. Ayrıca cinsiyetini de göstermedi bacaklarını kapatmış dedi ama ben hiç bişey anlamadım bebeğimi göremedim bile düzgün. Top gibi duruyodu kolu bacağı nerde çözemedim :KK43::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:

Valla bizimkide sırt üstü yatmış keyif yapıyordu canım bir tek ilk başta tek kolu havadaydı sanırım utandı sonra onuda indirdi:) Doktor banada bu bacakları şurası burnu falan demeseydi inan bende neresi nedir bilemeyecktim o kadar keyfi yerindeydiki yavrumun valla hiç istifini bozmadı:)

Valla bizimkide sırt üstü yatmış keyif yapıyordu canım bir tek ilk başta tek kolu havadaydı sanırım utandı sonra onuda indirdi:) Doktor banada bu bacakları şurası burnu falan demeseydi inan bende neresi nedir bilemeyecktim o kadar keyfi yerindeydiki yavrumun valla hiç istifini bozmadı:)
benimki de geçen sefer poposunu dönmüş oturuyodu :) yani resmen oturuyodu çok komik sonra doktor bastırınca yattı kolunu falan oynattı ama bu sefer hiç durmadı maşallah doktor bile çok hareketli hiç durmuyo dedi

heeeyyy milleettt bizim bugün kontrolümüz vaaarrr :KK36::) çok heyecanlıyızzz :):18:

Bize bugün dua edin de doktorum cinsiyeti ile ilgili bişiler söylesin yaa çok merak ediyorummm :)

öyle canım eşim kızıyo sakin ol diyo ama maalesef
Doktor 4-5 arası arıycakmış gel de bekle şimdi :KK1:

son bir aydır "stres yapma.. sıkıntı yapma... fazla düşünme..çok okuma...rahat ol..." laflarını çevremden duymaktan okadar sıkıldım ki bana her dediklerinde dahada stres ve sinir yapmaya başladım..biliyorum iyiliğim için ama her arayan her soran hele ki eşim ne desem stres yapma diyor ya bir gün çığlık atıcam :) ciddi ciddi doktoruma da söylicem beni daha çok strese sokuyorlar diye.. :) ya ben abartıyorum yada gerçekten bıraksınlar birazcık yapayım :)

heeeyyy milleettt bizim bugün kontrolümüz vaaarrr :KK36::) çok heyecanlıyızzz :):18:

Bize bugün dua edin de doktorum cinsiyeti ile ilgili bişiler söylesin yaa çok merak ediyorummm :)

hadi bakalım güzel haberler ver bize ve selam söyle meleğine teyzelerinden ...dualarımız seninle..

bende bekliyorum doktorun aramasını..heyecan hat safhada..:) ama biliyorum herşey güzel olacak..güzel sonuçlar alacağız..

Canim benimki ya yeni olustu yada yeni teshis edildi...
Cinsiyeti ogreneyim diye doktorumu degistirdim meder bunu ogrenecekmisim....
7 cm kalinliginda amniyonik bant....
Sen sanslisin cunku ilk doneminde atlatmissin....
Ben biraz arastirdimda benimki riskliymis bebegin gelisim donemleri ikinci donemde olmamasi gerekiyormus....
Offf offf detayli usg icin hastane bakiyor esim yarin yada cuma gunu gidecegim haber veririm...
%80 bebeklerde sorun olabilirmis ...
Ama bana radyolog normal birseymis gibi anlatti sadece takipte ol dedi....
Neyse hayirlisiyla bu sorunu atlatacagiz bebisimle birlikte....
Uzulmek yok bebis icin moral sart :KK16:

Bende araştırdım risk var doktor bişe dememişti ama internette baktım ama geneli sağlıklı doğuyormuş içini ferah tut olmaz inşallah bişey ben atlattım mı bilmiyorum kararsızım başka doktora gitmeyi düşünüyorum bende bide kadınlar kulubünde amniyotik band için konu açmıştılar Sunay diye bi kız var onun da 12 haftada öğrenmişti şuan 25 haftada yanlış hatırlamıyorsam ama hiç sorun yok amniyotik band da duruyo oyüzden içini ferah tut ben öyle yapıyorum herşey Rabb'inden ona sığın dua et biz sana edelim sende bize Allah yardımcın olsun güzel haberlerini bekliyoruz üzülme üzülecek bişe yok takipte kalman yetiyor ayrıca şimdi onun ameliyatını da yapıyorlar bebeğe zarar vereceğini anladıkları an

Kizlaaaaarr... Canlaaaarr... Guzel annisleeer...
Gununuz aydin olsun:)
Ben bu gece rahatsizdim biraz 3 ten sonra hic uyumadim. Esim acile gidelim dedi istemedim. Sabah olunca evimize yakin bi tip merkezi var orya gidelim dedik. Su an serum takili ama cok guzel haberler aldim.
Bebegim hareketli saglikli ense kalinligi 1.67 hersey gayet normal ve muhtemelen oglun olacak dedi. Cok cok mutlu olduk. Kan ve idrar tahlili istedi onlar henuz cikmadi. Darisi size olsun kizlar
Cok gecmis olsun canim....
Suraya bak insan ne icin gidiyor neler ogreniyor degil mi :KK16:
Masaallah ogluna :nazar:
Hep boyle guzel haberlerle gelmen dilegiyle :nazar:

sengul
Canim cok gecmis olsun....
Bu kasilmalar falan icin magnezyum kullaniyor musun...
Ben dun aksam basladim sanirim baya faydasi oldu 24 saat suren agrilarim ve arada bir kasilmalarim kalmadi gibi....
Ins. Oyle bir durum daha yasamazsin....
Saglikli gunler diliyorum canim :KK16:

maricik
Tatlim benim bebis ne zaman gitsem senin dedigin sekilde yatardi....
Sadece bu hafta gittigimde bir kere yan degilde dik duruyordu sipa :KK9:
Endiselenme canim bak kalp atislarini falan dinletmis ne guzel :nazar:
Ultrasona girmeden yarim saat once sekerli birseyler ye ve meyvesuyu ic canim....
Doktorlarda bunu oneriyor gwnellikle :KK34:

benimki de geçen sefer poposunu dönmüş oturuyodu :) yani resmen oturuyodu çok komik sonra doktor bastırınca yattı kolunu falan oynattı ama bu sefer hiç durmadı maşallah doktor bile çok hareketli hiç durmuyo dedi

Ne güzel canım ya doktorda ölçüm yapacağı için baya bi bastırdı ve uzun süre baktı ama bizimkinde tık yoktu hiç istifini bozmadı bi ilk başta kolu havadaydı şükür onu gördük sonra onuda indirdi yavrum öylece yattı durdu eşim dediğine görede bi ara parmağını emmiş ama ben göremedim dedim herhalde doktorun işini kolaylaştırsın diye rahat durdu meleğim:)

hadi bakalım inşallaahh güzl haberlerle gel göstersin miniğinde cinsiyetini saklamasın annesinden

bende bekliyorum doktorun aramasını..heyecan hat safhada..:) ama biliyorum herşey güzel olacak..güzel sonuçlar alacağız..

İnşallah canım güzel sonuçlar alıcaz ama 5 e kadar ben çatlamazsam :)

Ne güzel canım ya doktorda ölçüm yapacağı için baya bi bastırdı ve uzun süre baktı ama bizimkinde tık yoktu hiç istifini bozmadı bi ilk başta kolu havadaydı şükür onu gördük sonra onuda indirdi yavrum öylece yattı durdu eşim dediğine görede bi ara parmağını emmiş ama ben göremedim dedim herhalde doktorun işini kolaylaştırsın diye rahat durdu meleğim:)

Bi haftaları bi haftalarını tutmuyo canım benimde dediğim gibi 1 hafta önce o kadar hareketli değildi,1 hafta sonra durmuyodu üstelik hepsinde de açtım hiçbişey yememiştim stresten :)

maricik
Tatlim benim bebis ne zaman gitsem senin dedigin sekilde yatardi....
Sadece bu hafta gittigimde bir kere yan degilde dik duruyordu sipa :KK9:
Endiselenme canim bak kalp atislarini falan dinletmis ne guzel :nazar:
Ultrasona girmeden yarim saat once sekerli birseyler ye ve meyvesuyu ic canim....
Doktorlarda bunu oneriyor gwnellikle :KK34:[/QUOTE]

Canım o kalp atışını görmek beni çok rahatlattı doktorumda sorun yok deyince iyice bi rahatladım ama işte anne yüreği evham yapmadan duramadım ama dediğin o tatlı şeyleri yeme işini bir sonraki kontrolümde mutlaka yapacağım kısmetse. Bu arada sende içini ferah tut sakın kötü şeyler aklına getirme Derdini veren Allahım dermanınıda verir mutlaka. Allahımın izniyle bebişine hiçbirşey olmayacak hepimizin melekleri Rabbime emanet.

Bende araştırdım risk var doktor bişe dememişti ama internette baktım ama geneli sağlıklı doğuyormuş içini ferah tut olmaz inşallah bişey ben atlattım mı bilmiyorum kararsızım başka doktora gitmeyi düşünüyorum bende bide kadınlar kulubünde amniyotik band için konu açmıştılar Sunay diye bi kız var onun da 12 haftada öğrenmişti şuan 25 haftada yanlış hatırlamıyorsam ama hiç sorun yok amniyotik band da duruyo oyüzden içini ferah tut ben öyle yapıyorum herşey Rabb'inden ona sığın dua et biz sana edelim sende bize Allah yardımcın olsun güzel haberlerini bekliyoruz üzülme üzülecek bişe yok takipte kalman yetiyor ayrıca şimdi onun ameliyatını da yapıyorlar bebeğe zarar vereceğini anladıkları an

Allah (c.c.) razi olsun canim ya :KK16:
Icimi rahatlatiyorsun iyice....
Sende arastirdiysan bakmissindir nete hep kotu seyler var....
Bu bant yuzunden ameliyat olanlar...bebegi sorunlu doganlar....
Adanada bir doktor iki kisiyi ameliyat etmis esime dedim gerekirse bende ameliyat olurum diye....
Yeterki bebegim saglikli dogsun bana ne olursa olsun umrumda degil....
Ama benim icim rahat neden mi ?
Benim bebegim cok sansli sizler gibi guzel yurekli teyzeleri ve melek kadar tertemiz arkadaslari var :nazar:
Birbirimizi tanimiyoruz evet fakat cikar gudmedende dua ediyorsunuz ve ben eminim ki sizlerin dualari sayesinde bebegimle ben cok saglikli olacagiz....:KK16:
Ayrintili usg ye ben yine bir gireyim radyolog onerdi ne olur ne olmaz....
Hepiniz ilgilendiniz Allah (c.c.) sizleride meleklerinizide korusun kardeslerim :nazar::emir_bebek:

Son düzenleme:
Bi haftaları bi haftalarını tutmuyo canım benimde dediğim gibi 1 hafta önce o kadar hareketli değildi,1 hafta sonra durmuyodu üstelik hepsinde de açtım hiçbişey yememiştim stresten :)

Ben onu en son fasulye olarak bırakmıştım canım ya:) Bu sefer küçük insancık gibi gördüm belki dedim kıpırdar bizi selamlar diye ama yok resmen babası gibi olucak bu çocuk ya sakin, rahat hiç anasına benzemeyecek gibi ben biraz fazla kıpırdağımda:) artık iştahımı bir sonraki kontrolüme saklıyorum şaka bir tarafa sağlıklı olsunlarda varsın az hareket etsin ne yapayım artık

X