2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

gerçekten beni heveslendirdin şu an..
ataşehir'e yakın oturuyorum aslında gelebilirim sanırım..
severim de böyle şeyleri aslında canım tam olarak nerde nasıl bişey biraz detay verebilir misin?

kızlar herkese iyi geceler bende enteresan şeyler oluyor.gece uyanıyorum genelde sağa yatmış oluyorum sola dönüyorum ve sanki karnımın içinde bi top var benle birlikte sola yatıyo çok garip hissediyorum.bugun 13+3 haftalık benim gibi olan varmı merak ettim.

ya kızlar cok stres yaptım su an. herkese vıtamın mıneral hapları verılmıs bana kımse vermedı oyle bır sey. kanamam olunca acıle gıttım progestan ve folbıol verdı. snra orada canımı cok acıttıkları ıcın ewe yakın bı yere kontrole gıttım. sımdı baska bır doktora basladım ama ılk gıdısım dıye mı bılmıyorum ne tahlıl sordu nede ılac.ben sordum ılaclarıma devam edeyım mı dıye o zaman soyledı ama vıtamın demedı kan testı ıdrar sormadı. buraya gelmeye karar verırsen ıkılı testını suralardan yaptırmanı rıca edıcem dedı sadece. ama devam etmeyı dusundugum bır doktor cok tedbırlıydı yanı bır daha da degıstırmek ıstemıyorum. normal mı bu? gıttıgımde 10+4duk

Bu arada sizinle birsey paylasmak istiyorum. Ilk bebegimde kalsiyum ilaci almadim bebegim dogduktan iki ay sonra bende asiri kalsiyum eksikligi cikti belime kramplar giriyordu butun eklemlerim kalca kemiklerim cok agriyordu bir ay boyunca annemin yardimiyla ihtiyaclarimi karsiladim. Cok zor gunler gecirdim daha once bel fitigindan ameliyat oldugum icin yine ondan supheleniliyordu kas agrisi denildi kac kere. En son arastirip cok iyi bi doktora gittik kan tahlilinde cikmayan kalsiyum eksikligi dansitometride cikti. Teshis osteopeni. 6 ay duzenli olmak uzere bir yil kemik erimesi tedavisi gordum. Asil konu benim ictigim sutu kimse icmemistir geceleri kalkip sut isitip icerdim meger bosuna icmisim

Daha sonra gittigim kadin dogum uzmani fizyoterapist ve beyin cerrahi uht sut degil kapidan aldigin sutu iyice kaynat ic ve bol bol ev yapimi yogurt ve peynir ye demislerdi. Uht sutleri bosa icmisim internetten de cok arastirdim bu konuyu. Simdi uht sutu mecbur kalmadikca evime almiyorum kizima icirmiyorum kendim hic icmiyorum

ya ben de bacağımı kendime çekip oturduğum zamanlar hissediyorum sanki küçücük bi yumru kayıp gidiyo kasıklarımda kesinlikle bebiş o biliyorum (^_^)

canım dokotr çok önemli ben de bi kaç doktora gittim en son gittiğim doktor ilk gidişimde bayağı öne çıktı diğerlerine nazaran..
decavit verdi bana..omega 3 de kullanabilirsin dedi..balık yemem için ısrar etti ama ben hiç sevmem balığı..
günde 2 ceviz 2 badem 2 fındık kuru üzüm kuru kayısı mutlaka tüket dedi
her gün 1 yumurta 1 kase yoğurt 1 bardak sütünü mutlaka iç dedi
et yemeği menünde mutlaka olsun et yemediğin zaman da yeşil mercimek, nohut, kuru fasulye bebeğin sinir sistemi için çok çok önemli dedi..
hamurişinin çocuğa hiç faydası yok bunlar sana kilo yapar uzak durmaya çalış dedi..
belki bildiğimiz şeyler bunlar ama bazı doktorların ağzından kerpetenle laf aldığım için sevdim bu doktoru..
inşallah sen de bi an evvel bulursun doktorunu..

arkadaşlar bel agrısıyla başım dertte.yazmıştım burda doktor çok yormuşsun kendini dinlen dedi dinleniyorum ama nafile.hiç ayagı kalkmamam lazım agrımaması için bide prostegan verdikanamam yk düşük riskide var demedi ama neden verdiğini anlamadm :44:

slm kızlar sık sık yazamasamda sizleri takip ediyorum bişey sorucam kızlar sizin bebişlerin en son kontrolünüzde boyu kaç cmdi?

3 doktor değiştirdim, şimdiki doktoruma 2.gidişim... ve o sormadan bunlar da daha önceki kan tahlillerim diye göstermiştim... sonraki gidişinde sen göster bence sonuçlarını...

unutabiliyorlar ve bizim hatırlatmamız gerekebiliyor bazen, 12.haftada demir ilacı, kalsiyum takviyesi vermedi benimki de, decaviti 15 gün önce vermişti, folik asiti bırak, decavite devam dedi... ben de tedirgin oldum ama çok kafama takılırsa arar sorarım diye düşünüyorum... yani bence normal, canını sıkma...

bu arada 2.doktorum prof.tu... 45 dak. kaldık yanında... ama çok memnun kalmadım, yani boş lafa da gerek yok...

Kizlar bende 12 haftalik hamileyim sukur. Benim gibi bu haftalar yemek yiyip doyamayan varmi ya. Yerken bile toklugumu hissedemiyorum. 3 tabak yemek yedim bide meyve karnim kaziliyor hala

Bende öyleyim canım, açlık krizine giriyorum :) benim hiç bulantım olmadı, ilk gündem beri sürekli yiyorum :) bizim bebişler obur olacak

Greyfut suyu bende içiyordum okuduklarımdan sonra bıraktım... alınan ilaçların bağırsakta birikmesini sağlıyormuş içmediğin zamanda vücut bağırsaktan emilim yapıyor bu seferde ilaç biriktiği için doz artmış oluyor vs. internetten bakarsın canım... tüketmesen daha iyi olur malum folikasit vitamin filan alıyoruz...

Üçüncü aydan sonra başlandığı için vermemiştir canım...

Kalsiyum yoğurtta daha fazla var diye biliyorum ben...

Son düzenleme:

banada sanki öyle geliyor
bende genelde saga yatarim ama bebek icin sola yatmak daha iyimis sanirim geceleri pozisyon degistirirken dinliyorum bazen
sanki hissediyorum hareketlerini.bugunde yataktan kalkmadan elim karnimdaydi sola donunce tekme atti gibi
uyku sersemi banami öyle geliyor bilmiyorum valla bende 13+4 teyim

Bitanede benden olsun... Rabbim isteyen herkese nasip etsin gönüllerince...:)

ya ben de bacağımı kendime çekip oturduğum zamanlar hissediyorum sanki küçücük bi yumru kayıp gidiyo kasıklarımda kesinlikle bebiş o biliyorum (^_^)

bencede kesinlikle bebiş o çok içim gıcıklanıyor öyle olunca ama çok güzel kimbiir tekmeleri hissetmeye başlayınca nasıl olucam.

Sut urunlerinde ve yesil yapraklilarda cok varmis

Kızlar saçlarınız ne alemde... Boyatmam gerekiyor ama bilemiyorum aslında kestirim uçları çok kötü oldu dedim gözümü korkuttular...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…