2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
merhaba tatlı annişler ve bebişleri umarım hepiniz iyisinizdir ben ikili testimi yaptırdım çok şükür Rabbime her şey yolunda dedi doktor bir de kesin değil ama kıza benziyo dedi eli havadaydı bebeğimin parmaklarını gördüm çok güzeldi şimdi bi an önce hareketlerini hissetmeyi bekliyorum:nazar:

Gözün aydın canım :nazar:
Hayırlısıyla sağlıkla kucağına aldığın günleri göstersin Yüce Mevlam inşallah.

Bana da kayınvalidem kız diyor ama belli de olmuyormuş 4. Aydan sonra tatlıya düşkünlük olabilirmiş tabi o zamana kadar zaten öğreniriz Allah bize eli ayağı düzgün zamanında gelen çok tatlı bebekler versin inşallah kız erkek farketmiyor hepsi çok şekerler minik kuzular ama ben çok hafif hafif bazen kıpırtı da hissediyorum bağirsak hareketi de olabilirmiş ama hep aynı yerde oluyor gittikçe hissediyorum gibi bu da erkeklerde oluyormuş ultrasonda da o bölgeye bakmıştı Dr. Sadece merak işte öylesine acabalarla tahmin yürütme gzl oluyor :)

bendede o oluyor aort damarı dediler:KK14:burda kıslar benim popo küçüldü göbek füze gbi erkek diyolar ama ekşi yiyorum kız diyolar :KK8:bende sasırdım sağlıklı olsunlarda canım benim :KK16::KK16:

şu anda bir şeyim yok canım da hani gitsek acile, doktora ağrım var desem. maksat bebeği görebilmek. yalancıktan yani :) ben hep kız hissediyorum. tüm takvimler de kız diyor. geçen bir arkadaş saç telime yüzük geçirip bir şey yaptı yüzük testi :KK70: ordan da kız çıktı. hayırlısı tabii.

oğluşun var dimi canım :KK6:

merhaba tatlı annişler ve bebişleri umarım hepiniz iyisinizdir ben ikili testimi yaptırdım çok şükür Rabbime her şey yolunda dedi doktor bir de kesin değil ama kıza benziyo dedi eli havadaydı bebeğimin parmaklarını gördüm çok güzeldi şimdi bi an önce hareketlerini hissetmeyi bekliyorum:nazar:

ay canım çok sevindim bende 11 haftalıkken gittim en son benimkini de kıza benzetti ama tam kesin değil tabi benimki selam falan veriyo dedi doktor bir oynak bir oynak valla o hali gözümün önünden gitmiyor yaa bir oyana geçti bir buyana bacak bacak üstüne de atmış doktorun bile çok hoşuna gitti hareketli bebek görmek onları da çok sevindiriyormuş allahım herkesin bebeğine ve kendisine sağlık sıhhat versin hayırlısıyla kucağımıza alırız inşallah
:emir_bebek:

ay canım çok sevindim bende 11 haftalıkken gittim en son benimkini de kıza benzetti ama tam kesin değil tabi benimki selam falan veriyo dedi doktor bir oynak bir oynak valla o hali gözümün önünden gitmiyor yaa bir oyana geçti bir buyana bacak bacak üstüne de atmış doktorun bile çok hoşuna gitti hareketli bebek görmek onları da çok sevindiriyormuş allahım herkesin bebeğine ve kendisine sağlık sıhhat versin hayırlısıyla kucağımıza alırız inşallah

bebekleriniz hayırlı olur inşallah ne güzel şimdiden ipucu vermişler kız diye ben 2 hafta sonra gideceğim 13 haftalık olacak ozmn inşallah doktor bizimkini de görür:)

Ne gzl maşallah sizlere benimki de kesenin bir kenarına yaslanmış uzun oturmuştu Dr senin kalp atışlarını dinliyor onunla uyuyor şu an demişti çok duygusal anlar gerçekten Allah her anını bu şekilde görmemizi nasip eder inşallah :)

kızlar benım sizin fikirlerinize şuan çokkk ihtiycm vr lütfen destek verın bana ben 2.sendr çocuk isdtydm allahm verdı şuan 10 haflık hamılym ve 2 hafta önce kntrlm vardı şimdi tekrar gitmeme 2 hafta var ama bn bebegmı çok merak edyrm iyimi yaşıyormu artık hep duşnyrm karnm flnda şiş degl ya böyle kendmı hç hamle gbı hsstmyrm. :26:

Slm arkadaslar ben geldim dr.dan gordum bebegimi cok sukur ense kalinligi iyi dedi 1.1 mm imis kan sonucuda c.tesi cikacak İnsallah iyi cikar hersey yolunda gider her zaman hepimiz icin her sey iyi olur umarim. 2 kez zipladi cok guzeldi cinsiyet icin hic bisey demedi sonra bakariz dedi saglikli olsun farketmez kiz erkek.

kızlar benım sizin fikirlerinize şuan çokkk ihtiycm vr lütfen destek verın bana ben 2.sendr çocuk isdtydm allahm verdı şuan 10 haflık hamılym ve 2 hafta önce kntrlm vardı şimdi tekrar gitmeme 2 hafta var ama bn bebegmı çok merak edyrm iyimi yaşıyormu artık hep duşnyrm karnm flnda şiş degl ya böyle kendmı hç hamle gbı hsstmyrm. :26:

Slm cnm seni çok iyi anlıyorum benim de dolu dolu 3. Yılın sonunda oldu Rabbim verdi Dr um da bir o kadar iyi ama rahat bir insan o iyi bir embriyoysa zaten devam edecek seni ayaklarından tavana da assam yatırsam da bir kamyon iğne de yapsam durmazsa durmaz demişti endişlenme de değişik duygular yaşamak da aslında gebelik hormonlarımızdan kaynaklanıyor sen bir de beni görsen ultrasona girmeden tirtir titriyor soğuktan buza dönüyordum ya varsa ya yoksa diye sonra 10. Hafta ultrasona girdiğimde merak etme köşeyi döndü dedi tabi herşey Allah'ın elinde biz ne desek boş ayetel kürsi felaket nas oku okuyamıyorsan eşinden veya bir yakınından iste rahatlayabilirsin belki Esra Erol seyret dizilerebak iyi hissediyorsan günlük hafif yürüyüş yap allahtan kış zaten günler kısa daha kolay işimiz Gül ağla ama merak etme herkes bu endişeleri az çok yaşıyor :)

Slm cnm seni çok iyi anlıyorum benim de dolu dolu 3. Yılın sonunda oldu Rabbim verdi Dr um da bir o kadar iyi ama rahat bir insan o iyi bir embriyoysa zaten devam edecek seni ayaklarından tavana da assam yatırsam da bir kamyon iğne de yapsam durmazsa durmaz demişti endişlenme de değişik duygular yaşamak da aslında gebelik hormonlarımızdan kaynaklanıyor sen bir de beni görsen ultrasona girmeden tirtir titriyor soğuktan buza dönüyordum ya varsa ya yoksa diye sonra 10. Hafta ultrasona girdiğimde merak etme köşeyi döndü dedi tabi herşey Allah'ın elinde biz ne desek boş ayetel kürsi felaket nas oku okuyamıyorsan eşinden veya bir yakınından iste rahatlayabilirsin belki Esra Erol seyret dizilerebak iyi hissediyorsan günlük hafif yürüyüş yap allahtan kış zaten günler kısa daha kolay işimiz Gül ağla ama merak etme herkes bu endişeleri az çok yaşıyor :)
benımde hep korkum yaşıyomu dıye hiçbr şey hsstyrm ya ondn böyle olyrm arkşdm ınşl ıyıdrt bebgm

Kizlar merhaba benim kan sonuclarim cikti sadece troid hormonun yuksek dedi baska bi sorun yok dedi endokrin bolumune yonlendirdi yarin sabahta oraya gitcem insllah bi sorun cikmaz benim gibi bu hormonu yuksek cikan oldumu.bide bu hormonun bebegime bi zarari olur mu cok korkuyorum.

ben 2 defa kayıp yaşadım önceden..
bu kez diyordum ki,bebeği göreyim kalp atışını duyayım rahatlayacağım..
binevi öyle de oldu..ama sonra bunun etkisi geçti ve bu kezde gelişiyor mu iyi mi endişesi sardı..
o geçti,şimdi de ikili testi bekliyorum..
3 ay dolsun rahatlarım diyorum ama biliyorum onunda geçecek etkisi..
bu böyle 9 ay sürecek,adım gibi eminim artık..

yani canım,bi arkadaşta yazmış sen ne yaparsan yap,doktor ne müdahale ederse etsin ömrü varsa yaşayacak seninle kalacak..korkunun ecele faydası yoktur bu gibi durumlarda geçerli işte..
Allah'a şükür inancımız tam..hayırlısını sağlıklısını versin de zamanında versin diyelim hep..

çok istiyoruz evet.. özeniyoruz,zaman bir an önce geçsin istiyoruz.. haklıyız da..
ama kaderinde önüne geçilmiyor ki işte..

Allah'ım hepimize sağlıkla mutlu güzel haberler almayı,tüm kontrollerden hayırlı haberlerle dönmeyi nasip etsin dilerim ki..:nazar:

Kizlar merhaba benim kan sonuclarim cikti sadece troid hormonun yuksek dedi baska bi sorun yok dedi endokrin bolumune yonlendirdi yarin sabahta oraya gitcem insllah bi sorun cikmaz benim gibi bu hormonu yuksek cikan oldumu.bide bu hormonun bebegime bi zarari olur mu cok korkuyorum.

ilk yaptırdığım rutin kontrollerde istenmişti benden de..
yüksek falan çıkmamıştı ama çok önemli olmayan bi durum vardı,benide yönlendirdi doktorum endokrine.. gittim o da testler istedi ve sorun çıkmadı sonradan..
ilaç bile verilmedi..
ki ilaç verseler bu kötü bi durumda değil cnm,korkma..

binevi öyle de oldu..ama sonra bunun etkisi geçti ve bu kezde gelişiyor mu iyi mi endişesi sardı..

yani canım,bi arkadaşta yazmış sen ne yaparsan yap,doktor ne müdahale ederse etsin ömrü varsa yaşayacak seninle kalacak..korkunun ecele faydası yoktur bu gibi durumlarda geçerli işte..
Allah'a şükür inancımız tam..hayırlısını sağlıklısını versin de zamanında versin diyelim hep..

çok istiyoruz evet.. özeniyoruz,zaman bir an önce geçsin istiyoruz.. haklıyız da..

Allah'ım hepimize sağlıkla mutlu güzel haberler almayı,tüm kontrollerden hayırlı haberlerle dönmeyi nasip etsin dilerim ki..:nazar:
arkdşm evet çok haklısın ama bnm korkmda kontrler aydan aya oldgu için hep yaşıymdr dyrm

arkdşm evet çok haklısın ama bnm korkmda kontrler aydan aya oldgu için hep yaşıymdr dyrm

inan ki çok iyi anlıyorum seni..
aynı korkular bende de var,eminim burdaki biçok kişide de var..
ama kendine stres yaratmaktan başka bi işe yaramaz devamlı böyle düşünmek,negatif olmak ve bu bebişede zarar..
relax olmaya çalış ve aklına her kötü gelen düşünceyi kes yarıda savur aklından..
ben öyle yapıyorum,yapmaya çalışıyorum..

Allah'a emanet...:nazar:

Aynen canım katılıyorum yaşamadan bilemiyoruz ama içimizi ferah tutmak zorundayız hayırlısıyla hepimiz en gzl şekilde adım adım atlatıp en sonunda tatlı ballı bebişlere kavuşucaz pozitif olmak drlarımıza ve allah'a güvenmek kendimize iyi bakmaya çalışmak yapabileceğimiz en gzl şey grşrz:)

Kızlar bugün ben de kötü bişey yasadım fizyoterapist oldgm için özel eğitimde 16aylık bi cocuk karnıma tekme attı ve acayip kasılma oldu kasıklarımda hemen Dr u aradım o da cagrdı ve baktı cok şükür Allah a bişey olmams ama onn iyi olduğunu görene kadar kabus gibiydi düşük engelleyicii iğne yaptı bir hafta sonra bi dhaa olucam bugün anladm bebeğimi öyle benmsemişmki Allah hepimize bebeklerimizi sağ salim kucagımza almayı nasip etsin kötü bişey yaşatmasın

Seni rahatlatacaksa şu 2-3 liralık hamilelik idrar testlerinden al yap belki gördükçe motivasyonun artar merak etme bu haftaya ulaşması kolay olmadı yani iyi olmasa çok zordur durması düşük riski her zaman var olsa da 11. Haftadan sonra istatistiksel olarak belirgin azalıyor melekler koruyor onları içini ferah tut geçen gün kadın karnına çekiçle vurdu video izledim taş gibi hiçbirşey olmadı yani:))

bendede var trioid normalde her sabah aç karına ilaç alıyorum
buna rağmen benimde çok yüksek
bebek için pek hoş bi durum değil maalesef

X