2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
:KK53: aaa... eyer öyle olursa yandım ben.... kalçamda ergenlikten kalma çatlaklarım var zaten zebra gibi bide karın tamamdır... yok ben yinede kullanacam normalde cildim çok kurudur benim iyi geleceğini düşünüyorum...

Cok guldum tatlim yaa 'zebra gibi' dedim ya sursem bi faydasi olur muydu diye dusunmuyo degilim. Sen yinede daha sonra benim gibi acaba dememek icin onlemini al

Merhaba arkadaslar Ankara'dan neslihan ben 24 yaşındayım. 19 aylık bir kızım var ve suanda 12 haftalık hamileyim. Davetsiz misafirimizi ilk öğrendiğim gün çok üzüldüm 2. Bebeğe hazır değildim öğrendiğimde bebek 6 haftalıktı. Psikolojim bozuldu kızım daha konuşamıyor yeni yeni kendini ifade etmeye baslasada hala bezleniyor. Tabi bu önceki düsüncelerimdi :) şimdi yeniden anne olmaya okadar hazırımki çok seviniyorum. Önümüzdeki salı 2'li taramaya gideceğiz insallah. Rüyamda doktor ilik kanseri dedi cinsiyeti erkrkek dedi. Hala rüyanın etkisindeyim. İlk basta çok üzüldüğüm için kendime çok kızıyorum KK kulübüne üye olupta anne olmak isteyipte olamayan kardeşlerimizi görünce :KK43: dilerim Rabbim isteyen her kadına nasip etsin anneliği. Şimdiden hoşbulduk

Ben nerdeyse 28 yaşımı bitirmek üzereyim ve 2 aylık evliyim, Aklımda hiç çocuk fikri yoktu bu yaz değil de ondan sonraki yaz filan olur diyorduk ama tüm önlemlere rağmen olmuş ve hamileyim. Sen yine kabullenmişsin ben halen ikna olmuş değilim. İlk başta aldırmayı bile düşündüm ama bebek hasreti çeken onca insanı düşününce bi de kalp atışını duyunca vazgeçtim. ( Zaten aldırma sadece fikirden ibaretti onun günahını alamayacak kadar Allah korkum var şükür.)

Yaş itibariyle anneliğe uygunum ama biyolojik ve psikolojik olarak hiç hazırlanmamıştım önce kocama evime ve evliliğe alışmam gerekirdi. Burda millet heyecanla testlerden şundan bundan bahsedior ben şaşıyorum, hiç heyecanım ve doktora gitmek için merakla bekleyişim yok. Ne olacak böyle :KK43:

Bende 2014 haziran annesi olucam insaallah :emir_bebek: uzun zamandir herhangi bir mesaj falan yazmadan sizleri takip ediyordum. bende yazayim artik dedim :KK3: cumartesi gunu kontrolumuz var. bebegimi :KK49:cok ozledim

En Büyük KK
Benimde kizim 15 aylikken ikinci bebegime hsmile oldugumu ogrendim. Kizim icin cok endiselenmistim cok zor olsada sutten kestim onunla yeterince ilgilenemeyecegimi dusunup uzuluyordum. Ama bebegimi 9 haftalikken kaybettim ve cok aglamistim. Hic endiselenme insallah bebegini sag salim kucagina alirsin ve birlikte buyurler.

Canımm üzgünüm bebeğin için. Demekki yaşayacak günü yokmuş. Rabbim ileride yine nasip eder insallah.

merhaba canım:) aynı yastayız ben daha ılkımı dogurcam ınsallah gec kalmısım yaaa:KK70: benım kardeslerımde oyleydı hatırlıyorum..aralarında tam 2 yas var.annem cok uzulmustu hazır degıldı. ama Allah ona tam hayal ettiği bebegi verdı.hem uslu hem de biblo gbi bir kız cocugu..annem yer yer zorlansa da oyle cok buyuk sıkıntı yasamadı.ınsallah senın bebısın de oyle olur:)

Yok canım ne geç kalması :) ben erken davranışım. Benim annemde ögretmendi ve biz üç kardesiz hepimizin arasında 2 yas var hepimiz birarada büyümüşüz ve annem rahat etmiş. Bende öğretmenim benim içinde iyi olacağını düşünüyorum artık ikisi aynı anda büyüyecekler. Kaç aylık hamilesin cinsiyeti bellimi. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Hayırlı olsun

Ben nerdeyse 28 yaşımı bitirmek üzereyim ve 2 aylık evliyim, Aklımda hiç çocuk fikri yoktu bu yaz değil de ondan sonraki yaz filan olur diyorduk ama tüm önlemlere rağmen olmuş ve hamileyim. Sen yine kabullenmişsin ben halen ikna olmuş değilim. İlk başta aldırmayı bile düşündüm ama bebek hasreti çeken onca insanı düşününce bi de kalp atışını duyunca vazgeçtim. ( Zaten aldırma sadece fikirden ibaretti onun günahını alamayacak kadar Allah korkum var şükür.)

Yaş itibariyle anneliğe uygunum ama biyolojik ve psikolojik olarak hiç hazırlanmamıştım önce kocama evime ve evliliğe alışmam gerekirdi. Burda millet heyecanla testlerden şundan bundan bahsedior ben şaşıyorum, hiç heyecanım ve doktora gitmek için merakla bekleyişim yok. Ne olacak böyle :KK43:

bende seninle aynı durumdaydım 1 ay öncesine kadar bende yeni evliyim hemen hamile kaldım ev evlilik yeni ortam falan şaşırmış durumdaydım ama burayı okudukça paylaştıkça alışmaya başladım bi de doktora gidip elleri ayakları görünce artık tamamen adapte oldum aslında en çok korktuğum şeylerden biri kaybetmekti ama çok şükür 3 ay olunca artık daha çok inandım

sende gidip o kıpır kıpır bebişi görünce fikrin değişicek :)

merhaba hamiş arkadaşlarım uzun zamandır takip ediyorum ama yazmak hiç aklıma gelmemişti nedense :) benimde ikinci çocuğum olacak kısmetse haftaya ikili test için doktora gitmeyi düşünüyorum,ilk hamileliğime göre daha zor geçiyor bu sefer bulantı,şiddetli baş ağrıları v.s.

Sende benim gibi canım. Bende 2.ye hamileyim. 12 haftalık olduk biz senin nekadar oldu.

Kızlar Dr dan geldik çikolata yiyip gittim fena hareketliydi. Ayakları yukardaydı. Ense kalınlığı 1.8 çıktı cok şükür.:)

bende seninle aynı durumdaydım 1 ay öncesine kadar bende yeni evliyim hemen hamile kaldım ev evlilik yeni ortam falan şaşırmış durumdaydım ama burayı okudukça paylaştıkça alışmaya başladım bi de doktora gidip elleri ayakları görünce artık tamamen adapte oldum aslında en çok korktuğum şeylerden biri kaybetmekti ama çok şükür 3 ay olunca artık daha çok inandım

sende gidip o kıpır kıpır bebişi görünce fikrin değişicek :)

Sanırım görünce fikrim senin gibi olumluya dönecek. Ben gördüğümde 2 mm ve mercimek gibi yuvarlak bişeydi, sadece kalp sesi vardı. 6 haftalıkken gittim sonra 13 haftalıkken gidicem. Bu form iyi geliyor o yüzden en azından bi kez bakmaya çalışıorum :nazar:

Sanırım görünce fikrim senin gibi olumluya dönecek. Ben gördüğümde 2 mm ve mercimek gibi yuvarlak bişeydi, sadece kalp sesi vardı. 6 haftalıkken gittim sonra 13 haftalıkken gidicem. Bu form iyi geliyor o yüzden en azından bi kez bakmaya çalışıorum :nazar:

şimdi artık elleri ayakları var mercimek oldu fasulye hatta fasulyeyi de geçti arada gitseydin bi kere daha ne kadar büyüdüğünü görürdün daha iyi anlardın :KK34:

arkadaşlr ben 10 haftlık hamılym fakat hep korku ıçındeyım bebegm ıyımı sağlıklımı şuan nasıl dye çok dşyrm çünkü çok ıstdk çok geç surden sonra allahm kısmet ettı 2 hafta önce kontrldydm şimdi 2 hafta var kontrle ve içim içim yıyıo hgun gelsn dye

merhaba arkadaşlar nasılsınız benim bugün dr randevum var ense kalınlığı ölçümü ve ikili test için lütfen dua edin bugün başka arkadaşlarda doktora gidecekmiş inşallah onlarda ben de güzel haberlerle geliriz 5 hafta sonra bebeğimi göreceğim için çok heyecanlıyım
Hayirli haberlerle gel ins. Canim :nazar:
Ikili tttestini sorunsuzca atlatman dilegiyle :KK16:

Merhaba kızlar bugün Dr a Gittm ense kalınlığı 1.7mm normal cıktı cok şükür herseyimiz ama cinsiyeti göremedik bakalm ikili test için kan da verdim haftaya cıkcak sonuclar inş gZl haberler alırız hepimiz ..:)
Masaallah canim :nazar:
Ense kalinligi normal cikmis... kan degerlerinde normal cikar sikma canini :KK19:
günaydınlar herkes hayırlı haberle gelsin bugün inş

bende müthiş bi baş ağrısı var dün geceden beri akşam yatarken hafifti gece uykumdan uyandım nasıl yatacağımı bilemedim iki yastık falan beynim çıkcak gibiydi sonra kustum biraz uyumuşum neden sonra kalktığımdan beri de ince ince devam ediyor :KK53::KK53:
Canim bas agrilari bende birkac haftadir yogun bir sekilde vardi bu aralar azaldi cok sukur....
Sebebi ise vucudumuzda artan kan artisiymis....
Ilac falanda alamiyoruz ...
Ins. En kisa zamanda atlatirsin :nazar:
kızlarrr bende geldim..:KK16: musmutlu olarak bbeğimi gördüm gayet net doktor heryerini tek tek söyledi ense kalınlığı1.6 normalmiş ama taa bi ay sonra gidicez yaa özlücem bebişimi cinsiyetide göremeyiz dedi çünkü poposunu dayamış karnıma dönmedi bi türlü
Gozun aydin canim...
Ense kalinligi normal cikmis :nazar:
Senin bebek kendini agirdan aliyor desene....
Hemen gostermemis cinsiyetini :KK1:
Kızlarr ikili test yaptıran varmı? Biz dün yaptırdık sonuçlarımız bugün çıkacak inşallah önemli bişey çıkmaz..Bu arada dün bebeğimi gördüm tekrar çok çok hareketli doktor ense kalınlığını bile zor ölçtü yerinde durmuyo dio :)))
Guzel sonuclarla gel canim :KK19:

Kızlar Dr dan geldik çikolata yiyip gittim fena hareketliydi. Ayakları yukardaydı. Ense kalınlığı 1.8 çıktı cok şükür.:)

demek çikolata her zaman zararlı değilmiş
heheheheheh :KK52:
zaten çok severdim artık daha çok seviyorum :KK54:

arkadaşlr ben 10 haftlık hamılym fakat hep korku ıçındeyım bebegm ıyımı sağlıklımı şuan nasıl dye çok dşyrm çünkü çok ıstdk çok geç surden sonra allahm kısmet ettı 2 hafta önce kontrldydm şimdi 2 hafta var kontrle ve içim içim yıyıo hgun gelsn dye

Seni çok iyi anlıyorum canım aynı korkuları bende yaşıyorum ama Allah'a emanet yavrularımız hayırlısıyla sağlıkla kavuşalım inşallah

Canim bas agrilari bende birkac haftadir yogun bir sekilde vardi bu aralar azaldi cok sukur....
Sebebi ise vucudumuzda artan kan artisiymis....
Ilac falanda alamiyoruz ...
Ins. En kisa zamanda atlatirsin :nazar:

doktorumda bekliyoruz artık baş ağrısı diye minoset içebilirsin dedi eşime aldırcam çok kötü olursam kullanırım şimdi hafif hafif var hiç bitmiyo bu bebişlerin derdi :KK1: bulantı kusma uyku şimdi baş ağrısı bakalım daha ne görcez:KK31:

doktorumda bekliyoruz artık baş ağrısı diye minoset içebilirsin dedi eşime aldırcam çok kötü olursam kullanırım şimdi hafif hafif var hiç bitmiyo bu bebişlerin derdi :KK1: bulantı kusma uyku şimdi baş ağrısı bakalım daha ne görcez:KK31:
Eeee bebis bunlar her turlu her zaman ben buradayim diyecekler :KK16:
Canim minoset pek tercih edilenler arasinda degil diye biliyorum....
Parol rahatlikla kullanilabilir diye arastirmistim...
Tabi doktorun yazmissa birsey diyemem...
Ayrica ben geceleri siddetli agrilardan uyumadim yinede icmedim....
Sende elinden geldigince icmemeye calis canim :KK34:

X