2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
tamam fistik sagolasin :KK66:

Benim de kontrolüm vaar ama taaa 4 te.caniim sen hep nemli tut herhangi bir problem yoksa nemli kaldiginda kasinmaz cok rahatsiz olursan ılık bir dusa gir o rahatlatir ama yibe krem surmen gerek cancaagazim

Taaa 4 teki kontrolden iyi haberler, güzel fotolar getir bize tamam mı mujjum:-)

günaydın kızlarrr;
biz dün kontrol olduk..maşallah bizimki 12 gün önden gidiyormuş..3 haftada 425 grm almış tosuncuğum..bide geceleri sancım oluyordu hem idrar tahlili yaptı hemde nst testi yaptı bana.test sonucumda sıkıntı yok ama idrarımda 3-4 lökosit çıktı 1 tane bil eolmasın erken doğuma sebebp olur idrar yolu enfeksiyonu dedi üromisin die ilaç verdi tek kullanımlık zaten tek seferde hepsini atıo bu ilaç sonrasındada günde 3-4 lt su içiosun artık dedi..vitamin kullanıyordum onuda kesti sadece demir hapı yeterli dedi.bizden haberler böyle teyzoşlarıı öndende gidince bebiş beni iyice heyecan sardı Allah hepimizin yardımcısı olsun..buarada kızlar az önce farkettim göğüsümün koltuk altına doğru kısmında renk koyulaşması var sizdede varmı o?hepinizi öpüyorum gününüz mis geçsin hayırlı cumalarrrr

Gozun aydin canim cok guzel haberler bunlar :nazar::nazar::nazar:
Renk koyulasmasi ilk gebeligimde benimde aynen tarif ettigin yerde olmustu. Doktora sormustum dua et yuzunde degilde goguslerinde olmus demisti :KK34:

tüm güzel dileklerimizin, hayırlı dualarımızın kabul olacağı bir cuma olsun hepimize.....doktora gidecek arkadaşlarım güzel haberlerle gelirsiniz inşallahh....akşam veda etmeden gittim biraz rahatsızlandım..malum hastalık havası...ama iyi gibiyim...meleklerinizi ve sizi kocaman öpüyorum...
:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Gunaydin cilegim:KK16: dikkat et kendine tam hastalik havasi

Seni de musmutlu bekliyoruz canim :KK16: dun aksam dayanamayip vazelini tabaka halinde surdum ama bana misin demedi. Sabahi zor ettim ilik dus bebe yagi lierac ve saf zeytin yagida denediklerim ve kutu kutu bitirdiklerim arasinda :KK43::KK43::KK43:

Canım, benim karnım büyümeye başlayınca şiddetli kaşıntılarım başlamıştı. Hemen doktora ilettim. O da Munix diye bir losyon önerdi. Ondan kullanıyorum ve kaşıntılarım ortadan kalktı. İstersen deneyebilirsin

Anne Adayımız Yaş Kaçıncı Bebiş Şehir BDT Bebiş Cinsiyeti Bebiş İsimlerimiz

canım excelde düzelttim ama buraya yapıştırırken yamuk yumuk ben yine de paylaşayım seninle dedim belki işine yarar :26::26:

üşenmemiş bir güzel koymuşsun sıraya ellerine sağlık :) becerikli hatun çalışkan hatun :)

Günaydın güzel anneler biz geldik oğluşumlaaa :KK23:

hoşgeldin zeynelllimmm...oğluşunada kocaman bir günaydın :)

günaydın kızlarrr;
biz dün kontrol olduk..maşallah bizimki 12 gün önden gidiyormuş..3 haftada 425 grm almış tosuncuğum..bide geceleri sancım oluyordu hem idrar tahlili yaptı hemde nst testi yaptı bana.test sonucumda sıkıntı yok ama idrarımda 3-4 lökosit çıktı 1 tane bil eolmasın erken doğuma sebebp olur idrar yolu enfeksiyonu dedi üromisin die ilaç verdi tek kullanımlık zaten tek seferde hepsini atıo bu ilaç sonrasındada günde 3-4 lt su içiosun artık dedi..vitamin kullanıyordum onuda kesti sadece demir hapı yeterli dedi.bizden haberler böyle teyzoşlarıı öndende gidince bebiş beni iyice heyecan sardı Allah hepimizin yardımcısı olsun..buarada kızlar az önce farkettim göğüsümün koltuk altına doğru kısmında renk koyulaşması var sizdede varmı o?hepinizi öpüyorum gününüz mis geçsin hayırlı cumalarrrr

iki göğsümün ortasından belime kadar inen kısımda kahverengi bir çizgi var şimdilik canım.....maşallah meleğine :nazar: :nazar: :nazar: ASyamı görmeye daha 10 gün var...ölüyorum meraktan..nasıloldu napıyor diye :)

Cok kasinan arkadaslar karaciger enzimlerini kontrol ettirsinler. Allah korusun onlar yukseldiginde de cok kasinma olur ama sadece karninda degil her yerinde olur

canım ben de çok kaşınıyorum önümüzdeki hafta kontrolüm var doktora diycem bakalım... karaciğer enzimleri kan tahliliyle mi belli oluyo canım peki?

Son düzenleme:
Gozun aydin canim cok guzel haberler bunlar :nazar::nazar::nazar:
Renk koyulasmasi ilk gebeligimde benimde aynen tarif ettigin yerde olmustu. Doktora sormustum dua et yuzunde degilde goguslerinde olmus demisti :KK34:

ay canım sağol bende korktum o ne acaba diye demekki o yüzde beklenen renk koyuluğu göğsümde oldu geçer sanırım doğumdan sonra kir gibi duruyo yahu :) sağol teyzoşu darısı sizin minişlerin başına inşallah hepimiz hep güzel haberlerle dönelim inşallah doktorlarımızdan <3:21:

üşenmemiş bir güzel koymuşsun sıraya ellerine sağlık :) becerikli hatun çalışkan hatun :)

iki göğsümün ortasından belime kadar inen kısımda kahverengi bir çizgi var şimdilik canım.....maşallah meleğine :nazar: :nazar: :nazar: ASyamı görmeye daha 10 gün var...ölüyorum meraktan..nasıloldu napıyor diye :)

Rica ederim ne demek çorbada tuzumuz bizimde olsun.. inşallah pufpufumun işine yarar canım...:KK16::KK16:

günaydın kızlarrr;

maşallah canım size:nazar:
benim de gögüşlerim de renk koyulaşması oluyo canım da koyu kısmında sadace.. bu sancıları bi tarif eder misin canım benim de ara sıra oluyo kasıklarıma doğru idrarla mı alakalı acep..

canım ben de çok kaşınıyorum önümüzdeki hafta kontrolüm var doktora diycem bakalım... karaciğer enzimleri kan tahliliyle mi belli oluyo canım peki?

canım ille karaciğerindeki enzimden olacak diye bişi yok benim telefonumda bi uygulama var hamilelik rehberi diye her hafta bendeki gelişimleri yazıyor artık bol bol kaşınmaya başlayacaksınız sakın kaşımayın bol bol yağlanın yazmış ki bende doktoruma sordum oda çok normal sakın kaşıma elinle masaj yap krem sür yada duşa gir dedi.ben aktardan kakao yağı aldım ama saf olandan böyle sabun gibi..sıcak su kaynatıp bi kaba alıyorum içine bardak koyup bi parça o yağdan kırıp atıyorum eriyince masaj yapıp sürüyorum sık sık yağlanınca benim kaşıntılarım geçti..çatlıyor olabilirsin ihmal etme yağlan ama tabi yine tahlilde yaptır için rahat etsin tatlım.

günaydın kızlarrr herkese hayırlı cumalar diliyorum. ben de bugün kontrolü olanlardanım. bakalım saat 2 civarı görüş saatimiz. bu sefer yüzünü göstercek mi acaba bizim nazlı sıpa:KK52:

Aşağı yukarı hepsi böyle galiba... Ayrıca son üç ay düşük riski yoksa normal doğum için tavsiye eden doktorlar bile varmış bide bunu söyle bakalım belki bakış açısı değişir... Yada gazozuna ilaç at canım... :KK9: :KK9: :KK9:

Kız çocukları idil bebenin çok şeker kıyafetleri var... Hatta pembe leoparlı dantelli kokoş bi modeli vardı... Kızım olacak olsa onu kesin alırdım...

Bildiğim kadarıyla bi sakıncası yok canım... Kendi adıma söyleyim ben yaptıracağım...

idil bebeyi duymuştum daha önceden de. kaliteli ürünleri var diye duymuştum. saol canım bakayım bi bulabilirsem

Kızlar benm ayaklarım hafif hafif şişmeye başladı halsizlik de var annem de diyo bunlar doğuma yakın olr ee baktığımda başı da 1bucuk aydr aşağı pozisyonda bebiş de 3 4 hafta önden gidiyor acaba ben bişeyleri mi
Yanlış hesapladım daha önceden mi hamile kaldım üstüne mi gördüm diye şüpheye düşmeye başladm var mı aramzda ayağı şişen halsizliği olan ya bi de gecen rüyamda gördüm Koç
Burcu olms bZm oğlan bunlar işaret mi acabaaa

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

evet cnm bebeğimin baş,karın ve bacak ölçümleri farklı farklı haftaları verdiği için sanırım o tarihe randevu verdi. Çünkü karın çevresi 29.haftayı gösteriyordu. Belkide onun32.haftaya gelmesini beklemek için öyle yapmıştır.
Kesinlikle artık çok yorucu olmaya başladı. Gerçi işimde öyle yorucu bi iş değil masa başı çalışıyorum ama insan otururken bile rahatsız oluyor.
cnm benim kızım olacak :) ama dediğini kızım olarak değiştirip söyleyeceğim benim minik susamıma :)

Teşekkür ederim herkese destekleriniz için :) iyiki varsınız :)[/B]
[/SIZE][/QUOTE]

:KK1::KK1: canım kusura bakma nedense oğlan gibi düşünmüşüm bilinçaltımdan demek ki:KK1: prenses bana kızmasın öperim onu ben:KK16:

tüm güzel dileklerimizin, hayırlı dualarımızın kabul olacağı bir cuma olsun hepimize.....doktora gidecek arkadaşlarım güzel haberlerle gelirsiniz inşallahh....akşam veda etmeden gittim biraz rahatsızlandım..malum hastalık havası...ama iyi gibiyim...meleklerinizi ve sizi kocaman öpüyorum...
:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

canım geçmiş olsun hatta gelmeden geçsin. ben de yeni atlattım hala yediklerimin doğru düzgün tadını alamıyorum. çok dikkat et emi. bugünden başla sen ıhlamurlara kuşburnulara. ha kızlar geçen bi arkadaş da soruyordu gribal enfeksiyon için ne yapıyorsunuz diye. kuşburnu kaynatmak çok iyi geliyor. tam c vitamini deposu ayrıca hamilelere hiç bir zararı da yok senin aracılığınla bunu da söylemiş olayım çilekcim. öperim seni de meleğim asyamı da:KK16:

ha bu arada çilekcim alıntılamamışım ama ilk kıyafet hakkında yorumunu gördüm. canım ben de profesyonel fotoğrafcı tutmadım. eşimin güzel bi makinesi var onunla çekeriz bir şeyler diye düşünüyorum. ama ne biliyim taktım böyle aklıma geldi ne giydireyim ben kızıma diyee:44: ben zaten gece yatarken de sabah ne giysem diye düşünürüm planını yaparım. o hesap kızım ne giysin diye düşünmeye başladım:KK1:

kızlar size bir sorum olacak
hani kendimize gecelikler pijamalar falan alıyoruz da asıl önemli olan bebeğimizin kıyafeti gibime geldi. sonuçta ilk giyeceği şey olacak. ilk fotoları o kıyafetle çekilecek. ben bir organik pamuk hastane çıkışı takımı almıştım da organiklerin rengi biliyorsunuz krem oluyor üzerindeki desen de kahve tonlarında gibi. böyle çok canlı canlı değil açıkçası. fotolarda çok albenili durmayabilir. yeni doğmuş bebek biraz krımızı gibi oluyor diye kırmızı renk ağırlıklı bir takım da düşünmüyorum. pembeli kremli bir şeyler alıcam galiba. hem alacağım gecelik rengine de uyar kızışımla takım giymiş oluruz:KK1:ama tam da istediğim gibi bişeyler bulamadım yaa... siz ne yaptınız bu konuda bana fikir verir misiniz?

canım kayınvalidem organik hastane çıkışı almış bitane + doğum yapacağım hastane kendi veriyor hastane çıkışını henüz görmedim nasıl bir şey diye ama güzeldir mutlaka iyi bir hastane çünkü bi de 8 li bi hastane çıkışı aldım onu da yanıma alırım beyaz üzerine minik minik lacivert puantiyeli çok hoş duruyo.. ben lohusa takımı olarak krem düşünüyorum + bir de gecelik alıcaktım görümcem bana lohusa seti yaptırıyormuş terliğiyle tacıyla birlikte bakalım nasıl bişe gelcek:))

maşallah canım size:nazar:
benim de gögüşlerim de renk koyulaşması oluyo canım da koyu kısmında sadace.. bu sancıları bi tarif eder misin canım benim de ara sıra oluyo kasıklarıma doğru idrarla mı alakalı acep..
canım böyle bi basınç oluyo gibi sanki ağrım oluyor hatta bazen idrar yaparkende acım yok ama çok afadersin biterken bi basınçlı ağrım oluyo.doktor önce nst yaptı sancı ne sancısı diye ordan bişey çıkmayınca idrar tahlili yaptı eğer daha önce yaptırdıkların varsa yakın zamanda yani bi baksana lökositin varmı o hiç olmasın dedi bana.çünkü erken doğuma falan sebep oluyomuş Allah korusun..bi bol bol su iç kuzum bugün mesela 3-4 lt ye yakın o bile rahatlatıo insanı..ağrın sancın olur onlar yalancı kasılma telaş etme ama geçmeyen bir şey olursa hemen beni ara dedi.bide benim bebiş 1425 gr ağırlığında şuan süreklide aşağı vuruyo tostik :))

canım ille karaciğerindeki enzimden olacak diye bişi yok benim telefonumda bi uygulama var hamilelik rehberi diye her hafta bendeki gelişimleri yazıyor artık bol bol kaşınmaya başlayacaksınız sakın kaşımayın bol bol yağlanın yazmış ki bende doktoruma sordum oda çok normal sakın kaşıma elinle masaj yap krem sür yada duşa gir dedi.ben aktardan kakao yağı aldım ama saf olandan böyle sabun gibi..sıcak su kaynatıp bi kaba alıyorum içine bardak koyup bi parça o yağdan kırıp atıyorum eriyince masaj yapıp sürüyorum sık sık yağlanınca benim kaşıntılarım geçti..çatlıyor olabilirsin ihmal etme yağlan ama tabi yine tahlilde yaptır için rahat etsin tatlım.

canım benim zaten egzama felan var elimde alerjik bi durumum var bariz ama hiç karaciğerime baktırmadım şimdiye kadar açıkçası baktırsam iyi olur aslında.. kakao yağını ben de almıştım canım taa hamileliğimin ilk aylarında hatta kutuyu açtım baktım yağla alakası olmayan bişe katımsı böyle dediğin gibi götürdüm aktara tekrar bunun zamanı geçmiş dedim kız demesin mi hayır bu doğal olduğu için böyle bunu ısıtacaksınız kullanmadan önce hmmmm öyle desene o zaman dedim:KK1::KK1: gerçekten çok güzel ama sık sık kullanamıyorum ara sıra.. her gün zaten sabah uyanır uyanmaz göbeğimi açıp bakıyorum çatlak matlak var mı dye:))

ne güzel ismi prensesinin annesi o kahverengi çizgi bendede var çileğim ama bu bildiğin kir gibi leke :)) ama şimdi yorumlarıda okudum bi arkadaşta yazdı yüzde falan beklenen renk değişiklikleri bazen vücudun herhangi bi yerinde olurmuş kendimde çok beyaz olduğum için damalık gibi duruyo lekeler gözüme inanamadım sabah :)) aman neyseki yüzümde olmadı olursa sizdede olursa ilerleyen zamanlarda korkmayın benim gibi başımıza gelen herşey normal :)))

canım böyle bi basınç oluyo gibi sanki ağrım oluyor hatta bazen idrar yaparkende acım yok ama çok afadersin biterken bi basınçlı ağrım oluyo.doktor önce nst yaptı sancı ne sancısı diye ordan bişey çıkmayınca idrar tahlili yaptı eğer daha önce yaptırdıkların varsa yakın zamanda yani bi baksana lökositin varmı o hiç olmasın dedi bana.çünkü erken doğuma falan sebep oluyomuş Allah korusun..bi bol bol su iç kuzum bugün mesela 3-4 lt ye yakın o bile rahatlatıo insanı..ağrın sancın olur onlar yalancı kasılma telaş etme ama geçmeyen bir şey olursa hemen beni ara dedi.bide benim bebiş 1425 gr ağırlığında şuan süreklide aşağı vuruyo tostik :))

anladım tatlım benim de ağrım olmuyo da arasıra böyle kramp giriyo karnıma ne olduğunu anlamıyorum idrar tahliline bayadır baktırmadım ilk haftalarda baktırmıştım bu ay onu da yaptırıyım.. maşallah kuzucuğa:nazar::nazar: benim de oğluş bi ara aşağılarda takılıyodu sonra yukarılara gögüs hizama tepikler yağdırdı bu aralar ortalarda:))

o dediğin çizgi bütün hamişlerde oluyor. yaa benim koltuk alttalrımda koyulaşma oldu. Temiz olduğu halde kapkara pis kıllı gşibi görünüyor deli olcağım

ne güzel ismi prensesinin annesi o kahverengi çizgi bendede var çileğim ama bu bildiğin kir gibi leke :)) ama şimdi yorumlarıda okudum bi arkadaşta yazdı yüzde falan beklenen renk değişiklikleri bazen vücudun herhangi bi yerinde olurmuş kendimde çok beyaz olduğum için damalık gibi duruyo lekeler gözüme inanamadım sabah :)) aman neyseki yüzümde olmadı olursa sizdede olursa ilerleyen zamanlarda korkmayın benim gibi başımıza gelen herşey normal :)))

güneş kremi almam lazım kızlar buranın güneşi inanılmaz yakıcı oluyo şimdiden böyle hatta normalde de kullanırım güneş kremi günlük ama gebelik de her ürün kullanamam var mı bildiğiniz kullandığınız krem..

canım kayınvalidem organik hastane çıkışı almış bitane + doğum yapacağım hastane kendi veriyor hastane çıkışını henüz görmedim nasıl bir şey diye ama güzeldir mutlaka iyi bir hastane çünkü bi de 8 li bi hastane çıkışı aldım onu da yanıma alırım beyaz üzerine minik minik lacivert puantiyeli çok hoş duruyo.. ben lohusa takımı olarak krem düşünüyorum + bir de gecelik alıcaktım görümcem bana lohusa seti yaptırıyormuş terliğiyle tacıyla birlikte bakalım nasıl bişe gelcek:))

böyle şeyleri seviyorum yaa acaba ne gelcek nasıl olcak merakı çok eğlenceli:nazar:
benim de 10lu takımım organik ama dediğim gibi organik olunca çok albenili olmuyor maalesef... sağlıklı şeyler neden aynı zamanda çok cazip olmaz anlamıyorum:KK1: hastane veriyor mu bilmiyorum hiç ama bir tane daha 5li ya da 7li falan alayım diye düşünüyorum. o da renkli olsun diyorum. bebişlerimizin de bizim de o cicilerimizi mutlu mutlu giydiğimiz günler çabucak gelir inşallah

Merhaba kızlar,
Dün alerji dr una gittim, bir dolu yasak koydu. Ama en başta yün hiç bir şey kullanmayacaksın dedi ve bir de sigara içen üstünü değiştirip gelsin yanına dedi. Bir dolu da ilaç yazdı ama kadın doğum dr umsadece iki tanesine izin verdi.
Kızımı da gördüm dün sıpa yüzünü göstermedi, kafa aşağıda ayaklar havada duruyordu, dr ultrason cihazını koyar koymaz tekmelemeye başladı :) Büyümesi normal dedi dr, bu defa fotoğrafını vermedi zaten sadece gelmişken bir suyuna ve dikişlerine de bakayım dedi de ondan baktı :)
Bu arada bu ay ihtiyaç duyduğumuz olmazsa olmazları almaya başlayacağız sanırım. Beşik vs gibi... Önerileri bekliyorum anacıım :)
Herkese sevgiler ve selamlar ...

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X