2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
:KK3:merhaba güzel hamişler takipteyim alerjik sorunlar dışında herkes ii gözüküyor bizde hazırlıkların sonuna yaklaştık ama arık doğum korkusu sarmaya başladı normal istiyorum ama nasıl doğuracam onuda bilmiom:26:yapabilecekmiyim acaba videolar izleyip atlatmaya çalışıorum korkumu ama sanki daha bi korkum :18:nasip bakalım sağsağlim allah kucağımıza almayı nasip etsin:KK49:

benim de aklıma hep yapabilecek miyim diye geliyor ama korkmayın kızlar 6 milyar yıldır bütün kadınlar yapabiliyor biz niye yapamayalım di mi? bir sorun yoksa mecburiyet veya gereklilik yoksa ben de normal istiyorum. korkutmayalım hiç kendimizi diğerleri nasıl yapıyorsa biz de yaparız.. :KK1:

Bizdede bir risk görülmediği için önceki gibi sıklıkda olmasada haftada 1 yapıuyoruz :)... Ama 2 haftadır tık yo. Bende bir isteksizlik var eşimde zaten artık yapmayalım falan diyor ilerledi iyice hemileliğin diyor.

artık isteksizlik olması normaldir canım, Eşinde anlayışlıymış ne güzel.. bizim Şafak 75 + 40 gün de lohusa olcaz 115 gün daha sabretsin kocacığımm :)

Nihayet günaydın, ben geldim :)
Geçen hafta işlerin yoğunluğundan ara ara bağlanabildim anca, cuma günüde iznimi başlattım çok şükür evdeyim :)
Raporumu 14. de başlatacağım inşallah
Evdeyim ama oraya buraya gitmekten bi turlu yine baglanamadım :) bugün evde tembellik yapmaya karar verdim rahat rahat yazabilirim :)
Umarım görüşmeyeli herkes iyidir...Bende son bir kaç haftadır sakarlık var, elimden sürekli bişeyleri düşürüyorum :) şimdi haftalık yorumumda okudum rahmin genişlemesinden sakarlıklar normalmiş meğerse, sizde de oluyor mu?
Bu arada zaman yaklaştıkça tedirginliklerim artmaya nasladı, aslında gayet iyiyim ama sürekli bişey olacakmış gibi takılıyorum :KK43:
İnsallah saglıkla zamanında gelirler...

hoşgeldin...evdesin ne güzell tadını çıkar bugünlerin...bol bol dinlen enerji depola bebiş geldimi annesini bomba gibi görsün :) bende sakarlık değilde dalgınlık başladı...eşime iki kere kartının şifresini sormuşum alışverişe giderken ptesi günü..sormadım diyorum ama sormuşum hemde 2 dakika arayla :)

saol çileğim verdiğin bilgiler için ürünlerden memnun olman beni ayrıca mutlu etti güzel günlerde giy pijamalarını geceliklerini sabahlıklarını:KK16: rengi krem gibi ama aralarda pembişler var değil mi? kızımızla uyumlu olcak yani:)
yaa ama ben de hamilelikten önce 38dim de şimdi 38 alsam gelir mi ki? çünkü ben çok kilo aldım:KK14: riske atmamak içn 40 mı alsam? diğer taraftan da düşünüyorum çok büyük almazsam doğumdan sonra da giyerim kullanışlı olur diye... offff bendeki bu kararsızlık beni öldürecek bigün...:KK14:

canım bir kaç kötü haber dışında iyi gördüm seni. onlar da nazar boncuğu olsun maşallah diyelim sana da bebişine de:KK9: zaten söylediğin sıkıntılar genel olarak hamiş sıkıntısı diyebiliriz. ben de sırt ağrısından uyuyamamaya başladım. iş yerinde koltuğumda uzun süre oturamıyorum. sırtım kopuyor resmen. kramplarım osteocare kullanalı beri bıraktı peşimi canım. sana da tavsiye ederim hiç çekme boşuna. arkadaşlar başka bir ilaç ismi de söylüyrolardı istersen onu da araştırabilirsin bu konuda. magnezyumla alakalı bir ilaçtı. şimdi güzel güzel evde dinlen bebişine de kendine de güzel bir tatil ver. uzuuuun kahvaltılar seni bekliyor:KK9::KK9:
bana da çok zor geliyor işe gelmek ama ben sabredicem bir aksilik olmazsa. bakalım 37ye kadar rabbim dayanma gücü verir inşallah. sonrasında bebişimle geçireceğim günleri düşününce daha çok motive oluyorum canım belki sana da yardımcı olur

canım..ben 38 aldığıma aslında pişman oldum...36 alsam daha iyi olacakmış dedim...çünkü 38 boyu uzun geldi ama rahat rahat giyerim dedim..popo kısmıda..gerçekten bedenlere göre üretiliyor canım..yani bence genelde karın bölgesi hamile pantolunu gibi popoda biraz geniş yapmışlar..ama sen bilirsin tabi..büyük olmasın çok...

:KK3:merhaba güzel hamişler takipteyim alerjik sorunlar dışında herkes ii gözüküyor bizde hazırlıkların sonuna yaklaştık ama arık doğum korkusu sarmaya başladı normal istiyorum ama nasıl doğuracam onuda bilmiom:26:yapabilecekmiyim acaba videolar izleyip atlatmaya çalışıorum korkumu ama sanki daha bi korkum :18:nasip bakalım sağsağlim allah kucağımıza almayı nasip etsin:KK49:

benim korkum yok nedendir bilmem..diyorum muhakkak acı çekeceğim...benim korkum bebek üzerine ..inşallah eli ayağı düzgün sağlıklı sıhhatli doğsun diyorum...muhakkak acı olacak ama korkmuyorum..geçecek elbet dimi :) endişe etme herkes dayanıyor bizde dayanırız...biz ANNEYİZ :)

aaaaay çileğim yaaaa sorma..bende bayılırdım yüzüstü yatmaya ama..nasıl özledim bi bilsen

EVET... ama az kaldı diyelim :) sana günler geçmiyor gerçi ama :)

Eki Görüntüle 1050414

kese yapmayı düşünen varsa bu da bir fikir olabilir...

çok güzleler bence..çok şirinler..aahh ahh ben daha hiçbirşey hazırlamadım :)

canım benim ne kadar güzel şeyler yazmışsın o kadar mutlu ettin ki beni samimiyetin için çok teşekkür ederim gerçekten de güldüm pozitifliğin sayesinde :KK66: Rabbim hepimizin gönlüne göre hayırlısını versin arkadaşım..

yaşasın güldüysen :) öptüm kocamınından..

Kızlar selam,
Uzun zamandır hep facebooka yazıyorum orası daha pratik geliyor bir de buradaki onarım bakım işlemleri beni gerdi giremedik edemedim diye uzak kaldım :)
Yeni yazılarım var, bir yandan da kasığımdaki sorunla uğraşmaktayım ve bunalmaktayım :)
Blogta hem sorunları hem de gebe okulunda öğrendiklerimi aktarmaya devam ediyorum...

Gebe okulu 2. Gün: gebelikte psikolojik değişiklikler ve doğum sonrası depresyon

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/gebe-okulu-2-gun-gebelikte-psikolojik.html

Gebe Okulu 3. Gün: Gebelikte Beslenme

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/gebe-okulu-3-gun-gebelikte-beslenme.html

26 ve z27. Haftalar, bası beklenmedik sorunlar can sıkar...

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/26-27-haftalar-bas-beklenmedik-sorunlar.html

Gebe Okulu 4. Gün: A'dan Z'ye Bebek Bakımı/ Yeni Annelerin Bilmesi Gereken Her Şey

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/04/gebe-okulu-4-gun-z-bebek-bakm-yeni.html

Sorularınız olursa yakutseda@gmail.com dan ulaşabilirsiniz, gebe okulundaki sunumları da gönderemediğim arkadaşlarıma gönderebilirim :)!

Sevgiler

takibindeyim sedacımmm :) ama sunuları açamadım ben :KK43:

Sevgili anneler merhabalar;
Biz bugun doktora gittik. Kilomuz 1200 gr olmus,boyumuzda 35cm. 1 hafta onden gidiomusuz. Tam yuzunu gorcektikki eliyle kapatti hemen gostermedi. Sadece o arada burnunu gordum top gibi hafif kalkikti. Suymuz normal ama biras daha fazla olmasi gerek dedi. Gunde 2.5 3 lt su icmek gerekiyomus. Allahtan yaz geliyo yoksa icilmez o kadar. Bizden bu kadar :)))

gözünaydın..maşallah maşallahhhhh...ben günde 3,5-4 lt içiyordum şimdi 4,5 lt çıkarıyorum..doktor iç dedi içiyorum :)

aranızda hamile kaldığından beri seks hayatı kötüleşen hamilelik ilerledikçe de seks hayatı neredeyse biten var mı?????

benim 4 ay lekelenmem olduğu için yasaktı..sonrasındada babamız korktuğu için kanki hayatı yaşamaya başladık..sonra dizinden ameliyat oldu :)

2,5- 3 litre su içtiğinizi yazmışssınız şaşırdım kaldım valla. ben bir bardağı çok zor içiyorum eskiden beri su içmeyi sevmem ona rağmen wc den çıkamıyorum gece gündüz siz hayatınıza nasıl devam ediyosunuz yahu :) bnim de suyumda bir anormallik yok en son kontrolum de hersey normaldi gözüm tırstı. önümüzdeki kontrolde soracam doktoruma. Kramplar kaçıncı haftadan itibaren girmeye başlıyo şimdilik ben de tık yok da tetikte bekleyeyim :)

Güzeller bişey sormam gerek ;

Daha önce bu konu konuşuldumu bilmiyorum ama genital bölge temizliği için son aylarda ağda yaptırılır mı acaba ? BEnim canım çok tatlıdır da ağda yapılırken kasıyorum kendimi çok .. acaba bi zararı olurmu ki bilemedimm

2,5- 3 litre su içtiğinizi yazmışssınız şaşırdım kaldım valla. ben bir bardağı çok zor içiyorum eskiden beri su içmeyi sevmem ona rağmen wc den çıkamıyorum gece gündüz siz hayatınıza nasıl devam ediyosunuz yahu :) bnim de suyumda bir anormallik yok en son kontrolum de hersey normaldi gözüm tırstı. önümüzdeki kontrolde soracam doktoruma. Kramplar kaçıncı haftadan itibaren girmeye başlıyo şimdilik ben de tık yok da tetikte bekleyeyim :)

benim 4.ayımda doktor suyun az dedi..3 lt iç enaz dedi..bir dahaki muyanede suyun kendine gelmiş dedi....sınırdaydı 4.ayda..ben zaten çok su içiyordum..günde enaz 2,5 lt su içerdim...şimdi ise 4-4,5 lt arası oluyor..martta gittiğimde grip olduğum için sıvını çoğalt dedi serum vermek istemiyorum dedi...bende 4-4,5 lt içmey ebaşladım..ben çay-kahve vs hiç sevmem o yüzden genelde hep su içerim..işyerinde arada türk kahvesi...

canım biz babymax die bi markanın aldık oldukça sağlam duruyo tekerlekler 360 derece dönüyo kırt kısmı 3 pozisyon alıo çift kademeli ister bebek bana dönük istersem dışarı dönük çevremde en pahalısından tutta en ucuzuna kadar kullanan insanlardan edindiğim bilgi bebek arabası alırken marka modele takılma bence hafif olsun rahat sürebil manevralarını kontrol et bide sırt kısmı bebiş için rahat olsun gerisi bence önemli değil.çünkü bebiş zaten dışarıda olacağı için mutlu önemli olan senin bi yokuştan çıkarken inerken yada avmde gezerken rahat sürüp dönüşlerde zorlanmaman..bide otobüse dolmuşa binerken arabayı kaldırabilmen..
teşekkür edrim verdiğin bilgiler için aklımda kraft nova var indirimede girmiş travel sistem o da bi kaç yorum okudum kullananlar memnun çok paralarda vermek istemiyorum açıkçası bi değerlendirmek istiyorum .iyi günler

benim 4.ayımda doktor suyun az dedi..3 lt iç enaz dedi..bir dahaki muyanede suyun kendine gelmiş dedi....sınırdaydı 4.ayda..ben zaten çok su içiyordum..günde enaz 2,5 lt su içerdim...şimdi ise 4-4,5 lt arası oluyor..martta gittiğimde grip olduğum için sıvını çoğalt dedi serum vermek istemiyorum dedi...bende 4-4,5 lt içmey ebaşladım..ben çay-kahve vs hiç sevmem o yüzden genelde hep su içerim..işyerinde arada türk kahvesi...

MAşallah çilekkk Allah nazardan saklasın.. Şimdi kalkıp bir sürahi alıcam yanıma ne kadar içebilirsem gazınızla artık :) hayırlı bişeye vesile oluyorsunuz :) sağolun valla. Ama zırt pırt aabdest alırken kulaklarınızı dualarla çınlatacağım inşallah :)))

Güzeller bişey sormam gerek ;

Daha önce bu konu konuşuldumu bilmiyorum ama genital bölge temizliği için son aylarda ağda yaptırılır mı acaba ? BEnim canım çok tatlıdır da ağda yapılırken kasıyorum kendimi çok .. acaba bi zararı olurmu ki bilemedimm

Valla ben yaptıranları biliyorum yapılıyor tabi. hergün o stresi yaşamak bebege daha çok stres valla bi sefer 15 dk sık dişini kurtul canım:)

kızlar ben bu çatlaklar için bişeye başladım daha şükür şimdilik yok hep bebe yağı arada bi lierac falan sürdüm ama şimdiki yaptığım şeyin karnımı nemli tutmasından çok memnunum aktardan saf kako yağı aldım böyle sabun gibi katı bişi sıcak su kaynatıp kasede içine bi bardak koyuyorum bardağada bi parça o yağdan kırıp atıyorum hemen eriyo sürüyorum hem mis gibi kokuo o kakao hemde çok nemli tutuyo karnımı..eğer kullanmak isterseniz aklınızda olsun.

Kızlar selam,
Uzun zamandır hep facebooka yazıyorum orası daha pratik geliyor bir de buradaki onarım bakım işlemleri beni gerdi giremedik edemedim diye uzak kaldım :)
Yeni yazılarım var, bir yandan da kasığımdaki sorunla uğraşmaktayım ve bunalmaktayım :)
Blogta hem sorunları hem de gebe okulunda öğrendiklerimi aktarmaya devam ediyorum...

Gebe okulu 2. Gün: gebelikte psikolojik değişiklikler ve doğum sonrası depresyon

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/gebe-okulu-2-gun-gebelikte-psikolojik.html

Gebe Okulu 3. Gün: Gebelikte Beslenme

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/gebe-okulu-3-gun-gebelikte-beslenme.html

26 ve z27. Haftalar, bası beklenmedik sorunlar can sıkar...

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/26-27-haftalar-bas-beklenmedik-sorunlar.html

Gebe Okulu 4. Gün: A'dan Z'ye Bebek Bakımı/ Yeni Annelerin Bilmesi Gereken Her Şey

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/04/gebe-okulu-4-gun-z-bebek-bakm-yeni.html

Sorularınız olursa yakutseda@gmail.com dan ulaşabilirsiniz, gebe okulundaki sunumları da gönderemediğim arkadaşlarıma gönderebilirim :)!

Sevgiler
canım blogunu okuyorum takip ediyorum gördüğüm kadarıyla çok dengeli besleniyosun kaç kilo aldın merak ediyorum.bu arada geçmiş olsun kasık agrısıyla ilgili ciddi sıkıntı yaşamışsın...

Bak ben onu bilmiyordum , Son adet gördüğümde gece uyuyamamıştım karın ağrısından :KK43:( kaçtane majezik içmiştim belli değil.. :KK43:
yaa öle bişe yoktur arkadaşım ben kendim diorum gece son reglimi oldum belki sancım gece başlar die aslında gece olmasınıda istiorum eşim evde olur hem çok kişiye haber vermeyiz nekadar çok kişinin haberi olursa okadar doğum zorlaşıomuş yalan doğru bilemem ama ben yaşlıların sölediğine inanıorum nasip bakalım gece gündüz gelsin artık şu haziran ayı:KK16:

aynen ben de çok su içemiyorum ama en az 1-1,5 litre içmemiz gerekmiş. tabi kiloya göre de değişiyor sanırsam. ama gelin görün ki ben bardakları sayıyorum 1 litreye ulaşınca seviniyorum :KK1: idrar tahlilinde su içmediğim ortaya çıkıyor hep bol su öneriyor doktor. ama bebekle ilgili bir sorun yok hamdolsun nazar değmesin. ha bir de et ve etli yemekler susatıyor beni belki sizde de işe yarar. kramplar ilk gebeliğimde bu kadar değildi şimdi ise bir kaç haftadır var ve son bi kaç gündür çok şiddetli. herkeste olacak diye bir şey yok tabiki sizde çıkmaz belki de inşallah :KK34:

benim de aklıma hep yapabilecek miyim diye geliyor ama korkmayın kızlar 6 milyar yıldır bütün kadınlar yapabiliyor biz niye yapamayalım di mi? bir sorun yoksa mecburiyet veya gereklilik yoksa ben de normal istiyorum. korkutmayalım hiç kendimizi diğerleri nasıl yapıyorsa biz de yaparız.. :KK1:
dimiii yaparız ya öle diyip inanmak istiorum kendime aslında doğum videolarını izlediğimde korkuom ama çokta zor değil gibi gözüküo:KK1:

hoşgeldin...evdesin ne güzell tadını çıkar bugünlerin...bol bol dinlen enerji depola bebiş geldimi annesini bomba gibi görsün :) bende sakarlık değilde dalgınlık başladı...eşime iki kere kartının şifresini sormuşum alışverişe giderken ptesi günü..sormadım diyorum ama sormuşum hemde 2 dakika arayla :)

canım..ben 38 aldığıma aslında pişman oldum...36 alsam daha iyi olacakmış dedim...çünkü 38 boyu uzun geldi ama rahat rahat giyerim dedim..popo kısmıda..gerçekten bedenlere göre üretiliyor canım..yani bence genelde karın bölgesi hamile pantolunu gibi popoda biraz geniş yapmışlar..ama sen bilirsin tabi..büyük olmasın çok...

o zaman tamam 38 alıyorum son kararım:) saol kuzu yaa modeli de ilk senden gördüm zaten. bitanesin sen:KK19:

benim korkum yok nedendir bilmem..diyorum muhakkak acı çekeceğim...benim korkum bebek üzerine ..inşallah eli ayağı düzgün sağlıklı sıhhatli doğsun diyorum...muhakkak acı olacak ama korkmuyorum..geçecek elbet dimi :) endişe etme herkes dayanıyor bizde dayanırız...biz ANNEYİZ :)

inşallah çilekçim sağsağlim alalım kucağımıza :KK16:

Canim cok gecmis olsun. ihlamutun icine bir tatli kasigi bal koyup icersen bogazini hemen yumusatir.

Tarcin sut bal icine de muz blenderdan gecir al sana atom:) bomba gibi olucan bebek de icerde hop hop hoooppppp

yeşilim eriğim günaydın....geçmiş olsun canım...ben kronik faranjit olanlardanım bana en iyi gelen adaçayı ile gargara yapmak..acayip iyi geliyor..tabi içmiyorum....

canım ıhlamuru demle bir bardağa süz içine bir dilim kabuklu limon bir tatlı kaşığı bal koy limonu da biraz ez karıştırırken ve iç aman çok sıcak içme daha kötü olur gün içinde de çok sıcak ve soğuk içme iki gün yap bunu çok iyi geliyor limonlu ballı ılık su bile olur boğazındaki mikropları temizler geçmiş olsun

:
Teşekkür ederim kızlar. Deneyeceğim dediklerinizi karışım yapıp. Ben de ıhlamur zencefil demleyip içiyorum ama iyilesemedm.
Cilekim canım benim; neden icmiyorsun sa gargara yapıyorsun zararlı mı yoksa?

kızlar size bir sorum olacak
hani kendimize gecelikler pijamalar falan alıyoruz da asıl önemli olan bebeğimizin kıyafeti gibime geldi. sonuçta ilk giyeceği şey olacak. ilk fotoları o kıyafetle çekilecek. ben bir organik pamuk hastane çıkışı takımı almıştım da organiklerin rengi biliyorsunuz krem oluyor üzerindeki desen de kahve tonlarında gibi. böyle çok canlı canlı değil açıkçası. fotolarda çok albenili durmayabilir. yeni doğmuş bebek biraz krımızı gibi oluyor diye kırmızı renk ağırlıklı bir takım da düşünmüyorum. pembeli kremli bir şeyler alıcam galiba. hem alacağım gecelik rengine de uyar kızışımla takım giymiş oluruz:KK1:ama tam da istediğim gibi bişeyler bulamadım yaa... siz ne yaptınız bu konuda bana fikir verir misiniz?

X