2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Günaydın güzel annişler ve onların biricik yavrucuklarıııı hepinize benden ve kızımdan kocaman öpücüklerrrr:KK54::KK54::KK54::KK54:

heheheehhe deli yaaa :KK1: çocuktan nasıl bahsetmiş :KK1: ama şunu sevdim :
karnımın her yerini kullanmayı öğrendi... :103:

:KK52::KK52::KK52::KK52: seviyorum sıpamı konuşturmayı.. napalım pufpuff teyzesi :KK52::KK52::KK52:

Aminn canım, benm iş konusu çözüldü çok şükür yarın rapor alıp veriyorum böylelikle hem doğum paramı hem tazminatımı hem işsizlik parasını hak etmiş oluyorum tabi 4 ay sonra :) bebeğim kız :) senin?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

benim sıpacık da kız canım. Sevindim iş konusunun çözülmesine :KK76::KK76::KK76::KK76:

arkandan geliyordum ki; şeker sınırda çıkınca tatlıyı kestim biraz ( tamamen değil ama ) ve 15 Marttan bu yana kilo almamışım... şekeri kes biraz hemen farkediyor canım... sabah Karatay varmış bir programda annem haber verdi, isterseniz 10 yumurta yiyin şeker yemeyin demiş hamileler için... ( günde 10 yumurta yersem kolesterol ne olur acaba ) offf bilemedim yani doktorum 100 olmazsın inşallah dedi imalı imalı, dörderli alınca kiloları korktu adam:KK1: 93-95 tamamlasam keşke:18:

ah canım ben de 95'le kapatayım diyodum ama nerdeee git gide aldım bide. :KK43::KK43::KK43: neyse şimdi dediğin gibi şekerli şey sadece kuru incir ve hurma yiyeceğim başka bişicik yok. bi de yine bozdum sabah kahvaltıları evde yapıyordum son 1 haftadır akşamları da sabahları da dışardayız ondan düzenim iyice bozuldu. o da etken sanırım almamda. bakalım düzene oturtucam önümüzdeki hafta kontrolüm var doktora kadar azıcık sabitlesem ya da versem süper olacak..:KK53::KK53:

maşallah kuzuna....:nazar::nazar::nazar:korkma annesi....hep bebeğini kucağına verecekleri anı düşün....Allahım hepimizin yardımcısı olsun...bir avazda kurtarsın..

ahh ne güzel az kaldı darısı biz diğer çalışanların başına canım...büyütmüşsün valla meleğini ... :nazar::nazar::nazar: bizde seni seviyore :KK16::KK16::KK16:

hadi gözünaydın.....çok iyi olmuş...bunuda atlattın şimdi güzel güzel evde hazırlıklarını yaparak geçir vaktini..:KK16::KK16::KK16:

GÜNAYDINNN...GÜNAYDINNN.....DÜNYANIN EN GÜZEL ANNELERİ OLAN ARKADAŞLARIMM BENİM..VE EN GÜZEL VE YAKIŞIKLI YEĞENLERİM BENİM...:KK16::KK16::KK16: HEPİNİZİN GÜNÜ AYDIN OLSUN...İYİ DİLEKLERİMİZİN GERÇEKLEŞECEĞİ HAYIRLI DUALARIMIZIN KABUL OLACAĞI GÜZEL BİR CUMA OLSUN HEPİMİZE.....:KK54::KK54::KK54:

AMİNNNN AMİNNNNN!!!!
Ne güzel ve enerjik yazmışsın çilek!! Sabah sabah içim açıldı :)

Gunaydinnnn kizceler :-) hayirli cumalarimiz olsun insaallah. bebislerimizle sagsalim gunler gecirmemizi nasipetsin rabbim ;-). sizleri ve guzel- yskisikli yegenlerimi opuyormmmmm :KK3:

sağol canım teşekkürler.her an gidip bakıyorum çok güzel bi his bu yaaa.. :nazar:

ben de aldığım kıyafetlere bakıyorum sürekli öpüp kokluyorum allahın izniyle yakında süt kokacak oğlumun kıyafetleri diyorum.. rabbim hayırlısıyla nasip etsin inş.. çokkk özledim bebişimi ben yaaa:emir_bebek::emir_bebek:

evet canım sağ taraf özellikle çok batıyo bütün gün de oturur pozisyonda olunca gına geliyo valla:KK50::KK50:

ben 3 gece önce bir sıkıntı yaşadım..nefes alamadım resmen....derin derin nefes almaya çalıştım hep..sonra sol tarafıma yattım..Asyam Meleğim yer değiştirdi sanırsam..birden nefes alışverişim düzeldi rahatladım....
inşallah canım pozisyonunu değştirir minik kuzunda rahatlarsın sende..

ben 3 gece önce bir sıkıntı yaşadım..nefes alamadım resmen....derin derin nefes almaya çalıştım hep..sonra sol tarafıma yattım..Asyam Meleğim yer değiştirdi sanırsam..birden nefes alışverişim düzeldi rahatladım....
inşallah canım pozisyonunu değştirir minik kuzunda rahatlarsın sende..

inş. canım ben ablamdan hatırlıyorum o da son zamanlarda sürekli kaburgam batıyo derdi nefes alamazdı... yaa geçen benim bebiş de sanırım içerde bir atraksiyon yaptı karnım bariz sipsivri oldu eşim felan şok oldu bi dakika felan sürdü o şekilde çok merak ediyorum içerde napıyo diye:KK55::KK55:

sizinkiler sürekli pozisyon değiştiriyor galiba. Benimki ayakları kasıklarıma dikmiş hep aynı yerde duruyor. Hareketlerden anlıyorum göbek çevresinde ya da belime yakın yerde taaaaa sağ tarafımın sonunda oluyor. Öyle rahat herhalde.

Günaydınnnn herkese

hadi gözünaydın.....çok iyi olmuş...bunuda atlattın şimdi güzel güzel evde hazırlıklarını yaparak geçir vaktini..:KK16::KK16::KK16:

Sağol canım :) tüm hazırlıklarını el emeğimle yapicam inşallah doğum şekeri kapı süsü kurabiyeleri vsvs :))

Günaydın güzel annişler ve onların biricik yavrucuklarıııı hepinize benden ve kızımdan kocaman öpücüklerrrr:KK54::KK54::KK54::KK54:

Günaydın sizedeee :KK66:

sıpacık da kız canım. Sevindim iş konusunun çözülmesine :KK76::KK76::KK76::KK76:

Sağol cnm :) hayırlı kızlarımız olur inşallah :)

sizinkiler sürekli pozisyon değiştiriyor galiba. Benimki ayakları kasıklarıma dikmiş hep aynı yerde duruyor. Hareketlerden anlıyorum göbek çevresinde ya da belime yakın yerde taaaaa sağ tarafımın sonunda oluyor. Öyle rahat herhalde.

Günaydınnnn herkese

günaydın canım :KK49:
ben özelllikle geceleri çok köşede hissediyorm sol tarafıma yattığımda neredeyse taaa böbreğime yakın yerlerde hissediyorum..
uyuduğum yerde tekmeler gelince o taraftan heralde rahatsız oldu diyorum oğlum dönüyorum sağa bu sefer yine o taraftan tekmeler geliyo sırt üstü yatıyım diyorum bu sefer de içime sinmiyo bütün gece bir oraya bir buraya oğluşun rahatı için donüp duruyorum:44::44:

ben de aldığım kıyafetlere bakıyorum sürekli öpüp kokluyorum allahın izniyle yakında süt kokacak oğlumun kıyafetleri diyorum.. rabbim hayırlısıyla nasip etsin inş.. çokkk özledim bebişimi ben yaaa:emir_bebek::emir_bebek:

bizim kıyafetlerin hepsi kolilerde torbalarda daha,onlara bakamıyorum ana odasına bakmak bi başka kendimi alamıyorum.. Amin canım :nazar:

hiiiii kilo vermeye çalışmaaaa sakın, boşver doğumdan sonra veririz kiloları... sen sadece şekere ve tansiyona dikkat et canım, o da bebeklerimizin sağlığı için...:KK16:

yok kıızz abur cubur yemeyi kestiğim anda bi kaç kilo kendiliğinden gidiyo ondan bahsettim öyle rejim değil. normal kepekli ekmekli çikolatasız tatlısız meyveli müyveli yeme düzenine geçtiğim anda kendiliğinden gidiyo ben de.. şeker Allah'a şükür çıkmadı tansiyonuma da her gün sabah akşam bakyıyorum hep normal 10-6 11-7 o civarda 12'yi çok nadir görüyorum 8'i hiç görmedim 5'e arada düşüyo ama doktora da normal dedi.. ebe de düşük olması daha iyi dedi.. şu çikolatayı bi kessem günde 3 4 tane löpletiyorum yaa :KK52::KK52::KK52:

Gunaydin arkadaslar hayirli cumalar olsun :KK16::KK16:
Aksam yazacaktim ama sarjim bitti. Uyuyacagim sira resmen agridan sizidan inledim. Belim bacaklarim sirtim pelvik bolgesi hatta bi ara karnimda agrimaya basladi :KK50::KK50: su anda aksama oranla biraz daha iyiyim. Sizinde oluyor mu boyle agrilariniz.. ben bir ara dogum mu yaklasiyo acaba o yuzden mi agriyo her tarafim diye sacmalamaya basladim :KK1::KK1:
Ayy bir de benim kucuk cadim tutturmuyor mu uykum gelmiyo uyumayacam diye resmen fittiriyorum. Gecenin birinde tabletten oyun oynuyo kizim yeter saat bir oldu diyorum hayir anne saat uc uc diyo bana sanki uc cok erkenmis gibi:KK1::KK1:

Aksam yazacaktim ama sarjim bitti. Uyuyacagim sira resmen agridan sizidan inledim. Belim bacaklarim sirtim pelvik bolgesi hatta bi ara karnimda agrimaya basladi :KK50::KK50: su anda aksama oranla biraz daha iyiyim. Sizinde oluyor mu boyle agrilariniz.. ben bir ara dogum mu yaklasiyo acaba o yuzden mi agriyo her tarafim diye sacmalamaya basladim :KK1::KK1:
Ayy bir de benim kucuk cadim tutturmuyor mu uykum gelmiyo uyumayacam diye resmen fittiriyorum. Gecenin birinde tabletten oyun oynuyo kizim yeter saat bir oldu diyorum hayir anne saat uc uc diyo bana sanki uc cok erkenmis gibi:KK1::KK1:

günaydın cancanım...olmaz mı ...yürürken özellikle baskı Pelvikte bir ağrı hissediyorum....ama bu her daim olmuyor haftada 1 gibi tekrarlıyor..senin cadını çok merak ediyorum..nasıl bebeğe tepkisi..benim meleğim candy crusha çok tepki veriyor onu farkettim..seslerimi hoşuna gidiyor korkuyormu yoksa bilemedim..ama ne zaman duysa hareketleri çok net oluyor..

nette ilgili yazılar şöyle:

Gebeliğiniz ilerledikçe kalça ve pelvik alanda ağrı ve acı gelişebilir. Bu pelvik kemerinizin doğum için hazırlandığının normal bir işaretidir. Gebelik hormonları bağ dokularınızı yumuşatır ve pelvik kemiklerinizi gevşetir, böylece doğum için yer değiştirip açılabilir.
Pelvik kemer ağrısı için akupunkturu deneyebilir ya da bir fizik tedavi uzmanından pelvik stabilize edici egzersizleri öğrenebilirsiniz. Bu egzersizler pelvisinizi destekleyen kasları güçlendirir. Hem akupunktur hem de stabilize edici egzersizlerin gebelik esnasında pelvik ağrıyı azalttığı kanıtlanmıştır.
Pelvik ve kalça ağrısını evde kontrol etmek için aşağıdakileri deneyin:
Dirseklerinizle ya da yastıklarla destek alarak sırtüstü yatarken dizleriniz arasında bir yastığı sıkıştırın. Bu pelvik kemiğinizin yeniden hizalanmasına yardımcı olur ve size geçici rahatlama sağlayabilir.
Kalçalarınızı sabitlemek için kalçanızın çevresine, karnınızın altına bir doğum öncesi kemeri takın.
Dizlerinizin arasında bir yastıkla uyuyun.
Mümkün olduğunca dinlenin ve ağrılı alanlara ısı uygulayın.
Güvenli bir ağrı kesicinin yardımcı olup olmayacağı konusunda doktorunuza danışın.

GEBELİKTE ÇATI KEMİĞİ AĞRISI (PUBİK - PELVİK AĞRI)
HAMİLELİKTE PUBİK EKLEMDE AYRILMA VE AĞRI
Pubik bölge veya çatı kemiği denilen bölge vajen üstündeki tüylenmenin olduğu bölgedir. Bu bölgede gebelik sırasında veya doğum sonrasında ağrı olabilir. Gebeliğin 10. haftasından sonra pubik kemikte genişleme ve ayrılma başlar. Bu gebelikte artan relaxin hormonunun etkisiyle eklemlerde gevşeme olmasına bağlıdır. Bel ve sırt ağrısına kıyasla daha nadir görülen bir durumdur.

Pubik ağrı riskini arttıran durumlar:
- İri bebek
- Fazla doğum yapmak
- Doğumun çok hızlı veya çok uzun sürmesi
- Doğumda forseps uygulanması gibi müdahaleler
- Daha önceden kalçaya, pelvik bölgeye travma veya kaza, ameliyat geçirmek

Pubik bölgede ağrı, hassasiyet, şişlik olabilir ve ağrı bele, kalçaya, bacağa vurabilir. Ağırlık kaldırma, merdiven çıkma, yürüme gibi durumlarda ağrı artabilir. Yatakta dönerken, ayağa kalkarken ağrı olabilir.

Tedavisinde yatak istirahati ve çeşitli egersizler verilir, antiinflamatuar ağrı kesici ilaçlar kullanılır.

Pubik Kemikte Ayrılma (Diastasis Simfizis Pubis)
Gebe olmayan insanlarda pubik kemikler arasındaki eklem mesafesi yaklaşık 4-5 mm kadardır. Gebelikte artan relaxin hormonunun gevşetici etkisi ile bu aralığın bir kaç mm artması normaldir. Gebelikte aralığın 9 mm'ye kadar artması normal kabul edilir. Bu normal ayrılma doğumun kolay olması için gereklidir. 10 mm ve üzerinde ayrılma olduğunda ise anormal bir ayrılmadan bahsedilir. Bu derece aşırı ayrılma olması gebelikte veya doğum sırasında olabilir ve şiddetli ağrı ile eklem disfonksiyonuna sebep olabilir. Sıklıkla istirahat, egzersiz ve antiinflamatuar ilaç tedavisi sonrası 6-8 haftada iyilelme izlenir. Nadiren ameliyat ile fiksasyon gerekebilir.

ALINTIDIR....

Son düzenleme:

Günaydın canım.. Allah'ıma şükür o ağrılar henüz başlamadı bende... İnşallah seninkilerde en kısa sürede geçer... cadına çok güldüm. Allah yardımcın olsun hem hamilelik hem evde çocuk zor...

bizim kıyafetlerin hepsi kolilerde torbalarda daha,onlara bakamıyorum ana odasına bakmak bi başka kendimi alamıyorum.. Amin canım :nazar:

kesinlikle odasına bakmak da ayrı birşeydir eminim.. biz oda yapmıycaz henüz o yüzden şimdilk kıyafet dolabına bakıp avutuyorum kendimi:)):KK12:

ağrılarında günlerdir geçmek bilmedi arkadaşım yaaaa..
:KK43:
Aayyy snin cadıya bak uc uc diyo bide hahaha yerim yaaaaa

günaydın cancanım...olmaz mı ...yürürken özellikle baskı Pelvikte bir ağrı hissediyorum....ama bu her daim olmuyor haftada 1 gibi tekrarlıyor..senin cadını çok merak ediyorum..nasıl bebeğe tepkisi..benim meleğim candy crusha çok tepki veriyor onu farkettim..seslerimi hoşuna gidiyor korkuyormu yoksa bilemedim..ama ne zaman duysa hareketleri çok net oluyor..

Gebeliğiniz ilerledikçe kalça ve pelvik alanda ağrı ve acı gelişebilir. Bu pelvik kemerinizin doğum için hazırlandığının normal bir işaretidir. Gebelik hormonları bağ dokularınızı yumuşatır ve pelvik kemiklerinizi gevşetir, böylece doğum için yer değiştirip açılabilir.
Pelvik kemer ağrısı için akupunkturu deneyebilir ya da bir fizik tedavi uzmanından pelvik stabilize edici egzersizleri öğrenebilirsiniz. Bu egzersizler pelvisinizi destekleyen kasları güçlendirir. Hem akupunktur hem de stabilize edici egzersizlerin gebelik esnasında pelvik ağrıyı azalttığı kanıtlanmıştır.
Dirseklerinizle ya da yastıklarla destek alarak sırtüstü yatarken dizleriniz arasında bir yastığı sıkıştırın. Bu pelvik kemiğinizin yeniden hizalanmasına yardımcı olur ve size geçici rahatlama sağlayabilir.
Kalçalarınızı sabitlemek için kalçanızın çevresine, karnınızın altına bir doğum öncesi kemeri takın.
Güvenli bir ağrı kesicinin yardımcı olup olmayacağı konusunda doktorunuza danışın.

Pubik bölge veya çatı kemiği denilen bölge vajen üstündeki tüylenmenin olduğu bölgedir. Bu bölgede gebelik sırasında veya doğum sonrasında ağrı olabilir. Gebeliğin 10. haftasından sonra pubik kemikte genişleme ve ayrılma başlar. Bu gebelikte artan relaxin hormonunun etkisiyle eklemlerde gevşeme olmasına bağlıdır. Bel ve sırt ağrısına kıyasla daha nadir görülen bir durumdur.

- İri bebek
- Fazla doğum yapmak

Pubik bölgede ağrı, hassasiyet, şişlik olabilir ve ağrı bele, kalçaya, bacağa vurabilir. Ağırlık kaldırma, merdiven çıkma, yürüme gibi durumlarda ağrı artabilir. Yatakta dönerken, ayağa kalkarken ağrı olabilir.

Tedavisinde yatak istirahati ve çeşitli egersizler verilir, antiinflamatuar ağrı kesici ilaçlar kullanılır.

Gebe olmayan insanlarda pubik kemikler arasındaki eklem mesafesi yaklaşık 4-5 mm kadardır. Gebelikte artan relaxin hormonunun gevşetici etkisi ile bu aralığın bir kaç mm artması normaldir. Gebelikte aralığın 9 mm'ye kadar artması normal kabul edilir. Bu normal ayrılma doğumun kolay olması için gereklidir. 10 mm ve üzerinde ayrılma olduğunda ise anormal bir ayrılmadan bahsedilir. Bu derece aşırı ayrılma olması gebelikte veya doğum sırasında olabilir ve şiddetli ağrı ile eklem disfonksiyonuna sebep olabilir. Sıklıkla istirahat, egzersiz ve antiinflamatuar ilaç tedavisi sonrası 6-8 haftada iyilelme izlenir. Nadiren ameliyat ile fiksasyon gerekebilir.

ALINTIDIR....

canım aynen beni anlatıyo bu pubik ağrısı ben haftalardır çekiyorum dediğim gibi gece bile uyurken sağdan sola döndügümde çatımda çok fena bir ağrı hissediyorum.. son kontrolumde doktoruma söyledim ama çok oralı olmadı bir dahaki sefere yine söylicem bakalım ne diycek bu sefer.. genelde tecrübeli arkadaşlara söylüyorum bebek aşağıda mı felan diyolar ama değil.. ve bu ağrı benim yürümemi bile engelliyo..sıklıkla istrahat demiş nerdeee anamm akşamdan akşama ancak uzanıp istrahat edebiliyorum..
bu arada artık bizim son aylarda ciddi istrahata ihtiyacımız varmış.. her 3 saatte bir 10 ar dakika( sola özellikle) uzanmamış gerekiyormuş oturur pozisyonda ya da ayaktayken bebeğe yeteri kadar oksijen gitmiyormuş.. iş yerinde nasıl mümkün olacaksa:KK50::KK50:

- İri bebek
- Fazla doğum yapmak

ALINTIDIR....

Cilegim tesekkur ederim alinti icin :KK54:
Cadinin bebege tepkisi su an icin cok iyi aklina geldikce gelip öpüyo kardesini ama dogduktan sonra ben biliyorum basimiza gelecekleri :KK52::KK52::KK52:

Günaydın canım.. Allah'ıma şükür o ağrılar henüz başlamadı bende... İnşallah seninkilerde en kısa sürede geçer... cadına çok güldüm. Allah yardımcın olsun hem hamilelik hem evde çocuk zor...

Sagol canim insallah hic baslamaz sende.

X