2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ne güzel kurabiyeler yapmışsın ellerine sağlık canımmm.Köften çok şanslı maşallah :nazar:

deminden beri cips yiyiyorum, pringles :KK52:

suçlu hissetmiyor değilim ama kendimi tutamıyoruuuuum :KK52:

daha önce de yemiştim gerçi kızlar siz tüketiyormusunuz cips falan
Hayır tatlım ben yemiyorum. Cipslerin icinde MSG yani çin tuzu var ve çok zararlı. Üstelik plasentadan direk geçen maddelerden:-(
veeee işteeeee bugünkü 2.şeker hamurlu kurabiye denemem 😍
dünkü ilk yapılışa acemiliğe göre bu defa çok daha güzel olduğunu düşünüyorum + bu kez kurabiyeyide tutturdum oldu yani (gerçi daha tadına bakmadım)
ama karar verdik doğuma yakın yapcaz bunlardan çeşit çeşit annemle..
yapması süslemeside ayrı bi zevkli ve yapabiliyoruz da..

îşte sonuç 😇

Eki Görüntüle 1037356

Tabiki bayıldım. Ellerine sağlık. Perşembe nin geleceği, Çarşamba dan bellidir. Yani dünden belliydi güzel olacağı:-)

dünkü ilk yapılışa acemiliğe göre bu defa çok daha güzel olduğunu düşünüyorum + bu kez kurabiyeyide tutturdum oldu yani (gerçi daha tadına bakmadım)

îşte sonuç 😇

Eki Görüntüle 1037356

çooook güzel olmuş pufpufummm ellerine sağlıkk

aslında meydana yakın sayılır ama yürüyerek değil.. Tavukçuyolu üzerinde İkbal caddesinin orda halı saha var ortada onun çaprazında.. İstersen tam adreste yazarım canım :KK34:

tamam kızlar tüm yapılış aşamalarını ve malzemeleri en ince detayına dek yazıp paylaşacağım ama muhtemelen yarın :KK1:

Ayy yazımın son kısımlarını okuyunca güldüm kendime :KK37: Kurabiyeyi yapmak çok vakit alıyor mu demek istemiştim ama sanki tarif vermek çok mu vakit alıyor gibi sitemli bir izlenim oluşturmuş olabilirim canım :KK37: :KK52:
kızlar pazar günü sabah böbrek ağrısıyla acile gittik.sanırım idrar yolu enfeksiyonu olmuşum.1 gece hastahanede kaldık ertesi akşam çıktık.allahım çektiğim sancıyı anlatamam yaşanır diycem ama allah kimseye yaşatmasın.:KK43:şimdi biraz daha iyiyim bebeğimizde iyi çok şükür...allahım hepimize vede bebişlerimize sağlık versinn..sağlığın bir kez daha çok çok çokkkkkkkkkkk önemli olduğunu farkettim.

Çok geçmiş olsun canım sistit çok kötü ya ben 1 kere geçirdim o da bulantı, kusma ve kasık ağrılarıyla başlamıştı...Çok zordu...

Biraz geç oldu ama ancak girebildim nete canlar.

Oğluşumu gördüm sonunda.Herşey yolunda çok şükür.
28+4 haftalığız 1.200 gr olmuşuz maşallah.
Rahim ağzı uzunluğu 38 ve gayet iyi dedi doktorumuz.
Kan uyuşmazlığı iğnesini sordum doğumdan sonra yapılacak iğne.
İlk haftalarda kan uyuşmazlığı testi yaptırmıştık bu haftalarda yine tahlil yapılıyormuş.
Kan tahlilini verdik sonucu yarın öğrenecem inşallah.
Doktorum tetenoz aşısını yaptırmamıştı bu haftaya kadar.Erken doğum riski olan hastalarımda bekletiyorum dedi.Ama artık yaptırabilirmişim.
Tek doz olacak ama aşı.
Bu arada Ege'm çok hareketliydi maşallah ama yine fotojenik değildi her zaman ki gibi.
Doğumda görecem anlaşılan oğluşumun yüzünü :) iyi olsun da şimdi görmesem de olur.
Bizden haberler bu kadar oğlumun güzel teyzeleri hepinize kocaman öpücükler :KK16:

Canım gözün aydın, çok sevindim senin adına, dinlenmenin çok faydası var gerçekten, geçen ay ki kontrolde çok yorgun ve fazla kilo almış şekilde gitmiştim rahim ağzı uzunluğu37 mm çıkmıştı, bu ay ki kontrolümde ise gayet dinlenmiş bir ay geçirdiğim için rahim ağzı uzunluğu 45mm çıkmıştı.

Bu arada düşük riskin ortadan kalktı değil mi?
Benim kontrollerim genelde cuma günleri ama dün KBB doktorunun
yazdığı ilaçları kullanabilir miyim diye odasına girdiğimde müthiş bir kalabalık gördüm...
Hilal hanım o kalabalığı gördüğünde kimsenin yüzüne bile bakmadı, çok yoğundu çok :KK53:

İlk haftalarda kan uyuşmazlığı testi yaptırmıştık bu haftalarda yine tahlil yapılıyormuş.
Doktorum tetenoz aşısını yaptırmamıştı bu haftaya kadar.Erken doğum riski olan hastalarımda bekletiyorum dedi.Ama artık yaptırabilirmişim.
Tek doz olacak ama aşı.
Bu arada Ege'm çok hareketliydi maşallah ama yine fotojenik değildi her zaman ki gibi.
Doğumda görecem anlaşılan oğluşumun yüzünü :) iyi olsun da şimdi görmesem de olur.
Bizden haberler bu kadar oğlumun güzel teyzeleri hepinize kocaman öpücükler :KK16:
Masaallah ogluna bacim :nazar:
Ayrica kan uyusmazligi bende de var...
Indirect Coombs testini yaptirdim negatif cikti...
Doktorum gecen hafta yapti ....
Riske atmayalim dedi ani ic kanama gecirirsen bu senin icin riskli olur dedi...
Ucretsiz oldum ozelde ignemi....
Normalde dogum sonrasi ucretsizmis ama artik zorunlu oldugu icin dogum oncesi de ucretsiz olmus....:KK34:

Ayy yazımın son kısımlarını okuyunca güldüm kendime :KK37: Kurabiyeyi yapmak çok vakit alıyor mu demek istemiştim ama sanki tarif vermek çok mu vakit alıyor gibi sitemli bir izlenim oluşturmuş olabilirim canım :KK37: :KK52:

yok güzelim merak etme ben anladım :KK34: yazcam yarın...

kızlar pazar günü sabah böbrek ağrısıyla acile gittik.sanırım idrar yolu enfeksiyonu olmuşum.1 gece hastahanede kaldık ertesi akşam çıktık.allahım çektiğim sancıyı anlatamam yaşanır diycem ama allah kimseye yaşatmasın.:KK43:şimdi biraz daha iyiyim bebeğimizde iyi çok şükür...allahım hepimize vede bebişlerimize sağlık versinn..sağlığın bir kez daha çok çok çokkkkkkkkkkk önemli olduğunu farkettim.

Çok geçmiş olsun canım.Enfeksiyon aylardır beni de mahvetti bol bol su içiyorum.
Rabbim korusun bebişlerimizi inşallah.

Çok geçmiş olsun canım sistit çok kötü ya ben 1 kere geçirdim o da bulantı, kusma ve kasık ağrılarıyla başlamıştı...Çok zordu...

Canım gözün aydın, çok sevindim senin adına, dinlenmenin çok faydası var gerçekten, geçen ay ki kontrolde çok yorgun ve fazla kilo almış şekilde gitmiştim rahim ağzı uzunluğu37 mm çıkmıştı, bu ay ki kontrolümde ise gayet dinlenmiş bir ay geçirdiğim için rahim ağzı uzunluğu 45mm çıkmıştı.

Bu arada düşük riskin ortadan kalktı değil mi?
Benim kontrollerim genelde cuma günleri ama dün KBB doktorunun
yazdığı ilaçları kullanabilir miyim diye odasına girdiğimde müthiş bir kalabalık gördüm...
Hilal hanım o kalabalığı gördüğünde kimsenin yüzüne bile bakmadı, çok yoğundu çok :KK53:

Bende cumartesi dayanamadım alışveriş merkezine gittim biraz yoruldum.
Daha doğrusu yatmaya o kadar çok alışmışım ki iki adım atsam nefes nefeseyim :)
Hilal hanımla karşılaştık orda.
2 gündür tansiyonum düşüktü başım dönüyordu hep.Bugün söyledim şikayetlerimi.
Alışverişte çok mu yordun kendini dedi :) Yatıp dinlendiğim zamanlar 40 ın üstünde oluyor ölçüsü.Demek ki yorulunca kısalmış biraz.

Oğlum için birşeyler alamamıştım bu zamana kadar.Biraz ciciler alayım dedim ama dikkat edip çok yorulmamak lazım :)
Şimdilik bir risk görünmüyor çok şükür canımcım.20 gün sonra bir sonra ki randevum.
Gerçekten çok yoğun hastası var özellikle sabahları.Ben bugün öğleden sonra gittim biraz daha sakindi ve daha güzel ilgilendi.
İstanbuldaki doktorumdan hoşlanmıyordum ama Hilal hanımı seviyorum çok rahatlatıyor beni sağolsun.

Canim cok gecmis olsun :-( ben iki ay onceye kadar her ay yasiyordum bu problemi. gecenin bir yarisi hastaneye tadiniyordum. oyle bir agridir ki ictigin agri kesiciler bile fayda etmez. halen daha idrar yolu iltihabim var ama en azindan bobrek agrim yok buna bile raziyim. tam bes kere 1000 mglik antibiyotik kullandim. rabbim kimseye vermesin. sanada cok acil sifalar yetistirsin insaallah.

Masaallah ogluna bacim :nazar:
Ayrica kan uyusmazligi bende de var...
Indirect Coombs testini yaptirdim negatif cikti...
Doktorum gecen hafta yapti ....
Riske atmayalim dedi ani ic kanama gecirirsen bu senin icin riskli olur dedi...
Ucretsiz oldum ozelde ignemi....
Normalde dogum sonrasi ucretsizmis ama artik zorunlu oldugu icin dogum oncesi de ucretsiz olmus....:KK34:

Allah razı olsun canımcım.
Benim de ilk hafta yaptırdığım testte negatif çıkmıştı.
Yarın alacam sonucu inşallah :KK16:

Tek doz olacak ama aşı.
Gozunaydin ema.. cok sevindim guzel haberlerle gelmene. Darisi erken dogum riski olan diger arkadaslarimizin basina

Gecmis olsun canim. Benim de dun aksam karin agrim vardi.. kafamda kurup durdum:KK6: dayanamadim gittim bugun doktora :KK52::KK52: neyseki sorun yok benim yaramaz ters donmus yine ayaklari dayamis kasiklarima ondan olmus agrim :KK1::KK1:

îşte sonuç 😇

Eki Görüntüle 1037356

pufpufcum ellerine saglik canim. cok guzel olmuslar ;-)

Hosgeldin bacim :KK16:
Ogluna kocaman bir masaallah :nazar:

Saol doğumdaşım, sizede koocaman maşşallah :KK16:
Herkesi bir kurabıye telaşı sarmış ne güzel, ben daha kendim yemeye poğaça yapmayı bile beceremiyorum hamurişi durumlarım sıfır!:KK50:

Sorma canım yaaa okadar heyecanlanıyoruz gitmeden böööle hayaller kuruyorum yuzunu gorcem diye, ama tenezzül bile etmiyolar saolsunlar!

Zemrush gorunmuyosun ne zamandir :44: kacaklar listesindesin sende :KK1:
Benim oglusum ilk kez cok guzel poz verdi ama telden girdigim icin yukleyemiyorum malesef :KK50:

mide yanması problemını ben de cekıyorum gavıscon verdı doktor ama soğuk süt içme, maden suyu ve sakı çiğneme ile onla az cok başa cıkabılıyorum :26: altta kabızlık yazdıgını gorucen ona da mucıevı bı çözüm var dıye gozlerımı actım ama :KK53: napcaz bılemıyorum yazmıssın sen de :KK43:

aaaah aah napıcaz napıcaz napıcaaaaaazzzz ....

Ay yok anacım, gaviscon benımde cok guvendıgım bi şuruptur ama onun bile zerre tesir etmediği durumlar yasadım, bu yogurt karbonat olayı resmen mucize!
Valla bilemiyorum, ben hamile olmadan öncede barsaklarım pek çalışmazdı, şimdi hem hamilelik hemde şu kullandıgımız kan hapları yuzunden kat be kat arttı diyebilim, öff!

Doktorum bana duphalac verdi şurup tuvalete cıkabılmem için, ama eczacı da en fazla 5cc içebilirsin dedi, o ölçüde yeterligelmiyo mu ne pek bi işe yaradığı yok acıkcası. Güya doktora gidince soracaktım ama o an heyecandan unutuyorum sorularımı :KK1:

X