2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ne aldınız yada ne almayı dusunuyorsunuz????
:KK1::KK1::KK1:

kangru çok istiyordum seviyordum ama özellikle erkek bebekler için önerilmiyormuş.. Bacak arası için zararlı olduğunu okurum + kalça çıkıklığı falan bisürü şey.. O yüzden vazgeçtim..

Benim karnımın da şekli değişiyor, çok gülüyorum, ama ne zaman eşime seslensem duruyor eşşek sıpam, sadece annesine yapıyor bu görsel şöleni. Benim de içim kalkıyor :)

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim sipa 24 saat yer degistigi icin babamiz cok goruyor :KK16:
Bu gunleri ileride cok ozleyecegiz cok :KK14:

kızlar umarım herkes iyidir :) ben haftasonu pek giremedim de nete :)

yaa bişey sorcm hastane çantası hazırladınız mı :44:

içinde

BEBEK İÇİN 2 ADET HASTANE ÇIKIŞI,
BEBEK BEZİ,
ANNE İÇİN PED,
EMZİRME SÜTYENİ,
YÜKSEK BELLİ KÜLOT,
ANNE İÇİN ÇORAP, ( doğumdan sonra üşüme geliyormuş )
1 ADET PİJAMA TAKIMI,
1 ADET GECELİK TAKIMI,
ISLAK MENDİL

Başka ne koymalııı
Bende birkac hafta sonra hazirlamayi dusunuyorum bacim...
35. Haftamda olmus olacagim ne erken ne gec olur sanirim...

hiç morelini bozma arkadaşım doğrusunu düşünüosun beşik ve şifonyer şimdilik yeter evine geçince en güzellerini yaptırırsın tülüymüş halısıymış zaten yanında yatıcak emme süresi boyunca allah herkesi ev sahibi olmayı nasip etsin bundan daa güzeli olamaz yeni eve yeni bebişş:emir_bebek:

Ya evet ama ev sahibi olamayacağız henüz, kiradayız burada da ama senelerdir buradayız, ev sahibi bizden biz de ondan ço memnunduk, kendi evimiz gibiydi burası.. Hem anneme de çok yakındı, oğluşum da annemle kalıyor, annemin kendi evi, yine onlara yakın bir ev bulabilecek miyiz bakalım ? :KK43:
Neyse kısmet hayırlısı diyeyim ne diyeyim... Ama taşındığımız evde de kısmetse senelerce kalırız sanırım, ya da inşallah çok kalmadan hayırlısı ve sağlıklısıyla kendi evimize geçeriz belki belli de olmaz :)
Burada kalsak kızımız epey bir büyüyene kadar kalırdık, çok rahat geniş de bir evdi. Kısmet...

Benim yer sikintim oldugu icin kizimi besik ve sifonyerle buyuttum. Simdi ayni besikte oglumuda buyutecegim insallah. Bir en gec iki yasina geldimi hooooopp misafir odasini disari atacagim ve miniklerime tam takir oda cekecegim insallah :KK76::KK76:

İnşallah herşey gönlünce güzel olur :)
Yap tabi ohhh :) Misafire salondaki üçlü neyine yetmiyormuş canım :)

Ohh geri sayim baslamis :KK76:
Aksam karin agrim vardi biraz. Korktum biraz doktorumu aradim veee ulasamadim :KK53::KK53: acile gidip gitmemekte kararsiz kaldim sonra yattim uyudum:KK37::KK37:
Sukur ki bu sabah iyiyim. Sen nasilsin.
Bu arada melodiden haber varsa bizimlede paylasin kizlar. Yarenimiz saglikla büyüyordur insallah.

iyiyim çok şükür bnmde karın ağrılarım kramplarım çok oluyo yatıyorum dinleniyorum geçiyo ağırlaştıkça şikayetler artıyo

Benim sipa 24 saat yer degistigi icin babamiz cok goruyor :KK16:
Bu gunleri ileride cok ozleyecegiz cok :KK14:

Bende birkac hafta sonra hazirlamayi dusunuyorum bacim...
35. Haftamda olmus olacagim ne erken ne gec olur sanirim...

Ne güzel baba da her şeye şahit oluyor :)
Baba demişken geçen c.tesi eşim " baba eğitimşne gitti" :)
Ne güldüm ne güldüm; bana diyor ki öyle 40 ı çıksın yarı 40 ı çıksın diye sakın bekleme bebeğin 10 gün evde kalması yetiyormuş, senin 40 gün evde kalıp depresyona girmene gerek yok, stes olmayacakmışsın, sütün gelmezmiş. 10 gün kalır sonra bebişle istediğin yere gezersin tamam mı karıcım dedi. :)
Bir de wrap diye bir şey varmış arada babaların onu takıp bebeği içine yerleştirip kalp atışları ve kokularını tanıtmaları gerekiyormuş, alalım hem sen de o ara biraz kendi işlerini yaparsın, yarım saat en az öyle durması gerekiyormuş bebeklerin dedi. Anneyle göbek bağı ve emzirme koku alma gibi bağları oluyormuş, babaların da benzer bağı kurması ileride çocukların ruh sağlığı için mühimmiş dedi. Ben kızımla bağ kurucam hem onunla belli saatlerde oynamam ve gazını çıkarmam da benimle iyi bir ilişki kurmasına yardımcı olacakmış dedi.
İyi ki gitmesi için teşvik etmişim :)
Ben de hala çantayı hazırlamadım daha ama yakın bir zamanda hazırlayayım diyorum, bakalım kısmet...
Az evvel bir arkadaşımın doğum yaptığı haberini aldım, oğlu oldu, çok sağlıklıymış ikisi de, arkadaşımla konuştum tek dediği inan ki tarifsiz bir duygu yaşıyorum, tek söyleyebileceğim çok mutluyum :)
Darısı bizlerin de başına sağ salim hayırlısı ve vaktiyle inşallah :)

Slm arkadaslar forum kendi kendine sifremi degistirdigi icin bayadir girememistim tabi okuyorum arada bu hafta sonu izne ayrilcam artik hazirliklarin hizini arttiririm diye dusunuyorum sizinlede daha cok paylasirim

Canim buyuk gecmis olsun...
Esine de ogluna da ....
Rabb'im buyuktur bacim esin carcabuk toparlanir ins.
Oglununda problemi ortadan kalkar :nazar:
Ayrica bu sus muhtesem olmus :KK16:
Masaallah :nazar:

Aman bacim aklina getirmemeye calis...
Rabb'im daha beterlerinden korusun...
Bir daha boyle kotu gunler yasatmasin ...
Saglik gibisi yok gercekten...

Masaallah cok guzel tacin :nazar:

Saklama zamanlari nasil oluyor canim ??
Yani oda isisinda kac gun tazeligini koruyor ??
Ben bi kere aldim ama dayanamayip yedim marshmellowlari :KK52:

canım valla bilemiyorum şimdi :KK53: ne desem yalan olur saklama koşulları hakkında fikrim yok :KK9:

Ne aldınız yada ne almayı dusunuyorsunuz????
:KK1::KK1::KK1:

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1395746212.871631.jpg

Ben bunu aldim sevcev digerlerinden cok daha iyi ve kullanisli oldugunu anlatti kafin yarim saat 😄

bende bir sling alacağım ama hala araştırıyorum. hesaplı da olsun istiyorum. şu linkte çok güzel açıklamış.
http://hulyanintunasi.blogspot.com.tr/2010/09/slingler-ve-skca-sorulan-sorular.html

en son Wrap sling yenidoğanlar için kullanıldığı için onu alırım sonra da bebek severse belki mei tai alırım diye düşündüm. kafam karışık yine de :44::44:
Ben de bunu aldim kizlar yeni dogumdan 3 yasa kadar kullaniliyor. Kullananlar da cok memnunmus $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1395746422.631843.jpg

bebeğe canım.. zemzem suyu ve hurma sünnet olduğu için bir damla veriliyormuş canım.. peygamber efendimiz bu şekilde yapıyormuş..

geçen arkadaşım da dedi ama ben inanmamıştım.ama bebeğe anne sütünden başka birşey vermeyın deniyor.ciğerleri kaldırmıyormuş

bugün şeker hamurlu kurabiye denememin 2.günü bakalım olcakmı :KK1: bitince detayları paylaşırım yine.. :KK34:

Ne güzel baba da her şeye şahit oluyor :)
Baba demişken geçen c.tesi eşim " baba eğitimşne gitti" :)
Ne güldüm ne güldüm; bana diyor ki öyle 40 ı çıksın yarı 40 ı çıksın diye sakın bekleme bebeğin 10 gün evde kalması yetiyormuş, senin 40 gün evde kalıp depresyona girmene gerek yok, stes olmayacakmışsın, sütün gelmezmiş. 10 gün kalır sonra bebişle istediğin yere gezersin tamam mı karıcım dedi. :)
Bir de wrap diye bir şey varmış arada babaların onu takıp bebeği içine yerleştirip kalp atışları ve kokularını tanıtmaları gerekiyormuş, alalım hem sen de o ara biraz kendi işlerini yaparsın, yarım saat en az öyle durması gerekiyormuş bebeklerin dedi. Anneyle göbek bağı ve emzirme koku alma gibi bağları oluyormuş, babaların da benzer bağı kurması ileride çocukların ruh sağlığı için mühimmiş dedi. Ben kızımla bağ kurucam hem onunla belli saatlerde oynamam ve gazını çıkarmam da benimle iyi bir ilişki kurmasına yardımcı olacakmış dedi.
İyi ki gitmesi için teşvik etmişim :)
Ben de hala çantayı hazırlamadım daha ama yakın bir zamanda hazırlayayım diyorum, bakalım kısmet...
Az evvel bir arkadaşımın doğum yaptığı haberini aldım, oğlu oldu, çok sağlıklıymış ikisi de, arkadaşımla konuştum tek dediği inan ki tarifsiz bir duygu yaşıyorum, tek söyleyebileceğim çok mutluyum :)
Darısı bizlerin de başına sağ salim hayırlısı ve vaktiyle inşallah :)

Aynen bacim bende acikcasi 40 gun boyunca evde bunalim geciremem yani....
Kv dem ile karsilikliyiz zaten kendimi toparlar toparlamaz hemen gecicem karsu daireye...
Saga sola gidrr gezerim yani :KK76:
Ayrica babanin oyle egitimlere gitmesi oldukca guzel...
Bizim babamizda simdiden oglum dayan az kaldi sen dogduktan sonra anneni anneannene gonderir basbasa kaliriz diye konusup duruyor :KK53:
Arkadasina su anda imrenmedim desem yalan olur :KK16:
Saglicakla buyutmeyi nasip etsin Rabb'im :nazar:

X